Escape room Ostatni Artykuł

Ostatni Artykuł

Lockme partner

[Jest to ten sam pokój, który dostępny był wcześniej w starej lokalizacji Składnicy Szyfrów] Robert i Wojciech byli cenionymi dziennikarzami. Kilka ostatnic... [więcej]

51

51 reviews

|

2

Legnica: 2nd place

|

Dolnośląskie: 41st place

|

PL 239

Poland: 239th place

|

8.7/10

2-6 people

60' minutes

Criminal

expierienced

Plot of the room

[Jest to ten sam pokój, który dostępny był wcześniej w starej lokalizacji Składnicy Szyfrów]

Robert i Wojciech byli cenionymi dziennikarzami. Kilka ostatnich miesięcy spędzili na drążeniu sprawy lokalnej grupy przestępczej. Myśleli, że to kolejne „młode wilki", które chcą zaistnieć w mieście. Z czasem okazało, że to zdecydowanie „grubszy materiał". Dziennikarze z obawy o swoje życie zaszyli się w swojej „dziupli". Na łamach gazety odkrywali kolejne przestępcze sekrety.
– Materiał jest już gotowy. Informator się wysypał, wiemy kto jest bossem. Jutro puszczamy to do druku – powiedzieli swojemu naczelnemu Robert – To ostatni artykuł w tej sprawie. Po nim nic będzie już takie samo – dodał.
Niestety, materiał nie dotarł do drukarni, a w dziennikarskiej dziupli znaleziono zwłoki Roberta, po Wojtku nie ma śladu.
Czy uda Wam się ustalić co się stało z zganionym dziennikarzem? Czas pokaże!

Pokój w wersji rozszerzonej polecamy grupom doświadczonym, nie jest on odpowiedni na pierwszą grę!

Book this room

Book this room

Additional information

Disabled-friendly room

Card payment on visit

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Available game languages

Polish

Address

Składnica Szyfrów - Legnica - Galeria Piastów

Galeria Piastów - Park Rozrywki Play City (2 piętro)
Legnica, ul. Najświętszej Marii Panny 9

Other rooms in this place

Price list

Grupa od 2 do 5 osób – 99 zł ,
Grupa 6 osobowa – 119 zł,

Opening hours

Pokój "Ostatni Artykuł" dostępny jest w godzinach
Pn. - Sb. - 9:35, 11:20, 13:00, 15:00, 17:00, 18:45,
Nd. - 10:30, 12:10, 14:00, 16:00, 17:50,

Istnieje możliwość umówienia rozgrywki w innych godzinach, dostosowanych do potrzeb graczy - w takim wypadku prosimy o kontakt telefoniczny.

Owner’s data

Brand Media Jarosław Szapował
ul. Wojska Polskiego 9/2
59-220 Legnica
NIP (tax identification number): 6912261437

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 51 reviews

Overall rating 8.7/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.7/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 8.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

51 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

339 reviews

A co tu się dzieje? :o

3/15/18 | visit date: 2/7/18

Review of Lockme

LockMe 339 reviews

Zwykle w pokojach o takim tytule spodziewamy się dużej ilości żmudnego czytania, za którym nie przepadamy. Na szczęście nie tutaj! Choć fabuła toczy się wokół artykułów i dziennikarzy, to autorom pokoju udało się uniknąć zmasowanego ataku tekstem. Za to brawo!

Pokój dobrze oddaje klimat, jaki może panować w sekretnych pracowniach dziennikarzy - nie jest to ładne biuro w gazecie, tylko... Coś innego, dającego do myślenia :)

Zagadki są wymagające i nie dają chwili wytchnienia. Świetnie poprowadzona linia fabularna daje satysfakcję z każdego kolejnego zadania i jeszcze większą po wyjściu.

Jeśli szukacie więc ciekawego wyzwania - bardzo warto. Jednak przed pójściem do tego pokoju zwiedźcie przynajmniej kilka innych, bo łatwo nie będzie.

A co tu się dzieje? :o A co tu się dzieje? :o

Difficulty: Hard

Answer of company Składnica Szyfrów

Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę, rozmowę o escape roomach i przede wszystkim cenne wskazówki :)

Q
Q

Guide
460 pts

295 reviews

#301

5/13/20 | visit date: 2/13/20

Trusted review

Q 295 reviews

Moim zdaniem, najciekawszy projekt Składnicy Szyfrów, choć czytając pozostałe komentarze – opinie są tu dość mocno zróżnicowane ;) Tym razem niewielka przestrzeń gry wypełniona została od A do Zet zagadkami, chociaż nawet z perspektywy dwóch graczy, czasu jest wystarczająco by uporać się z rozwiązaniem przedstawionej historii kryminalnej. Najtrudniej złapać punkt zaczepienia (może przez dość sporą liczbę rekwizytów wokół), jednak gdy to się uda – gra przebiega już płynnie i daje dużo satysfakcji. Zadania oparte o rozwiązania analogowe, manualne i elektroniczne – fajnie wymyślone i nie przekombinowane. Faktycznie, nie trzeba przedzierać się przez dużą ilość tekstu, a głównym źródłem światła są latarki (istnieje już jednak możliwość włączenia dodatkowego oświetlenia na życzenie – nie korzystaliśmy, ale to warte uwzględnienia w opinii, bo świadczy o tym, że firma jest uważna na komentarze graczy). Klasyczny, solidnie zrealizowany escape.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
288 pts

150 reviews

Um

12/19/19 | visit date: 11/17/19

Trusted review

Swistakk 150 reviews

Zacznę swoją opinię od napomnienia, że pokoje Składnicy Szyfrów odwiedzaliśmy przy okazji organizowanego przez nich eventu - Galeria Szyfrów (2 edycja). Gra nam się bardzo podobała i uważam, że zdecydowanie warto było się przejechać do Legnicy dla niej.

Przechodząc do oceny pokoju - niestety był to jeden z tych pokoi, po wizycie w których zastanawiałem się, czy aby na pewno byłem w tym samym pokoju, które opisują widoczne tu opinie.
Przede wszystkim rzecz, która obniżyła nasze doświadczenie a byłaby bardzo prosta do naprawy to to że w pokoju był półmrok, a światło było naprawdę potrzebne do rozwiązywania zagadek. Mieliśmy 3 latarki z czego 2 były po prostu fatalne (i to nie z powodu kiepskich baterii tylko tak po prostu zbudowane były) i nadawały się tylko do wpisywania kodów do kłódek. Dawanie możliwości szukania tak naprawdę tylko jednej osobie, gdy trzeba to robić, to kryminał. Do tego jeszcze jeden element gry miał mylący kształt i intencji stojących za jego wyglądem nie rozumiem do teraz.
W efekcie tego przez pierwsze około 30 minut zrobiliśmy całe nic. Potem jednak tu się coś znalazło, tam się coś zhakowało (i to nawet dwie rzeczy i obie w dość narzucający się sposób) i wyszliśmy z pokoju w 50 minut bez podpowiedzi.
Ale nawet odstawiając kwestię latarek na bok - no przepraszam, ale niezbyt mi się ten pokój podobał. Jest mały, niektóre zagadki są ciekawe, ale summa summarum jest ich mało, fabuła też mnie nie porwała. Ale nie jest znowu taki fatalny jakie wrażenie można odebrać z tej opinii tylko nie jest jakiś super i do tego nie podszedł.

Wcześniej tego dnia odwiedziliśmy znajdujący się za ścianą Obiekt 3000. Pomimo widocznej różnicy w ocenach na korzyść Artykułu, wydawał on się nam zgodnie istotnie ciekawszą i godną polecenia propozycją (a Galeria Szyfrów to już w ogóle must).

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 2
Zagadki i flow: 2
Coś oryginalnego: 3
Czy się dobrze bawiłem?: 2

Overall rating: 7/10

Customer service: 9/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Answer of company Składnica Szyfrów

Dziękujemy za opinię i pozdrawiamy :)

kasiakasia
kasiakasia

Navigator
143 pts

101 reviews

Było ok :)

12/27/19 | visit date: 12/22/19

kasiakasia 101 reviews

Tak jak w opisie, pokój po prostu ok. Jest całkiem przyzwoity, ale nie było efektu wow. Zagadki różne i niby wszystko ok, ale chyba to nie był mój klimat. Niestety jedna z zagadek nam nie zadziałała, Pan z obsługi musiał wejść do pokoju i ją odblokować, co trochę popsuło zabawę :( Pokój dobry dla 3 graczy, nasza dwójka czasem nie potrafiła dostrzec niektórych szczegółów i przydałaby się dodatkowa głowa i oczy do pomocy :)

Overall rating: 7/10

Customer service: 9/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

Answer of company Składnica Szyfrów

Dziękujemy za opinię i pozdrawiamy :)

t.szulc
t.szulc

Scout
79 pts

20 reviews

Odnaleziony artykuł!

1/5/20 | visit date: 1/5/20

t.szulc 20 reviews

Pokój sporych rozmiarów z dużą ilością kłódek (dla nas to ok!). Trzeba bacznie obserwować każdy szczegół pokoju ;) We dwójkę bawiliśmy się super! MG jak zawsze na wysokim poziomie! POLECAMY!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company Składnica Szyfrów

Dziękujemy za opinię i pozdrawiamy :)

Bartosz M.
Bartosz M.

Guide
325 pts

128 reviews

Na tropie morderców

2/10/19 | visit date: 2/9/19

Trusted review

Bartosz M. 128 reviews

Drugi nasz pokój Składnicy Szyfrów również zaliczymy do udanych. To nie jest pokój na typową ucieczkę - zadanie polega na odszukaniu dziennikarza i jego artykułu. Pokój jest nieliniowy, co stanowi delikatne utrudnienie dla grup mniej doświadczonych, natomiast same zagadki są logiczne, pojawia się elektronika i tak jak w Projekcie Liegnitz rozwiązania dają satysfakcję. Warto być uważnym, bowiem w dziennikarstwie szczegóły odgrywają istotną rolę :) W każdej chwili można wyjść z miejsca gry, drzwi nie są zamknięte i czuliśmy się bezpiecznie.

Ostatni Artykuł potwierdza, że Składnica Szyfrów umie tworzyć porządne pokoje zagadek. Ten pokój polecamy grupom 3-osobowym, w czwórkę da radę, ale momentami może być ciasnawo. Mistrz Gry bardzo sympatyczny, czuwał nad całą grą i wdał się w miłą konwersację na koniec zabawy. Trzymamy kciuki za dalszą działalność!

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company Składnica Szyfrów

Bardzo dziękujemy za opinię i wspólną zabawę :) Pozdrawiamy

akassss
akassss

Newbie
18 pts

3 reviews

Najlepszy!

11/3/19 | visit date: 9/14/19

akassss 3 reviews

Najlepszy pokój ze wszystkich tej firmy. Dobry klimat, ciekawe zagadki, fajna fabula

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company Składnica Szyfrów

Dziękujemy za opinię i pozdrawiamy :)

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Globetrotter
290 pts

269 reviews

Dziennikarskie śledztwo

3/8/19 | visit date: 2/1/19

Adashi (dezERterzy) 269 reviews

Ostatni artykuł, w rankingu najlepszy z pokoi od Składnicy Szyfrów. Jakby się można było spodziewać przeprowadzanie dziennikarskiego śledztwa będzie się wiązać w długimi opisami, zagadkami wymagającymi czytania i analizowania znalezionych wcześniej wskazówek lecz na szczęście darowano nam tego. Jest za to sporo naprawdę ciekawych rozwiązań zarówno elektronicznych jak i logicznych. Z większością z nich spotkaliśmy się już wcześniej ale znalazło się także coś nowego.
Wystrój i klimat może jakoś nie powala na kolana no ale też nie ma co tego wymagać, w końcu to miejsce pracy dziennikarzy i to co powinno się w nim znajdować to się znajduje.
O gustach się nie powinno dyskutować, jednym podoba się co innego niż drugim więc to, że moim zdaniem akurat ten pokój jest najsłabszy z wszystkich pięciu ze Składnicy Szyfrów niech nie zniechęca nikogo do odwiedzenia tego miejsca, bowiem to solidna pozycja nie tylko w Legnicy ale spośród wszystkich odwiedzonych przez nas pokoi.

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Answer of company Składnica Szyfrów

Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy :)

ikaniowska
ikaniowska

Scout
68 pts

30 reviews

Dziennikarze na tropie

2/19/19 | visit date: 2/15/19

Trusted review

ikaniowska 30 reviews

Wysilaliśmy mózgi do granic możliwości :) zagadki były nietuzinkowe, fajne rozwiązania elektroniczne i sprytnie ukryte informacje. Wyszliśmy z pokoju z ogromną satysfakcją mimo awarii dwóch elementów :)
Obsługa przesympatyczna, warto było uciąć sobie dłuższą pogawędkę.
Szczerze polecam.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Answer of company Składnica Szyfrów

Bardzo dziękujemy za opinię i wspólną zabawę :) Pozdrawiamy

Solar Man
Solar Man

Newbie
16 pts

2 reviews

Kocham monitor

11/17/19 | visit date: 11/16/19

Solar Man 2 reviews

Bardzo ciekawe elektryczno- elektroniczne rozwiązania. Monitor u telefon rządzą. Pokój oddaje klimat historii. Wszystko działa jak należy... Oprócz jednej szafki. ;) Do tego chyba trochę za ciemno.

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

Answer of company Składnica Szyfrów

Dziękujemy za opinię i pozdrawiamy :)

Page 1 of 6

Show next

Learn history in this rooms

Experience these wonderful stories with your friends

Escape rooms for experienced players

Take the challenge in one of the most difficult rooms