Quest Cage

Quest Cage

Lockme partner

1422

1,422 reviews

|

PL 23

Poland: 23rd place

|

9.1/10

Quest Cage to firma rodzinna. Naszą pasją od zawsze była...dobra zabawa, więc ucieczki pokochaliśmy od pierwszego zamknięcia. A teraz sami zamykamy :) Przyjd... [więcej]

6 6 rooms

1 1 department

About company

Quest Cage to firma rodzinna. Naszą pasją od zawsze była...dobra zabawa, więc ucieczki pokochaliśmy od pierwszego zamknięcia. A teraz sami zamykamy :) Przyjdźcie i sprawcie sami jak nam to wychodzi!

Address of department Katowice

Katowice

ul. Dębowa 65/2
40-109, Katowice

Rooms available in department Katowice

Recent reviews

Izunia i Michaś
Izunia i Michaś

Newbie
12 pts

1 review

Najlepszy z najlepszych!

12/14/19 | visit date: 11/16/19

Izunia i Michaś 1 review

Jeden z lepszych pokoi które mieliśmy możliwość odwiedzić! Dla fanów postaci Sherlocka jest to zdecydowanie pozycja obowiązkowa, mimo że tym razem jesteśmy po stronie arcywroga słynnego detektywa. Zagadki bardzo ciekawe i niebanalne nie pozwoliły nam na na ani chwile rozkojarzeni. Obsługa bardzo sympatyczna, od początku perfekcyjnie wprowadza w klimat pokoju. Również warto podkreślić że pokój zaskakiwał nas na każdym kroku i widać że zostało włożone w niego dużo pracy. Pokój dosyć trudny dla niezbyt doświadczonych w ER, ale trochę po czasie daliśmy radę wyjść (za co również dziękujemy obsłudze) :)

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Michał1234
Michał1234

Wanderer
30 pts

1 review

Super pokój Super zabawa!!!

12/11/19 | visit date: 12/10/19

Trusted review

Michał1234 1 review

Pierwsze Nasze doświadczenie w escape roomach. Super sprawa!!! Wystrój extra, nawiązujący do serialu i tematyki, zagadki na optymalnym poziomie, nie za łatwe, nie za trudne, idealne jak dla początkujących osób. Super rekwizyty, zagadki, dowody zbrodni. Pokój pierwsza klasa. Obsługa na najwyższym poziomie, miła, wesoła, kompetentna. Gorąco polecam!!!

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Alien
Alien

Wanderer
44 pts

9 reviews

Na strychu

12/10/19 | visit date: 11/18/19

Alien 9 reviews

Z tym pokojem mam problem, bo muszę rozdzielić subiektywną opinię od obiektywnej i w taki sposób dać ocenę, bo to, że ktoś nie lubi jabłek nie oznacza przecież, że nikt nie powinien ich jeść.
Ale może od początku.
Obsługa i wprowadzenie idealne. Pierwszy raz trafiłem na kogoś kto czuje klimat storytellingu i chce, żeby pokój miał historie. Nie wymagam tego nigdy, bo zawsze backstory jest zupełnym tłem i raczej smaczkiem, a tutaj miło się zaskoczyłem. Nawet podpowiedź przez krótkofalówkę była w klimacie.
Co do pokoju to jest klimatyczny i powoduje to creepy uczucie. Jednak czuć w nim, że należy do starej generacji pokoi. Dla świeżynki będzie niesamowitym doświadczeniem, ale dla mi brakowało efektu "wow". Nic mnie nie zaskoczyło z pomysłów.
Do tego zagadki. Kolejny problem w ocenie.
Zagadki były wymagające i kazały knuć, a z drugiej strony nie były nielogiczne. Wszystko trzymało się kupy, chociaż wymagało główkowania. Jednakże dla mnie były zbyt...stare?
Kolejny raz ten sam problem. Zostałem już nakarmiony tak dziwnymi zagadkami i wymagającymi akrobacji nie tylko umysłowych, że zwykła matma to dla mnie za mało. Coś takiego mógłbym rozwiązywać w przygodówce na komputerze. Po to idę do ER, żeby móc pomacać łapkami, poczuć węchem i włazić w dziwne miejsca.
Reszcie drużyny bardzo się ten typ zagadek podobał, więc to znowu moje osobiste preferencje, a nie problem pokoju.
Co do drużyny to role były tak podzielone, że większość czasu się nudziłem. Na szczęście nie było tak źle jak w niektórych pokojach, gdzie idziesz od jednej zagadki do drugiej po sznurku i właściwie solo można by go rozwiązywać, ale też pięć osób tutaj było overkillem.
Podsumowując.
Polecam jako dobry, solidny pokój wymagający myślenia, ale nie liczcie na efekt wow i dziwne pomysły.

report review

Overall rating: 6/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Hard

alicjaa
alicjaa

Scout
72 pts

12 reviews

Gdzie ta Łódź

12/8/19 | visit date: 12/8/19

alicjaa 12 reviews

Pokój mnie rozczarowal klimatycznie. Ciężko pomieszczenie nazwać Łodzią Podwodną.

Same zagadki fajne i różnorodne, nad niektórymi sporo się natrudziliśmy.
Pomoj zdecydowanie dla osób które już miały do czynienia z ER.

Obsluga bardzo mila!

report review

Overall rating: 6/10

Customer service: 8/10

Interior: 5/10

Difficulty: Hard

gregory.sk8
gregory.sk8

Wanderer
33 pts

11 reviews

Szczerze? Jeden z najlepszych pokojów!!!

12/3/19 | visit date: 11/27/19

gregory.sk8 11 reviews

Pokój był pierwszym (ponoć łatwiejszy :D) z dwóch oferowanych przez Quest Cage. Wprowadzenie w klimat bardzo fajne, tajemnicze, dające do myślenia. Sam pokój...cóż, jeden z najlepszych w jakich byliśmy (powtarzałem to po wyjściu z pokoju i powtarzam do dziś - śmiało może konkurować z Lokalizacją ;)). Zagadki logiczne, dobrze wykonane, nie było opcji, żeby coś nie zadziałało. Nie były też przekombinowane, nie znajdziecie zagadek bez sensu. Również w tym (jak i w drugim pokoju - Piekło Hazardzisty) mogliśmy się "pobawić" w kogoś innego (zrozumiecie, jak będziecie w środku ;)).
Zdecydowanie polecam wybór tego pokoju, naprawdę robi mega wrażenie!!!!!

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium