Krypta

  Lockme Partner

  Krypta

  3 część trylogii Wszechobecna wilgoć i zapach stęchlizny przyprawia was o dreszcze, jednak wiecie, że musicie przeć naprzód. Tylko odnalezienie Jego truchła... [more]

  2-6 people

  90' minutes

  Adventure

  intermediate

  117 reviews

  Poland: 146th place
  Wrocław: 21st place

  Plot of the room

  3 część trylogii

  Wszechobecna wilgoć i zapach stęchlizny przyprawia was o dreszcze, jednak wiecie, że musicie przeć naprzód. Tylko odnalezienie Jego truchła może was uratować. Słuchajcie się waszego Przewodnika, tylko on może zapewnić wam bezpieczeństwo w tym mrocznym miejscu, a przynajmniej tak Wam się wydaje

  Important informations

  Basic

  Air-conditioned room

  From 16 years old

  Not suitable for pregnant women

  Not suitable for people with claustophobia

  Safety measures

  Full Monitoring

  Full contact with the game master

  Always open doors

  Safety button

  Only low voltage within the player's range

  Available game languages

  Polish

  Address and other rooms here

  Brain Code - Secret Room - Wrocław

  ul. Kazimierza Wielkiego 27C pietro I
  Wrocław 50-077

  Other rooms in this place

  Room scores

  9 .5

  9.5/10 Customer service: 10/10 Interior: 9.8/10 Difficulty: Medium Number of reviews: 117
  Log in

  You have to log in to mark a room.

  Mateusz Szkolnicki
  Mateusz Szkolnicki

  Wanderer
  35 pts

  1 review

  Bardzo dobry na 3-4 pokój

  7/13/21 | visit date: 7/12/21

  Trusted review

  Mateusz Szkolnicki 1 review

  Udaliśmy się do tego pokoju grupką, gdzie część osób miała staż od 4 do 10 ER oraz z jedną osobą, dla której była to pierwsza wizyta w tego typu atrakcji. Polecam ten pokój osobom, dla których będzie to 3-4 raz bez problemu powinny poradzić sobie z zagadkami, które zastaną w ciągu 90 minut.
  Dodam również że nie mieliśmy styczności z poprzednimi częściami trylogii i nie jest konieczne by je znać aby dobrze się bawić w tym pokoju aczkolwiek dobrze by było je przejść chronologicznie z uwagi na wątek fabularny.
  Jeśli chodzi o mistrza gry to jedna z najlepszych osób na tym stanowisku z jakimi kiedykolwiek współpracowałem.
  Napewno powrócimy do pokojów BRAINa

  PS
  Jeśli czyta to Pani która prowadziła nam grę to z chęcią przyjmiemy zniżkę na kolejne gry w waszych pokojach 😀
  Do zobaczenia

  report review

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Nocne Kochanki
  Nocne Kochanki

  Scout
  87 pts

  61 reviews

  3 część trylogii

  7/12/21 | visit date: 7/11/21

  Nocne Kochanki 61 reviews

  Nasza pięcioosobowa ekipa jest bardzo podzielona odnośnie najlepszej i najsłabszej części trylogii.

  Ten pokój miał ciekawy wystrój i dobrze zagospodarowaną przestrzeń. Zagadki były najczęściej logiczne. Jedna była dla nas bardzo nie intuicyjna, o czym wspomnieliśmy po wyjściu z pokoju.
  Ponadto jeden element zmieniłabym ze względu na to, że jest bardzo problematyczny i widać na nim upływ czasu.
  Kilka naprawdę fajnych rozwiązań. Ciekawe zakończenie historii.

  report review

  Overall rating: 8/10

  Customer service: 9/10

  Interior: 9/10

  Difficulty: Medium

  pbochniak
  pbochniak

  Wanderer
  26 pts

  5 reviews

  Prosto w serce

  9/26/20 | visit date: 9/26/20

  pbochniak 5 reviews

  Pokój bardzo przypadł nam do gustu, ponownie bardzo dobrze wykonany i z klimatem nawiązującym do trylogii Underworld. Jak zawsze kilka ciekawych problemów do rozwiązania zapewniło masę dobrej zabawy i trzymało w napięciu do końca czy ostatecznie uda nam się wyjść. Najtrudniejszy do tej pory z odwiedzonych przez nas pokoi.

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  zmorcia
  zmorcia

  Globetrotter
  255 pts

  62 reviews

  Trylogia 3/3

  8/23/20 | visit date: 8/14/20

  zmorcia 62 reviews

  Zaznaczę, że całą trylogię robiliśmy w wersji rozszerzonej 5-godzinnej i jeżeli ma ktoś taką możliwość to jak najbardziej polecam. Wyróżnić trzeba również pomysł na przejścia pomiędzy pokojami, co daje poczucie jednego wielkiego, niekończącego się escape roomu.

  Klimatycznie tej pokój wypada najlepiej z całej trylogii, jednak nasza ocena ogólna plasuje go pośrodku. Zagadki tak jak poprzednio różnorodne i całkiem ich sporo, raczej tutaj nikt się nie nudził. Fabularnie zagadki również umiejscowione są w klimacie krypty. Widać, że wszystko dopracowane i na wysokim poziomie. Polecamy dla drużyn doświadczonych kilkoma pokojami.

  Podsumowując całą trylogię: naprawdę warto! Dla przejść pomiędzy pokojami, dla fabuły prowadzonej ciągiem w naprawdę dobry sposób i dla wrażeń oraz emocji po skończeniu całości.
  Ranking: 1. Underworld 2. Krypta 3. Pogrzeb Arystokraty

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Swistakk
  Swistakk

  Guide
  459 pts

  169 reviews

  Klimatyczne zakończenie trylogii

  4/11/20 | visit date: 1/11/20

  Swistakk 169 reviews

  Ostatnia w kolejce z trylogii, po rozczarowującym klimatycznie Underworld i istotnie lepszym pod tym względem Pogrzebie, była Krypta, która pod względem klimatu i wystroju dała sobie radę najlepiej. Mniej więcej właśnie tak wyobrażałem sobie wygląd od samego początku trylogii.

  Biorąc pod uwagę właśnie ten klimat, wystrój, [spojler], to wydaje mi się to najlepszy pokój z całej serii. Pisząc tę opinię najpierw zabrałem się za pisanie późniejszej części z wieloma wzajemnymi porównaniami pokoi z trylogii i tam zawarłem już całkiem sporo informacji o Krypcie, więc pozwolę sobie tu na początku już się oddzielnie nie rozwijać na jej temat.

  Skoro to ostatni pokój z serii, to skuszę się na lekkie podsumowanie całości. Można się spodziewać, że skoro Underworld+Pogrzeb+Krypta tworzą trylogię, to są połączone fabularnie, że tworzą pod tym względem jedną spójną całość. O ile rzeczywiście trochę tak jest, to ogólnie ogół historii wydawał mi się dość mętny i nie tak rozwinięty jakbym się spodziewał po ciągu trzech pokoi trwających sumarycznie 4 godziny, więc wątek fabularny ogólnie oceniam raczej jako słaby. Wystrojowo i klimatycznie z każdym kolejnym pokojem jest coraz lepiej. Zagadkowo-jakościowo wydaje mi się, że Pogrzeb i Krypta porównywalnie, Underworld trochę niżej, ale też nie tak źle, tzn. wszędzie raczej były w porządku, choć nie pamiętam, aby któreś rzeczywiście bardzo przypadły mi do gustu. Zagadkowo-trudnościowo Underworld i Krypta średnie, Pogrzeb łatwy. Co do konkretnych zapadających w pamięć momentów, to tutaj na czoło wychodzi Pogrzeb.

  Podsumowując, jeżeli ktoś jest przekonany, że wybierze się do wszystkich trzech pokoi, to pewnie najlepiej je odwiedzać po kolei (i warto rozważyć opcję wszystkich naraz w tygodniu, o której za chwilkę), jednak jeżeli ktoś nie jest tak pewien swoich zamiarów odwiedzenia wszystkich, to powiązania fabularne są moim zdaniem na tyle mało konkretne i mało istotne, że nie byłoby niczym bardzo zdrożnym złamać porządek i wybrać na początek moim zdaniem albo Pogrzeb albo Kryptę, w drugiej kolejności drugi z tych z pokoi, a na koniec paradoksalnie pierwszy chronologicznie Underworld.

  Wspomnę jeszcze, że Brain Code oferuje możliwość przejścia całej trylogii naraz, gdzie wszystkie trzy pokoje są połączone w jedną bardzo długą grę, bez żadnego wychodzenia do poczekalni pomiędzy. Ale nie aż tak długą jak widniejące na lockme 120+90+90 minut, bo te czasy są zdecydowanie przeszacowane, a 120 i 90 minut w Underworld i Pogrzebie Arystokraty to jak to określałem "clickbaity", bo 90+60 bardziej by odpowiadało ilości contentu w nich, choć rozumiem, co kierowało firmą przy ich umieszczaniu. Suma naszych trzech czasów (każdy robiony w trójkę doświadczonych graczy) była na granicy 3 godzin, bodajże 81+36+65. Możliwość jest, bo nawet został przyłożony do tego nietrywialny wysiłek, aby coś takiego było możliwe, ale właśnie oficjalnie nie jest reklamowana, bo oferowanie tego mniej doświadczonym i mniej świadomym graczom miałoby sporo minusów, zatem wybrano drogę ustnego rozpropagowywania tejże informacji wśród fanów. Ale trzeba to uzgadniać osobno (przez stronę internetową bezpośrednio się nie da) i też o ile dobrze pamiętam taka możliwość jest tylko w dni powszednie.

  Niestety dopadła nas złośliwość rzeczy martwych i system dowodzenia pokojem coś nawalił i trzeba było w gruncie rzeczy cały pokój zrestartować, co zajęło trochę czasu, ale wydaje mi się, że to rzadki wybryk elektroniki i zostaliśmy dobrze potraktowani w obliczu tego niefortunnego zdarzenia. Po pierwsze mieliśmy stanąć w kółku w opaskach w przeciwieństwie do potencjalnego wyproszenia z pokoju, które moim zdaniem istotnie obniżyłoby immersję, a po drugie w ramach zadośćuczynienia dostaliśmy ładne firmowe kubki :).

  Co do oceny samej Krypty, wahałem się pomiędzy 9 a 10, ale powiedzmy, że skoro Pogrzebowi dałem 9, gdzie było to zaokrąglenie w dół od 9+, to tutaj dla równowagi dam dyszkę.

  W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
  Wystrój, klimat i production value: 4
  Zagadki i flow: 3
  Coś oryginalnego: 3
  Czy się dobrze bawiłem?: 3
  Klimatyczne zakończenie trylogii Klimatyczne zakończenie trylogii

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  See all reviews (117)

  Escape rooms for experienced players

  Take the challenge in one of the most difficult rooms Add a room

  Learn history in this rooms

  Experience these wonderful stories with your friends Add a room