Escape room Bon Appetit

Bon Appetit

suspended

17

17 reviews

|

15

Łódź: 15th place

|

Łódzkie: 20th place

|

PL 528

Poland: 528th place

|

9/10

Witajcie w Bon Appetit, najbardziej ekscentrycznej knajpie w mieście! Ramona Varovsky – właścicielka i szefowa kuchni już lata temu we Francji gdy uczyła się... [więcej]

2-6 people

60' minutes

Horror

no data

Plot of the room

Witajcie w Bon Appetit, najbardziej ekscentrycznej knajpie w mieście! Ramona Varovsky – właścicielka i szefowa kuchni już lata temu we Francji gdy uczyła się gotować dała się poznać jako kontrowersyjna kreatorka kulinarnych trendów. Dziś jej łódzka restauracja budzi skrajne emocje wśród klientów…

Wy Drodzy Gracze, trafiacie do samego serca restauracji – kuchni! To miało być Wasze wymarzone miejsce pracy, restauracja z renomą, świetne warunki… jednak czy wiecie wystarczająco dużo o Waszej szefowej? Czy pierwszy dzień w pracy „na kuchni” będzie dla Was obiecującym początkiem kulinarnej kariery? Czy Ramona nie ukrywa przypadkiem czegoś czego wolelibyście nie wiedzieć...?

Additional information

You can play in English here

Card payment on visit

From 16 years old

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety key

Safety button

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Address

Portal Escape Games - Łódź

Portal Escape Games
ul. Piłsudskiego 135
92-318 Łódź
Teren WI-MA, Wejście C5
Wjazd od Piłsudskiego, pod zegarem w lewo, następnie zgodnie z mapką:
https://goo.gl/FwRzvo
https://goo.gl/zNbu9m

Other rooms in this place

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 17 reviews

Overall rating 9.0/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.5/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.7/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

17 reviews

M&M Team
M&M Team

Guide
335 pts

185 reviews

Omnomnomnom!

5/28/19 | visit date: 5/12/19

M&M Team 185 reviews

Kolejna creepy odsłona Portalu na wysokim poziomie.
Sama fabuła mega wciąga i jest spójna zarówno z wprowadzeniem jak i z treścią pokoju. Wystrój niestety jak to w Portalu nie powala, ale klimat grozy według mnie łatwo jest osiągnąć i to w tym pokoju się udało!
Uwielbiam tą firmę za prawdziwe ZAGADKI! Zawsze trzymają się tradycji, że w Escape Roomie oprócz dobrej zabawy musi być trochę ruszania głową! Co prawda jedna z zagadek jest ciut przekombinowana, ale do rozwiązania. Pozostałe są mega! Wszystkie zmysły pracują!
Pokój z pogranicza horroru i thrillera więc w moim klimacie.
Bardzo nam się podobało!
Polecam!

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Brygada ER
Brygada ER

Guide
300 pts

231 reviews

bon appetit

5/19/19 | visit date: 4/29/19

Brygada ER 231 reviews

Wieczorną nudę postanowiliśmy zażegnać wybierając się do kolejnego pokoju jaki przygotował dla nas Portal Zagadek...
Bon Apettit jest pozycją bardzo ciekawą i przyjemną. Zagadki czekające na graczy są liniowe, logiczne i wpasowane w klimat. Ich trudność oceniamy jako średni - kilka może zając chwilę przez ich nowatorskość. Polecamy wybrać się "na kuchnię" w 3/4 osoby, bo jest co robić 🙂 Trzeba się uwijać, by samemu "nie zostać kolacją".
Bardzo duży plus za oryginalną tematykę pokoju. Fabułę i klimat pokoju czuć od wejścia i nie opuszcza graczy do samego końca. Kilka "smaczków" tylko podkręca klimat grozy.
Czy i Wam uda się poznać wszystkie tajemnice Ramony?

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Rafał H.
Rafał H.

Navigator
126 pts

49 reviews

Co na kolację?

4/13/19 | visit date: 4/7/19

Trusted review

Rafał H. 49 reviews

Nowy pokój, ale nie ma niedoróbek. Z początku trudno było ruszyć z miejsca, ale potem, już jakoś szło. Ilość zagadek kłódkowych do niekłódkowych oceniam na pół na pół. Ciekawe pomysły. Dość liniowy. Fabuła niezbyt rozwija się w trakcie - aż do pewnego momentu. Niemniej jednak fabuła choć ciekawa to dość przewidywalna. Zabrakło nam paru minut, aby wyjść. Ale mogliśmy kontynuować nawet po upływie umówionego czasu.

Overall rating: 8/10

Customer service: 8/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Mruffka
Mruffka

Pioneer
213 pts

42 reviews

Apetyt na dreszczyk

5/13/19 | visit date: 5/2/19

Mruffka 42 reviews

Na co dzień jesteśmy ekipą dość zarobioną. Ciągle gdzieś wzywają nas, aby rozwiązać jakąś tajemnicę, zapobiec jakiejś katastrofie, rozwikłać sprawę niewyjaśnionego morderstwa.

Tym razem dostaliśmy cynk o pewnej tajemniczej restauracji. Temat na tyle nas zaintrygował, że pewnego dnia ruszyliśmy do Łodzi, aby na własne oczy przekonać się, co dokładnie dzieje się w tym tajemniczym lokalu "od kuchni".

Po dotarciu na miejsce zastanawialiśmy się jak dostaniemy się do środka, ale na szczęście drzwi od podwórka były otwarte.
Zajrzeliśmy ostrożnie... w półmroku nie zauważyliśmy nikogo...
Wiedzieliśmy, że nie mamy zbyt dużo czasu, żeby sprawdzić wszystkie zakamarki, zanim ktoś nas nakryje, więc błyskawicznie rozpoczęliśmy przeszukiwanie pomieszczenia centymetr po centymetrze...

Na pierwszy rzut wszystko wydawało się normalne, pomieszczenie wyglądało jak zwykła kuchnia w restauracji, i choć nie wiedzieliśmy dokładnie, co możemy znaleźć, to jednak bardziej szczegółowe przeszukiwania pozwoliły nam odkryć coś, co sprawiło, że poczuliśmy zimny dreszcz na plecach...
W naszych głowach zrodziło się podejrzenie, że w tej restauracji może dziać się coś, o czym nawet nie chcieliśmy powiedzieć głośno. Zaintrygowani znaleziskiem podwoiliśmy nasze wysiłki, aby znaleźć kolejne elementy tej upiornej układanki...

Nie wszystkie zakamarki były łatwo dostępne, do niektórych musieliśmy się dostać podstępem. Ktoś włożył dużo energii, aby mroczne tajemnice dobrze ukryć przed intruzami, którymi byliśmy. Rozwiązując kolejne zagadki i odkrywając kolejne niespodzianki wszystko powoli zaczęło nam się układać w logiczna całość...
Wyglądało na to, że ta "całość" była naprawdę przerażająca i niedorzeczna...

Czas uciekał, a my potrzebowaliśmy jeszcze jednoznacznego dowodu. Byliśmy absolutnie zdeterminowani, żeby poznać prawdę, jakakolwiek by ona nie była.
Mówi się, że kto szuka ten znajdzie... tak też było w naszym przypadku...
Nie cofnęliśmy się przed niczym, aby do końca poznać prawdę o restauracji...
Możemy z czystym sumieniem tę sprawę włożyć do katalogu "załatwione".

Przyrządzając wieczorem smaczną kolację moje myśli wróciły na chwilę do naszej mrocznej przygody w restauracji o wdzięcznej nazwie Bon Appetit... mimowolnie spojrzałam, na odbicie w ostrzu noża...
Nie ma to jednak jak własnoręcznie sobie przygotować posiłek - pomyślałam z ulgą... ;)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

ejw
ejw

Scout
71 pts

35 reviews

Obżarstwa nie było...

7/21/19 | visit date: 7/14/19

ejw 35 reviews

...i pracować w tej kuchni to też byśmy chyba nie chcieli :D

To co w tym pokoju jest najlepsze, to oczywiście zagadki. Głównie były to kłódeczki, ale sposób, w jaki zaszyfrowano do nich kody sprawił, że próba ich odnalezienia była naprawdę mega satysfakcjonująca!
Do łapek dostaliśmy walkie-talkie i nasza Mistrzyni, mimo że podobno dopiero się uczy, przeprowadziła nas przez rozgrywkę na najwyższym poziomie. Generalnie bardzo szanujemy walkie-talkie w takich pokojach - uważamy, że sam tego typu sposób komunikacji nie tylko zapobiega przedwczesnym podpowiedziom itd, ale też sporo wnosi do klimatu.
No właśnie, i jeśli już przy klimacie jesteśmy. Mieliśmy w tym pokoju takie drobne rozczarowanie. Jak przeczytaliśmy o tym wymarzonym miejscu pracy i o wspaniałej restauracji, to naprawdę spodziewaliśmy się fajerwerków i super nowoczesnej kuchni, z trupami nie na zewnątrz, a raczej w szafie. Tymczasem od progu [spojler]. Innymi słowy wrażenia byłyby bardziej spotęgowane i klimat bardziej by nas kupił, gdyby smród w tym miejscu trzeba było odkopać.
Za to w środku pokoju, kiedy już przełknęliśmy brak uroczej restauracji, na którą tak liczyliśmy, daliśmy się po prostu porwać. Rekwizyty to przedmioty niby codziennego użytku - wszystko, czego prawdziwemu szefowi kuchni potrzeba. Ale ich obecność, fakt że niektóre z tych rzeczy dosłownie przez całą godzinę mieliśmy przy sobie sprawił, że poziom endorfin przekroczył nam skalę.

Spędziliśmy tu naprawdę świetną godzinkę. W dobie ciężkich czasów dla łódzkich ER-ów naprawdę trzymamy kciuki za rozwój tego miejsca!

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Madzia (M&M Team)
Madzia (M&M Team)

Scout
73 pts

34 reviews

Smacznego!!

5/12/19 | visit date: 5/12/19

Madzia (M&M Team) 34 reviews

Uwielbiam portal za ich zagadki! Bawiliśmy sie super. Klimat trzyma w napięciu. Zagadki swietne. Nie wydumane nie za trudne nie za łatwe po prostu w punkt. :-)
Polecam wszystkim smakoszom.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Helga Vogel
Helga Vogel

Navigator
107 pts

13 reviews

Smacznie i zaskakująco :)

4/27/19 | visit date: 4/6/19

Trusted review

Helga Vogel 13 reviews

Pokój bardzo przyjemny, choć można się też chwilami wystraszyć.
Zagadki różnorodne, angażujące wszystkie zmysły (ku mojej radości, bo wtedy każdy gracz może pokazać swoje mocne strony!), o zróżnicowanym poziomie trudności, ale wszystkie sensowne.
Byliśmy w dwie osoby - to trochę mało, bo jest co robić, ale i tak można się przy niektórych zagadkach fajnie podzielić, a przy innych doskonale połączyć siły. Uwielbiam, kiedy pokój jest przyczynkiem do integracji, choć równie wielką satysfakcję daje mi samodzielne kombinowanie i radość z prawidłowego wykonania "misji", kiedy pokazuję rozwiązanie mojemu eskejpowemu towarzyszowi przygód. W tej zaiście piekielnej kuchni doświadczyć można obu sposobów działania.
Kilka fajnych zaskoczeń, kilka frustrujących zawieszeń i... tym przyjemniejszych potem rozkmin!
Czasu nam zabrakło, ale - co jest chyba standardem w tej firmie - mogliśmy nie tylko dokończyć, ale i szczegółowo wyjaśniono nam, na jakich zasadach coś działało i jaki był zamysł zagadki. Za to szczególnie jestem wdzięczna Mistrzowi Gry - wychodzi się z poczuciem spełnienia, poznawszy całą tajemnicę, bez niedomówień.
Obsługa jak zawsze bardzo sympatyczna.
Jedyny minusik - światła latarek troszkę mało rozświetlały, a przy jednej z zagadek to robiło dużą różnicę.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

anoriell
anoriell

Navigator
111 pts

63 reviews

Spróbowaliśmy wszystkich potraw!

5/16/19 | visit date: 4/3/19

anoriell 63 reviews

...Niektóre były bardzo zaskakujące, receptura niektórych jeszcze miała się zmieniać, ale wiedzieliśmy! Wiedzieliśmy, że coś jest nie tak.
Fantastyczny klimat i zagadki, jak zawsze w Portalu, rewelacyjne. Bardzo warto iść do tego pokoju! :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

MarchewaBlog
MarchewaBlog

Pioneer
165 pts

47 reviews

Ugotowani!

3/25/19 | visit date: 3/23/19

MarchewaBlog 47 reviews

W końcu doczekałem się kulinarnego pokoju! Jeśli myślicie że będziecie tutaj gotować normalne potrawy to się trochę zdziwicie. Portal nie zawodzi fajnymi rozwiązaniami, zagadki spójne i bardzo wplecione w klimat pokoju. Byliśmy w 3 osoby i na prawdę było co robić. Pokój bardzo "przyjemny" ale ze względu na przemyślane zagadki, natomiast klimat trzyma w napięciu :) przekonajcie się i nie dajcie się ugotować!

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Pan Kluczyk i Pani Kłódka
Pan Kluczyk i Pani Kłódka

Scout
92 pts

40 reviews

Praktyki w piekielnej kuchni

3/23/19 | visit date: 3/23/19

Pan Kluczyk i Pani Kłódka 40 reviews

Mamy już zrobione te kilka, znaczy kilkanaście, a w sumie to kilkadziesiąt pokoi więc już niejedno widzieliśmy. Ale ta kuchnia z piekła rodem zagięła nas w kilku miejscach. Pierwszy raz wyszliśmy po czasie (dziękujemy serdecznie właścicielom za możliwość skończenia gry).
Gra jest zaplanowana tak, że nawet większa ekipa może podzielić się zadaniami dzięki czemu połowa nie siedzi i nie czeka aż inni skończą. Trzeba się dobrze rozglądać, kojarzyć fakty z początku i końca gry i zaglądać nawet tam gdzie wzrok nie sięga żeby wyjść. Kilka zagadek jest nowatorskich, kilka już znanych. Klimat grozy czuć w powietrzu od przekroczenia progu i dzięki "niespodziankom" oraz świetnie dobranej muzyce nie opada on aż do końca.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Show next

Escape rooms for experienced players

Take the challenge in one of the most difficult rooms

Rooms with a thrill

Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers