Projekt Ucieczka

Projekt Ucieczka

Lockme partner

31

31 reviews

|

PL 22

Poland: 22nd place

|

9.7/10

Nowy koncept z kategorii escape room we Wrocławiu. Gwarantujemy moc wrażeń, emocji, tajemnic i zagadek. Nie gwarantujemy wyjścia i szczęśliwego zakończenia. [więcej]

1 1 room

1 1 department

About company

Nowy koncept z kategorii escape room we Wrocławiu. Gwarantujemy moc wrażeń, emocji, tajemnic i zagadek. Nie gwarantujemy wyjścia i szczęśliwego zakończenia.

Photo gallery

Address of department Wrocław, Poland

Wrocław

Wrocław, ul. Sokolnicza 30

Rooms available in department Wrocław

Recent reviews

switniewska1996
switniewska1996

Newbie
15 pts

2 reviews

Wolfgang

6/14/20 | visit date: 3/14/20

Trusted review

switniewska1996 2 reviews

Zdecydowanie nie chcielibyście poznać Wolfganga, niezbyt sympatyczny typek. Za to właściciele, a zarazem Mistrzowie Gry mega sympatyczni ludzie, z którymi można powymieniać się pokojowymi doświadczeniami. Co do pokoju wersja z dodatkowym dreszczykiem emocji - nie pozwoli Ci nawet na chwilę relaksu - ale przecież to nie o to tu chodzi ;) Pokój cały czas trzyma w napięciu. Polecam z całego l, wciąż bijącego serduszka

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

307 reviews

Cyrk Kamiennych Braci i niefortunna znajomość

5/6/20 | visit date: 2/14/20

Cyrk Kamiennych Braci 307 reviews

Cyrk Kamiennych Braci wyruszył do Wrocławia na kolejny ER-owy wypad weekendowy. Wszystko szło jak należy dopóki nie zdecydowaliśmy się zagrać w scenariusz, który odznaczał się wyjątkowo enigmatycznym opisem. Dotarliśmy w wyznaczone miejsce, a dalej wydarzenia potoczyły się już błyskawicznie. Nadszedł czas, żeby poznać Wolfganga.

Po pierwsze twórcom należą się wielkie pochwały za rewelacyjne i realistyczne wprowadzenie. Z czymś takim nie mieliśmy jeszcze do czynienia w żadnym pokoju.Scenariusz i wystrój są mocno realistyczne. Niewielka przestrzeń została tutaj doskonale zaprojektowana, żeby dać jak najwięcej zabawy.

Zagadki należycie dopasowano do tematyki, doskonale wykorzystując miejsce, w którym się znaleźliśmy. Uważamy, że jest to idealny pokój dla dwuosobowych ekip, które potrafią dobrze współpracować. Poziom trudności oceniamy jako średni.

Obsługa spisała się znakomicie. Począwszy od rewelacyjnego wprowadzenia przez świetną interakcję z mistrzem gry, a na fajnej, luźnej rozmowie po grze skończywszy.

Podsumowując, pokój "Poznaj Wolfganga", to zupełnie nowe podejście do ER. Jego oryginalność i bardzo realistyczny scenariusz, to z pewnością jego największe atuty. Polecamy tak początkującym jak i starym wyjadaczom, którzy myślą, że w pokojach ucieczek widzieli już wszystko.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Swistakk
Swistakk

Guide
338 pts

150 reviews

Amadeusz

4/11/20 | visit date: 1/10/20

Trusted review

Swistakk 150 reviews

Naszego styczniowego wrocławskiego tripa po ERach zaczęliśmy od poznania Wolfganga. Jak się okazało, był to start z wysokiego C.

Wolfgang był escape roomem, który nieźle potwierdził przemyślenie, które miewałem, że ciekawy początek gry świetnie wpływa dla mnie na dobrą zabawę i całokształt doświadczenia, nawet jeżeli dalsza część gry nie jest na wysokim poziomie. Ale spieszę wyjaśnić, nie miałem na myśli, że w Wolfgangu dalsza część gry nie jest na wysokim poziomie, tylko chciałem podkreślić wpływ tego dobrego początku. W istocie kilka dni wcześniej byłem w Polskim Skarbcu, gdzie właśnie taki kontrast dało się zaobserwować - bawiłem się tam bardzo dobrze, a w zasadzie to dopiero na bardziej chłodno po grze do mnie doszło, że tylko początek tam był super, a większość rozgrywki jednak była kiepska, choć w jej trakcie zupełnie takich myśli nie miałem.

Wracając do Wolfganga, nie da się ukryć, że realizacja tutaj jest rzeczywiście oryginalna. Klimatycznie jest to bardzo fajny pokój, ale zagadki też nie ustępują. Są przyjemne, logiczne i dają satysfakcję. Jeszcze wspomnę, że podobno na specjalnę prośbę można sobie zażyczyć podkręcenie wrażeń. Gdybyśmy wiedzieli, to byśmy na pewno skorzystali! Niestety minus za to, że otrzymaliśmy niechcianą podpowiedź po bardzo krótkim czasie od zapoznania się z pewnym elementem gry i to pomimo tego, że była to już mniej więcej połowa gry, a tempo mieliśmy około rekordowe.

Trochę nie wiem o czym bym się tu mógł jeszcze rozwodzić jednocześnie nie spoilując, bo jednak mam wrażenie, że bardzo mało napisałem o samej grze, więc podsumuję, że jest to świetny escape room, którego nie można ominąć, nie ma on moim zdaniem słabych punktów, bo jest intrygująca historia, ciekawa miejscówa, interesujące i przemyślane zagadki. Z przyjemnością wystawiam dyszencję od siebie.

Po grze mieliśmy bardzo przyjemną rozmowę z sympatycznymi właścicielami. Chętnie bym powiedział, że była to dla mnie rekordowo długa rozmowa (bo na tamten czas była, około 70 minut), ale niedługo później pobił ją pewien gościu z Brna, którego udało się odwiedzić jeszcze przed oficjalną premierą w escape roomie "Krypta", u którego siedzieliśmy bite 3 godziny, gdzie czas nam umilał wysokoprocentowy trunek, który robił tam za dekorację :D.

I ostrzegę, że z niewiadomych mi przyczyn, Google Maps pokazywał mi zupełnie złe miejsce jako docelowe. Na szczęście byłem uważny i poszliśmy w dobre miejsce. Nie pamiętam co dokładnie wpisywałem, aby dał mi te złe wskazówki dojścia, ale uprzedzę, że warto się upewnić dwa razy, że się idzie w dobre miejsce.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 4
Zagadki i flow: 4
Coś oryginalnego: 4
Czy się dobrze bawiłem?: 4

Overall rating: 10/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

VooVoo
VooVoo

Guide
405 pts

215 reviews

...

3/20/20 | visit date: 12/20/19

VooVoo 215 reviews

Niespotykane wprowadzenie jakiego nie spotka się w żadnym innym ER. Buduje klimat od samego początku, chociaż napięcie jest odczuwane przez całą grę i odpowiednio dozowane. W trakcie rozgrywki nie brak zaskoczeń. Bardzo polecam!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Q
Q

Guide
460 pts

296 reviews

#285

3/20/20 | visit date: 12/20/19

Trusted review

Q 296 reviews

Czy to jeszcze pokój zagadek, czy już nie? Można postawić sobie w głowie takie pytanie, bo – słynny i przez wielu graczy w escapach poszukiwany – poziom immersji jest tu naprawdę wysoki. Całość doświadczenia, a szczególnie początek rozgrywki, to było dla nas zupełnie coś nowego i zaskakującego. Mieliśmy szczęście trafić też w grę późnowieczorową porą, co w połączeniu z dodatkowym thrillem (można wybrać przed grą - polecam) podbiło mocno wrażenia końcowe. I do tego te smaczki w grze... W obawie przed spoilerami, nie ma sensu nic więcej pisać, poza zarekomendowaniem tej przygody innym graczom. Zadebiutować takim pokojem, i to na trudnym – bo słynącym z wielu świetnych pokoi ucieczek – wrocławskim rynku escapowym, to zrobić kawał dobrej roboty!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium