Escape room Przysługa dla Księcia Piastowskiego

Przysługa dla Księcia Piastowskiego

closed

Room closed

Średniowieczna Osada Piastowska. W toku nieszczęśliwych wydarzeń, przez rabusiów zostaje skradzione całe złoto i kosztowności Książąt Osady. Plotki mówią, że... [więcej]

2-5 people

75' minutes

Historical

expierienced

Plot of the room

Średniowieczna Osada Piastowska. W toku nieszczęśliwych wydarzeń, przez rabusiów zostaje skradzione całe złoto i kosztowności Książąt Osady. Plotki mówią, że skarby zostały ukryte w jednej z Karczm w najbliższej okolicy. Akurat w tej najbardziej tajemniczej i niebezpiecznej. Książę czeka na odważną Drużynę, która podejmie się wyzwania odnalezienia Skarbów i uratowania rozwijającej się osady. Czy podejmiecie wyzwanie?

Additional information

Card payment on visit

Address

CODE - CENTRUM OD DOSTARCZANIA EMOCJI - Legnica

ul. Biskupia 3
59-220 Legnica

Opening hours

Codziennie 10:00-22:00, po wcześniejszej rezerwacji (co najmniej 2h przed)

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 10 reviews

Overall rating 8.0/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.5/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.7/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

10 reviews

Maciej St
Maciej St

Navigator
136 pts

73 reviews

Przysługa dla księcia

11/3/18 | visit date: 11/3/18

Maciej St 73 reviews

#56

Więc wcześniej przeczytaliśmy opinie i z mieszanymi uczuciami wędrowaliśmy.
Cóż możemy powiedzieć. Pokój wystrojem i klimatem jest genialny. Zagadek jest całkiem sporo, tylko nie zawsze logicznie powiązanych ze sobą. Gdzieś czegoś zabrakło.
Dużo czasu zajmuje również dopasowanie rozwiązań do kłódek.
Nie było źle, ale....

Overall rating: 6/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Scout
89 pts

70 reviews

Wina dajcie

10/29/18 | visit date: 10/14/18

Piotr R. 19 70 reviews

To nasza druga przygoda z CODE. Zdecydowanie lepszy pokój (przy pierwszej wizycie wyszliśmy rozczarowani). Ekipa liczyła 4 osoby - i jak na warunki "logistyczne" pokoju jest to optymalna ilość osób (chociaż i grupy 3-osobowe rozplanowałaby dobrze organizację i podział zadań).
Fabuła jest spójna i w klimacie który lubimy. Przed rozpoczęciem gry, Mistrzyni Gry poświęciła nam sporo czasu na wprowadzenie w klimat, wytłumaczenie zasad technicznych oraz omówienie szczegółów i naszych oczekiwań - za to olbrzymi plus.
Scenografia średniowiecznej karczmy - wystrój, zapach. Proponujemy dorzucić "słuchowe elementy" - typu odgłosy rozmów w karczmie, dźwięk otwieranych drzwi czy trzask paleniska. Popracować należy nad niektórymi "elementami ruchomymi".
Duża ilość różnorodnych zagadek. Dobrym posunięciem jest oznaczenie odpowiednich "kłódek" rysunkami, co ułatwia szybsze ich przypisanie do konkretnej zagadki. Należy jednak popracować nad grafiką i dopracować ją aby uniknąć pytań typu "ale co to jest?" :). Zagadka elektroniczna nie do końca wpasowana w czas i miejsce - mimo że w innych okolicznościach mogłaby świetnie zdać egzamin.
Pamiętajcie - CODE nie lubi zegarów odmierzających czas do zakończenia zabawy.
Dobrym posunięciem jest przypomnienie wcześniejsze o zabraniu wygodnego obuwia.
Po zakończeniu gry, Mistrzyni Gry kolejny raz poświęciła nam czas na rzeczową i konstruktywną rozmowę. Wymieniliśmy się naszymi opiniami, które zostały przyjęte w sposób bardzo "do serca".
Dziękujemy za wspólną zabawę i pozdrawiamy ekipę CODE.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape
kapibarabarbara- PoWROmcy Escape

Pioneer
208 pts

175 reviews

#149

10/7/18 | visit date: 10/4/18

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape 175 reviews

Pokój zdecydowanie ratuje honor firmy i jest o niebo lepszy niż drugi oferowany przez firmę Code. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wystrój, który stworzony jest na miarę czołowych polskich ER. Zagadki są nieliniowe, więc każdy z grupy może zająć się czymś innym i mieć satysfakcję z samodzielnego rozwiązania. W pokoju brakuje przede wszystkim kolejnego, chociaż jednego dodatkowego etapu rozgrywki. Przydałoby się również coś bardziej wyszukanego niż same kłódki- np. elektronika lub choćby zagadka manualna. W pokoju trzeba również uważać na brudzący element.

Overall rating: 7/10

Customer service: 7/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

fiolinea
fiolinea

Scout
75 pts

11 reviews

Ciemno, mrocznie i skomplikowanie

12/9/18 | visit date: 11/24/18

fiolinea 11 reviews

Pokój ma potencjał, jednak niektóre zagadki były nielogiczne - ciężko było się domyślić o co chodziło autorowi, więc bez podpowiedzi było ciężko. Trochę też tam niebezpiecznie, podłoga jest średnio stabilna :P i można się też pobrudzić. Na plus klimatyczny wystrój i mega pozytywna obsługa. CODE dopiero raczkuje więc wybaczamy niedociągniecia ;)

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

dr4kun
dr4kun

Guide
305 pts

103 reviews

#102

9/4/18 | visit date: 9/1/18

dr4kun 103 reviews

Pokój w całej naszej ekipie wywołał mieszane odczucia.

Nasz ogólny konsensus: po stosunkowo drobnych zmianach, pokój byłby bardzo dobrą opcją dla początkujących i średnio-zaawansowanych ekip. Obecnie wzbudza sporo niepotrzebnej frustracji ;-)

Wystrój świetnie oddaje średniowieczną karczmę. Pierwszy raz trafiliśmy na ER odważny na tyle, by w ramach wystroju wykorzystać żywy ogień. Tuż po wejściu, pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.
Niestety, nierówna podłoga i niektóre deski stwarzają znacznie większe zagrożenie, niż żywy ogień w pokoju z suchym drewnem :-). Jest też jedna elektroniczna zagadka-gra, która zajmuje sporo czasu i niekoniecznie wpasowuje się w klimat, choć sama w sobie - w innym pokoju - robiłaby wrażenie.

No właśnie, zagadki. Większość z nich się bardzo dobrze broni. Przede wszystkim: jest ich dużo, jest co robić - na plus. Jest parę nowatorskich rozwiązań; nawet przy bardziej standardowych zagadkach widać, że twórcy pokoju nie chcieli powielać rozwiązań skądinąd.
Niestety, z zagadkami są dwa poważne problemy. W pokoju jest dużo takich samych kłódek, w różnych miejscach pokoju (co ma swój sens), bez oznaczeń pozwalających przypisać daną kłódkę do zagadki, nierzadko z innej strony pokoju (co już sensu nie ma). Połowa czasu upłynęła nam na szukaniu odpowiedniej kłódki, jak już mieliśmy rozwiązanie zagadki; na próbowaniu odpowiedzi w siedmiu różnych miejscach. Do frustracji dokładają zagadki z elementami "zgadnij sobie": w jednej z zagadek jest dostępnych więcej elementów, niż tylko potrzebnych do rozwiązania (a sama zagadka wcale oczywista nie jest), co obsługa podsumowała jako "a to tak, to dla zmyłki". Zupełnie niepotrzebnie. Do rozwiązania innej zagadki trzeba zgadnąć, co (jak?) należy zobaczyć na ścianie - nawet jak już wiedzieliśmy, jakie było założenie autorów, ta zagadka zwyczajnie dla nas nie działała zgodnie z zamierzeniami.


Do ER zawsze chodzimy w ubraniach, których nie byłoby nam szkoda ubrudzić - czy nawet podziurawić - ale tutaj *naprawdę* nie polecam zakładać czegokolwiek jasnego. I to jest niestety również na minus, bo można było lepiej okiełznać brudzący element ;-)

Overall rating: 7/10

Customer service: 8/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Monika Krzywańska
Monika Krzywańska

Scout
57 pts

12 reviews

Złoto odnalezione!

8/19/18 | visit date: 8/19/18

Monika Krzywańska 12 reviews

Na pierwszy rzut oka widać, że pokój jest zrobiony z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Zagadki są przemyślane i niebanalne.
Polecam ten pokój dla osób z odrobinę większym doświadczeniem, ponieważ momentami był całkiem trudny.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Bartosz K. 23
Bartosz K. 23

Wanderer
41 pts

9 reviews

Super klimat :)

7/3/18 | visit date: 6/30/18

Bartosz K. 23 9 reviews

Byliśmy jak jedna z pierwszych grup w tym ER i jest to jeden z z lepszych klimatycznie pokoi, w jakich byłem - zagadki bardzo przyjemne (nie należały do łatwych, ale tylko raz prosiliśmy o podpowiedź), dopracowany każdy szczegół, abyśmy czuli się, jak w karczmie.
Byliśmy we 4 i wyszliśmy w 72 min, także tragedii nie ma :)
Szampan, ciasto, miła rozmowa.
Generalnie WOW!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

mon.szumicka
mon.szumicka

Newbie
7 pts

1 review

Świetny klimat

1/3/19 | visit date: 12/31/18

mon.szumicka 1 review

Pokój jest bardzo klimatyczny, można się przenieść w czasie. Wiać że został wykonany z dużą starannością i dbałością o detale.
Zagadek jest dużo i jako że była to moja pierwsza wizyta w escape room nie było łatwo. Tym większe było poczucie satysfakcji z rozwiązanych wspólnie zagadek. Byliśmy w grupie 4 osobowej i każdy był zajęty i mógł rozwiązywać różne zagadki w tym samym czasie.
Wprowadzanie było bardzo interesujące i fajnie wprowadziło w klimat pokoju.
Polecam wszystkim!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

mateuszmaterek
mateuszmaterek

Newbie
11 pts

2 reviews

Magia klimatu

7/3/18 | visit date: 6/29/18

mateuszmaterek 2 reviews

Pomieszczenie robi ogromne wrażenie - dopracowane do każdego najdrobniejszego szczegółu tworzy świetny klimat. Prowadzący w strojach 'z epoki' też robią swoje.
Nie jest łatwo, ale przecież nie o to chodzi. Zagadki kreatywne, zmuszają do nieszablonowego myślenia. Na pewno tu wrócimy!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Hania K. 3
Hania K. 3

Newbie
10 pts

1 review

Wysoki poziom!

7/6/18 | visit date: 7/2/18

Hania K. 3 1 review

Warto zacząć od tego, że gdy wchodzi się do tego pokoju sam wystrój robi bardzo dobre wrażenie oraz nadaje klimatu, który jest niezbędny, aby wczuć się w fabułę. Escape room na wysokim poziomie, każda zagadka dobrze przemyślana oraz szczegóły dopracowane. Występują zagadki proste oraz takie, nad którymi trzeba dłużej pomysleć, dzięki czemu każdy na pewno się odnajdzie akurat w tym pokoju. Obsługa niezastąpiona, widać, że zna się na tym co robi oraz wkłada serca w prowadzenie Escape Room’u. Polecam to miejsce wszystkim, którzy chcą spędzić wieczór bądź dzień w cudownej atmosferze przy dobrej zabawie:)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Rooms with a thrill

Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers

Experience a great adventure

Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms