Portal Escape Games

Portal Escape Games

Company Portal Escape Games has 0 rooms. To visit it, you need 0 minutes. [więcej]

0 No rooms

0 No departments

About company

Company Portal Escape Games has 0 rooms. To visit it, you need 0 minutes.

Recent reviews

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

312 reviews

Cyrk Kamiennych Braci w świecie Quadrum

2/9/20 | visit date: 8/11/19

Archival rating

Cyrk Kamiennych Braci 312 reviews

Z początku byliśmy zdziwieni faktem otrzymania przesyłki od dawno niewidzianego znajomego. Zaskoczenie jednak szybko ustąpiło miejsca ciekawości. Otwierając paczkę nie wiedzieliśmy, że wkrótce mieliśmy zostać dotknięci klątwą chaosu. Miejsce, w którym się znaleźliśmy było dziwne. Wiele rzeczy nie było tym czym zdawało się być, a to co pozornie było zrozumiałe, chwilę potem stawało się zagadką. Taki już był ten świat "Quadrum".

Opisanie tego pokoju nie jest łatwe, a już zwłaszcza w taki sposób, by za dużo nie zdradzić. Pokój, jako abstrakcyjny, jest na pewno oryginalny. Choć nie uświadczymy w nim fabuły opisującej coś więcej niż powód naszego wejścia i ew. wyjścia z pokoju, choć wystrojowi daleko do miana dzieła sztuki (jego forma jest jednak jak najbardziej zrozumiała i pomysłowa) to jednak nie można mu odmówić pewnego uroku i specyficznego klimatu.

Zagadki są dość proste i mocno związane z charakterem pokoju. W sumie to poza rozwiązywaniem samych zadań dodatkową trudność stanowi zrozumienie sposobu działania pokoju. Gdy już się to uda, pokonywanie kolejnych kroków na drodze do wyrwania się ze świata "Quadrum" staje się wyraźnie łatwiejsze.

Obsługa swoje zadania spełniła dobrze, nie mamy żadnych uwag.

"Quadrum" jest bardzo oryginalnym scenariuszem i sam pomysł broni ten pokój. O ile nie ma on szans w konfrontacji z najlepszymi pokojami, to jednak dostarcza dobrą rozrywkę.

Overall rating: 7/10

Customer service: 9/10

Interior: 7/10

Difficulty: Easy

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

312 reviews

Cyrk Kamiennych Braci między piekłem a niebem

2/9/20 | visit date: 8/11/19

Archival rating

Cyrk Kamiennych Braci 312 reviews

To prawda - podczas naszych podróży zdarzyło się nam nie raz popełniać czyny niezbyt chwalebne, jak nielegalne wtargnięcie czy napad na bank. Nigdy jednak nie spodziewaliśmy się, że karą jaka nas za to spotka, będzie piekło, a już tym bardziej, że nastąpi to tak wcześnie. Dostaliśmy jednak szansę, by wyrwać się z czeluści. Zdecydowaliśmy się ją wykorzystać najlepiej jak potrafiliśmy.

Wystrój pokoju nie jest wybitny. Można nawet stwierdzić, że jest dość skromny, choć nie można mu odmówić pewnej pomysłowości. Autorom udało się jednak ugryźć temat naszej ucieczki z otchłani w dość ciekawy sposób. Rozgrywce towarzyszy podkład muzyczny, dostosowany także do naszego postępu w grze.

Zagadki to miks elektroniki i rozwiązań tradycyjnych, z przewagą tych drugich. Generalnie są one dopasowane do tematyki i dość przyjemne w rozwiązywaniu. Poziom trudności oceniamy jako średni.

Obsłudze nie mamy nic do zarzucenia - było pozytywnie.

"Inferno" warto odwiedzić przez wzgląd na ciekawą i mało popularną tematykę. Jeśli ktoś nie jest bardzo wymagający i dopuszcza możliwość dobrej zabawy w trochę prostszym pokoju to nie powinien się zawieść.

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

312 reviews

Cyrk Kamiennych Braci i totalne zezwierzęcenie

1/27/20 | visit date: 8/10/19

Archival rating

Cyrk Kamiennych Braci 312 reviews

Cyrk Kamiennych Braci otrzymał specjalne zadanie. Mieliśmy dostać się do przemysłowego kampusu, gdzie na kwarantannie została zamknięta Rebeka - kobieta zarażona wirusem D12. Wirus ów wywołuje halucynacje i deformacje ciała, ostatecznie prowadząc, do przemiany ludzi w dzikie bestie. Koncern planował zbić fortunę na szczepionkach. Wszystko jednak wymknęło się spod kontroli. Wykradnięcie antidotum było jedyną nadzieją dla ludzkości i dla nas samych, nim dopadnie nas totalne zezwierzęcenie.

Wystrój pokoju jest dość surowy, jednak dobrze pasujący do tematyki. Twórcy zadbali też o odpowiednie wykorzystanie przestrzeni, tak, że na graczy czeka niejedna niespodzianka, a scenariusz trzyma w napięciu. Klimat jest potęgowany przez dobrze dobrane oświetlenie. Gdyby jeszcze popracować trochę nad niektórymi rekwizytami, mielibyśmy naprawdę porządnie wykonany ER.

Zagadek jest sporo. Zadbano o ich należyte zróżnicowanie oraz dopasowanie do klimatu. Natkniemy się tutaj tak na tradycyjne rozwiązania, jak i te nowoczesne. Niektóre z nich były całkiem oryginalne. Pokój nie należy do łatwych, dobrze jest go eksplorować w większym gronie.

Obsługa swoje zadanie wykonała dobrze. Nie mamy zastrzeżeń do wykonywanej przez nią pracy.

Podsumowując, "Kwarantanna", to klimatyczny ER, w niezłej horrorowej otoczce. Przebieg rozgrywki jak i zastosowane przy zagadkach rozwiązania momentami potrafią zaskoczyć nawet doświadczone ekipy. Polecamy fanom tematyki, o ile nie zrazi ich dość surowy wygląd. Warto dać temu ER szansę. My bawiliśmy się w nim bardzo dobrze.

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

312 reviews

Cyrk Kamiennych Braci i piekielna kuchnia

1/27/20 | visit date: 8/10/19

Archival rating

Cyrk Kamiennych Braci 312 reviews

Spełniły się nasze marzenia. Słynna Ramona Varovsky zgodziła się zaangażować nas w swojej restauracji, w dodatku za bardzo dobrą płacę. Nasz entuzjazm jednak trochę zmalał, kiedy przestąpiliśmy próg kuchni. Coś tutaj wyraźnie było nie w porządku i nie do wszystkich miejsc mieliśmy dostęp. Mając złe przeczucia postanowiliśmy zbadać tajemnicę restauracji "Bon Appetit".

Wystrój podobnie jak w przypadku innych pokoi tej firmy przywodzi na myśl pierwszą generację ER. Nie oznacza to jednak, że jest zły, ponieważ mimo surowości i pewnych umowności tworzy całkiem ciekawe klimat, a przy tym kryje niejedną niespodziankę. Rekwizyty są w dużej mierze autentyczne, pozostałe, to chałupnictwo, które nie razi.

Zagadek uświadczymy tutaj sporo, a i poziom trudności jest dość wysoki. W cztery osoby mieliśmy ręce pełne roboty. Zadania zostały należycie stematyzowane, a rozgrywka nie jest bardzo liniowa. Należy się nastawić w głównej mierze na rozwiązania tradycyjne.

Obsługa wykonała swoje zadanie bardzo dobrze. Nie mamy zastrzeżeń.

Pokój "Bon Appetit", to ER utrzymany w starym stylu. Jego niewątpliwymi atutami są ciekawy klimat oraz dość oryginalna tematyka. Polecamy fanom mrocznych scenariuszy.

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

312 reviews

Cyrk Kamiennych Braci i kosmiczne zagrożenie

1/26/20 | visit date: 8/10/19

Archival rating

Cyrk Kamiennych Braci 312 reviews

W swoich dotychczasowych podróżach wielokrotnie zmagaliśmy się z różnymi problemami - potwory, mordercy, źli czarnoksiężnicy czy starożytni bogowie - niebezpieczeństwo czaiło się na nas w każdym zakątku Ziemi. Nie sądziliśmy jednak, że kolejnym razem groźba zagłady przybędzie wprost z kosmosu, zwłaszcza, że nigdy sygnałów o takim zagrożeniu nie braliśmy poważnie. Tym razem problem miał istnieć naprawdę, a nas postanowiono wysłać w przestrzeń kosmiczną z misją ocalenia naszej planety. Czekała nas niezwykła ekspedycja.

Wystrój pokoju jest całkiem pomysłowy choć jednocześnie skromny. W tym aspekcie pokój potrafi jednak momentami nieco zaskoczyć, mimo, że wizualnego przepychu tu nie doświadczymy. Dobrze wykorzystano przestrzeń, którą zaaranżowano w taki sposób, aby móc oddać klimat wyprawy.

Zadania czerpią z rozwiązań tradycyjnych i elektronicznych. Twórcy zaplanowali także zaangażowanie manualne uczestników misji. Scenariusz pod względem poziomu trudności jest raczej na średnim poziomie.

Obsługa była pozytywna, a swoje zadania wypełniła jak należy.

"Xpedycja" na żadnej z płaszczyzn nie jest scenariuszem wybitnym. Całościowo jednak wypada dobrze i zapewnia rozrywkę na solidnym poziomie. Sugerujemy by wybierać się raczej mniejszymi ekipami. W przeciwnym razie momentami może robić się nieco ciasno.

Overall rating: 7/10

Customer service: 9/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium