Portal Escape Games

Portal Escape Games

Company Portal Escape Games has 0 rooms. To visit it, you need 0 minutes. [więcej]

0 No rooms

0 No departments

About company

Company Portal Escape Games has 0 rooms. To visit it, you need 0 minutes.

Address of department Łódź

Łódź

Portal Escape Games
ul. Piłsudskiego 135
92-318 Łódź
Teren WI-MA, Wejście C5
Wjazd od Piłsudskiego, pod zegarem w lewo, następnie zgodnie z mapką:
https://goo.gl/FwRzvo
https://goo.gl/zNbu9m

Rooms available in department Łódź

Recent reviews

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

272 reviews

Cyrk Kamiennych Braci i totalne zezwierzęcenie

1/27/20 | visit date: 8/10/19

Archival rating

Cyrk Kamiennych Braci 272 reviews

Cyrk Kamiennych Braci otrzymał specjalne zadanie. Mieliśmy dostać się do przemysłowego kampusu, gdzie na kwarantannie została zamknięta Rebeka - kobieta zarażona wirusem D12. Wirus ów wywołuje halucynacje i deformacje ciała, ostatecznie prowadząc, do przemiany ludzi w dzikie bestie. Koncern planował zbić fortunę na szczepionkach. Wszystko jednak wymknęło się spod kontroli. Wykradnięcie antidotum było jedyną nadzieją dla ludzkości i dla nas samych, nim dopadnie nas totalne zezwierzęcenie.

Wystrój pokoju jest dość surowy, jednak dobrze pasujący do tematyki. Twórcy zadbali też o odpowiednie wykorzystanie przestrzeni, tak, że na graczy czeka niejedna niespodzianka, a scenariusz trzyma w napięciu. Klimat jest potęgowany przez dobrze dobrane oświetlenie. Gdyby jeszcze popracować trochę nad niektórymi rekwizytami, mielibyśmy naprawdę porządnie wykonany ER.

Zagadek jest sporo. Zadbano o ich należyte zróżnicowanie oraz dopasowanie do klimatu. Natkniemy się tutaj tak na tradycyjne rozwiązania, jak i te nowoczesne. Niektóre z nich były całkiem oryginalne. Pokój nie należy do łatwych, dobrze jest go eksplorować w większym gronie.

Obsługa swoje zadanie wykonała dobrze. Nie mamy zastrzeżeń do wykonywanej przez nią pracy.

Podsumowując, "Kwarantanna", to klimatyczny ER, w niezłej horrorowej otoczce. Przebieg rozgrywki jak i zastosowane przy zagadkach rozwiązania momentami potrafią zaskoczyć nawet doświadczone ekipy. Polecamy fanom tematyki, o ile nie zrazi ich dość surowy wygląd. Warto dać temu ER szansę. My bawiliśmy się w nim bardzo dobrze.

report review

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

272 reviews

Cyrk Kamiennych Braci i piekielna kuchnia

1/27/20 | visit date: 8/10/19

Archival rating

Cyrk Kamiennych Braci 272 reviews

Spełniły się nasze marzenia. Słynna Ramona Varovsky zgodziła się zaangażować nas w swojej restauracji, w dodatku za bardzo dobrą płacę. Nasz entuzjazm jednak trochę zmalał, kiedy przestąpiliśmy próg kuchni. Coś tutaj wyraźnie było nie w porządku i nie do wszystkich miejsc mieliśmy dostęp. Mając złe przeczucia postanowiliśmy zbadać tajemnicę restauracji "Bon Appetit".

Wystrój podobnie jak w przypadku innych pokoi tej firmy przywodzi na myśl pierwszą generację ER. Nie oznacza to jednak, że jest zły, ponieważ mimo surowości i pewnych umowności tworzy całkiem ciekawe klimat, a przy tym kryje niejedną niespodziankę. Rekwizyty są w dużej mierze autentyczne, pozostałe, to chałupnictwo, które nie razi.

Zagadek uświadczymy tutaj sporo, a i poziom trudności jest dość wysoki. W cztery osoby mieliśmy ręce pełne roboty. Zadania zostały należycie stematyzowane, a rozgrywka nie jest bardzo liniowa. Należy się nastawić w głównej mierze na rozwiązania tradycyjne.

Obsługa wykonała swoje zadanie bardzo dobrze. Nie mamy zastrzeżeń.

Pokój "Bon Appetit", to ER utrzymany w starym stylu. Jego niewątpliwymi atutami są ciekawy klimat oraz dość oryginalna tematyka. Polecamy fanom mrocznych scenariuszy.

report review

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

272 reviews

Cyrk Kamiennych Braci i kosmiczne zagrożenie

1/26/20 | visit date: 8/10/19

Archival rating

Cyrk Kamiennych Braci 272 reviews

W swoich dotychczasowych podróżach wielokrotnie zmagaliśmy się z różnymi problemami - potwory, mordercy, źli czarnoksiężnicy czy starożytni bogowie - niebezpieczeństwo czaiło się na nas w każdym zakątku Ziemi. Nie sądziliśmy jednak, że kolejnym razem groźba zagłady przybędzie wprost z kosmosu, zwłaszcza, że nigdy sygnałów o takim zagrożeniu nie braliśmy poważnie. Tym razem problem miał istnieć naprawdę, a nas postanowiono wysłać w przestrzeń kosmiczną z misją ocalenia naszej planety. Czekała nas niezwykła ekspedycja.

Wystrój pokoju jest całkiem pomysłowy choć jednocześnie skromny. W tym aspekcie pokój potrafi jednak momentami nieco zaskoczyć, mimo, że wizualnego przepychu tu nie doświadczymy. Dobrze wykorzystano przestrzeń, którą zaaranżowano w taki sposób, aby móc oddać klimat wyprawy.

Zadania czerpią z rozwiązań tradycyjnych i elektronicznych. Twórcy zaplanowali także zaangażowanie manualne uczestników misji. Scenariusz pod względem poziomu trudności jest raczej na średnim poziomie.

Obsługa była pozytywna, a swoje zadania wypełniła jak należy.

"Xpedycja" na żadnej z płaszczyzn nie jest scenariuszem wybitnym. Całościowo jednak wypada dobrze i zapewnia rozrywkę na solidnym poziomie. Sugerujemy by wybierać się raczej mniejszymi ekipami. W przeciwnym razie momentami może robić się nieco ciasno.

report review

Overall rating: 7/10

Customer service: 9/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

272 reviews

Cyrk Kamiennych Braci i metro strachu

1/26/20 | visit date: 8/10/19

Archival rating

Cyrk Kamiennych Braci 272 reviews

Cyrk Kamiennych Braci otrzymał tajną misję. W Łódzkim metrze (!) grasuje szajka piromanów. Gang bardzo dobrze się maskuje i podobno nawet z pozoru niewinny człowiek może być zamieszany w podłożenie ładunku wybuchowego w jednym z pociągów. Jak donosi nasz informator ładunek ów jest tak potężny, że byłby w stanie wysadzić w powietrze całe miasto. Na uratowanie Łodzi zostało nam niewiele czasu - aż pociąg dojedzie do ostatniej stacji.

Wystrój pokoju choć przywodzi na myśl ER pierwszej generacji, ma swoje atuty i momentami potrafi pozytywnie zaskoczyć. Pomieszczenie nie jest duże, jednak twórcom udało się całkiem nieźle odwzorować uczucie jazdy pociągiem. Z pewnością nie zaszkodziłoby jednak wzbogacić wystrój o nieco bardziej realistyczne rekwizyty.

Zagadki są ciekawe i dobrze wkomponowane w tematykę pokoju. Przyda się duża spostrzegawczość. ER jest dość liniowy, co sprawia, że przy większej liczbie graczy może być trochę nudno. Z drugiej strony więcej głów do myślenia się przyda, bo poziom trudności jest dosyć wysoki.

Obsługa spisała się bez zarzutu.

Podsumowując, "Ostatnia Stacja", to ER w dość oryginalnej tematyce. Mimo minimalistycznego wystroju posiada pewne atuty, które potrafią przykuć uwagę gracza. Warto odwiedzić, jak ktoś lubi tematykę i nie zniechęci go budżetowe wykonanie, przywodzące na myśl ER pierwszej generacji.

report review

Overall rating: 7/10

Customer service: 9/10

Interior: 7/10

Difficulty: Hard

Q
Q

Guide
460 pts

256 reviews

#253

11/8/19 | visit date: 7/28/19

Archival rating

Q 256 reviews

Nigdy nie wiadomo czego się spodziewać po pokoju z kategorii abstrakcyjny. Może to być zbiór luźno ze sobą powiązanych zagadek lub zagadek wymagających myślenia pozapudełkowego. Mam wrażenie, że abstrakcyjność tego pokoju tworzy najbardziej sam lejtmotyw, chociaż i zasada luźno powiązanych zagadek, i nieszablonowych rozwiązań znajdują swoje odzwierciedlenie w trakcie gry. Z tego powodu określenie poziomu trudności jest trochę problematyczne. Pokój może okazać się zarówno bardzo trudny, jak i bardzo łatwy. Polecam jednak spróbować, chociażby dla poznania unikatowości klimatu, którego temu ER-owi nie można odmówić. Gdyby tylko elementy dominujące w wystroju zastąpić lakierowanymi płytami, efekt byłby jeszcze bardziej piorunujący, choć rozumiem względy praktyczne i bezpieczeństwo rozgrywki ;) W momencie gdy graliśmy wystrój nosił już lekkie ślady zużycia, ale pokój jest aktualnie w modernizacji, więc wróci pewnie w nieco odświeżonej formie.

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium