Operator Zagadek

Operator Zagadek

Lockme partner

39

39 reviews

|

PL 36

Poland: 36th place

|

9.5/10

Company Operator Zagadek has 1 room. To visit it, you need 90 minutes. [więcej]

1 1 room

1 1 department

About company

Company Operator Zagadek has 1 room. To visit it, you need 90 minutes.

Address of department Poznań, Poland

Poznań

61-159 Poznań, Os. Piastowskie 78. Pawilon handlowy pierwsze piętro.

Rooms available in department Poznań

Rooms in preparation in department Poznań

Recent reviews

Ola K. 2
Ola K. 2

Wanderer
42 pts

2 reviews

Było super!

2/22/20 | visit date: 2/21/20

Trusted review

Ola K. 2 2 reviews

Ten escape room jako jeden z nielicznych przedstawia fascynująca historie, znajdziecie w nim zaskakujące i fascynujące miejsca. Zdecydowanym atutem jest to że można do niego iść większą grupą, my byliśmy w 7 osob. Zdecydowanie polecamy !

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

CzłowiekCałka
CzłowiekCałka

Scout
90 pts

37 reviews

Pokój inny niż wszystkie

2/17/20 | visit date: 2/8/20

CzłowiekCałka 37 reviews

Kojarzycie opinie w których opisuje się pokoje, że są inne niż reszta?
Po czym idziecie do takiego pokoju i okazuje się, że większość rzeczy jest już wam znana.

W tym przypadku tak nie było, pokój faktycznie wyróżnia się i chociaż zagadki nie są zbyt skomplikowane, to całość jest oryginalnie zrobiona.

Polecam!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Scout
89 pts

83 reviews

La Donna E Mobile

2/16/20 | visit date: 2/15/20

Piotr R. 19 83 reviews

Losy paryskiej opery wiszą na włosku. Aby uratować premierę musimy odnaleźć primadonnę i zmierzyć się z duchem grasującym w budynku. Czy nam się udało? Chyba można powiedzieć, że zdaliśmy śpiewająco i zasłużyliśmy na gromkie brawa. Cieszymy się, że to właśnie my zostaliśmy postawieni przed tym zadaniem.
A co możemy powiedzieć o samym pokoju? Zaczniemy klasycznie - tematyka. Tak, jest niespotykana i dlatego przyciąga i zaskakuje każdego miłośnika escape roomów. Pokój jednak wcale nie straszy i nie przytłacza - ba, sprawia, że wszyscy świetnie się w nim bawią, niezależnie od zamiłowania do arii operowych. Wystrój jest klimatyczny, nie ma niepasujących do siebie elementów, a dodatkowym smaczkiem jest to, że faktycznie rekwizyty pochodzą z opery. Wielki plus za oprawę muzyczną, w końcu jest operowo. Nagłośnienie jest fenomenalne i aż chce się słuchać. Same zagadki doskonale pasują do fabuły, są bardzo logiczne i prowadzą uczestników wgłąb gry jak po sznurku. Każdy znajdzie tu swoją ulubioną zagadkę, niezależnie od tego, czy ktoś jest fanem zagadek logicznych, czy też manualnych. Niektóre rozwiązania są niezwykle ciekawe, a kłódki zgrabnie mieszają się z elektroniką. Ważna jest jednak komunikacja i współpraca między graczami. System podpowiedzi na plus, bo bardzo dopasowany do fabuły.
Warto zapoznać się z historią pokoju, bo właściciele inspirowali się swoimi własnymi przeżyciami doprawiając je szczyptą wyobraźni, co widać. Pokoi zrobionych z taką pasją ze świecą szukać! Dziękujemy serdecznie panu Markowi za bycie naszym przewodnikiem, wspaniałą grę, poświęcony nam czas, rozmowę po rozgrywce oraz przedstawienie nam swojej pasji i inspiracji stojącej za pokojem. Obowiązkowo wpadniemy do kolejnych odsłon, w końcu mamy jeszcze co robić.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Włóczykij
Włóczykij

Pioneer
218 pts

182 reviews

Primadonna odnaleziona, ale...upiór nadal gdzieś grasuje!

2/10/20 | visit date: 1/26/20

Włóczykij 182 reviews

Myśleliście kiedyś, by udać się za kulisy opery? Poznać ją i zobaczyć wszystko od zaplecza? My chcieliśmy to zrobić na osiedlu Piastowskim w Poznaniu. Ale to nie było takie zwykłe zwiedzanie, ponieważ tuż przed spektaklem okazało się, że znikła primadonna, a w operze... grasuje upiór zakochany w solistce! Nie mogliśmy tego tak zostawić. Natychmiast ruszyliśmy, by uratować nie tylko śpiewaczkę, ale także honor teatru i światową premierę.

Wystrój pokoju dość skromny, ale bardzo realny. Część rekwizytów pochodzi z prawdziwej opery! Klasyczne kłódki przeplatają się z zadaniami manualnymi oraz odrobiną elektroniki. Przy okazji poszukiwań można sobie przypomnieć garść informacji związanych z muzyką (bez obaw- dodatkowa wiedza się przyda, ale jej brak w niczym nie przeszkodzi, bo odpowiednie wskazówki są w środku). Wszystkie zagadki są związane z tematyką, ich poziom trudności jest zróżnicowany (łatwo/średni), dzięki czemu gra jest dynamiczna. Nie znajdziemy tutaj niespotykanych czy zaskakujących rozwiązań, jednak przez pokój idzie się bardzo fajnie i przyjemnie.

Na zakończenie jeszcze kilka słów o obsłudze. Jak możemy przeczytać w internecie primadonna to "wiodąca śpiewaczka operowa w teatrze operowym. Zwykle sopran. Według stereotypu primadonna jest nieprzewidywalna, kapryśna, egoistyczna, ma wysokie mniemanie o własnej wartości."
Nasza Mistrzyni Gry to na pewno doskonała i czołowa śpiewaczka operowa. Jednak wyżej przytoczony stereotyp na pewno do niej nie pasuje. Pani Iwona to pozytywna, skromna osoba, a jednocześnie wulkan energii, którą zaraża. Po grze opowiedziała nam prawdziwą historię, która była inspiracją do powstania pokoju.

Właściciele połączyli swoje dwie pasje- miłość do muzyki i miłość do ER, co w efekcie dało bardzo solidny i niestandardowy pokój, w którym można się nie tylko świetnie bawić, ale również czegoś dowiedzieć.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

nastya.aries
nastya.aries

Newbie
16 pts

2 reviews

Primadonna

2/10/20 | visit date: 2/9/20

Trusted review

nastya.aries 2 reviews

Bardzo oryginalny pokój z ciekawymi zagadkami i wyjątkowym klimatem! Dziękujemy za przygodę!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium