Escape room Ostatnia Stacja

Ostatnia Stacja

suspended

109

109 reviews

|

15

Łódź: 15th place

|

Łódzkie: 20th place

|

PL 527

Poland: 527th place

|

8.3/10

Przejechać się metrem w Łodzi? Tak to możliwe! Wcielacie się w rolę pasażerów linii kolejowych Portal Rail. Osoby podróżujące przed Wami niespodziewanie wysi... [więcej]

2-6 people

55' minutes

Criminal

no data

Plot of the room

Przejechać się metrem w Łodzi? Tak to możliwe! Wcielacie się w rolę pasażerów linii kolejowych Portal Rail. Osoby podróżujące przed Wami niespodziewanie wysiadają z pociągu pozostawiając wszystkie swoje bagaże. Nieświadomi niebezpieczeństwa dochodzicie do wniosku, że pozornie niezwiązani ze sobą kobieta, policjant, biznesmen i młody chłopiec to dobrze zorganizowana siatka piromanów, którzy działając wspólnie chcą wysadzić ten pociąg w powietrze… nawet sam motorniczy nie jest bez winy…

Czy zatrzymacie pędzący pociąg nim wybije godzina 9:55?
Tylko wspólne działanie może doprowadzić tę podróż do szczęśliwego końca!

Additional information

Children-friendly room

Card payment on visit

Not suitable for people with epilepsy

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency door opening system

Address

Portal Escape Games - Łódź

Portal Escape Games
ul. Piłsudskiego 135
92-318 Łódź
Teren WI-MA, Wejście C5
Wjazd od Piłsudskiego, pod zegarem w lewo, następnie zgodnie z mapką:
https://goo.gl/FwRzvo
https://goo.gl/zNbu9m

Other rooms in this place

Price list

Wejście dla 2 osób :: 100zł
Wejście dla 3 osób :: 110zł
Wejście dla 4 osób :: 120zł
Wejście dla 5 osób :: 130zł
Wejście dla 6 osób :: 140zł

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 109 reviews

Overall rating 8.3/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.0/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.3/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

75

60

45

30

15

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

109 reviews

Majka H.
Majka H.

Wanderer
43 pts

12 reviews

Trochę rozczarowujący

8/5/19 | visit date: 7/22/19

Trusted review

Majka H. 12 reviews

Scenariusz pokoju nas zachwycił, jednak na miejscu trochę rozczarowanie. Myślę, że ocena i tym samym zabawa byłyby lepsze, gdyby nie fakt, że uporaliśmy się ze wszystkim i stanęliśmy zupełnie w miejscu. Obsługa nie za bardzo potrafiła nam pomóc, później okazało się, że zapomnieli puścić nam nagrania które było kluczowe, straciliśmy masę czasu przez to. Szkoda, ale damy Portalowi jeszcze szansę :)

Overall rating: 6/10

Customer service: 5/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

OlaGo
OlaGo

Navigator
127 pts

37 reviews

W łódzkim metrze

3/17/19 | visit date: 3/17/19

OlaGo 37 reviews

Pokój urządzony rewelacyjnie, mimo nie za dużej przestrzeni. Zagadki fajne, niektóre rozwiązania, a raczej metody zupełnie niespotykane co jest bardzo dużym plusem :). Fajna fabuła i pomysł na pokój, zagadki niezbyt trudne, ale wymagały trochę pomyślunku i spostrzegawczości 😁. Ogólna ocena bardzo dobra, polecam :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Karolina S. 41
Karolina S. 41

Wanderer
30 pts

14 reviews

Bombowe metro

4/27/19 | visit date: 4/27/19

Karolina S. 41 14 reviews

Pokój kupił mnie totalnie swoim wystrojem! Chyba żaden inny odwiedzony przeze mnie pokój nie oddawał tak bardzo klimatu fabuły! Jeśli chodzi zaś o zagadki, to jest ich zdecydowanie mniej niż w innych pokojach Portalu i nie należą do najtrudniejszych, choć niektóre są ciekawe. No i są głównie kłódki, więc jeśli ktoś lubi kłódkowe pokoje, to ten jest w sam raz. My trafiliśmy też na małą usterkę techniczną, ale mimo wszystko pokój był ok :)

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

katarzyna.laszczewska
katarzyna.laszczewska

Navigator
118 pts

20 reviews

Stacja Łódź

2/14/19 | visit date: 2/10/19

katarzyna.laszczewska 20 reviews

Ciekawa koncepcja, bardzo fajny klimat (ej, faktycznie jesteśmy w pociągu!) ale mimo to pokój nas nie zachwycił. W sumie to co nam najbardziej się nie podobało to fakt że jak przegapiliśmy jakiś moment w grze, to już bez podpowiedzi nie byliśmy w stanie wyciągnąć wskazówki (dla mnie to spory minus, zwłaszcza jeżeli grupa wchodzi w pokój powoli). Drugą rzeczą która była dla mnie na zdecydowany minus to kłódki. Ten pokój zdecydowanie był kłódkowy i wszystko ok, tylko jak dla mnie trochę słabo jeżeli mamy dużo takich samych kłódek na taką samą ilość znaków to jak mamy (albo jak nam się wydaje że mamy ;) ) i kod to trzeba go testować wszędzie. Plus niektóre mechanizmy były trochę dziwne (bądź też nie działały tak jak powinny ;) ). Z drugiej strony inne zagadki były bardzo ciekawe i logiczne. Tak więc wrażenie po wyjściu mieliśmy zdecydowanie gorsze niż z pozostałych pokojów portalu w których byliśmy. Ale żeby nie było, pokój miał bardzo fajny klimat i bardzo ciekawą historię. Sam początek przejażdżki (jak i koniec ;) ) zrobiły na nas duże wrażenie. Duży plus ode mnie za to że po przeznaczonym czasie mistrz gry pozwolił nam dokończyć zabawę. A zagadek było dużo więc lepiej wybrać się większą grupą (my byliśmy w 4 osoby)

Overall rating: 6/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

adamroczna
adamroczna

Scout
91 pts

24 reviews

Ostra jazda bez trzymanki!

11/14/18 | visit date: 11/12/18

Trusted review

adamroczna 24 reviews

Mając w głowie chyba jeden z pierwszych pokoi Portalu Zagadek, w którym byłam kilka lat wcześniej, obawiałam się nieco wizyty w kolejnym. Dlaczego? Głównie ze względu na pojawiające się liczby, czy też przedmioty, które nie znajdują zastosowania i pochłaniają niepotrzebnie czas, który poświęcamy na głowienie się nad nimi. Ostatnia Stacja również cierpi na ten syndrom, choć mam wrażenie, że już w mniejszym stopniu. Za to co należy przyznać twórcom - wystojowo pokój jest świetny. Ciekawe zastosowania techniczne, niezapomniany klimat i efekty specjalne potęgujące napięcie - tym zdecydowanie pokój wybija się na tle innych przeze mnie odwiedzonych. Gorzej już niestety jest z fabułą, pokój niby kryminalny, ale właściwie do tej pory nie wiem, kto stał za atakiem na metro i dlaczego podłożył bombę. Jeśli chodzi o zagadki - bardzo różne, niektóre zaskakujące, ciekawe i zapadające w pamięć, inne banalne, dziwne lub takie, na które za Chiny bym nie wpadła.
Ciężko jest mi jednoznacznie ocenić ten pokój, bo w mojej opinii jest on pełen sprzeczności. Na pewno warto go odwiedzić, chociażby ze względu na wystrój i trud, jaki twórcy włożyli w jego wykonanie. Ale był to też pokój z kategorii tych "lekko irytujących" :P

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

janigrz
janigrz

Globetrotter
230 pts

86 reviews

No. 48 - Na stacji kolejowej

10/14/18 | visit date: 10/2/18

Trusted review

janigrz 86 reviews

Bardzo sympatyczny pokój. Można poczuć się jak w prawdziwym wagonie. Zagadki spójne ze scenariuszem. Ciekawe rozwiązania i koniec scenariusza. W pokoju byłem w grupie gdzie dla całej reszty był to pierwszy pokój ER więc ciężko było zmieścić się o czasie duży plus dla obsługi za możliwość dokończenia scenariusza delikatnie po czasie. Dla debiutantów było to ważne.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Hard

fafner25
fafner25

Scout
61 pts

22 reviews

Wsiąść do pociągu nie byle jakiego

11/14/18 | visit date: 11/13/18

fafner25 22 reviews

Maszynista w kabinie, można ruszać. Wsiadamy do tego pociągu i on naprawdę rusza! I to największa zaleta pokoju. Wystrój, elementy wagonu, gadżety - wszystko wspaniale się komponuje i naprawdę dobrze wygląda. Świetne jest również to, że do rozgrywki musimy zaangażować niemal wszystkie nasze zmysły. To naprawdę urozmaica zabawę, która nie polega jedynie na wklepywaniu kodów do kłódek.

I oceniam pokój naprawdę wysoko, bo mi się podobał, ale jest kilka rzeczy, na które bym zwrócił uwagę.

Pokój raczej trudny, jednak myślę, że o jego poziomie trudności decydują najbardziej: dosłowność niektórych zagadek czy podpowiedzi oraz nastawienie na spostrzegawczość. W pokoju jest sporo różnych rzeczy i jak to bywa w ER próbujemy wykorzystać niemal wszystko. W tym wagonie liczb jest naprawdę sporo i spora część z nich w niczym nam nie pomaga. Biorąc pod uwagę czas na wydostanie się z pokoju (55min) ich ilość może nas poważnie opóźniać. W pokoju elementy, których bym nie dotykał a okazują się ważne (ciężko podać konkretne przykłady, żeby nie spojlerować). I fabuła. Czuję lekki niedosyt, bo dostajemy na początku zarys fabuły, podczas jazdy dowiadujemy się coraz więcej ale ostatecznie nie mamy podsumowania.

No i my mieliśmy kilka problemów technicznych podczas rozrywki ale rozumiem, że to się po prostu zdarza. Ale są też rzeczy do dopracowania. Szczególnie [spojler]. Ma ona znaczenie ale są z nią poważne problemy ([spojler], itp). Optymizmem napawa to, że obsługa zdaje sobie sprawę z tego problemu i próbuje go wyeliminować.

Ostatecznie skorzystaliśmy z kilku podpowiedzi i wyszliśmy 3 minuty po czasie (dziękujemy, że mogliśmy dokończyć)

Pamiętajcie o skasowaniu biletu!

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Hard

Monika C. 10
Monika C. 10

Wanderer
33 pts

12 reviews

Było poprawni

11/1/18 | visit date: 10/27/18

Monika C. 10 12 reviews

Pomysł bardzo fajny, ciekawy i oryginalny. Oceniamy się z mężem jako powiedzmy średnio zaawansowanych eskejpowiczów, byliśmy z dwójką świeżaków. Dla takiej grupy pokój był niestety za trudny... Przez to może nie było aż takiej frajdy.. Jednak niezależnie od tego naprawdę ciężko było się połapać co, do czego prowadzi i na co ma wpływ.... Żeby w ogóle zacząć potrzebowaliśmy podpowiedzi... Koniec końców wyszliśmy(z wieloma podpowiedziami), ale chyba spodziewaliśmy się większego wow... Rekwizyty już ciut nadwyrężone...
Obsługa - mili, ale trochę nie podobało się nam to, że inna osoba nas wprowadzała do pokoju i inna wyprowadzała. To zabrało klimat, który ma miejsce w innych, mniejszych escape roomach. Strasznie dużo ludzi się przewijało w korytarzach, również w laser games ( przez które musieliśmy przejść wychodząc). Poczuliśmy się jakoś tak jak na taśmie. Wyszli, bach, następni.
Ogólna ocena bez szału, ale to może być spowodowane faktem, że po opiniach o pokoju nastawiliśmy się na wielkie wow, a wyszło według nas średnio.

Overall rating: 6/10

Customer service: 6/10

Interior: 7/10

Difficulty: Hard

lukwych l.
lukwych l.

Guide
430 pts

266 reviews

Bileciki do kontroli

9/2/18 | visit date: 7/14/18

lukwych l. 266 reviews

Tym razem w ramach uciekania wyjazdowego odwiedziliśmy Łódź i Portal Zagadek. Sympatyczna i gadatliwa obsługa po wypuszczeniu nas z Kwarantanny kazała nam wracać do domu Metrem. Na szczęście mieliśmy cały wagon na 4 dorosłe i doświadczone osoby, więc miejsca było sporo. Klimat czuć wszystkimi zmysłami, wystrój jest świetny, a dźwięki jeszcze bardziej to potęgują. Zagadki proste, tematyczne i nietypowe. Jest ich mniej niż w pozostałych pokojach więc trudność oceniam na łatwą - wyszliśmy szybko i bez podpowiedzi. Ocena końcowa w mojej nowej podwójnej skali:
- lokalnie - 10/10 (taka ocena widnieje na serwisie)
- ogólnopolska - 10/10 (w kategorii łatwe dla początkujących/ ciekawe dla doświadczonych).
W Ostatniej Stacji były zarówno nietypowe zagadki, jak i fajny temat i jego przedstawienie. Już dawno żaden pokój nie dał mi tyle czystej radochy. Polecam!!!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Show next

Family friendly escape rooms

Choose one of the rooms adapted to play in a family circle

Movie atmosphere rooms

Escape games where you will feel like a movie hero