Świat Zagadek

Świat Zagadek

Lockme partner

575

575 reviews

|

PL 38

Poland: 38th place

|

9.2/10

Świat Zagadek to firma, która powstała z fascynacji nową formą rozrywki – grą typu Escape Room. Podjąć wyzwanie i przeżyć niesamowite przygody można w pierwszym... [więcej]

2 2 rooms

1 1 department

About company

Świat Zagadek to firma, która powstała z fascynacji nową formą rozrywki – grą typu Escape Room. Podjąć wyzwanie i przeżyć niesamowite przygody można w pierwszym w Polsce Escape Roomie usytuowanym w centrum handlowym! Zapraszamy do naszych pokojów - Tajemniczej Komnaty zainspirowanej przygodami pewnego małego czarodzieja i Kolonizacji Marsa natchnionej grą planszową. Już wkrótce otworzymy dla Was kolejne pokoje o różnorodnej tematyce! ;)

UWAGA!
MIMO LOKALIZACJI W CENTRUM HANDLOWYM JESTEŚMY OTWARCI TAKŻE W NIEDZIELE NIEHANDLOWE! WEJŚCIE DO LOKALU ZNAJDUJE SIĘ WTEDY OD ZEWNĄTRZ BUDYNKU.

Address of department Warszawa

Warszawa

ul. J. Piłsudskiego 1 –CENTRUM HANDLOWE M1 Marki,
Wejście między Big Star a Sizzer - następnie schodami na pierwsze piętro.
W NIEDZIELE NIEHANDLOWE - wejście do lokalu znajduje się na zewnątrz

Rooms available in department Warszawa

Rooms in preparation in department Warszawa

Recent reviews

Monika K. 69
Monika K. 69

Scout
52 pts

44 reviews

Nazwa jak planszówka?

05.10.2019 | visit date: 14.09.2019

Monika K. 69 44 reviews

Jako fani zarówno escape roomów jak i gier planszowych nie mogliśmy nie odwiedzić Kolonizacji Marsa. Pokój nietypowy ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Po pierwsze głównym celem nie jest celem nie jest wyjście jak w klasycznym escape roomie - chociaż jak się okazuje wyjście też jest nielada zagadką a po drugie brak kłódek co sprawia że pokój nie jest nudny i nie polega na znajdowaniu kodów, kłódek i kolejnych kodów. Plus także za nieliniowość rozgrywki. Obsługa jak pamiętamy jeszcze z wizyty w Komnacie tajemnic bardzo profesjonalna. Polecamy!

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Daniel Pycka
Daniel Pycka

Newbie
12 pts

5 reviews

Wingadium Leviosa!

07.09.2019 | visit date: 01.09.2019

Daniel Pycka 5 reviews

Kto z nas by nie chciał wrócić do czasów świetności Pottera? Z sentymentem postanowiliśmy odkryć Tajemniczą Komnatę.
Fajna fabuła pokoju, od samego początku wiemy w jaką rolę się wcielamy i co musimy osiągnąć. Pokój chociaż nie najnowszy ma kilka fajnych rozwiązań a zagadki są jak najbardziej logicznie ze sobą powiązane - nie mieliśmy momentów zawieszenia typu "nie wiemy co teraz robić". Wiedzieliśmy co tylko raz nie wiedzieliśmy jak. I tu podziękowanie dla czujnej obsługi.
Fajny klimat, czuliśmy się jak w Szkole Magii. Dziekujemy za dluga rozmowe i wprowadzenie w swiat Escape Roomow! Gadatliwa i mila obsluga!
Na pewno wrócimy jesli pojawi sie cos nowego!

View reports (1)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

daavcio
daavcio

Navigator
129 pts

55 reviews

No to kolonizujemy!

25.08.2019 | visit date: 01.06.2019

daavcio 55 reviews

Terraformacja Marsa to obecnie moja ulubiona gra planszowa, kto grał ten już po opisie pokoju wie, że twórcy wzorowali się na tej grze (co zresztą potwierdzono :P), w związku z czym byłem niesamowicie ciekaw jak przedstawiać się będzie pokój w tej tematyce i muszę przyznać, że jest naprawdę dobrze. :) Śmiało można wczuć się w klimat naukowca, który musi poprawić warunki Marsa tak, aby stały się zdatne do życia. To co odróżnia ten pokój od Komnaty Tajemnic (drugiego pokoju firmy) to zdecydowanie ciekawsze i bardziej złożone zagadki. Byliśmy w 2 osoby i choć nie było łatwo, ponieważ zagadek jest naprawdę sporo to poradziliśmy sobie, jednak w 3-4 osoby byłoby zdecydowanie łatwiej, jest tutaj co robić. :) Pokój kierowałbym dla ekip, które mają już co najmniej kilka gier ze sobą, ponieważ początkujący będą tutaj kompletnie zagubieni, ilość elementów w pokoju jest wręcz przytłaczająca, nie wiadomo w co ręce włożyć. :)

Obsługa niesamowicie sympatyczna, poświęciła nam sporo czasu po grze, za co bardzo dziękuję. :D Zawsze miło jest porozmawiać o Escape Roomach. :D Polecam pokój, ode mnie 9/10.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

daavcio
daavcio

Navigator
129 pts

55 reviews

Mamo, mój list z Hogwartu nareszcie przyszedł!

25.08.2019 | visit date: 01.06.2019

daavcio 55 reviews

Tajemnicza Komnata to bardzo dobry pokój, w którym należy się spodziewać dobrej zabawy. :D To na co muszę zwrócić uwagę, to fakt, że znajduje się on w centrum handlowym oraz jest przyjazny dzieciom - sam pokój nie jest zbyt skomplikowany, a ponadto dziewczyny pracujące w obsłudze są animatorkami, więc można śmiało w nim zostawić dzieciaków, a samemu udać się na zakupy. Także wielki plus za przemyślane rozwiązanie i dobrą lokalizację. :)

Wiem, że ER'owi maniacy to jednak trochę starsze dzieci, ale nie martwcie się - my też mamy co w tym pokoju robić. :) To, na co należy zwrócić uwagę to stylizacja pokoju, wiele rzeczy związanych z Harrym Potterem, sporo odniesień. Zagadki są raczej łatwe/średnie, chociaż jak się okazało w pokoju - to co oczywiste dla dzieci może sprawić nie lada problem dorosłym. xd My byliśmy w 2 osoby i potrzebowaliśmy podpowiedzi, żeby wyjść z pokoju, jednak nie jest to trudny pokój i jak najbardziej polecam go fanom Harry'ego Pottera, nawet jeśli ich doświadczenie ER'owe jest niewielkie.

Nie jest to pokój, który jakoś szczególnie zapamiętam, nie było w nim żadnego efektu "wow", natomiast był przyjemny i dobrze się w nim bawiłem. Ode mnie 8/10. Dla wyjadaczy nie jest to pokój "must to see", natomiast osobom początkującym oraz fanom Pottera jak najbardziej polecam. :)

View reports (1)

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

JediPrzemo
JediPrzemo

Navigator
112 pts

35 reviews

Magia trwa

22.08.2019 | visit date: 18.08.2019

Trusted review

JediPrzemo 35 reviews

Tajemnicza komnata to pokój czerpiący garściami z Harry'ego Pottera, zatem każdy fan serii znajdzie w nim sporo smaczków. Wystrój był jak najbardziej w porządku, choć miałem lekkie uczucie niewykorzystanej przestrzeni. Poza tym nie ma się do czego przyczepić.

Zagadki są różnorodne i choć dominują wśród nich kłódki oraz szyfry to znajdziemy również elementy wymagające spostrzegawczości i zręczności. Pokój jest dość liniowy i choć przestrzeń sprzyja rozdzielaniu się i szukaniu rozwiązań, to jednak będziemy się przeważnie koncentrować na jednej łamigłówce na raz. Zagadki nie były specjalnie trudne, aczkolwiek niektóre stanowiły pewne wyzwanie. Był to nasz pierwszy pokój, z którego wyszliśmy bez wzięcia żadnej wskazówki z zapasem 5 minut.

Przesymaptyczna obsługa wprowadziła nas w klimat pokoju i znalazła również czas na chwilę rozmowy po ucieczce, mimo, że zbliżali się następni klienci. Polecam głównie fanom Pottera oraz osobom, które nie mają na koncie zbyt wielu ER!

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Show next