Menu Search What is escape room? All rooms Special offers Gift vouchers Escape Room Game Log in
Escape room Lokalizacja

Lokalizacja

Lockme partner

Kiedyś luksusowa dzielnica... Z biegiem czasu stała się szemrana. Złowrogie spojrzenia obcych to z pewnością może Was spotkać podczas tej misji. Podejmując... [więcej]

124

124 reviews

|

1

Gliwice: 1 place

|

Śląsk: 1st place

|

PL 3

Poland: 3rd place

|

10/10

2-5 people

75' minutes

Narrative

expierienced

Plot of the room

Kiedyś luksusowa dzielnica... Z biegiem czasu stała się szemrana. Złowrogie spojrzenia obcych to z pewnością może Was spotkać podczas tej misji. Podejmując wyzwanie postarajcie się nie wzbudzać zainteresowania osób postronnych.

Plan jest następujący: zjawiacie się pod umówionym adresem i od razu udajecie się do lokalu, którego szyld nie zwraca większej uwagi. Niektórzy mogą pomyśleć, że to siedziba jakiegoś zegarmistrza. Tylko Wy wiecie, że lokal należy do nas. Pukacie do drzwi trzy razy i wciskacie przycisk dzwonka. Teraz pozostaje Wam poczekać na człowieka, który z ramienia naszej organizacji przekaże Wam więcej szczegółów.

Ponieważ jesteście zawodowymi włamywaczami domyślacie się, że robota idzie o dużą stawkę.
Współpracujemy tylko z najlepszymi i dlatego powinniście bezzwłocznie zainteresować się tym zleceniem.

W innych okolicznościach zapytalibyśmy się, czy podejmujecie ryzyko? Mamy jednak wrażenie, że nie tylko chęć zysku, ale również renoma naszej agencji przesądziły już o Waszej decyzji.

Book this room

Book this room

Additional information

PolandEscape elimination room

Not suitable for people with epilepsy

From 16 years old

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Address

TickTack - Gliwice II

Gliwice ul. Sikorskiego 75

Owner’s data

Gem Jerzy Wojtas, Wojciech Geppart s.c.
Batorego
43-100 Tychy
NIP (tax identification number): 6462937187

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 124 reviews

Overall rating 10.0/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 10.0/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

100

80

60

40

20

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

124 room reviews

LockMe
LockMe

Guide
468 pts

316 reviews

Keine Ahnung, was da geschrieben wird, aber wir müssen das akzeptieren.

15.04.2019 | visit date: 10.03.2019

Review of Lockme.pl

LockMe 316 reviews

Będzie nam bardzo trudno opisać ten pokój tak, aby nie powiedzieć za dużo, ale spróbujemy. Jedno wiemy na pewno: jeżeli czytaliście opis i zastanawialiście się, czemu jest taki enigmatyczny, to uwierzcie, będąc na miejscu zdacie sobie sprawę dlaczego.

Zagadki… Skłamalibyśmy mówiąc jednoznacznie, że są bardzo trudne. Ich jest po prostu MNÓSTWO, w dodatku są tak oryginalne i wręcz nieoczywiste (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), że będąc w środku niezależnie od doświadczenia stwierdzacie, że nie wiecie nic o escape roomach. Tutaj dzieją się rzeczy, których ani trochę się nie spodziewacie.

Pokój zrobiony z wielkim rozmachem - i szybko staje się jasne, dlaczego musieliśmy tyle na niego czekać. Fabuła niezwykle wciąga, i to od samego progu. W związku z ilością zadań, z którymi przyjdzie Wam się zmierzyć, przyda się w zasadzie każda dodatkowa para rąk.

Więcej zdradzić nie możemy, ale to bardzo wysoko postawiona poprzeczka na polskiej scenie escape roomowej.

Difficulty: Hard

vindicator
vindicator

Navigator
127 pts

21 reviews

A myślałem, że nic mnie już nie zdziwi

08.05.2019 | visit date: 30.04.2019

Trusted review

vindicator 21 reviews

Po wizycie w paru topowych pokojach myślałem, że już niewiele jest mnie w stanie zdziwić. Przyjeżdżając do Gliwic miałem sceptyczne myśli - niczym ci ludzie z XIX wieku, którzy uważali, że wszystko zostało już wynalezione i technika nigdy nie pójdzie naprzód.

Jakże bardzo się myliłem!

"Lokalizacja" podwyższyła poprzeczkę na zupełnie nowy poziom. Z pokoju wychodziłem czując się jak Indiana Jones po odnalezieniu jednego z wielkich skarbów. Polecam spróbować, nie pożałujecie!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

bartoszej
bartoszej

Scout
88 pts

27 reviews

Profesjonalny włam!

03.06.2019 | visit date: 19.05.2019

Trusted review

bartoszej 27 reviews

Z firmą znamy się już z poprzednich pokoi, więc nasze oczekiwania względem wystroju były wysokie. Niestety, nie było na co narzekać ;) Podobać się może już hol, a sam pokój wygląda jeszcze lepiej!

Sama rozgrywka zdecydowanie zostanie w naszej pamięci, zwłaszcza że 1 rozwiązanie widzieliśmy pierwszy raz i pewnie długo jeszcze go nie napotkamy. Po przytłaczająco dobrym początku, byliśmy pod wielkim wrażeniem pokoju i już-już miała się pojawić czwarta "10" w mojej kolekcji opinii, gdy pod koniec pojawiło się odczucie, że gra zwolniła. Zagadki wydają się być ułożone od najmniej do najbardziej czasochłonnych, przez co końcówka wyszła nieco rozwleczona w czasie.

Technicznie, w pokoju nic nie zawiodło, zaś napotykane mechanizmy potrafiły robić wrażenie! Do tego twórcy zadbali, by budować klimat wrażeniami nie tylko optycznymi, co zawsze wywołuje we mnie pozytywne odczucia :)
Wielką zaletą pokoju jest fakt, że historia przedstawiana przed rozgrywką jest ściśle powiązana z samą grą, a nie stanowi jedynie zbędnego tła.

Polecamy uważnie słuchać prowadzącego przed rozpoczęciem gry, nie tylko dlatego, że jest świetnym gospodarzem ;)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

wnadarzewska
wnadarzewska

Scout
95 pts

20 reviews

Zlokalizowano dobrą zabawę

11.06.2019 | visit date: 09.06.2019

Trusted review

wnadarzewska 20 reviews

Odbiór, odbiór! Tu agenci pod pseudonimem Alpaki Zagłady. Misja polegała na zlokalizowaniu "Lokalizacji" i opuszczeniu jej przed upływem wyznaczonego czasu. Misja wykonana w 100%. Zlokalizowano jedną z najlepszych lokalizacji w karierze. Niestandardowe zagadki, które zawsze w jakiś sposób dają znać, że są wykonywane dobrze - obecne. Klimatyczny pokój, w którym podczas przechodzenia wyjście z roli jest praktycznie niemożliwe - obecny. Dobra zabawa, w czasie której czas upływa niesamowicie szybko - jest. Fantastyczna obsługa, która swoją pracę wykonuje z pasją i chętnie poświęca czas po grze na rozmowę - jest! Usatysfakcjonowani agenci polecają każdemu. Bez wyjątku. Bez odbioru...

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Marcin K. 64
Marcin K. 64

Scout
89 pts

19 reviews

Po prawie 100pokojach t jest nr1

12.07.2019 | visit date: 09.07.2019

Trusted review

Marcin K. 64 19 reviews

Absolutnie fenomenalny, sama lokalizacja już od poczekalni robi klimat i jak w filmach Hitchcocka jest tylko coraz lepiej....na każdym etapie zaskoczenie, na chwilę obecną nr 1 dla mnie a byłem w top Warszawy i Wrocławia

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

TEaMPO
TEaMPO

Scout
59 pts

14 reviews

Największym błędem jaki zrobiliśmy...

10.06.2019 | visit date: 27.04.2019

Trusted review

TEaMPO 14 reviews

...było odwiedzenie Lokalizacji. Gwarantuję Wam, że po wizycie w tym pokoju na żaden nie spojrzycie jak wcześniej i będziecie się zastanawiać czy nie zmienić poprzednich opinii, bo nie będą odzwierciedlały rzeczywistości. LockMe - powinniście powiększyć skalę co najmniej do 20/10.
Lokalizacja to coś ponad, długo zbieraliśmy się, żeby wystawić tę opinię i nadal nie wiemy od czego zacząć a na czym skończyć, bo tu gra zaczyna się zanim zegar zacznie tykać.
1. Poczekalnia - już po przekroczeniu progu czuć, że zaczyna się gra. Nie chcę nikomu niczego zaspoilować, żeby nie popsuć efektu wow, ale gwarantuję, że ten pojawi się od samego początku
2. Wprowadzenie - kolejne wow. Teraz już nie czujemy się prawdziwymi włamywaczami, my nimi jesteśmy. Nigdzie wcześniej nie spotkaliśmy się z tak dobrym wprowadzeniem, to nie jest dobrze opowiedziana historia. Ta historia jest opowiedziana tak, że stajemy się jej częścią w każdym tego słowa znaczeniu. No i rozpoczęcie gry... musicie to zobaczyć :)
3. Klimat - można sobie pomyśleć, że skoro tak dobrze było na początku to w środku lepiej już nie będzie. Nic bardziej mylnego. Wystrój zwala z nóg. Tak jak piseliśmy wcześniej, to jest pokój w którym nie gramy, wszystko jest tak realistyczne, że stajemy się częścią całej akcji.
4. Zagadki - to może chociaż zagadki nie sprostały? Niestety. :D Tu też jest petarda. Nieszablonowo, zaskakująco, rozwiązania jak nigdzie indziej a pomimo to, wszystko było dopracowane na ostatni guzik. Nie było niedziałających mechanizmów, nie trzeba było mocniej wciskać przycisku by coś zadziałało. Kosmos, obiecujemy wam :)
Stopień trudności? Myślę, że trudny choć nie do końca. Bardziej niestandardowy niż trudny.
5. No i obsługa - czapki z głów naprawdę. Brak słów :)

Podsumowując 20/10. To nie jest dobry Escape Room. To jest nowy wymiar escape roomów. Nie da się tego opisać, bo stwierdzicie, że przesadzamy (czytając opinie tez tak myśleliśmy!). Musicie to zobaczyć!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

lukwych l.
lukwych l.

Guide
430 pts

245 reviews

Czy to jeszcze ER czyli Tour de Śląsk XVIII

25.05.2019 | visit date: 03.05.2019

lukwych l. 245 reviews

Lokalizacja była głównym celem naszej wyprawy na Śląsk ze względu na pozycję w rankingu, liczne recenzje oraz fakt bycia pokojem eliminacyjnym. Oczekiwania były spore i zaczęły się spełniać jeszcze przed wejściem do firmy (czytajcie opisy fabularne i pamiętajcie o nich). Ciężko jest napisać cokolwiek nie zdradzając i nie psując zabawy innym, bo wizyta w Lokalizacji to moim zdaniem przeżycie kompletne. Wprowadzenie świetnie buduje klimat i jest jednym z najdłuższych jakich mieliśmy szansę doświadczyć. Wystrój i elementy zagadek dobrze wymieszane, nie wiadomo co się przyda dopóki fabuła nie powie, że coś jest potrzebne, a jednocześnie nie ma elementów które odstają i burzą klimat. Historia którą przeżywamy w tym pokoju wciąga, są elementy stworzone tylko po to by tę historię uwiarygadniać. Łamigłówki nie odstają poziomem od fabuły, są nietypowe różnorodne wymagające myślenia i spostrzegawczości, a jednocześnie wszystkie świetnie pasują do tematu. Generalnie wizyta w Lokalizacji to już nie typowe „uciekanie”, ale doświadczenie samo w sobie. A biorąc pod uwagę możliwości rozbudowy już nie mogę się doczekać na kolejne pokoje. I żeby nie było żadnych wątpliwości - na dziś jest to najlepszy pokój na Śląsku. Polecam!!!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Fooxied
Fooxied

Wanderer
46 pts

8 reviews

Nein Nein Nein Nein!

22.05.2019 | visit date: 20.05.2019

Trusted review

Fooxied 8 reviews

Dopracowany do perfekcji. Nigdy nie sprawiało mi takiej przyjemności błędne rozwiązywanie zagadek. Do tego pokój stworzony tak, że większość czasu spędzacie na zachwycaniu się wnętrzem. Oszałamia ogromem pracy i ogromem elementów, i ogromem wszystkiego, i ogromem... ale po kolei.

Świetne wprowadzenie, genialna fabuła, fenomenalny klimat aż do samego zakończenia. Każdy element sprawia wrażenie, że został stworzony właśnie do tego pokoju i idealnie tam pasuje.

Mnóstwo różnorodnych i niespotykanych zagadek, a do tego tak przyjemnych, że można je rozwiązywać w nieskończoność i nie mieć z tego powodu wyrzutów sumienia.

Ekipa z TickTacka zna się na tym co robi i wie do czego dążyć. Obsługa odwala kawał dobrej roboty.
Kto nie był niech zaraz się wybierze, kto był niech z nami czeka na kolejny, kto nie będzie niech żałuje.
Szkoda, że Hans to taki moczymorda, że nic nie zostawił...

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Nikka91
Nikka91

Scout
57 pts

29 reviews

Fenomenalny pokój!

23.05.2019 | visit date: 22.05.2019

Nikka91 29 reviews

Warto było czekać kilka miesięcy, aby w końcu móc odwiedzić Lokalizację.
TickTack wprowadza graczy na zupełnie nowy, lepszy poziom ER. Zaskakujące zwroty akcji, niespotykane nigdzie indziej mechanizmy. W pokoju przydaje się spostrzegawczość, logiczne myślenie i trochę kreatywności.
Klimat i obsługa jak zawsze na najwyższym poziomie. Z niecierpliwością czekamy na kolejny pokój!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

ksobkiewicz98
ksobkiewicz98

Scout
90 pts

17 reviews

Prawdziwi włamywacze

03.04.2019 | visit date: 28.03.2019

Trusted review

ksobkiewicz98 17 reviews

To była nieziemska przygoda:) W trójkę bawiliśmy się świetnie - przejścia są totalnie niespodziewane, zagadki bardzo logiczna łączą się w jedną całość. Nakład pracy firmy TICKTACK - ogromny! I ta poczekalnia... tyle włożonej pracy w dopracowanie korytarza jeszcze nie widziałam.

Obsługa 10/10, widać że ER'y tworzone są z wielką pasją. Już nie możemy doczekać się kolejnych pokoi od tej firmy.

Należy dodać, że to zdecydowana czołówka... chciałabym móc zapomnieć ten pokój i przezyć go jeszcze raz.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Show next

Other rooms nearby

This website is using cookies

You can disable them in you browser settings. Some features of this website may not work properly if you do.

See our cookie policy.

OK, I GET IT