Escape room Obiekt 3000

Obiekt 3000

Lockme partner

Pokój dostępny dla graczy w wieku od 12 lat. W przypadku młodszych graczy konieczna jest obecność w drużynie pełnoletniego opiekuna! OBIEKT 3000: Mur berliń... [więcej]

21

21 reviews

|

3

Legnica: 3rd place

|

Dolnośląskie: 42nd place

|

PL 266

Poland: 266th place

|

7.9/10

2-8 people

60' minutes

Narrative

expierienced

Plot of the room

Pokój dostępny dla graczy w wieku od 12 lat.
W przypadku młodszych graczy konieczna jest obecność w drużynie pełnoletniego opiekuna!

OBIEKT 3000:
Mur berliński nie upadł, ruchy niepodległościowe w Europie środkowo – wschodniej zostały stłumione w zarodku, a armia radziecka umacniała żelazną kurtynę. Zimna wojna weszła w nową fazę i jeszcze nigdy nie było tak blisko konfliktu atomowego. Pewnego dnia teleranek zostaje przerwany.
- W stronę Polski Rzeczypospolitej Ludowej wystrzelone zostały głowice atomowe. Schrony dowodzenia - Obiekty 3001, 3002 i 3003 zostały zniszczone. Teraz każdy powinien szukać ratunku we własnym zakresie - zdążył wycedzić generał z ekranu telewizora.
Zaledwie garstka ludzi w kraju wiedziała o tym, że w podlegnickich lasach zlokalizowany był jeszcze Obiekt 3000 - najważniejszy i ściśle tajny schron, z którego można było dowodzić całym arsenałem atomowym PRL.
Trafiasz tam z garstką przyjaciół. To Wasza jedyna szansa, musicie jednak zdecydować, czy kontruderzenie będzie najlepszym wyjściem...

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

Disabled-friendly room

Air-conditioned room

Card payment on visit

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Available game languages

Polish

Address

Składnica Szyfrów - Legnica - Galeria Piastów

Galeria Piastów - Park Rozrywki Play City (2 piętro)
Legnica, ul. Najświętszej Marii Panny 9

Other rooms in this place

Price list

Obiekt 3000:
- od 2 do 5 osób - 99 zł.,
- 6 osób - 119 zł.,
- od 7 do 8 osób - 129 zł.,

Owner’s data

Brand Media Jarosław Szapował
ul. Wojska Polskiego 9/2
59-220 Legnica
NIP (tax identification number): 6912261437

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 21 reviews

Overall rating 7.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 8.3/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 8.3/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

21 reviews

zmorcia
zmorcia

Pioneer
207 pts

43 reviews

Składnica 3/3

8/31/20 | visit date: 8/29/20

Trusted review

zmorcia 43 reviews

Wszystkie z pokojów Składnicy odwiedziliśmy jednego dnia. Części opinii będzie się powtarzać, ze względu na to, że opisują całą firmę, a nie tylko jeden pokój. Dodam, że braliśmy również udział w drugiej części Galerii Szyfrów, z której byliśmy bardzo zadowoleni.
Obiekt 3000 to ostatni z pokojów, które odwiedziliśmy w Składnicy. I jednocześnie poszedł on nam najlepiej. Udało się wyjść w 24 minuty (prawdopodobnie rekord - jednak obsługa nie potrafiła dokładniej określić jaki aktualnie jest rekord).
Pomimo liczby przycisków, guzików, dźwigni, które możemy spotkać w pokoju, nie jest to pokój specjalnie trudny, natomiast nie należy też do pokoi dla początkujących. Zagadki liniowe, logiczne, podpasowały naszej drużynie. Natomiast dużym minusem (chyba w każdym pokoju Składnicy) jest duża liczba tekstów do przeczytania, które stanowią podpowiedzi do zagadek albo same zagadki. Myślę, że w dzisiejszych czasach już odchodzi się od tego typu zagadek i bardziej skupia na tym co faktycznie można zauważyć, zaobserwować w samym pokoju, a nie przychodzi się czytać książkę. Dodatkowo duża obecność kłódek sprawia, że trochę błądzi się i wpisuje kody do kilku jednocześnie - w końcu do którejś będzie pasować.
Jeszcze jednym małym minusem niestety jest obsługa, niespecjalnie zainteresowana osobami przychodzącymi, jedno zdanie wprowadzenia do pokoju, które brzmiało mniej więcej tak samo jak na stronie niekoniecznie pozwala poczuć klimat.
Podsumowując niestety zawiedliśmy się trochę na Składnicy biorąc pod uwagę Galerię Szyfrów, która tak bardzo nam się podobała. Pokoje raczej nastawione na mainstream. Sam Obiekt 3000 jest pokojem o średnim poziomie trudności, dla grup 3-4 osobowych, trochę już doświadczonych. Zagadek nie jest zbyt dużo, natomiast są dość ciekawe i utrzymane w klimacie sterowni.

report review

Overall rating: 8/10

Customer service: 7/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Q
Q

Guide
496 pts

320 reviews

#303

5/14/20 | visit date: 2/14/20

Trusted review

Q 320 reviews

Rozpoczęcie gry może wprawić w lekką konsternację. Trafiamy w sam środek tajnego schronu, z którego – jak wskazuje opis – można dowodzić arsenałem atomowym. Łatwo więc wyobrazić sobie mniej więcej tą całą maszynerię, z jaką trzeba się będzie tu zmierzyć. Wraz z upływem czasu, rozgrywka okazuje się być jednak dużo łatwiejsza, niż jej wizualna zapowiedź. Prawdę mówiąc, spośród trzech pokoi Składnicy ten okazał się być najłatwiejszy, ale i chyba też pozostawił największy niedosyt. Duża przestrzeń gry i wysokie sufity - w połączeniu z użytymi tu dekoracjami i ogólnie paramilitarnym vibem - powodują, że całość sprawia momentami lekko posępne wrażenie, co w dziwny sposób podbija klimat i pasuje do podjętej tematyki. Obsługa MG bez zarzutu.

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pioneer
158 pts

126 reviews

# sufit/2

8/15/20 | visit date: 8/14/20

Szalony Kapelusznik 126 reviews

! Uwaga. Ułożyłam tą recenzję, po czym stwierdziłam, że identycznie pasuje ona do wszystkich trzech pokoi Składnicy Szyfrów i do naszych w nich przeżyć, więc pozwalam sobie zamieścić jej kopie pod tymi pokojami - słowo w słowo te same wrażenia. Po co parafrazować na siłę samą siebie.

A więc:

Przykro mi pisać tą opinię, bo i siedziba firmy jest w gruncie rzeczy ciekawa i wkomponowana w miejsce rozrywki (Play City w Galerii Piastów), i zachęca świeżaki do zasmakowania tego typu rozrywki, i to wszystko miało potencjał... Ale po kolei:

Legnica to ciekawe miasto. Przyjechaliśmy tu pierwotnie dla czterech pokoi, a przy okazji niniejszym stwierdzamy, że wspomniana Galeria bardzo ciekawie, unikatowo wręcz, wkomponowuje się w tkankę starego miasta. Sama w sobie będąca plątaniną uliczek, z zewnątrz nieburząca estetyki zabudowy.

Niestety, ta plątanina uliczek dla przyjezdnych ma tę wadę, że nie jest dość czytelna i po prostu do firmy ciężko trafić... Upał, wiele różnych pionów wind i schodów, creepy półpiętra, duszny parking i pozamykane niektóre przejścia - to wszystko nie nastawiło nas pozytywnie do gry już przed jej rozpoczęciem (no cóż, chyba po prostu jesteśmy ASK - Amatorami Starych Kamienic ;)

Sama jednak siedziba i poczekalnia (jak już się do niej trafi) jest przestronna i doskonała do grupowych nasiadówek, budowania klimatu, integracji grupy i wspólnych rozmów z Mistrzem Gry. Ja w każdym razie nie lubię, gdy prowadzący nade mną stoi i coś tłumaczy; tutaj stoliki i fotele były komfortowe i odpowiednie do omawiania spraw technicznych itp.

Natomiast wprowadzenie w naszym przypadku było kompletnie położone na łopatki. Spodziewałam się usłyszeć tą ciekawą przecież historię przed wejściem, ze szczegółami, konspiracyjnym szeptem, wiecie... w końcu jest całkiem interesująca i warto by się w nią wczuć.
Nic z tych rzeczy, trzy ćwierci zdania w biegu, cyk, i już jesteśmy w pokoju bez sufitu, w kompletnej ciszy...

Ja wiem, siedzibą w galerii wymusza pewne umowności, wymogi bezpieczeństwa itp. Nie zostało to niestety nadrobione ani ścieżką dźwiękową, ani jakimś wyszukanym systemem podpowiedzi, ani żadnym efektem wow...

Wystrój i rekwizyty też bardziej broniłyby się w jakimś pomieszczeniu o lepszej ogólnej stylizacji, również dotyczącej etapu przed grą (przedsionek, poczekalnia, minimalnie ciaśniejsze/bardziej "skondensowane" pokoje).

Przy proszeniu o podpowiedzi trzeba było za każdym razem tłumaczyć GM, na jakim etapie jesteśmy, a mówienie "to już mamy zrobione...to też!" jest dość irytujące...

To, co się broni w pokoju, to same zagadki. Są pomysłowe, zróżnicowane i niebanalne. Nawet dość trudne i co niektóre - unikatowe. Ja osobiście czułam się, jakbym była we wnętrzu książki z zagadkami - od łamigłówki do łamigłówki, tak po prostu, bez fajerwerków. Jeśli ktoś to lubi - to będzie intelektualnie usatysfakcjonowany. My w każdym razie też to doceniamy. Było wymagająco i logicznie, a to jest w końcu ważna część tej gry.

Mimo wszystko, było warto tam zajrzeć i pomimo zmęczenia po ciężkim dniu przeciorać umysł zagadkami ze Składnicy :)
Opisany wyżej niesmak i niedosyt pozostaje, ale trzeba brać poprawkę na to, że wraz z kolejnymi dziesiątkami odwiedzanych pokoi stajemy się coraz bardziej wymagający - więc mimo wszystko, gwoli uczciwości, zachęcamy do wizyty w Składnicy, zwłaszcza osoby niezaznajomione jeszcze z pokojami zagadek - bo jak rozkminiać łamigłówki, to tam :)

Overall rating: 6/10

Customer service: 5/10

Interior: 6/10

Difficulty: Medium

t.szulc
t.szulc

Scout
79 pts

20 reviews

Obiekt 3000

1/26/20 | visit date: 1/26/20

Trusted review

t.szulc 20 reviews

Pokój zgodny ze wcześniejszym przeczytanym opisem :) Było co robić. Dużo przycisków i oko szaleje :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Answer of company Składnica Szyfrów
Dziękujemy za opinię i pozdrawiamy :)
Swistakk
Swistakk

Guide
374 pts

152 reviews

Obiekt 3600

11/18/19 | visit date: 11/17/19

Trusted review

Swistakk 152 reviews

Zacznę swoją opinię od napomnienia, że pokoje Składnicy Szyfrów odwiedzaliśmy przy okazji organizowanego przez nich eventu - Galeria Szyfrów (2 edycja). Gra nam się bardzo podobała i uważam, że zdecydowanie warto było się przejechać do Legnicy dla niej.

Obiekt 3000 jest całkiem porządnym pokojem. Nie jest top tier, ale jest grywalny i przyjemny, a zagadki logiczne. Być może spora ilość kontrolek i przycisków jest w stanie przytłoczyć, ale wszystko okazuje się potem intuicyjne i nie ma wątpliwości co do tego co do czego służy.

Dodatkowo wspomnę, że Składnica już nie praktykuje nagannej praktyki pt. "zapoznajcie się z fabułą na kartkach" wspominanej w wielu komentarzach (a przynajmniej my takiej nie doświadczyliśmy ;p). Otrzymaliśmy wprowadzenie od MG.

Poziom trudności wydaje mi się średni. Mieliśmy całkiem dobre tempo i wyszliśmy w 36 minut, co szczęśliwie okazało się rekordem.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 3
Zagadki i flow: 3
Coś oryginalnego: 3
Czy się dobrze bawiłem?: 3

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Answer of company Składnica Szyfrów
Dziękujemy za opinię i pozdrawiamy :)
Unii
Unii

Navigator
116 pts

43 reviews

Tajemnicza sterownia

11/6/19 | visit date: 11/2/19

Trusted review

Unii 43 reviews

Jest to kolejny pokój, który postanowiliśmy odwiedzić rodzinnie. Młodsze pokolejnie miało juz doświadczenie z różnymi pokojami w różnych miastach. Jednak jak zawsze składnica szyfrów zaskoczyła nas pozytywnie dając nam kilka nowych zagadek, z którymi nigdy nie mieliśmy doczynienia.
Niestety, ale ten pokój różni się od już zamkniętych pokoich oraz od sekretu maga wieloma czynnikami.
Wprowadzenie było bardzo słabe.
Zagadki są niepowiązane z rozwiązaniami... często musieliśmy domyślać się gdzie coś wpisać, przez co dane hasło wpisywaliśmy do każdej kłódki do której była możliwość dopasowania.
Podpowiedzi, które otrzymywaliśmy były również bardzo mało intuicyjne. Pierwszy raz brałem więcej niż jedną podpowiedź do zadania i nie wiedziałem, czy dana podpowiedź na pewno jest do tej konkretnej zagadki.

Overall rating: 6/10

Customer service: 7/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

Answer of company Składnica Szyfrów
Dziękujemy za opinię i pozdrawiamy :)
rahn niejasny
rahn niejasny

Navigator
107 pts

31 reviews

Preapo

7/20/19 | visit date: 7/20/19

Trusted review

rahn niejasny 31 reviews

Preapokaliptyczny klimat zimnej wojny. Ciekawy i logiczny ciąg zagadek, w dodatku wszystkie w klimacie. Dobre połączenie kłódek i elektroniki. Kila fajnych rozwiązań. Minus w postaci mocno dobitej kłódki, którą ciężko ustawić. Drugi minus za słabe oświetlenie (robi dobry klimat) i brak latarki czy czegoś podobnego, żeby przyświecić w ciemniejszych zakamarkach przy otwieraniu kłódek. Pokój dość trudny ale za to bardzo ciekawy.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

wolenderweronika
wolenderweronika

Navigator
105 pts

14 reviews

duuuużo guzików

5/10/19 | visit date: 5/6/19

Trusted review

wolenderweronika 14 reviews

Obiekt 300 był naszym pierwszym pokojem w Legnickiej Galerii Piastów.
Zaskakującą jest zaadoptowana pod potrzeby pokoju powierzchnia, która na prawdę pozwala poczuć się swobodnie. Jeżeli chodzi o zagadki, są ciekawe, wykorzystują dużą część rekwizytów w pokoju. Część z nich wymaga również sprawnej komunikacji.
Niestety, jak dla mnie bardzo słabo przekazany klimat pokoju. Historia wokół której zbudowany jest pokój wraz z jego wyposażeniem mogłyby zbudować na prawdę świetne poczucie sytuacji, natomiast minimalny wstęp (który zresztą odbiegał informacją od tego co jest w opisie pokoju na stronie Lock.me) przekazany przez pracownika okazał się wyłącznie ostudzić nasze ambicje...
Podsumowując, pokój sam w sobie ok, pomysłowość - ok, jednak niestety nie zrobił efektu Wow. W dużej mierze przypisałabym to brakowi odpowiedniego wprowadzenia. Stąd ogólna ocena na 8 :)
Niemniej i tak planujemy odwiedzić drugi znajdujący się ER w Galerii Piastów :)

Overall rating: 8/10

Customer service: 6/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Answer of company Składnica Szyfrów
Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy :)
kasiakasia
kasiakasia

Pioneer
186 pts

110 reviews

Ciężkie początki :)

5/4/19 | visit date: 5/4/19

kasiakasia 110 reviews

Wymagający pokój w klimacie wojskowym. Dużo guzików i światełek. Początek jest ciężki, można się zagubić, ale jak uda się złapać rytm, idzie jak po sznurku. Tutaj zdecydowanie trzeba ruszyć głową i się nie zniechęcać :) Zagadek jest dużo i są bardzo różnorodne. Polecam dla grup 4-5 osobowych z doświadczeniem chociaż kilku pokoi, na pierwszy raz będzie bardzo ciężko. Obsługa bez zarzutu :) to był nasz drugi i niestety ostatni pokój w Legnicy, mam nadzieję, że kiedyś będzie można jeszcze tutaj wrócić :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Answer of company Składnica Szyfrów
Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy :)
Solar Man
Solar Man

Newbie
16 pts

2 reviews

Wszystko jak się należy...

3/2/20 | visit date: 2/29/20

Solar Man 2 reviews

Wszystko jak się należy ale bez jakichś szczególnych wrażeń.

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

Answer of company Składnica Szyfrów
Dziękujemy za opinię i pozdrawiamy :)

Page 1 of 3

Show next

Movie atmosphere rooms

Escape games where you will feel like a movie hero

Popular rooms near you

Check out the games that are most often chosen by local players