Escape room Opuszczony Teatr Lalek

Opuszczony Teatr Lalek

Lockme partner

229

229 reviews

|

34

Wrocław: 34th place

|

Dolnośląskie: 34th place

|

PL 174

Poland: 174th place

|

8.5/10

Lata temu, w Teatrze Lalek odbywały się światowej sławy przedstawienia. Jednak czasy jego świetności już dawno przeminęły. Wraz z grupą przyjaciół, dostajecie tajemnicze... [więcej]

2-5 people

60' minutes

Thriller

beginners

Plot of the room

Lata temu, w Teatrze Lalek odbywały się światowej sławy przedstawienia. Jednak czasy jego świetności już dawno przeminęły. Wraz z grupą przyjaciół, dostajecie tajemnicze zaproszenia na spektakl. Czy odważycie się wejść w mury starego teatru, aby przekonać się, czy naprawdę jest on opuszczony?

Wersja dla ekspertów dostępna tylko po uzgodnieniu telefonicznym, TYLKO !! dla grup bardzo doświadczonych (min 10 pokoi).

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

You can play in English here

Air-conditioned room

Card payment on visit

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Safety key

Only low voltage within the player's range

Address

Secret Room - Brain Code - Wrocław

ul. Kazimierza Wielkiego 27C pietro IV
Wrocław 50-077

Other rooms in this place

Owner’s data

KAWER
Kazimierza Wielkiego 27C
50-077 Wrocław
NIP (tax identification number): 8982087796

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 229 reviews

Overall rating 8.5/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.5/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.3/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Very hard

100

80

60

40

20

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

229 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

328 reviews

Czy te lalki zaraz zaczną tańczyć?

31.08.2015

Review of Lockme

LockMe 328 reviews

Trzeba na wstępie zaznaczyć, że pokój ten można odwiedzać w dwóch wariantach - 'łatwym' 60-minutowym oraz 'trudnym' 90-minutowym. My oczywiście nie mogliśmy się powstrzymać i wybraliśmy szlak trudny, cechujący się większą ilością zadań i elementów potrzebnych do wyjścia.

Specjalnie piszę zadań, gdyż tu nie chodzi tylko o szukanie kodów. Owszem - jest trochę kłódek, ale żaden kod nie jest dany za darmo. A rozwiązania techniczne potrzebne do ich odnalezienia są dosłownie fantastyczne.

Wystrój jest bardziej niż adekwatny do tematyki. Jest bardzo teatralnie, bardzo "lalkowo" i momentami bardzo mrocznie. Nie jest to pokój grozy, ale można się przestraszyć. Nie jest to też zwykły klimatyczny pokój, choć można się momentami zrelaksować w ładnym otoczeniu. Jest więc pełen przeróżnych emocji.

Szlak łatwy powinien być przystępny dla wszystkich drużyn, natomiast ścieżkę trudną polecamy dla bardzo doświadczonych ekip. Z pewnością nawet dla nich będzie to duże wyzwanie.

Difficulty: Very hard

kondzio1a
kondzio1a

Pioneer
178 pts

141 reviews

Dzikie Koty w Teatrze ...

28.07.2019 | visit date: 27.07.2019

Trusted review

kondzio1a 141 reviews

- "Jes­teś jak lal­ka. Sztuczna i bez uczuć ."
- Czy na pewno?

Poszliśmy w dwójkę na wersje łatwiejszą, na początku szliśmy jak burza, później zatrzymaliśmy się przy jednej zagadce i trochu nas to zatrzymało. Jednak wyszliśmy w czasie. Gdybyśmy mieli jeszcze jedną osobę, to pokój byłby bardzo prosty, bo wszystko jest bardzo linowe. :D
Pokój jest stary, jego świetność dawno wygasła. Choć niektórzy lubią takie pokoje. Głównie kłódki i zagadki starego typu.
Fabuła mi się podobała, jednak zagadki, które były przeznaczone na wyższy poziom i które są na stałe na poziomie prostszym psuły mi efekt zabawy. Liczyłem, że będzie bardziej creepy ...
Myślę, że pokój jest trochu zapomniany przez właścicieli. Gdyby go trochu odświeżyć, dodać trochu elektroniki i jakiś element grozy to nadal byłby wysoko w rankingu. ;)
Ps: Chodzę po różnych firmach i pokojach, jednak uważam, że jak na wstępie prosi się o uregulowanie płatności to nie jest miło. Ale to moje odczucie. ;)
Pozdrawiam. :D

Overall rating: 7/10

Customer service: 7/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
268 pts

100 reviews

Ekspercki teatrzyk

20.08.2019 | visit date: 15.08.2019

Swistakk 100 reviews

Na wstępie warto zaznaczyć, że pokój oferuje dwie wersje - początkującą i ekspercką (expert? to brzmi dumnie!). My spróbowaliśmy swoich sił w wersji eksperckiej i w takowej wersji będę ten pokój oceniać. Nie da się ukryć, że przygotowanie pokoju, który może funkcjonować w takich dwóch wersjach jest czymś dość trudnym do dobrego zrealizowania, nawet zapominając o fakcie, że należy wtedy przygotować tak naprawdę dwa dość różne scenariusze rozwiązywania zagadek. Wynoszenie i wnoszenie sprzętów i zagadek w zależności od tego jaką wersję wybrała grupa nie da się ukryć, że byłoby dość kiepskim rozwiązaniem, więc autorzy pokoju rozwiązali to w ten sposób, że zagadki przeznaczone dla eksperckiej wersji są oznaczone odpowiednimi naklejkami. Z punktu widzenia grup biorących wersję początkującą mnogość tych naklejek może trochę przeszkadzać, wybijać z rytmu i dezorientować, ale niestety jest to jakiś tradeoff poczyniony w stronę funkcjonowania na dwóch poziomach trudności. M.in. dlatego też pokoju nie polecałbym szczególnie w wersji początkującej w przeciwieństwie do wersji eksperckiej, którą jestem w stanie polecić, tym bardziej, o czym jeszcze dokładniej napiszę, że spore wyzwanie w eksperckiej wersji, które grupom stawia pokój to moim zdaniem główna zaleta tego pokoju.

Pokój może i jest lekko creepy, ale kategoryzowanie go jako thriller to też raczej na wyrost, raczej nawet największe strachajły mogą się tu przejść bez obaw. Kolega, z którym byłem, po wyjściu z pokoju stwierdził, że w kwestii wystroju w porównaniu z poprzednimi pokojami jakie odwiedzialiśmy to jakby ktoś mu obuchem w głowę przyłożył, choć ja nie byłbym taki surowy. Pokój rzeczywiście ma swoje lata i pewne rzeczy na pewno mogłyby być lepiej zrobione, ale poza pewnymi wystającymi gwoździami, którymi wypadałoby się zaopiekować, to nie było tak źle. Ja uważam, że pokój ma swój klimacik, który jest zgodnie ze swoim zamysłem zrealizowany.

Przejdźmy zatem do najciekawszej części pokoju, czyli zagadek. Ja uważam, że pokój w wersji e k s p e r c k i e j stawia naprawdę fajne wyzwanie dla tych, którzy sądzą, że coś umieją w te eskejp rómy i tutaj naprawdę można swoje umiejętności poddać niezłej weryfikacji. Z opinii, które czytałem dało się stwierdzić, że pokój jest liniowy (nie jestem jednak pewien, czy te na których bazowałem ten osąd odnosiły się do e k s p e r c k i e j wersji), więc stwierdziliśmy, że jest to argument za tym, aby przejść się tam w dwójkę, bo akurat z kolegą mieliśmy taki moment w trakcie naszego wyjazdu, że była nas tylko dwójka. Oj nie da się ukryć, że mieliśmy ręcę pełne roboty. W pokoju jest naprawdę dużo kłódek, nawet w pewnym momencie kolega powiedział, że czuje się jak w Lokatorze, co było tym śmieszniejsze, że ja nie wcześniej niż minutę przed tym pomyślałem sobie, że "Lokator 2" to byłaby dobra nazwa dla tego pokoju :P. Przy czym w przeciwieństwie do Lokatora - tam były one prawie wszystkie łatwe, a tu prawie wszystkie trudne ;). Niestety aby wyjść o czasie potrzebowaliśmy podpowiedzi (na szczęście obsługa rozsądnie dała możliwie małą tzn. z kategorii "to coś o tam to zagadka i zwróćcie na to uwagę" aniżeli "tę zagadkę zróbcie tak i tak" za co plus) i wyszliśmy na 20 sekund przed końcem, ale pomimo tej podpowiedzi (które zazwyczaj traktuję równoznacznie z porażką) naprawdę czułem wielką satysfakcję, może nawet większą niż jakbyśmy pobili jakiś rekord :P. Odnosząc się do tej liniowości to aż tak jej nie odczułem i sądzę że cztery osoby nie będą tak odczuwały małej liczby jednoczesnych rzeczy do roboty, co jest właśnie przekleństwem liniowych pokoi. Podsumowując ten fragment, w pokoju nie znajdziemy nie wiadomo jak zachwycających rozwiązań technicznych, ale jeżeli ktoś lubi sobie stawiać trudne wyzwania i uważa się za dobrego w ERy, to na pewno polecam ten pokój jako tego dobry test :).

Mały błąd obsługi w przygotowaniu pokoju, jedna kłódka była otwarta, ale nie było widać, co jest w środku i jako przykładny escaperoomowicz po upewnieniu się, że jest to błąd przygotowania po prostu ją sam zamknąłem i losowo obróciłem cyferki. Nie wpłynęło to zbytnio negatywnie na nasze doświadczenie, a taki błąd jest niczym w porównaniu do hipotetycznego podmienienia kłódek, które potrafi zrujnować całą zabawę, które na szczęście jeszcze nigdy mi się nie przytrafiło.

Podsumowując, pokój topowy nie jest, ale na pewno jestem zadowolony, że się do niego przeszliśmy - w eksperckiej wersji stawia bardzo fajne wyzwanie doświadczonym grupom i jeżeli ktoś sądzi, że jest dobry w eskejp rómy i chce zweryfikować swoje umiejętności, to jest to dobra okazja do tego.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Very hard

robertszw
robertszw

Scout
85 pts

47 reviews

To niby tylko lalki....

27.08.2019 | visit date: 26.08.2019

robertszw 47 reviews

Pokój robiliśmy we troje w wersji dla ekspertów i jest faktycznie trudny 😀. Choć pokój nie ma wielkich łał to jest fantastyczny w kwestii nagromadzenie zagadek i sposobów ich przechodzenia. Wymaga dużo spostrzegawczości, choć niektóre rzeczy zdarzyło się nam odgadnąć trochę wcześniej niż odkryliśmy wskazówki. Dla każdego było co robić przez cały czas gry. Pani prowadząca bardzo miła i pomocna. Są kłódki i nie tylko. Dla każdego coś się znajdzie. Na pewno warto odwiedzić wersję ekspert ale trzeba mieć wcześniejsze doświadczenie.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

tbednarczuk74
tbednarczuk74

Navigator
149 pts

31 reviews

No trudny

02.09.2019 | visit date: 02.09.2019

tbednarczuk74 31 reviews

Dzięki życzliwości Mistrza Gry mogliśmy spędzić tam 120 minut. Pokój trudny, dla grup zaawansowanych. Ale warto go odwiedzić.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Very hard

Marysia&Artur :)
Marysia&Artur :)

Pioneer
189 pts

41 reviews

Stary, ale jary

15.10.2019 | visit date: 27.09.2019

Marysia&Artur :) 41 reviews

Zdecydowaliśmy się na wersję ekspercką w 4 osoby i każdy miał co robić. Było trudno, ale głównie przez to, że jest sporo zagadek, a same w sobie uważamy, że były na średnim poziomie. Wyszliśmy 4 minuty po czasie, a głownie przez to, że zatrzymała nas jedna błacha rzecz do której, aż wstyd się przyznać 🙂

Klimat pokoju zgodny z tematyką i pomimo upływu czasu ma jeszcze elementy zaskoczenia.
Obsługa bardzo miła i rozgadana do tego stopnia, że po wyjściu z pokoju zdecydowaliśmy się spontanicznie odwiedzić "Pokój Babci".

Dla nas był to dobrze spędzony czas.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

kabura
kabura

Wanderer
37 pts

13 reviews

Start ale całkiem jary.

15.11.2019 | visit date: 30.10.2019

kabura 13 reviews

Wybraliśmy łatwiejszą wersję tej gry i w dwie osoby nie mieliśmy z nim jakiś szczególnych problemów więc grupom bardziej zaawansowanym proponuję wybrać poziom ekspercki :)
Pokój z zagadkami raczej starego typu ale to w końcu stary, opuszczony teatr lalek prawda?
Nie jest to może pozycja obowiązkowa na liście Wrocławskich ER ale nie powiem też, że nie warto.

Obsługa i Mistrzyni Gry jak zawsze na najwyższym poziomie!

report review

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

Maciej St
Maciej St

Navigator
136 pts

73 reviews

Czy ta lalka tu gra?

07.07.2019 | visit date: 06.07.2019

Maciej St 73 reviews

#73

Poszliśmy hurtem. 3 pokoje. Zaczęliśmy od teatru. Wersja ekspert. Początkowo szło zacnie. Jednak w pewnym momencie coś gdzieś nie pyknęło. Gra przestała nam się kleić.
Do końca nie wiemy czy to nasza win, czy może coś nie tak z pokojem, czy może element który podobno był, ale 5 osób sprawdzało i nie było.

Ciężko to ocenić. Efekt jest taki, że nastawialiśmy się na coś innego, a wyszło coś innego. Nie można powiedzieć, że złego, nie. Innego - odświeżającego tak.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Hard

Miłosz Kaczmarek
Miłosz Kaczmarek

Scout
58 pts

25 reviews

Polecam poziom ekspert

09.07.2019 | visit date: 04.07.2019

Miłosz Kaczmarek 25 reviews

Jak masz już trochę ER na swoim koncie polecam bardzo aby się sprawdzić na ekspercie w tym pokoju co dodaje dużo fajnego pokojowi. Na poziomie podstawowym może być nudno. Jedno ale to fakt, że widać że pokój już trochę czasu jest na rynku.

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 8/10

Difficulty: Hard

lookatthestreet
lookatthestreet

Navigator
114 pts

18 reviews

Było okej, ale....

14.06.2019 | visit date: 14.06.2019

lookatthestreet 18 reviews

Po przeczytaniu tylu pozytywnych opinii spodziewałam się na prawdę dobrego pokoju, ale niestety, nie zachwycił mnie. Wybraliśmy wersję łatwiejszą ze względu na to, że dla większości osób w grupie był to dopiero drugi/pierwszy pokój. Dla mnie poziom zagadek był „okej”. Zdecydowanie 5 osób to za dużo, jak na ten pokój. Zagadki idą liniowo wiec bywały momenty, kiedy przynajmniej dwie osoby zawadzały i kręciły się znudzone naokoło. Klimat fajny, historia fajna, obsługa miła, ale same zagadki mnie nie zachwyciły. Było tez kilka niedociągnięć w nich... Ah - i w pierwszej części zabrało klimatyzacji - w takim upale ledwo tam oddychaliśmy.

Overall rating: 5/10

Customer service: 7/10

Interior: 7/10

Difficulty: Easy

Show next

Movie atmosphere rooms

Escape games where you will feel like a movie hero

Escape rooms for experienced players

Take the challenge in one of the most difficult rooms