Menu Search What is escape room? All rooms Special offers Gift vouchers Escape Room Game Log in
Escape room Tajemnica Alchemika

Tajemnica Alchemika

Lockme partner

W XVI wieku na Wawelu pojawił się nieznany dotąd alchemik Twardowski. Szybko zyskał przychylność i łaski króla Zygmunta Augusta, przez co znaczna część... [więcej]

90

90 reviews

|

1

Kraków: 1 place

|

Małopolska: 1st place

|

PL 46

Poland: 46th place

|

9.4/10

2-5 people

60' minutes

Historical

intermediate

Plot of the room

W XVI wieku na Wawelu pojawił się nieznany dotąd alchemik Twardowski. Szybko zyskał przychylność i łaski króla Zygmunta Augusta, przez co znaczna część szlachty została odsunięta od swych łask u monarchy . Być może, gdyby dowiedzieć się jakim sposobem zyskał tak duży wpływ na króla, uda się odzyskać wpływy na dworze? Czy uda wam się odkryć sekret Twardowskiego?

Book this room

Book this room

Additional information

Air-conditioned room

PolandEscape elimination room

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Only low voltage within the player's range

Address

Combinator Kraków - Kraków

ul. Piekarska 9/2
31-067

Other rooms in this place

Price list

2 osoby 120 zł
3 osoby 140 zł
4 osoby 160 zł
5 osób 180 zł

Owner’s data

Extreme Piotr Rożek
ul. Piekarska 9/2
31-067 Kraków
NIP (tax identification number): 6762377746

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 90 reviews

Overall rating 9.4/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.5/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.9/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

75

60

45

30

15

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

90 room reviews

LockMe
LockMe

Guide
468 pts

316 reviews

Powiew legendy

24.05.2019 | visit date: 04.05.2019

Review of Lockme.pl

LockMe 316 reviews

Ten pokój to jedna wielka fabuła, a jej zwieńczenie zawiera pewnego rodzaju morał, co czyni “Alchemika” naprawdę wyjątkową pozycją na mapie Krakowa. Historia, którą odkrywamy od samego wejścia, przez cały czas trwania rozgrywki znajduje się na pierwszym planie i ani na chwilę z niego nie schodzi. W połączeniu z dobranymi zagadkami i doznaniami dźwiękowymi mamy immersję, której nie możemy nie pochwalić.

Same zagadki należą do raczej łatwych, choć jest ich na tyle sporo, że polecamy wybrać się do tego pokoju mając już jakieś doświadczenie w escape roomach. Są miejsca, w których nowicjusze mogliby się wykazać, jednak traficie tu również na takie elementy, nad którymi trzeba się pochylić na dłużej i zastanowić nad rozwiązaniem.

Znajdziecie tu kilka elementów, z którymi bardzo możliwe, że wcześniej się jeszcze nie spotkaliście. Szczególnie dwa z nich są niesamowite i sprawią, że będziecie mówić o tym pokoju jeszcze na długo po opuszczeniu murów Combinatora.

To na koniec jeszcze podsumowanie fabuły, o której powiedzieliśmy na samym początku - jeżeli dobrze przeanalizujecie całą grę pod sam jej koniec, wrażliwsi mogą zrobić “awww!” - jest w tej historii bowiem coś, co można uznać za naprawdę urocze (to serio najodpowiedniejsze słowo).

W chwili obecnej ten pokój jest na pierwszym miejscu w Krakowie i stwierdzamy, że to zupełnie zasłużona pozycja.

Difficulty: Easy

marekleszczyna
marekleszczyna

Scout
67 pts

44 reviews

Pokój eliminacyjny... wyeliminowany...

17.07.2019 | visit date: 16.07.2019

Trusted review

marekleszczyna 44 reviews

To jeden z tych pokoi, gdzie bardzo trudno napisać opinię... Z jednej strony wystrój pokoju, pomysł i ciekawe rozwiązania trzeba ocenić bardzo wysoko. Naprawdę aż przyjemnie w niektórych momentach było czekać aż rozwiązanie zagadki uruchomi któryś z mechanizmów... no i właśnie... czasem nie uruchomiło...
Co do obsługi, to z jednej strony, do Pani, która obsługiwała naszą grupę formalnie przyczepić się nie można. Wprowadzenie ciekawe, widać było serdeczność w podejściu do klienta, niestety zwrot "pokój jest prawie w całości zelektronizowany ale czasem coś nie działa jak należy" na samym początku gry kazał przypuszczać, że po prostu coś nie działa i nie jest naprawione. I tak rzeczywiście było. Co najmniej jeden mechanizm nie działał jak należy, przez co nie mogliśmy otrzymać niezbędnej wskazówki. Również jeden z rekwizytów który był potrzebny nie działał i dwa razy zostały donoszone nowe również nie działające zadowalająco. I nie jest to oczywiście wina tej Pani która nas obsługiwała, ale właścicieli, którzy wpuszczają grupy do pokoju, który nie działa jak należy. To drugi pokój tej firmy w którym byliśmy i ten niestety nas zawiódł. Gdyby wszystko działało jak należy byłby to absolutny top pokoi w których byliśmy (a jest ich 79). Ale niestety jeśli w kluczowych momentach gry trzeba donosić inne działające rekwizyty nie można wystawić wysokiej oceny pokojowi. Klimat 10/10 bo to nie ulega wątpliwości. Obsługę oceniamy na 9/10 bo jak mówię, Pani była bez zarzuty, ale jednak w ocenie obsługi jest też element wpuszczania przez właścicieli, to niesprawnego pokoju, więc jedna kreska mniej.
Życzymy żeby szybko uporać się z elektroniką, albo zmienić rozwiązania i pokój będzie świetny!

Overall rating: 5/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

ksobkiewicz98
ksobkiewicz98

Scout
90 pts

21 reviews

100% zaskoczenia

02.07.2019 | visit date: 20.06.2019

Trusted review

ksobkiewicz98 21 reviews

Matko jak ten pokój nas zaskoczyl! Nie mogę napisać czym, bo bylby to duzy spoiler, ale uwierzcie na slowo - niektóre elementy niespotykane w zadnym innym ER-ze. Zagadki bardzo przyjemne, choc mieliśmy z jedna szczególny problem, ale to rsczej dla tego że nas zaćmiło, a nie ze była nielogiczna. Polecamy w stu procentach! A obsługa? 10/10 wlasnie w takie miejsca chce się wracać!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

AśQ
AśQ

Scout
97 pts

11 reviews

Tajemnica Alchemika

30.05.2019 | visit date: 30.05.2019

Trusted review

AśQ 11 reviews

... to przede wszystkim niesamowicie klimatyczny pokój. Wspaniałe zagadki, wszystkie bardzo logiczne, przez co rozwiązywanie jest przyjemnością. Ogromnym plusem jest scenariusz, zbudowany wokół nieznanej legendy. Bez wahania 10/10!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
238 pts

84 reviews

Dzyńchemik

09.08.2019 | visit date: 05.08.2019

Swistakk 84 reviews

Jak to na spontaniczną ekipę przystało z wyjazdu ERowego na Śląsk zrobiliśmy wyjazd na Śląsk i Kraków stwierdzając, że z Katowic do Krakowa w zasadzie dojazd nie jest dłuższy niż pomiędzy tymi wszystkimi śląskimi miasteczkami i postanowiliśmy wyczyścić Combinatora na jeden raz. Na drugi pokój wzięliśmy sobie dzierżący pierwsze miejsce w Krakowie pokój eliminacyjny PolandEscape. Koleżance się podobał, choć przyznam, że ja i kolega niestety raczej nie podzielaliśmy tego entuzjazmu, co postaram się wyjaśnić.

Obok Krakowskiej Bestii jest to drugi pokój Combinatora, który jakoś nawiązuje do krakowskich legend/kultury, co jest całkiem fajne. Pokój moim zdaniem stoi właśnie klimatem, fabułą i wystrojem. Jeśli ktoś chce się wczuć w historię o alchemiku i popenetrować wawelskie tunele, to może się przejść.

Zagadki, hm, nie powiedziałbym aby stawiały jakieś szczególne wyzwanie, należą raczej do gatunku tych prostszych, choć pewną różnorodność należy docenić. Silniejszą stroną zagadek jest raczej ich dobre wpasowanie fabularne, nie ma tutaj raczej elementów od czapy, każda rzecz ma jakieś swoje powiązanie z historią czy klimatem. Rozgrywka jest na początku dość liniowa, w dalszej części bardziej się zrównolegla. Jedna zagadka moim zdaniem zasługuje na szczególne wyróżnienie, wielu graczom dostarczy efektu wow, choć pech chciał że niedawno byliśmy w dwóch pokojach z podobnym motywem i zamiast krzątać się po pokoju bez żadnego pomysłu przez 10 minut aby potem doznać efektu wow jak w pierwszym z pokoi, które mam na myśli, to tym razem był to już dla nas wręcz odruch bezwarunkowy :P. Natomiast inna zagadka nieźle zaszła nam za skórę. Aby za dużo nie zdradzać ujmę to tak, że zabrakło nam umiejętności innych niż analityczne :P. Dla takich agentów jak my niestety spowodowała ona trochę frustracji i przyznam, że gdybyśmy byli uczestnikami owego etapu eliminacji PolandEscape to byłbym nieźle zbulwersowany :P. Ale na szczęście tym razem po 10 minutach czucia się jak zagubione dzieci we mgle mogliśmy po prostu poprosić o kod :P.

Rozgrywkę troszkę nam utrudniły pewne zużyte elementy, ale z myślą o przyszłych grach skontaktowałem się przez maila z uwagami co do dwóch z nich (które zostały dobrze przyjęte), a dotyczyły raczej elementów prostych do wymiany/naprawy, więc obstawiam, że spora szansa, że są już poprawione i kolejni gracze nie będą już odczuwać zbytniego zużycia elementów.

Pani z obsługi sympatyczna, choć niestety trochę nie dogadaliśmy się (tzn. w ogóle nie poruszyliśmy tego tematu przed grą :P) co do systemu podpowiedzi i otrzymaliśmy pewne niechciane informacje, ale też i dla nas nauczka, aby to zawsze ustalać przed grą.

Wydaje mi się, że na nasz ogólny brak entuzjazmu wpłynął szereg niefortunnych okoliczności, aniżeli jakieś faktyczne wady (1: sfrustrowanie jedną zagadką, 2: zużycie pewnych elementów utrudniające rozgrywkę czy 3: niedogadanie się co do podpowiedzi), jednak raczej innym graczom nie powinny się one przytrafiać (bo kolejno 1: mam nadzieję, że niewiele innych graczy jest tak "zdolnych" jak my, 2: mam nadzieję że zużyte elementy są już poprawione, 3: każdy może się dogadać jak chce), więc nie jest tak, że będę ten pokój odradzał. Szczególnie jeżeli ktoś sobie ceni klimat czy fabularne dopasowanie zagadek, to pewnie będzie się dobrze bawić.

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

MTC
MTC

Navigator
108 pts

103 reviews

Sekret odkryty

09.06.2019 | visit date: 09.06.2019

MTC 103 reviews

Sympatyczna propozycja. Zagadki raczej łatwe, jest ich trochę, było co robić w 4 osoby. Polecamy dla grup które mają już kilka ER na swoim koncie.

Overall rating: 9/10

Customer service: 8/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Monika G. 31
Monika G. 31

Scout
82 pts

59 reviews

Majstersztyk...

27.05.2019 | visit date: 25.05.2019

Monika G. 31 59 reviews

Nie mogłam sobie wymarzyć lepszego prezentu na Dzień Matki . Pokój jest tak klimatyczny i cudownie zaaranżowany, że nawet nie wiem jak to opisać. Pierwsza pozycja w rankingu na lockme wśród pokoi krakowskich mówi sama za siebie i jest jak najbardziej słuszna. W tym pokoju spełniłam jedno ze swoich "mrocznych" marzeń :-) a swoją drogą ...nie wiedziałam że tak szybko brakuje powietrza.....:-))Byliśmy czteroosobową rodziną od 10 do 48 lat i wszyscy wyszliśmy z tego pokoju zachwyceni. Dziękujemy Mistrzowi Gry za dodanie czasu abyśmy mogli dokończyć grę ...zagadek jest sporo i niektóre nie należą do najłatwiejszych. Nikt się ani przez chwilę nie nudził. Dziękuję , że powstał taki pokój i mogliśmy w nim być . Całą powrotną drogę do Torunia rozmawialiśmy o wrażeniach i doznaniach.....były niesamowite. Dziękujemy :-)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

rozia.zul
rozia.zul

Navigator
113 pts

16 reviews

Legendy Krakowa cz. 2

05.05.2019 | visit date: 03.05.2019

Trusted review

rozia.zul 16 reviews

Po Bestii tych samych twórców, bardzo ucieszyła mnie tematyka ich nowego pokoju, znów skupiająca się na krakowskich legendach. Pokój pięknie wystrojony, tajemniczy, z dobrze dobraną muzyką. Zagadki zachowują klimat pokoju, nie ma tu kurczowego trzymania się kłódek, jak w wielu innych pokojach. Osoby nie wędrujące z jednego escape roomu do drugiego na pewno będą zaskoczone wieloma rozwiązaniami. Pokój średnio trudny, średnio-łatwy dla grup doświadczonych. Jeden element pod koniec był trochę mylący, dlatego gdybym mogła, dałabym 9,5. Poza tym super!

Overall rating: 10/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

AnetaAZ
AnetaAZ

Scout
93 pts

61 reviews

Wielkie rozczarowanie

10.08.2019 | visit date: 09.08.2019

AnetaAZ 61 reviews

Byliśmy bardzo ciekawi ostatniego dzieła Combinatora . W pozostałych dwóch pokojach tej firmy bawiliśmy się świetnie , dlatego też chętnie wróciliśmy do trzeciego . Pokój być może i całkiem fajny ,aczkolwiek wykonanie krakowskiej bestii czy statku piratów bardziej przypadło nam do gustu . Natomiast obsługa tak totalnie nas olała, że po prostu w połowie gry wyszliśmy . Zero kontaktu przez krótkofalówkę . Próbowaliśmy przez dobre 15 minut . Pukaliśmy w drzwi ... Nic . Zero ... Wyszliśmy nie zauważeni . Pani była w szoku jak udaliśmy się na górę ... My równiez byliśmy w szoku po takim potraktowaniu...

report review | View reports (2)

Overall rating: 3/10

Customer service: 1/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

Q
Q

Guide
460 pts

227 reviews

#218

16.04.2019 | visit date: 17.03.2019

Trusted review

Q 227 reviews

Pokój, w którym historia gra pierwsze skrzypce. Czy to bardziej zasługa ceglanych murów, których dzieje poznajemy w trakcie wprowadzenia, czy krakowskiej legendy jako takiej – trudno ocenić, ale sposób wykorzystania tych elementów na potrzebę escapu, stawia Alchemika wysoko w rankingu ER z najbardziej unikatowym klimatem gry. Zróżnicowanie poszczególnych zadań, które postawiono przed graczami jest duże, ale w ujęciu całościowym tematycznie jest to bardzo spójnie zrealizowany room. To co robi tu jednak największe wrażenie to [spojler]. Mimo że rozwiązanie tytułowej tajemnicy jest podane trochę na tacy zamiast krok po kroku, to cała droga do niego prowadząca jest bardzo wciągająca i zdecydowanie warta poznania.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Show next

Other rooms nearby

This website is using cookies

You can disable them in you browser settings. Some features of this website may not work properly if you do.

See our cookie policy.

OK, I GET IT