Escape room Karaibscy Piraci

Karaibscy Piraci

Lockme partner

Od lat wiadomo, że cudowny Skarb Długowieczności znajduje się w rękach czterech groźnych piratów. Nie ufali oni nikomu, nawet sobie nawzajem. Zamknęli więc m... [więcej]

15

15 reviews

|

7

Zakopane: 7th place

|

Małopolska: 37th place

|

PL 384

Poland: 384th place

|

8.3/10

2-6 people

80' minutes

Adventure

experts

Plot of the room

Od lat wiadomo, że cudowny Skarb Długowieczności znajduje się w rękach czterech groźnych piratów. Nie ufali oni nikomu, nawet sobie nawzajem. Zamknęli więc magiczny Skarb w skrzyni i zapieczętowali wieko magicznym zamkiem. Zamek rozdzielili na cztery części przemieniając je w Czarne Piętna, aby żaden z nich nie mógł otworzyć Skarbu w pojedynkę. I tak czar na nich oddziaływał i od wielu lat nic się nie zmieniało: wiedli oni spokojne życie piratów plądrując i podpalając nadmorskie wioski. Nic się nie mogło zmienić... aż do teraz!
Nienawiść sprawiła, ze piraci nawzajem się pozabijali. Nawet ostatni z żyjących nie mógł zbyt długo przeżyć ranny w dżungli, do której uciekł. Jego śmierć - według legendy - sprawiła, że rozpoczęło się wielkie odliczanie i wraz z pełnią księżyca Czarne Piętna rozpłyną się w mroku na zawsze. Czy zdążycie przed księżycem odnaleźć skarb?

Book this room

Book this room

Additional information

You can play in English here

Air-conditioned room

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Safety key

Safety button

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Address

ESC HOUSE - Zakopane

ul. Kościuszki 3, Zakopane

Other rooms in this place

Owner’s data

Firma Usługowa PaintMe Bartłomiej Tomaszkowicz
ul Gładkie 11a
34-500 Zakopane
NIP (tax identification number): 736-168-66-95

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 15 reviews

Overall rating 8.3/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 8.1/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.3/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

15 reviews

Dejv33
Dejv33

Wanderer
47 pts

11 reviews

#15

10/18/19 | visit date: 8/31/19

Dejv33 11 reviews

Kolejny dzień w firmie ESC HOUSE
Po raz kolejny inny MG co nie zmienia faktu że bardzo miła pani oraz widać że się zna,
Pierwszym minusem jak wchodziliśmy do pokoju to były otwarte drzwi do innych ER które mogą zaoferować, niestety psuje to zabawę a tamten pokój był kolejnym do którego mieliśmy iść tego samego dnia. Wygląd pokoju niesamowicie przyjemny, dopracowane w każdym miejscu, technologia mega dobry poziom chociaż 2 zagadki się psuły od zużycia. Klimat fajny,niestety na ostatnią zagadkę brakło czasu ale wyszliśmy zadowoleni.
Pokój prawie przeszliśmy w 2 osoby więc było fajnie :D

Overall rating: 9/10

Customer service: 8/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

loldantee
loldantee

Newbie
16 pts

4 reviews

Kapitan Jacek Wróbel na tropie piratów

9/20/19 | visit date: 7/29/19

loldantee 4 reviews

Po wejściu do pokoju zaskoczyło nas bogactwo rekwizytów i wystroju. Jest na prawdę ślicznie. Od razu trafiliśmy na kilka bardzo pomysłowych zagadek, więc zachwyceni [spojler]. I tu niestety mały zgrzyt. Po pierwsze mam wrażenie, że dwie zagadki nie zadziałały i musiały być włączone zdalnie. Po drugie zagadka... Żeby nie spojlerować - multimedialna, psuje klimat... Gdyby to była stara mapa, a nie... No właśnie, każdy skojarzy ;) Do tego przydałby się wyraźny cel. Na plus obsługa. Pan, który nas wprowadzał i wyprowadzał tworzył klimat, a mimo to skrupulatnie wytłumaczył możliwości awaryjnego wyjścia etc. Na wyjściu z wielkim zaangażowaniem komentował nasze przejście i zagadki, w których potrzebowaliśmy pomocy :)

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Hard

Niltalwen
Niltalwen

Wanderer
45 pts

14 reviews

Jest klimat!

12/30/18 | visit date: 12/26/18

Niltalwen 14 reviews

Naczytałam się komentarzy przed odwiedzeniem tego pokoju więc szliśmy tam raczej z negatywnym nastawieniem i zostaliśmy bardzo mile zaskoczeni.
Nie rozumiem narzekań na obsługę - dziewczyny były dla nas bardzo miłe, czuliśmy się obserwowani, nie mieliśmy problemu z brakiem kontaktu, podpowiedzi były udzielane natychmiast, jak tylko o to poprosiliśmy i w sposób bardzo wyważony - czyli panie nam naprawdę podpowiadały a nie dawały gotowych rozwiązań (co się czasami już nam zdarzało). Obsługa super!
Co do pokoju - łatwy nie jest. Nam się nie udało, utknęliśmy na ostatnim zadaniu, ale uważam, że akurat treść tego zadania jest myląca. Kilka rzeczy się tam urywało, bądź już było urwanymi wcześniej - albo pokój jest niedopracowany, albo już tak zużyty. Ale mimo wszystko klimat jest super! Zadania bardzo pomysłowe, sami byliśmy mocno zaskoczeni. Nie są łatwe, ale są ciekawe, więc fajnie, że nie jest to typowy escape room. Coś innego. Generalnie było fajnie i pokój jak najbardziej polecam, ale ekipom bardziej doświadczonym

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Arrow ER
Arrow ER

Navigator
107 pts

32 reviews

To gdzie mamy płynąć w końcu?

8/17/18 | visit date: 8/17/18

Arrow ER 32 reviews

Ostatni pokój w firmie ESC HOUSE, najtrudniejszy. Scenografia ładna, w pokój włożono dużo serca... Zagadki dość trudne... Ogólnie rzecz biorąc pokój jest trudny, ale warty swojej ceny. My przeszliśmy w 3 osoby wychodząc przed czasem dużo, ale lepeij iść większą ekipą. Ogólnie rzecz biorąc polecamy :D

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Nalupia
Nalupia

Wanderer
29 pts

18 reviews

Fajny pomysł, wykonanie mniej...

2/17/19 | visit date: 8/26/18

Nalupia 18 reviews

Odwiedziliśmy ten pokój podczas sierpniowego wyjazdu w góry, w deszczową niedzielę, kiedy nie wyszliśmy w góry. Ot taka alternatywa.

Pierwsze wrażenie - mała poczekalnia, gdzie siedzisz i słyszysz udzielane wskazówki grupie, która jest w pokoju, do którego masz niedługo wejść. Kiepsko. Było jeszcze kilkanaście minut więc wyszliśmy na mały spacer i wróciliśmy.

Wprowadzenie ok, ale pierwsze wrażenie w pokoju: "hmmm... marny ten wystrój". Później było lepiej i nawet zrobiło się klimatycznie. Jednak zawaliły zagadki i obsługa. Okazało się, że część już nie działa albo jeszcze nie działa bo oni to poprawiają.

No ok... zaraz ktoś powie, a bo jesteś z miasta z najlepszymi er to masz wymagania. Prawda mam, ale pozostawienie przez obsługę pewnego elementu w jednej części, podczas gdy był od potrzebny szybciej, aby dostać się do tej części... Prośba o podpowiedź i czekanie na nią przez hmm.. 5 minut i najpierw pytanie mistrza gry co już zrobiliśmy. A w sumie to mistrzów (były 3 osoby) bo kto inny nas wprowadzał (pani nr1), kto inny udzielał pierwszej podpowiedzi (pani nr 2), kto inny drugiej podpowiedzi (chyba pani nr 1) i kto inny nas wyprowadzał (pan). Z wyprowadzaniem też było "fajnie". Niby zrobiliśmy wszystko, ale nic nie się nie dzieje. Rozglądamy się bo może coś przegapiliśmy, a tu po kilku minutach wchodzi pan i oznajmia, że my skończyliśmy, tylko w [spoiler] przepaliły się światełka. I pytania pana o to jak zrobiliśmy niektóre zagadki bo on nie widział. Co więcej, nie znał pewnego elementu zagadki: mówimy, że coś tam jest i trzeba było coś z czymś połączyć... tak? - popatrzył - a no faktycznie. Chyba sam nie przeszedł tego pokoju?

Być może wady te wynikają z faktu, że w jednym czasie było kilka grup, a mistrzów 3 i jeden komputer. Domyślam się zatem, że obraz był podzielony na kilka kamer, a mistrzowie musieli posprzątać pokoje po wyjściu rożnych grup w rożnym czasie. Może wypadałoby zatrudnić więcej osób i przerobić nieco poczekalnię?

Pomysł fajny, niektóre zagadki bardzo fajne, ale całość psuły te niedoróbki.

Overall rating: 5/10

Customer service: 2/10

Interior: 6/10

Difficulty: Medium

Panda Express
Panda Express

Globetrotter
248 pts

63 reviews

Po dopracowaniu będzie git :)

5/6/18 | visit date: 5/5/18

Trusted review

Panda Express 63 reviews

Pokój bardzo fajny i utrzymany w klimacie. Zagadki bardzo oryginalne i mocno wyzywające, szczególnie pływanie statkiem wywarło na nas ogromne wrażenie. Niestety da się też zauważyć, że to nowy pokój i nadal ma parę niedociągnięć; tu coś nie łączy, tam niewyraźnie napisane, a już wpisywanie kodu po ciemku to totalny hardkor. Przydałoby się też, żeby prowadzący sami przeszli pokój, bo dało się zauważyć, że nie do końca wiedzą jak zabawa wygląda z drugiej strony. Komunikacja też trochę kuleje, czasem trzeba było po kilka razy prosić o pomoc.
Jednak mimo tych drobnych niedociągnięć pokój bardzo się nam podobał i wyszliśmy bardzo zadowoleni. Po dopracowaniu będzie to najlepszy pokój w Zakopanem.
Gorąco polecam!

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Paweł Ost
Paweł Ost

Scout
59 pts

7 reviews

Dobry pomysł to nie wszystko

8/22/18 | visit date: 8/11/18

Paweł Ost 7 reviews

Wchodząc do tego escape room już miałem nieco złe przeczucia. Poczekalnia służyła jednocześnie jako miejsce z którego udzielano podpowiedzi. Przez co można sobie zniszczyć częściowo zabawę słysząc podpowiedzi jakie są udzielane innym grupom. Jest to szczególnie nieprzychylne z faktem iż rozpoczęcie gry potrafi się spóźniać tak jak w naszym przypadku (o 10 min, mimo iż przyszliśmy 10 min przed czasem). Sami mistrzowie gry starali się jak najszybciej wprowadzić nas do pokoju, aczkolwiek po prostu nie mieli czasu, stanowczo było ich za mało.

No, ale weszliśmy do pokoju i był szok, bo malutki gdzie miało być na 6 osób, na szczęście szybko się powiększa, więc jakoś dało się to znieść, aczkolwiek odradzam wchodzenia tam taką wielką grupą.

No, ale w końcu weszliśmy, na początku zagadki są ok, nie ma większego problemu. No, ale problem zaczyna się kiedy nie jest się w stanie znaleźć rozwiązania. Na pierwszą podpowiedź czekaliśmy około 10 min. W tym czasie machaliśmy, krzyczeliśmy wszystko co się dało, ale brak reakcji... Ten problem się powtarzał na szczęście nie były nam zbyt często potrzebne podpowiedzi.

Następnym problemem jaki napotkaliśmy to urządzenia komputerowe. Fajny pomysł, aczkolwiek wykonanie tragiczne. Od pewnego momentu escape room przechodził się sam. Coś pociągniesz coś dotkniesz i nagle okazuje się, że coś się udało zrobić zupełnie przypadkiem... Od połowy rozgrywki pokój przechodził się praktycznie sam, a cała nasza grupa nie wiedziała co się dzieje. Bo znajdujemy jakieś podpowiedzi, a okazuje się, że to wszystko już się zrobiło przypadkiem samo.

Podsumowując pomysł może był ciekawy i są nowe rozwiązania, które mają na prawdę duży potencjał, ale sprawność obiektu i problemy z obsługą nie pozwalają wykorzystać tego potencjału. Dałem ocenę trudności średnią, bo ciężko określić czy pokój był łatwy czy trudny, on po prostu nie działał jak powinien.

Osób z obsługi powinno być przynajmniej o połowę więcej, bo po prostu nie nadążają i to też może być powodem dlaczego wychodzą niesprawności urządzeń.

Overall rating: 4/10

Customer service: 1/10

Interior: 6/10

Difficulty: Medium

mascianicamaciej
mascianicamaciej

Scout
63 pts

22 reviews

Lekkie rozczarowanie...

2/3/18 | visit date: 2/1/18

mascianicamaciej 22 reviews

Temat pokoju zapowiadał fajną przygodę. Niestety, dobre wrażenie szybko znikło. Wprowadzenia do pokoju praktycznie brak, dwa zdania od obsługi już po wejściu do samego pokoju. Brak jakiejkolwiek formy komunikacji ze strony gracza do obsługi wprowadza niepotrzebne zamieszanie i konsternacje. Dopiero kiedy obsługa uzna, że sie utknęło, odzywają sie przez głośniki, więc wychodzi na to, że cała gra jest na podsłuchu, bo wystarczy mówić w przestrzeń, chociaż komunikacja nie jest najłatwiejsza. Kilka mechanizmów jest bardzo topornych i nielogicznych, nie wszystko działa jak trzeba. Plus na pewno za wystrój pokoju. Natomiast rozgrywka bywa irytująca i nielogiczna. Obsługa również pozostawia sporo do życzenia, mlodzi ludzie którzy w ER znaleźli sie chyba przypadkiem. Po wyjściu z pokoju zero rozmowy, tylko krótkie "do widzenia" i nic więcej. Ogólnie, nie polecam.

Overall rating: 6/10

Customer service: 4/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

kasoli1
kasoli1

Newbie
22 pts

1 review

:)

4/29/18 | visit date: 4/28/18

Trusted review

kasoli1 1 review

Bardzo fajny pokój, trudne zagadki i bardzo miła oraz pomocna obsługa. Polecam gorąco :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Magota
Magota

Wanderer
28 pts

6 reviews

Poszukiwania skarbu

1/25/18 | visit date: 1/25/18

Magota 6 reviews

W tym pokoju już na początku można było poczuć klimat jak wyklęty z filmu o Piratach z Karaibów. Muzyka w pokoju tylko potęgowała ten efekt.
Sam pokój, miał wiele zagadek; na współpracę, myślenie, zręczność
Jednak mimo tego pokój nie wywarł na mnie aż takiego wrażenia.
Wydawał się niedopracowany.
Mimo to warto wybrać się do niego

Overall rating: 8/10

Customer service: 8/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Show next

Movie atmosphere rooms

Escape games where you will feel like a movie hero

Escape rooms for experienced players

Take the challenge in one of the most difficult rooms