Escape room King Arthur`s Dungeons

King Arthur`s Dungeons

Lockme partner

FINAL ROOM OF ESCAPE ROOM NATIONAL CHAMPIONSHIP POLAND ESCAPE 2018 Year 562. England, Camelot. Castle of the legendary King Arthur. His, as one could think the... [więcej]

52

52 reviews

|

2

Wrocław: 2nd place

|

Dolnośląskie: 2nd place

|

PL 9

Poland: 9th place

|

9.9/10

2-5 people

90' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

FINAL ROOM OF ESCAPE ROOM NATIONAL CHAMPIONSHIP POLAND ESCAPE 2018

Year 562. England, Camelot. Castle of the legendary King Arthur. His, as one could think the most faithful of the Knights of the Round Table, Sir Lancelot, committed the greatest love affair - he seduces the King's love, the beautiful Guinevere. You have accidentally witnessed nighttime meetings of lovers, that is why Lancelot, fearing that his secret may come out, plotted a conspiracy and threw you into the death dungeon as traitors to the Arthur's crest, which is punished in the most severe manner ...At the castle square, the crowd is slowly gathering, demanding your execution. There are only 90 minutes left until the execution will be performed ... That's the time you have left to free yourself from the dungeons and convince the King of your innocence. Now everything is in your hands ...

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

You can play in English here

Air-conditioned room

Card payment on visit

PolandEscape elimination room

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Address

Exit19.pl - Ofiar Oświęcimskich 19

UL. OFIAR OŚWIĘCIMSKICH 19 (WEJŚCIE PRZEZ PATIO)

Other rooms in this place

Price list

201 PLN – godziny poranne w tygodniu
231 PLN – godziny popołudniowe w tygodniu
251 PLN – w piątek od 18. oraz weekend

Opening hours

everyday 10-24

Owner’s data

Lemon City spółka jawna
Ofiar Oświęcimskich 19
50-069 Wrocław
NIP (tax identification number): 8971852000

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 52 reviews

Overall rating 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.8/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

52 reviews

Emilia W
Emilia W

Scout
69 pts

8 reviews

prawdzie lochy :)

21.10.2019 | visit date: 19.10.2019

Emilia W 8 reviews

Lochy Króla Artura to pokój z niesamowitym klimatem, gdzie każdy może poczuć się jak w prawdziwych lochach w średniowieczu, gdzie wszystkie zagadki pasują do siebie a wszystko to jedna spójna historia. Pokój z bardzo zróżnicowanymi zagadkami (kłódki, zagadki manualne, troszkę elektroniki i wszystko fajnie wyważone) – każdy znajdzie coś dla siebie. Pokój nie liniowy, dzięki czemu byliśmy w 3 osoby i nikt się nie nudził. Po wyjściu jeszcze przez dłuższą chwile rozmawialiśmy z drużyną o pokoju z wypiekami na twarzy.
Jeden mały minus za (naszym zdaniem) drobne wprowadzenie w błąd. Wszyscy podkreślali nam żeby nie używać siły (mistrz gry kilka razy nam o tym mówił, w regulaminie też jest ta informacja) przez co byliśmy wyczuleni na to, a jednak przy jednym elemencie należy użyci troszkę większej siły (my dopiero po podpowiedzi zdołaliśmy przejść tą zagadkę).

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

328 reviews

Mają rozmach te Exity

11.06.2019 | visit date: 08.06.2019

Review of Lockme

LockMe 328 reviews

Gra w tym pokoju nie jest zwykłą grą - jest przygodą, podczas której zostajemy przeniesieni w czasie aż do okresu średniowiecza.

Rzeczy do zrobienia jest mnóstwo. Zagadki są bardzo różnorodne, choć przede wszystkim fani zadań manualnych będą mieli tutaj pole do popisu i możliwość spełnienia się. Wiele z nich jest nieoczywistych, co sprawia dodatkową frajdę przy ich rozwiązywaniu. I te efekty sygnalizujące poprawność ich wykonania!

Niby średniowiecze, a jednak rycerze trochę znali się na elektronice. Fani kłódek też będą zadowoleni - oba aspekty wzajemnie się uzupełniają i równoważą.

Im mniej osób, tym wyżej rośnie poziom trudności. Mimo perfekcyjnego flow pokoju i płynnego przechodzenia z jednej rzeczy do drugiej mniej doświadczone lub mniejsze ekipy mogą zwyczajnie nie wyrobić się w czasie - zdecydowanie przyda się tu każda dodatkowa para rąk do pomocy. Rodziców niech nie zniechęca nazwa - można wybrać się tutaj z dziećmi, które będą bawiły się równie świetnie, co dorośli.

Nie można nie pochwalić wystroju pokoju - rozpoczynając grę wiemy już, że to pokój Exitów ze względu na niezwykle dopracowane detale. A im dalej w las, tym większy kryminał - choć w tym przypadku powinniśmy mówić o przygodzie pełnej immersji i najdrobniejszych szczegółów sprawiających, że czujemy się tak, jakby podróże w czasie rzeczywiście istniały.

Difficulty: Medium

Q
Q

Guide
460 pts

250 reviews

#258

08.11.2019 | visit date: 08.08.2019

Trusted review

Q 250 reviews

Każdy kolejny pokój sygnowany marką exit19, to coraz wyżej stawiana porzeczka jakości. Lochy Króla Artura to pokój z filmową scenografią, potężnie doinwestowany w tym względzie. Czy to się właścicielom opłaca? Nie mam pojęcia. Opłaca się za to graczom. Przy pierwszej grze pewnie nie sposób dostrzec wszystkich detali i pieczołowitości z jaką potraktowano tę przestrzeń, ale robi ona kolosalne, epickie (pomimo że fabularnie to średniowiecze) wrażenie. W zagadkach całe spectrum – kłódki, elektronika (kapitalna początkowa zagadka!) i bardzo dużo zadań manualnych. Przez te ostatnie, pokój może okazać się sporym wyzwaniem dla dwóch osób, jeśli chodzi o „zmieszczenie się” w regulaminowym czasie, ale nie jest to niewykonalne. Ogromna powierzchnia gry, efekty audiowizualne, monumentalny finał. W skrócie, pozycja obowiązkowa!

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

robertszw
robertszw

Scout
85 pts

47 reviews

Perełka!

30.07.2019 | visit date: 29.07.2019

Trusted review

robertszw 47 reviews

Po zdjęciu opasek od razu widać że to Exit19 i robisz wielkie łał. Wystrój pokoju wprost rewelacyjny, wprowadza mocno w temat a przechodząc w grze dalej i dalej robisz jeszcze więcej łał. To samo można powiedzieć o zagadkach. Są różnorodne, niektóre zatrzymują na dłuższą chwilę. Są kłódki i elektryka, dla każdego coś miłego. Ogólnie ich poziom nie jest za trudny ale ich ilość jest dość duża co pozwala na prawdziwe zaangażowanie się w zabawę nie myśląc nawet o czasie. Na pierwszy raz zatem chyba jednak za dużo. Więc tym na pierwszy raz nie polecamy. Kolejne łał to efekty w pokoju po rozwiązaniu zagadek. Od zagadki do zagadki przechodzisz jakbyś był naprawdę w środku bajki i prawdziwej przygody. Ten pokój po prostu wciąga. Obsługa jak zawsze na najwyższym poziomie. Tu trzeba być koniecznie!!! Po zaliczeniu wszystkich pokoi Exit aż się chce by pojawił się nowy! Czekamy zatem!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Quara
Quara

Pioneer
198 pts

59 reviews

Łał łał... ał

12.11.2019 | visit date: 15.08.2019

Quara 59 reviews

Po prostu szczęka opada. Łał. Łał. ŁAŁ. "Lochy" są najzwyczajniej w świecie fenomenalne. Scenografia, muzyka, a zagadki są wisienką na torcie. Mnóstwo zagadek. Czasochłonne lub zwyczajnie trudne, ich elementy czasem są sprytnie poukrywane. Tutaj pojawia się "ał" :D W 3 osoby naprawdę było co robić. Lubimy przechodzić pokoje na spokojnie, ciesząc się każdą zagadką i elementem wystroju - tutaj trzeba mieć bardzo duże tempo, a przez nieliniowość wypada się rozdzielić, ba, jest to nawet wskazane.

Jak dla mnie kosmos w lochach. Tylko tak to mogę podsumować :) Kto nie widział, ten trąba.

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Gripp
Gripp

Navigator
127 pts

44 reviews

Nie samym mieczem człowiek wojuje…

13.11.2019 | visit date: 16.08.2019

Gripp 44 reviews

Dwa tuziny mieczy, odrobina złego słowa, łamanie kołem i karny jeżyk w żelaznej dziewicy. Standard czasów mroku. Jak komuś się coś nie podobało, to…jego problem. A potem zesłanie na zapomnienie do lochu albo publiczna egzekucja, tak żeby główka już nie bolała. I weź tutaj człowieku żyj w tych czasach.

I jakoś się tak stało, że wcieliliśmy się w rolę przymusowych turystów lochów króla Artura. Sam król podobno spoko koleś. Jednak ten jego rycerzyk, jak mu tam….Sir Lancelot. Temu to lepiej nie wchodzić w drogę. Zły dzień miał i do lochu nas zesłał. A tam…

Kolejny super pokój od Exitów. Utrzymana w klimatach średniowiecza przygoda ociekająca rekwizytami z mrocznych wieków. Doprawiona mnóstwem zagadek o zróżnicowanym poziomie trudności. Okraszona interesującą fabułą. Całość dobrze wymieszana i trzymana na wolnym ogniu celem uwydatnienia coraz to lepszych smaczków i aromatów. Jeść łyżkami i nie zastanawiać się - strawa porządna, więc wchodzi bardzo dobrze. Raczej czkawką się nie odbije. A i żelaza dosyć sporo. Serwowane dosyć spartańsko, ale jakby miało być inaczej?! ;) W końcu to średniowiecze!

Bardzo polecam. Dla fanów pokoi przygodowych pozycja obowiązkowa. Pokój dla grup średniozaawansowanych.

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Przemek K
Przemek K

Pioneer
176 pts

62 reviews

To jest mój klimat po całości.

11.08.2019 | visit date: 09.08.2019

Przemek K 62 reviews

Tak właśnie powinny wyglądać pokoje :) Mój ulubiony klimat, więc opinia może nie będzie najbardziej rozbudowana, ale po prostu petarda.
W pokoju jest co robić nawet dla 4 osób. Świetne, zaskakujące zagadki. Niektóre wielopoziomowe i złożone. Inne w pełni oddające klimat. Wykończenie pokoju na najwyższym poziomie. Kolejna perełka na liście :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Blondi i Mózgi
Blondi i Mózgi

Scout
92 pts

53 reviews

Exit19 nigdy nie zawodzi! 😀

25.09.2019 | visit date: 25.09.2019

Blondi i Mózgi 53 reviews

Przychodząc do tej firmy nie spodziewaliśmy się nic innego niż kolejnej perełki, o której można później rozmawiać godzinami 😀

Wstrój jest przecudny, każdy najmniejszy szczególik jest bardzo starannie dopracowany przez co pokój przez całą rozgrywkę trzyma graczy w odpowiednim klimacie.

Zagadki są różnorodne, bardzo ciekawe, a w dodatku jest ich mnóstwo. Będąc 4 osobową grupą biegaliśmy od jednej zagadki do drugiej, ciągle każdy miał zajęcie bo pracy jest na prawdę dużo 😀 Przy okazji zachwycając się otoczeniem i efektami, które są niesamowite ☺️

Podsumowując, uwielbiamy wracać do tej firmy, ponieważ wiemy, że stamtąd zawsze wyjdziemy podekscytowani i zachwyceni całą zabawą. Doskonały klimat tworzą także bardzo sympatyczne mistrzynie gry, które gorąco pozdrawiamy! 😀

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Krzysztof S. 41
Krzysztof S. 41

Scout
82 pts

10 reviews

Mocna dycha

11.08.2019 | visit date: 10.08.2019

Trusted review

Krzysztof S. 41 10 reviews

No nie powiem - kolejny pokój z Exit19 i kolejny raz nie zawiedliśmy się. Naprawdę dobry pokój. Zagadki czasami sprawiały trudność i trzeba było myśleć nieszablonowo. Parę mechanizmów mnie zaskoczyło. Naprawdę bardzo pozytywne wrażenia. Dzięki

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Włóczykij
Włóczykij

Navigator
118 pts

126 reviews

Naprawdę klimaciarskie te lochy!

26.10.2019 | visit date: 15.08.2019

Włóczykij 126 reviews

Uratowaliśmy tysiące ludzi odbijając samolot z rąk terrorysty, a zamiast otrzymać odznaczenie, godzinę później... trafiliśmy do Lochów Króla Artura.
A nie, nie, to nie ta bajka. Owszem, trafiliśmy do lochów króla, ale trochę z innego powodu. Najkrócej mówiąc: widzieliśmy i wiedzieliśmy więcej niż powinniśmy. I co teraz z nami będzie?

Trzeba przyznać, że mimo miejsca nie napawającego zbytnią radością, wystrój przygotowany jest z rozmachem. Niestety nie mogliśmy zbyt długo podziwiać perfekcyjnej scenografii, ponieważ każda stracona minuta przybliżała nas... do śmierci.

Zagadki nie są bardzo skomplikowane, ale jest ich dosyć dużo. Są ciekawe i nieszablonowe, mają zaskakujące rozwiązania z wykorzystaniem różnych mechanizmów. Znajdziemy tutaj kłódki, elektronikę i mnóstwo zadań manualnych. Nie zabrakło również efektów specjalnych. Pokój odzwierciedla wyjątkową kreatywność twórców.

Justyna (o ile dobrze zapamiętałam imię) spisała się doskonale od samego naszego wejścia do firmy, aż do końca gry, a także po niej. Można powiedzieć, że jest urodzona do mistrzowania ;)

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Show next

Learn history in this rooms

Experience these wonderful stories with your friends

Take on Sherlock riddles

Dark secrets and unexpected twists await you