Escape room El Dorado - w poszukiwaniu zaginionego złota

El Dorado - w poszukiwaniu zaginionego złota

closed

Ruszacie do Ameryki Południowej, aby odnaleźć legendarne miasto El Dorado. Legenda głosi, że wszystko w tym mieście jest zrobione ze złota. Na przestrzeni... [więcej]

Room closed

2-6 people

60' minutes

Adventure

beginners

Plot of the room

Ruszacie do Ameryki Południowej, aby odnaleźć legendarne miasto El Dorado. Legenda głosi, że wszystko w tym mieście jest zrobione ze złota. Na przestrzeni wieku tysiące poszukiwaczy skarbów straciło życie, chcąc odnaleźć zaginione miasto. Czy Wam się Uda ? Aby się tego dowiedzieć musicie zapuścić się głęboko w amazońską dżunglę...

Additional information

Children-friendly room

You can play in English here

Card payment on visit

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Only low voltage within the player's range

Address

Dom Kłódek - Toruń

ul. Wielkie Garbary 13/3
(I piętro, naprzeciwko Empik’u i cukierni Lenkiewicz)
87-100 Toruń

Other rooms in this place

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 47 reviews

Overall rating 8.6/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.4/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Easy

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

47 reviews

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Globetrotter
285 pts

252 reviews

El Dorado

11/15/19 | visit date: 8/15/19

Adashi (dezERterzy) 252 reviews

Amazońska dżungla w środku Torunia a w niej my, poszukujący zaginionego miasta El Dorado. Tematyka przygodowa jest zdecydowanie najbardziej powszechna w eskejpowym świecie stąd też, każdy bardziej doświadczony gracz odwiedził zapewne już niejeden pokój z tej kategorii i ma z czym porównywać.
KLIMAT:
W kwestii klimatu i wystroju to mam mieszane uczucia, bowiem początek jest naprawdę fajny, dopracowany i spójny lecz w dalszej fazie gry czegoś mi zabrakło.
ZAGADKI:
Pokoje dla początkujących mają to do siebie, że gracz nastawia się na to, że nie będzie łatwo i obejdzie się bez podpowiedzi. W naszym przypadku było podobnie, choć na starcie mieliśmy wielki przestój ale udało się ruszyć bez żadnej wskazówki. Potem to już płynnie od zagadki do zagadki w szybkim tempie, głównie dzięki temu, że wszystko było bardzo logiczne i intuicyjne.
PODSUMOWANIE:
Zdecydowanie pokój godny polecenia, zwłaszcza dla grup początkujących lub mniejszych składów. Do tego świetna obsługa i mamy miejsce na mapie Torunia do którego z miłą chęcią kiedyś wrócimy.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

DreamTeam
DreamTeam

Pioneer
150 pts

145 reviews

Bardzo fajny!

6/30/19 | visit date: 6/29/19

DreamTeam 145 reviews

Od czasu do czasu bywamy w Toruniu i za każdym razem odwiedzamy lokalne escape roomy. W Domu kłódek mieliśmy już "zaliczone": Czar PRL, Misja 007, Garaż słynnego żużlowca i Pokonaj Gargamela. Tym razem również będąc tu na weekend zajrzeliśmy bo zobaczyć co tu słychać nowego. Udało nam się zarezerwować Eksperyment i El Dorado i oba nam się bardzo podobały.
El Dorado to klimatyczny, dość prosty i liniowy pokój ale jakoś nie mogliśmy zacząć. Po początkowym zawieszeniu i drobnej podpowiedzi ruszyliśmy na poszukiwanie złota. Z sukcesem :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Hoopoe
Hoopoe

Navigator
111 pts

30 reviews

Hmm...

4/6/19 | visit date: 4/6/19

Trusted review

Hoopoe 30 reviews

Niestety wizyta w tym miejscu trochę nas rozczarowała. W pokoju brakowało spójności pomiędzy zagadkami a tematyką, ale było też kilka ciekawych rozwiązań. Mistrz gry który nas wprowadzał niestety również nie stanął na wysokości zadania. Był zaskoczony, kiedy zobaczył nas na korytarzu po opuszczeniu pokoju i jak stwierdził "zapomniał o nas". Drugi Pan, który rozmawiał z nami po grze trochę poratował sytuację 😉 Pokój ma wiele pozytywnych opinii, więc możliwe, że trafiliśmy na jakiś gorszy dzień, może natłok grup w tym czasie... Zawsze to jakieś nowe doświadczenie 😉

Overall rating: 5/10

Customer service: 4/10

Interior: 5/10

Difficulty: Very easy

Answer of company Dom Kłódek

Pani Kasiu jest nam podwójnie przykro z powodu waszej opinii :( . Oczywiście rozumiemy, że pokój mógł wam nie przypaść do gustu, wiadomo jest to sprawa indywidualna. Zdajemy sobie sprawę, że przy doświadczeniu około 40 pokoi, pokój na poziomie początkującym może nie być porywający i stawiający wyzwania... Dlatego zapraszamy Was serdecznie do naszych trudniejszych pokoi :D Np. 007 Misja Toruń czy Opętanie :D
Co do obsługi , kolega o Was nie zapomniał :) , co najwyżej był lekko zdziwiony, że tak szybko udało Wam się uporać z ostatnimi zagadkami :P Był cały czas w sąsiednim pokoju, który przygotowywał do rozgrywki i zwyczajnie nie usłyszał jak skończyliście grę. Za chwile oczekiwania Przepraszamy :)

Trafiła Pani w 10 jeśli chodzi o "gorszy dzień" dopadły nas małe braki kadrowe i napięty grafik :/ Staraliśmy się jednak z całych sił, aby spędzony u nas czas był dla Was przyjemny.

Nie mniej jednak uważamy, że 5/10 to dość surowa ocena ... Staramy się aby zagadki był logiczne i wplecione w fabułę oraz klimat pokoju :) O czym świadczą również inne opinie o tym pokoju :D z perspektywy naszych, (zaledwie :/ ) 60 pokoi żadnemu nie dalibyśmy takiej oceny a bywało różnie ;) hehe, ale to już nie nam oceniać :D
Zapraszamy Was ponownie do Toruniu z nadzieją, że uda nam się zmienić Wasze zdanie o naszych pokojach :D

babka_kiepska
babka_kiepska

Scout
96 pts

55 reviews

Eldorado

9/1/19 | visit date: 5/17/19

babka_kiepska 55 reviews

Pokój nie był najtrudniejszy, jednak na początku nie mogliśmy ruszyć z miejsca. Ponownie sprawdziła się u nas zasada, ze lepiej w pokojach początkujących nastawić się na proste rozwiązania, które przyjdą nam do głowy. Klimat ciekawy, interesujący, jednak w Domu Kłódek mamy inne ulubione pokoje :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

OlaGo
OlaGo

Navigator
127 pts

37 reviews

W poszukiwaniu skarbu z dżungli

5/26/19 | visit date: 5/25/19

OlaGo 37 reviews

Pokój bardzo klimatyczny. Od samego początku można się wczuć w fabułę, poprzez wystrój pokoju i panujący półmrok - zupełnie jak w ciemnej dżungli :). Pokój przestronny, dla 4 osób sporo miejsca do kręcenia się i poszukiwania wskazówek. Zagadki liniowe, logiczne. Ogólnie pokój nie był trudny, udało nam się wyjść przed czasem, ale jak to zawsze bywa - najgorzej zacząć :) więc nie obyło się bez kilku drobnych podpowiedzi. Ogólnie pokój bardzo przyjemny i mimo, że jest oznaczony jako początkujący, to dla doświadczonej grupy nie był jakiś banalny czy zbyt prosty. Ocena bardzo dobra, zdecydowanie polecam wszystkim grupom :). Nie daję 10 tylko dlatego, że nie był to jeden z pokoi, które mnie całkowicie porwały :P

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Eberilia
Eberilia

Scout
50 pts

6 reviews

Prawdziwe El Dorado?

8/30/19 | visit date: 7/2/19

Eberilia 6 reviews

Do El Dorardo wybraliśmy 4-osobową ekipą po Eksperymencie i Opętaniu. Dla średnio doświadczonej ekipy to już chyba za dużo osób. Pokój jest łatwy, jednak nam ciężko było zacząć. Skończyliśmy z zapasem 15 min.

Początkowo - wystrój nie powala. Później jest zdecydowanie lepiej i tak samo z zagadkami, dalsza część pokoju zasługuje na 8/10. Jednak te pierwsze wrażenie nie było najlepsze.

Na pewno nie jest to pokój "na pierwszy raz". Tych, którzy dużo już widzieli też raczej nie zachwyci.

Obsługa Domu Kłódek jak zawsze profesjonalna!

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 7/10

Difficulty: Easy

lukwych l.
lukwych l.

Guide
430 pts

266 reviews

Niewykorzystany potencjał

6/13/19 | visit date: 1/29/19

lukwych l. 266 reviews

Pokoje przygodowe stanowią większość na Lockme i zdecydowaną większość w naszym ucieczkowym CV. Dlatego też trudniej w tej kategorii o lepszą ocenę, bo jest do kogo porównywać. W przypadku Eldorado ponownie przeszkadza mi grzech pierwotny większości polskich pokoi czyli zmarnowany potencjał. Na poczatku jest bardzo dobrze, zwłaszcza w kwestii wystroju, ale im dalej w las tym budżet mniejszy i pomysły na zagadki słabsze. Nie mówię że jest źle, ale kilka drobnych zmian jak mocniejsze zaakcentowanie fabuły czy ciekawsze zaaranżowanie tego co już jest w pokoju + bardziej efektowny finał i to mogła być perełka. A tak kolejny średniak z bardzo dobrą i przesympatyczną obsługą. A szkoda.

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 7/10

Difficulty: Easy

beata.buzala.13
beata.buzala.13

Newbie
9 pts

1 review

Ten pokój był świetny

8/8/19 | visit date: 8/7/19

Trusted review

beata.buzala.13 1 review

Super pokój! Klimat bardzo pasował to przewodniego tematu, fajnie czuliśmy się tam czuliśmy. Była z nami czternastolatka, której również bardzo się podobało. Jedne zagadki były proste, z drugimi się trochę męczyliśmy. Obsługa fajna, pomagali nam zarówno gdy ich o to prosiliśmy jak i też sami z siebie. Kilka razy musieliśmy korzystać z ich pomocy. Wyszliśmy 3 minuty po czasie. Co nam się nie podobało? W pokoju było trochę ciemno, a latarka słaaabo świeciła ;-) Jak dla mnie osobiście brakowało szukania fantów, mało rzeczy było ukrytych gdzieś za zasłoną czy pod krzesłem i brakowało mi klasycznych kluczy, za dużo kłódek szyfrowanych.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Cosette
Cosette

Scout
54 pts

40 reviews

Skarb. Mój skarb!

1/5/19 | visit date: 12/29/18

Cosette 40 reviews

Pokój odpowiednio urządzony, aby klimacik wciągnął. Zagadki dość łatwe, wiadomo spostrzegawczość gra pierwsze skrzypce w tej rozgrywce. Trochę brakowało mi spójności zagadek, dlatego, że pokój jest mieszany i był moment, że z zagadkami nie udało nam się odnaleźć w czasie. Rozczarowała mnie troszkę ekipa Mistrzów Gry, wołamy o pomoc a tu cisza, cisza i cisza, a potem informacja nie na temat, o który pytamy. Może natłok zdobywców er był zbyt duży tego dnia. Widać chwilowa niedyspozycja. Zdarza się, mimo to daliśmy radę :) Na pierwsze kroczki z er pokój polecam. Łatwy, klimatyczny i przyjemny. Mistrzowie Gry są sympatyczni, to mój kolejny pokój w tym miejscu.

Overall rating: 7/10

Customer service: 8/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Damian Pietryk
Damian Pietryk

Wanderer
42 pts

23 reviews

Dużo złota

1/20/19 | visit date: 1/20/19

Damian Pietryk 23 reviews

Pokój ciekawy, były pewne rozwiązania, których nie znałam, zaskoczył mnie kilka razy, pokój bezpieczny, trochę zabrakło mi tego, że nie szukam klucza a elementu, który kończy grę, no ale trzeba przestawić się i wziąć poprawkę na względy bezpieczeństwa

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Show next

Movie atmosphere rooms

Escape games where you will feel like a movie hero

Rooms with a thrill

Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers