Escape room Opuszczony Teatr Lalek

Opuszczony Teatr Lalek

Lockme partner

231

231 reviews

|

36

Wrocław: 36th place

|

Dolnośląskie: 36th place

|

PL 175

Poland: 175th place

|

8.6/10

Lata temu, w Teatrze Lalek odbywały się światowej sławy przedstawienia. Jednak czasy jego świetności już dawno przeminęły. Wraz z grupą przyjaciół, dostajeci... [więcej]

2-5 people

60' minutes

Thriller

beginners

Plot of the room

Lata temu, w Teatrze Lalek odbywały się światowej sławy przedstawienia. Jednak czasy jego świetności już dawno przeminęły. Wraz z grupą przyjaciół, dostajecie tajemnicze zaproszenia na spektakl. Czy odważycie się wejść w mury starego teatru, aby przekonać się, czy naprawdę jest on opuszczony?

Wersja dla ekspertów dostępna tylko po uzgodnieniu telefonicznym, TYLKO !! dla grup bardzo doświadczonych (min 10 pokoi).

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

You can play in English here

Air-conditioned room

Card payment on visit

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Safety key

Only low voltage within the player's range

Address

Secret Room - Brain Code - Wrocław

ul. Kazimierza Wielkiego 27C pietro IV
Wrocław 50-077

Other rooms in this place

Owner’s data

KAWER
Kazimierza Wielkiego 27C
50-077 Wrocław
NIP (tax identification number): 8982087796

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 231 reviews

Overall rating 8.6/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.5/10

200

160

120

80

40

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.0/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Very hard

100

80

60

40

20

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

231 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

328 reviews

Czy te lalki zaraz zaczną tańczyć?

8/31/15

Review of Lockme

LockMe 328 reviews

Trzeba na wstępie zaznaczyć, że pokój ten można odwiedzać w dwóch wariantach - 'łatwym' 60-minutowym oraz 'trudnym' 90-minutowym. My oczywiście nie mogliśmy się powstrzymać i wybraliśmy szlak trudny, cechujący się większą ilością zadań i elementów potrzebnych do wyjścia.

Specjalnie piszę zadań, gdyż tu nie chodzi tylko o szukanie kodów. Owszem - jest trochę kłódek, ale żaden kod nie jest dany za darmo. A rozwiązania techniczne potrzebne do ich odnalezienia są dosłownie fantastyczne.

Wystrój jest bardziej niż adekwatny do tematyki. Jest bardzo teatralnie, bardzo "lalkowo" i momentami bardzo mrocznie. Nie jest to pokój grozy, ale można się przestraszyć. Nie jest to też zwykły klimatyczny pokój, choć można się momentami zrelaksować w ładnym otoczeniu. Jest więc pełen przeróżnych emocji.

Szlak łatwy powinien być przystępny dla wszystkich drużyn, natomiast ścieżkę trudną polecamy dla bardzo doświadczonych ekip. Z pewnością nawet dla nich będzie to duże wyzwanie.

Difficulty: Very hard

Marcin K. 64
Marcin K. 64

Pioneer
176 pts

43 reviews

teatr lalek a aktorami byliśmy my ?

12/31/19 | visit date: 10/13/19

Marcin K. 64 43 reviews

Ciekawe i do tej pory nie spotykane zagadki i rozwiązania, pokój na pewno nie należy do najprostszych ale klimat ma na pewno jeden z najlepszych, mimo wszystko dobrze zabrać więcej niż jednego kompana

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

kabura
kabura

Wanderer
37 pts

18 reviews

Start ale całkiem jary.

11/15/19 | visit date: 10/30/19

kabura 18 reviews

Wybraliśmy łatwiejszą wersję tej gry i w dwie osoby nie mieliśmy z nim jakiś szczególnych problemów więc grupom bardziej zaawansowanym proponuję wybrać poziom ekspercki :)
Pokój z zagadkami raczej starego typu ale to w końcu stary, opuszczony teatr lalek prawda?
Nie jest to może pozycja obowiązkowa na liście Wrocławskich ER ale nie powiem też, że nie warto.

Obsługa i Mistrzyni Gry jak zawsze na najwyższym poziomie!

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

kondzio1a
kondzio1a

Pioneer
178 pts

148 reviews

Dzikie Koty w Teatrze ...

7/28/19 | visit date: 7/27/19

Trusted review

kondzio1a 148 reviews

- "Jes­teś jak lal­ka. Sztuczna i bez uczuć ."
- Czy na pewno?

Poszliśmy w dwójkę na wersje łatwiejszą, na początku szliśmy jak burza, później zatrzymaliśmy się przy jednej zagadce i trochu nas to zatrzymało. Jednak wyszliśmy w czasie. Gdybyśmy mieli jeszcze jedną osobę, to pokój byłby bardzo prosty, bo wszystko jest bardzo linowe. :D
Pokój jest stary, jego świetność dawno wygasła. Choć niektórzy lubią takie pokoje. Głównie kłódki i zagadki starego typu.
Fabuła mi się podobała, jednak zagadki, które były przeznaczone na wyższy poziom i które są na stałe na poziomie prostszym psuły mi efekt zabawy. Liczyłem, że będzie bardziej creepy ...
Myślę, że pokój jest trochu zapomniany przez właścicieli. Gdyby go trochu odświeżyć, dodać trochu elektroniki i jakiś element grozy to nadal byłby wysoko w rankingu. ;)
Ps: Chodzę po różnych firmach i pokojach, jednak uważam, że jak na wstępie prosi się o uregulowanie płatności to nie jest miło. Ale to moje odczucie. ;)
Pozdrawiam. :D

Overall rating: 7/10

Customer service: 7/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

Marysia&Artur :)
Marysia&Artur :)

Pioneer
216 pts

53 reviews

Stary, ale jary

10/15/19 | visit date: 9/27/19

Marysia&Artur :) 53 reviews

Zdecydowaliśmy się na wersję ekspercką w 4 osoby i każdy miał co robić. Było trudno, ale głównie przez to, że jest sporo zagadek, a same w sobie uważamy, że były na średnim poziomie. Wyszliśmy 4 minuty po czasie, a głownie przez to, że zatrzymała nas jedna błacha rzecz do której, aż wstyd się przyznać 🙂

Klimat pokoju zgodny z tematyką i pomimo upływu czasu ma jeszcze elementy zaskoczenia.
Obsługa bardzo miła i rozgadana do tego stopnia, że po wyjściu z pokoju zdecydowaliśmy się spontanicznie odwiedzić "Pokój Babci".

Dla nas był to dobrze spędzony czas.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

robertszw
robertszw

Scout
85 pts

47 reviews

To niby tylko lalki....

8/27/19 | visit date: 8/26/19

robertszw 47 reviews

Pokój robiliśmy we troje w wersji dla ekspertów i jest faktycznie trudny 😀. Choć pokój nie ma wielkich łał to jest fantastyczny w kwestii nagromadzenie zagadek i sposobów ich przechodzenia. Wymaga dużo spostrzegawczości, choć niektóre rzeczy zdarzyło się nam odgadnąć trochę wcześniej niż odkryliśmy wskazówki. Dla każdego było co robić przez cały czas gry. Pani prowadząca bardzo miła i pomocna. Są kłódki i nie tylko. Dla każdego coś się znajdzie. Na pewno warto odwiedzić wersję ekspert ale trzeba mieć wcześniejsze doświadczenie.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
268 pts

111 reviews

Ekspercki teatrzyk

8/20/19 | visit date: 8/15/19

Swistakk 111 reviews

Na wstępie warto zaznaczyć, że pokój oferuje dwie wersje - początkującą i ekspercką (expert? to brzmi dumnie!). My spróbowaliśmy swoich sił w wersji eksperckiej i w takowej wersji będę ten pokój oceniać. Nie da się ukryć, że przygotowanie pokoju, który może funkcjonować w takich dwóch wersjach jest czymś dość trudnym do dobrego zrealizowania, nawet zapominając o fakcie, że należy wtedy przygotować tak naprawdę dwa dość różne scenariusze rozwiązywania zagadek. Wynoszenie i wnoszenie sprzętów i zagadek w zależności od tego jaką wersję wybrała grupa nie da się ukryć, że byłoby dość kiepskim rozwiązaniem, więc autorzy pokoju rozwiązali to w ten sposób, że zagadki przeznaczone dla eksperckiej wersji są oznaczone odpowiednimi naklejkami. Z punktu widzenia grup biorących wersję początkującą mnogość tych naklejek może trochę przeszkadzać, wybijać z rytmu i dezorientować, ale niestety jest to jakiś tradeoff poczyniony w stronę funkcjonowania na dwóch poziomach trudności. M.in. dlatego też pokoju nie polecałbym szczególnie w wersji początkującej w przeciwieństwie do wersji eksperckiej, którą jestem w stanie polecić, tym bardziej, o czym jeszcze dokładniej napiszę, że spore wyzwanie w eksperckiej wersji, które grupom stawia pokój to moim zdaniem główna zaleta tego pokoju.

Pokój może i jest lekko creepy, ale kategoryzowanie go jako thriller to też raczej na wyrost, raczej nawet największe strachajły mogą się tu przejść bez obaw. Kolega, z którym byłem, po wyjściu z pokoju stwierdził, że w kwestii wystroju w porównaniu z poprzednimi pokojami jakie odwiedzialiśmy to jakby ktoś mu obuchem w głowę przyłożył, choć ja nie byłbym taki surowy. Pokój rzeczywiście ma swoje lata i pewne rzeczy na pewno mogłyby być lepiej zrobione, ale poza pewnymi wystającymi gwoździami, którymi wypadałoby się zaopiekować, to nie było tak źle. Ja uważam, że pokój ma swój klimacik, który jest zgodnie ze swoim zamysłem zrealizowany.

Przejdźmy zatem do najciekawszej części pokoju, czyli zagadek. Ja uważam, że pokój w wersji e k s p e r c k i e j stawia naprawdę fajne wyzwanie dla tych, którzy sądzą, że coś umieją w te eskejp rómy i tutaj naprawdę można swoje umiejętności poddać niezłej weryfikacji. Z opinii, które czytałem dało się stwierdzić, że pokój jest liniowy (nie jestem jednak pewien, czy te na których bazowałem ten osąd odnosiły się do e k s p e r c k i e j wersji), więc stwierdziliśmy, że jest to argument za tym, aby przejść się tam w dwójkę, bo akurat z kolegą mieliśmy taki moment w trakcie naszego wyjazdu, że była nas tylko dwójka. Oj nie da się ukryć, że mieliśmy ręcę pełne roboty. W pokoju jest naprawdę dużo kłódek, nawet w pewnym momencie kolega powiedział, że czuje się jak w Lokatorze, co było tym śmieszniejsze, że ja nie wcześniej niż minutę przed tym pomyślałem sobie, że "Lokator 2" to byłaby dobra nazwa dla tego pokoju :P. Przy czym w przeciwieństwie do Lokatora - tam były one prawie wszystkie łatwe, a tu prawie wszystkie trudne ;). Niestety aby wyjść o czasie potrzebowaliśmy podpowiedzi (na szczęście obsługa rozsądnie dała możliwie małą tzn. z kategorii "to coś o tam to zagadka i zwróćcie na to uwagę" aniżeli "tę zagadkę zróbcie tak i tak" za co plus) i wyszliśmy na 20 sekund przed końcem, ale pomimo tej podpowiedzi (które zazwyczaj traktuję równoznacznie z porażką) naprawdę czułem wielką satysfakcję, może nawet większą niż jakbyśmy pobili jakiś rekord :P. Odnosząc się do tej liniowości to aż tak jej nie odczułem i sądzę że cztery osoby nie będą tak odczuwały małej liczby jednoczesnych rzeczy do roboty, co jest właśnie przekleństwem liniowych pokoi. Podsumowując ten fragment, w pokoju nie znajdziemy nie wiadomo jak zachwycających rozwiązań technicznych, ale jeżeli ktoś lubi sobie stawiać trudne wyzwania i uważa się za dobrego w ERy, to na pewno polecam ten pokój jako tego dobry test :).

Mały błąd obsługi w przygotowaniu pokoju, jedna kłódka była otwarta, ale nie było widać, co jest w środku i jako przykładny escaperoomowicz po upewnieniu się, że jest to błąd przygotowania po prostu ją sam zamknąłem i losowo obróciłem cyferki. Nie wpłynęło to zbytnio negatywnie na nasze doświadczenie, a taki błąd jest niczym w porównaniu do hipotetycznego podmienienia kłódek, które potrafi zrujnować całą zabawę, które na szczęście jeszcze nigdy mi się nie przytrafiło.

Podsumowując, pokój topowy nie jest, ale na pewno jestem zadowolony, że się do niego przeszliśmy - w eksperckiej wersji stawia bardzo fajne wyzwanie doświadczonym grupom i jeżeli ktoś sądzi, że jest dobry w eskejp rómy i chce zweryfikować swoje umiejętności, to jest to dobra okazja do tego.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Very hard

tbednarczuk74
tbednarczuk74

Pioneer
166 pts

32 reviews

No trudny

9/2/19 | visit date: 9/2/19

tbednarczuk74 32 reviews

Dzięki życzliwości Mistrza Gry mogliśmy spędzić tam 120 minut. Pokój trudny, dla grup zaawansowanych. Ale warto go odwiedzić.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Very hard

Amelia W.
Amelia W.

Scout
79 pts

9 reviews

Przedstawienie musi trwać

1/22/20 | visit date: 1/19/20

Amelia W. 9 reviews

Pokój bardzo klimatyczny a tematyka i zadania pasowały do siebie całkowicie. Miało się ciągle wrażenie że jednak teatr ten nie jest opuszczony lecz żyje własnym życiem
Poziom ekspert w którym byliśmy, był dla nas nie lada wyzwaniem, oraz świetną przygodą, w której po za dobrą zabawą można było odczuć upragniony dreszczyk

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Maciej St
Maciej St

Navigator
136 pts

77 reviews

Czy ta lalka tu gra?

7/7/19 | visit date: 7/6/19

Maciej St 77 reviews

#73

Poszliśmy hurtem. 3 pokoje. Zaczęliśmy od teatru. Wersja ekspert. Początkowo szło zacnie. Jednak w pewnym momencie coś gdzieś nie pyknęło. Gra przestała nam się kleić.
Do końca nie wiemy czy to nasza win, czy może coś nie tak z pokojem, czy może element który podobno był, ale 5 osób sprawdzało i nie było.

Ciężko to ocenić. Efekt jest taki, że nastawialiśmy się na coś innego, a wyszło coś innego. Nie można powiedzieć, że złego, nie. Innego - odświeżającego tak.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Hard

Show next

Rooms perfect for the first time

Great places to start your journey into escape room world

Popular rooms near you

Check out the games that are most often chosen by local players