Menu Search What is escape room? All rooms Special offers Gift vouchers Escape Room Game Log in

Dla mediów

Poznaj świat escape roomów razem z lockme.pl

Zapraszamy do kontaktu wszystkich przedstawicieli mediów i blogosfery zainteresowanych tematyką escape roomów. Chętnie odpowiemy na Wasze pytania dotyczące rynku w Polsce, naszego serwisu, współczesnych trendów, dostępnej oferty escape roomów czy prognoz dla rozwoju branży w przyszłości. Jesteśmy też otwarci na wszelkie mniej lub bardziej szalone propozycje współpracy. Nic co escaperoomowe nie jest nam obce!

KONTAKT

Kim jesteśmy?

Lockme to największy serwis służący do przeglądania, rezerwowania i oceniania escape roomów z całej Polski, ale nie tylko - rozpoczął on swoją ekspansję na zachód, gdzie do tej pory brakowało podobnego rozwiązania, i jest już dostępny w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii - a to dopiero początek wyjścia na inne rynki. Serwis pełni rolę marketplace'u, który w przypadku Polski koncentruje u siebie ponad 95% rynku i ciągle się rozrasta. Stworzony został w grudniu 2014 roku na bazie specjalnego algorytmu przez dwóch pasjonatów escape roomów - Jakuba Cabana i Bartosza Idzikowskiego - wówczas zajmujących się tworzeniem stron internetowych.

„Na początku chcieliśmy wyłącznie stworzyć miejsce, w którym każdy będzie mógł zapoznać się z ofertą pokojów ucieczki w Polsce. Escape roomów jednak przybywało i przybywało, przedsięwzięcie coraz bardziej nas angażowało i rosło. Doszliśmy więc do wniosku, że czas pójść za ciosem, rzucić pracę i zacząć na tym zarabiać. Chcieliśmy być przy tym wierni naszej misji, która przyświecała nam od początku: Lockme ma być miejscem dla całej branży, o jak największym zasięgu i możliwie najbardziej obiektywnym. W związku z tym właściciele escape roomów, aby wzmocnić swoją promocję, mogą korzystać u nas z płatnych narzędzi, ale nie jest to warunek obecności w serwisie. Może to być uznane za nietypowe i ryzykowne działanie, ale dzięki temu są u nas prawie wszyscy.“
Jakub Caban
Jakub Caban
Bartosz Idzikowski
Bartosz Idzikowski
„Byliśmy nazywani startupem, ale nie lubimy tego określenia. Od samego początku finansowaliśmy się sami, nie szukaliśmy inwestorów, chcieliśmy mieć pełny wpływ na kształt i kierunek rozwoju. Nasz model i filozofia sprawdziły się, dlatego zawsze podkreślamy, że jesteśmy po prostu firmą. Dążymy przede wszystkim do tego, aby ranking na Lockme odzwierciedlał aktualny stan na danym rynku w możliwie najpełniejszym zakresie. Branża wciąż jest jeszcze bardzo zróżnicowana, pokoje potrafią bardzo odstawać od siebie jakościowo, a w ten sposób, dzięki naszemu zasięgowi i rozpoznawalności, staramy się pomóc określić standardy, wzorce i właściwe kierunki rozwoju.“

Media o nas i escape roomach

Zapoznaj się z dotychczasowymi publikacjami na temat serwisu Lockme i rynku escape roomów.

Informacje prasowe, artykuły, raporty

Informacje i artykuły
do pobrania

Pierwszy w Polsce raport
o rynku escape room

 

Rynek escape roomów jest ciągle młody, ale prężnie się rozwija i definitywnie można powiedzieć, że pokoje zagadek nie są tylko chwilową modą. Za kilka miesięcy będziemy mieli 4. rocznicę powstania pierwszego pokoju ER w Polsce. Z tej okazji przygotowaliśmy raport podsumowujący pierwsze lata branży w naszym kraju.

Możecie w nim prześledzić, jaka była historia pokoi w Polsce oraz poczytać, jak wyobrażają sobie przyszłość rynku różne osoby z branży. Zapraszamy do lektury.

POBIERZ RAPORT

Kontakt i materiały do pobrania

Zapraszamy do kontaktu z nami oraz pobrania materiałów na temat lockme i rynku Escape Room.

Jakub Witosławski
Jakub Witosławski
Public Relations Director
+48 602 426 440 | j.witoslawski@lockme.pl
This website is using cookies

You can disable them in you browser settings. Some features of this website may not work properly if you do.

See our cookie policy.

OK, I GET IT