Escape room Kolonizacja Marsa

Kolonizacja Marsa

Lockme partner

125

125 reviews

|

12

Warszawa: 12th place

|

Mazowieckie: 12th place

|

PL 73

Poland: 73rd place

|

9.3/10

Zasoby naszej planety się kończą. Stajecie się częścią nietypowej misji. Wasz cel - kolonizacja obcej planety! Aby Mars nadawał się do zamieszkania przez lud... [więcej]

2-6 people

60' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Zasoby naszej planety się kończą. Stajecie się częścią nietypowej misji. Wasz cel - kolonizacja obcej planety! Aby Mars nadawał się do zamieszkania przez ludzi należy zadbać o trzy najważniejsze parametry - zwiększenie temperatury otoczenia, wzrost poziomu tlenu i odnalezienie cząsteczki wody.
Ale...
Nie jesteście jedyni, inna grupa śmiałków zmierza w Waszą stronę aby przypisać sobie Wasz sukces. Macie tylko 60 minut na ukończenie misji i ucieczkę przed konkurencją. Los ludzkości jest w Waszych rękach! Powodzenia!

POKÓJ BEZ KŁÓDEK :)

WAŻNE:
1) Only polish language version available.
2) Zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa dzieci poniżej 16 roku życia nie mogą same przebywać w pokoju zagadek. Potrzebny będzie animator od nas (za dodatkową opłatą 20 zł) lub jedna dorosła osoba od Państwa. O potrzebie animatora prosimy informować wcześniej (dopisek w rezerwacji, informacja mailowa, informacja telefoniczna), abyśmy mogli się odpowiednio przygotować 🙂 W innym przypadku animatora może nie być w lokalu w wybranym przez Państwa terminie.
3) Pokój zalecany grupom, które były już w Escape Roomie :)
4) MIMO LOKALIZACJI W CENTRUM HANDLOWYM JESTEŚMY OTWARCI TAKŻE W NIEDZIELE NIEHANDLOWE. ZAPRASZAMY!

Book this room

Book this room

Additional information

Air-conditioned room

Card payment on visit

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Address

Świat Zagadek - Warszawa

ul. J. Piłsudskiego 1 –CENTRUM HANDLOWE M1 Marki,
Wejście między Big Star a Sizzer - następnie schodami na pierwsze piętro.
W NIEDZIELE NIEHANDLOWE - wejście do lokalu znajduje się na zewnątrz

Other rooms in this place

Opening hours

Poniedziałek - Piątek 10:00 - 22:00
Sobota - Niedziela 9:00 - 22:00

Owner’s data

Świat Zagadek Paulina Grabowska
Ul Olimpijska 2/3
05-082 Latchorzew
NIP (tax identification number): 1182043061

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 125 reviews

Overall rating 9.3/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.9/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.8/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

100

80

60

40

20

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

125 reviews

Monika K. 69
Monika K. 69

Scout
52 pts

44 reviews

Nazwa jak planszówka?

10/5/19 | visit date: 9/14/19

Monika K. 69 44 reviews

Jako fani zarówno escape roomów jak i gier planszowych nie mogliśmy nie odwiedzić Kolonizacji Marsa. Pokój nietypowy ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Po pierwsze głównym celem nie jest celem nie jest wyjście jak w klasycznym escape roomie - chociaż jak się okazuje wyjście też jest nielada zagadką a po drugie brak kłódek co sprawia że pokój nie jest nudny i nie polega na znajdowaniu kodów, kłódek i kolejnych kodów. Plus także za nieliniowość rozgrywki. Obsługa jak pamiętamy jeszcze z wizyty w Komnacie tajemnic bardzo profesjonalna. Polecamy!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

beaeska
beaeska

Scout
54 pts

47 reviews

Mars skolonizowany!

8/18/19 | visit date: 8/17/19

beaeska 47 reviews

Wieczorem postanowilysmy nasza babska ekipa wziąć się za kolonizację Marsa. Pokój nieco przypominał mi pewien ER z Poznania, ale ten miał w sobie zdecydowanie więcej rozpraszacze. Niektóre zagadki które wydawały się w pewnym momencie niewykonalne, na szczęście udało się rozwiązać, jednak nie obylo się bez pomocy z zewnatrz.
Mi osobiście chyba tematyka zagadek nie podeszła, ale bawiłyśmy się super i bardzo fajnie że na końcu moglysmy o każdej zagadce jeszcze porozmawiać z Mistrzem Gry, bo przez szeregowy układ zagadek, nie o wszystkim wiedziałam co się wydarzyło ;)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Anita P. 7
Anita P. 7

Scout
93 pts

16 reviews

Kolonizacja zakończona sukcesem

11/1/19 | visit date: 10/27/19

Anita P. 7 16 reviews

W pokoju byliśmy we czwórkę. Wybraliśmy go, bo bardzo zaciekawiła nas tematyka i nietypowe podejście do tematu ER. Bo wiecie - w tym pokoju nie chodzi o to, żeby z niego uciec. Kiedy weszliśmy do środka, poczuliśmy się od razu jak w laboratorium. Pierwsze zagadki poszły gładko, ale później zaczęły się schody. Ostatecznie udało nam się skończyć chyba nawet chwilę przed czasem, ale nie było tak łatwo mimo sporego doświadczenia. Dlaczego? Bo zagadki są dosyć nieoczywiste, a jedna jest nawet zręcznościowa (ale do przejścia, nie zniechęcajcie się). Pokój jest bardzo dopracowany i daje dużo radochy :) Obsługa jest pomocna, miła i mega sympatyczna! Polecamy gorąco każdemu, kto szuka odmiany w świecie ER.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Gosia C. 5
Gosia C. 5

Wanderer
47 pts

38 reviews

No to lądujemy na Marsie

8/21/19 | visit date: 8/17/19

Gosia C. 5 38 reviews

laboratorium wyposażone w pełni. Pierwsze wrażenie: ło matko za co się zabrać w pierwszej kolejności? na końcu okazało się, że zagadek aż tak dużo nie było.
Mi osobiście czegoś zabrakło, może za dużo rozpraszaczy, nie poczułam klimatu. reszta grupy bawiła się chyba lepiej ode mnie stąd ocena 8.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

JediPrzemo
JediPrzemo

Navigator
122 pts

40 reviews

Terraformowanie Marsa

8/16/19 | visit date: 8/16/19

JediPrzemo 40 reviews

Bardzo klimatyczny pokój, w którym można się poczuć jak w prawdziwym laboratorium. Nie jest on typowym escape roomem, ponieważ naszym głównym celem jest osiągnięcie w wyznaczonym czasie trzech celów, ale taka odmiana jest, jak najbardziej na plus. Wystrój bardzo dobrze pozwala poczuć klimat- znajdziemy tu sporo sprzętu laboratoryjnego, a rezultaty naszych działań widzimy niemal od razu i to w efektowny sposób, ponieważ pokój napakowano elektroniką!

Zagadki są rozmaite: jest kilka szyfrów oraz kluczy, ale też spostrzegawczość i element zręcznościowy. Ponieważ pokój nie jest liniowy i kilka zagadek można rozwiązywać jednocześnie, to można się do niego wybrać większą grupą. My zdecydowaliśmy na duet i mieliśmy pełne ręce roboty, choć poszło nam całkiem sprawnie. Mars skolonizowaliśmy z zapasem około 10 minut i dwiema podpowiedziami, które wzięliśmy tak naprawdę, bo zaaferowani postępami nie zauważyliśmy oczywistych rzeczy.

Obsługa nie narzucała się z podpowiedziami dając nam czas na rozwikłanie zagadek we własnym zakresie, a po wszystkim jeszcze długo mogliśmy porozmawiać o pokojach. Polecam!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

PrzemoCh
PrzemoCh

Scout
95 pts

12 reviews

Mało wciągająca kolonizacja Marsa.

7/16/19 | visit date: 7/15/19

Trusted review

PrzemoCh 12 reviews

Długo czekaliśmy na wizytę w tym pokoju. W końcu był jednym z nielicznych, które zostały nam do odwiedzenia z pierwszej 10 w Warszawie. Dlatego też nastawialiśmy się na kolejne WOW, tak jak w przypadku pozostałych topowych pokoi w Stolicy.

Pokój był jednak dużym rozczarowaniem. Przytłaczająca ilość rekwizytów powodowała, że człowiek nie miał pojęcia za co się brać, co mocno zniechęcało. Na koniec okazało się jednak, że zagadek nie było wcale dużo i były stosunkowo łatwe. W pokoju znalazła się zaledwie jedna zagadka, która wszystkim się spodobała i która rzeczywiście dawała "fun".

Wystrój był ok, aczkolwiek jak wspomniałem wyżej, bardzo przytłacza liczba elementów znajdujących się w środku.

Tak jak jest w opisie pokoju, nie znajdziecie w nim żadnych kłódek. Większość rozwiązań jest elektronicznych. Jednak dwukrotnie zdarzyło się, że wykonaliśmy poprawnie zadanie po czym mechanizm zadziałał, a my nie mieliśmy o tym żadnego pojęcia. Mieliśmy dwa otwarte elementy, nie wiedząc, że są one otwarte, nie wiedząc, gdzie jeden z nich się znajduje, odkrywając to przypadkiem po pewnym czasie. Zdecydowanie lepiej powinno to być "oznakowane" tudzież "sparowane".

Pokój był przedstawiany przez obsługę jako nieliniowy, każdy z czteroosobowej ekipy miał mieć coś do roboty. I rzeczywiście były takie momenty, ale były też takie, że dwie osoby próbowały rozwikłać dosyć zawiłą zagadkę, a pozostałe dwie snuły się po pokoju nie mogąc sobie znaleźć zajęcia.

Podsumowując:
- ogromna ilość elementów, która przytłacza
- brak "informacji" w jakiejkolwiek formie dla gracza, że udało mu się rozwiązać zagadkę i zostało coś uruchomione/otwarte (w dwóch miejscach)
- zagadki dosyć nudne (poza jedną)
- stosunkowo mała liczba zagadek

+ duża ilość rekwizytów do pamiątkowego zdjęcia ;)

Overall rating: 5/10

Customer service: 8/10

Interior: 6/10

Difficulty: Medium

Quara
Quara

Pioneer
198 pts

59 reviews

Witamy na Marsie

6/25/19 | visit date: 6/1/19

Quara 59 reviews

Escape Roomy w centrum handlowym? Dobra lokalizacja, duży parking i kilka miejsc, w których można zjeść przed wyruszeniem w dalszą podróż escape'ową. Do tego łatwo znaleźć interesujące nas wejście. Zdecydowanie na plus!
Na miejscu czekała na nas przemiła obsługa - szybko wprowadziła nas do gry.

"Kolonizacja Marsa" była naszym drugim pokojem w tym miejscu - po wyjściu z "Komnaty Tajemnic" mieliśmy chwilę na złapanie oddechu i napicie się wody (to bardzo miłe, że w lokalu jest udostępniony dystrybutor).
Chwilę później lądujemy na Marsie (ach, ta technologia!) - misja jest złożona, bo trzeba zadbać o kilka czynników. Bardzo łatwo się zmieszać bardzo dużą ilością udostępnionych informacji - trzeba zgrabnie rozdzielać zadania, współpracować z resztą zespołu. Warto zwracać uwagę na szczegóły (ciut spostrzegawczości za mało albo ciut rozkojarzenia za dużo potrafi mocno wprowadzić w błąd), zdecydowanie trzeba czytać ze zrozumieniem!
Po "Tajemniczej Komnacie" nie spodziewałam się takiego przeskoku w poziomie zagadek, ale jestem naprawdę zachwycona, że "Kolonizacja" tak mnie zaskoczyła, chociaż momentami sprawiła mi trudność.

Byliśmy we dwoje i było ciężko się uwinąć - może dobrze by było przygarnąć trzecią głowę do pomocy.

Moim zdaniem to bardzo solidnie przygotowany pokój, w którym dobrze się bawiłam i który mocno mnie zaskoczył.

Naprawdę polecam!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

daavcio
daavcio

Navigator
129 pts

55 reviews

No to kolonizujemy!

8/25/19 | visit date: 6/1/19

daavcio 55 reviews

Terraformacja Marsa to obecnie moja ulubiona gra planszowa, kto grał ten już po opisie pokoju wie, że twórcy wzorowali się na tej grze (co zresztą potwierdzono :P), w związku z czym byłem niesamowicie ciekaw jak przedstawiać się będzie pokój w tej tematyce i muszę przyznać, że jest naprawdę dobrze. :) Śmiało można wczuć się w klimat naukowca, który musi poprawić warunki Marsa tak, aby stały się zdatne do życia. To co odróżnia ten pokój od Komnaty Tajemnic (drugiego pokoju firmy) to zdecydowanie ciekawsze i bardziej złożone zagadki. Byliśmy w 2 osoby i choć nie było łatwo, ponieważ zagadek jest naprawdę sporo to poradziliśmy sobie, jednak w 3-4 osoby byłoby zdecydowanie łatwiej, jest tutaj co robić. :) Pokój kierowałbym dla ekip, które mają już co najmniej kilka gier ze sobą, ponieważ początkujący będą tutaj kompletnie zagubieni, ilość elementów w pokoju jest wręcz przytłaczająca, nie wiadomo w co ręce włożyć. :)

Obsługa niesamowicie sympatyczna, poświęciła nam sporo czasu po grze, za co bardzo dziękuję. :D Zawsze miło jest porozmawiać o Escape Roomach. :D Polecam pokój, ode mnie 9/10.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Sebi.x
Sebi.x

Globetrotter
245 pts

53 reviews

Nowe życie...

6/6/19 | visit date: 5/10/19

Trusted review

Sebi.x 53 reviews

Pokój bardzo przyjemny i ciekawie zaadaptowany - faktycznie jakby było się w laboratorium na Marsie. Zagadki tematycznie pasujące i dość różnorodne - nad niektórymi trzeba trochę pogłówkować. No i jedna zagadka w bonusie dla chcących... i ... z dobrym refleksem ;)
Pokój wart odwiedzenia, ale dla mnie osobiście czegoś w nim zabrakło... sam nie wiem czego, chociaż oceniam pozytywnie. Miałem też taką zagwozdkę: zrobiliśmy, co potrafiliśmy i szukaliśmy co dalej... a tu się okazało, ze to już koniec... a nawet się nie zorientowałem :D

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

wolenderweronika
wolenderweronika

Scout
90 pts

14 reviews

prawdziwe laboratorium

5/19/19 | visit date: 5/18/19

Trusted review

wolenderweronika 14 reviews

wystrój, wystrój, wystrój i jeszcze raz klimat!!! wszystkie elementy pokoju idealnie do siebie pasujące, masz wrażenie że jesteś w prawdziwym laboratorium :)
Przesympatyczna MG wprowadziła nas i dokładnie, jasno przedstawiła cel gry., wewnątrz również zastosowany ciekawy sposób komunikacji.
Zagadka przed, którą większość przestrzega - nie jest taka straszna, trzeba po prostu dużych pokładów cierpliwości :) Nam się ona spodobała i nie zajęła połowy czasu spędzonego w pokoju.
Malutki minusik za drobny problem techniczny na samym początku gry, jednak mamy do czynienia z elektroniką i bierzemy pod uwagę, że coś czasami może się zaciąć :)
Pokój zrobiony we dwójkę, oboje mieliśmy sporo do zrobienia, tym bardziej, że pokój nie jest liniowy i można podzielić się zadaniami.
Serdecznie polecamy odwiedzenie tego pokoju!!!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Show next

Take on Sherlock riddles

Dark secrets and unexpected twists await you

Family friendly escape rooms

Choose one of the rooms adapted to play in a family circle