LetMeOut

LetMeOut

Lockme partner

644

644 reviews

|

PL 83

Poland: 83rd place

|

8.4/10

Let Me Out jest pierwszą i największą w Polsce firmą oferującą rozrywkę escape room. Znajdziecie nas obecnie w 10 miastach, posiadamy łącznie 22 pokoje do gr... [więcej]

20 20 rooms

5 5 departments

About company

Let Me Out jest pierwszą i największą w Polsce firmą oferującą rozrywkę escape room. Znajdziecie nas obecnie w 10 miastach, posiadamy łącznie 22 pokoje do gry.

Cel gry jest oczywisty, ale nie taki prosty, znajdźcie klucz i wydostańcie się. Mając 60 min. członkowie 2-4 osobowych zespołów muszą wydostać się z zamkniętego pokoju, który na pierwszy rzut oka wydaje się być zwykłym pomieszczeniem. Pokój to miejsce gdzie każdy przedmiot, słowo lub układ może mieć istotne znaczenie przy próbie wydostania się z niego. Zespół ma możliwość wspólnej pracy pod presją uciekającego czasu. Podział zadań i obowiązków to klucz do sukcesu, gra wzmaga indywidualne jak i zespołowe podejście do danego problemu i rozwiązanie go.

Address of department Katowice

Katowice

ul. Wawelska 1/2 Katowice

Rooms available in department Katowice

Closed rooms in department Katowice

Address of department Lublin

Lublin

ul. Złota 6, 20-112 Lublin

Rooms available in department Lublin

Rooms in preparation in department Lublin

Closed rooms in department Lublin

Address of department Lublin - Krochmalna

Lublin - Krochmalna

ul. Krochmalna 13h
Lublin

Rooms available in department Lublin - Krochmalna

Address of department Wrocław

Wrocław

ul. Bernardyńska 4, II PIĘTRO
Wrocław

Rooms available in department Wrocław

Closed rooms in department Wrocław

Address of department Zakopane

Zakopane

ul. Kościuszki 3
Zakopane

Rooms available in department Zakopane

Closed rooms in department Zakopane

Recent reviews

Zagadkowcy
Zagadkowcy

Pioneer
185 pts

88 reviews

Ciekawy pokój, ale bardzo mało zagadek

12/9/19 | visit date: 12/7/19

Trusted review

Zagadkowcy 88 reviews

"Kraina Czarów" to pokój, który zaskakuje.

Wchodząc do niego, mieliśmy raczej niskie oczekiwania, zważywszy, że w rankingu LockMe jest obecnie dopiero na miejscu 342. w Polsce. Wychodząc, byliśmy pod wrażeniem wystroju, ale mieliśmy niedosyt zagadek.

Wszyscy pamiętamy opowieść o Alicji w Krainie Czarów. Dziewczyna w trakcie swych przygód kilkakrotnie zmieniała rozmiary. To stawała się gigantem i z trudem mieściła się w domu, to znów była tak małą osóbką, że mogła sobie rozmawiać z gąsienicą. W tym escape roomie sami doświadczyliśmy takich przemian jak Alicja :)

W środku panuje prześliczny, bajkowy, niesamowity nastrój. Urzekło nas malowidło na ścianie i elementy dekoracji pokazujące, jak mali/duzi jesteśmy. Czuło się magię tego miejsca. Za klimat daję więc zasłużoną 10.

Co do zagadek natomiast, zacznę od tego, że pani wprowadzająca bardzo nas nakręcała, jaki to będzie oryginalny pod względem łamigłówek pokój. Nie był. Mamy już spore escape'owe doświadczenie i niejedno widzieliśmy. W tym pokoju zdecydowana większość zadań stanowiła wariant na temat znanych i lubianych zagadek, które często się spotyka w escape roomach.

Mimo to rozwiązuje się te zagadki z przyjemnością. Chociaż nie są zbyt oryginalne, zostały całkiem zgrabnie wplecione w pokój, a ich rozwiązania są logiczne. Łamigłówki są łatwe, choć nie trywialne, co sprawia, że ma się świetne flow.

Jednak szybko się ono kończy. I tu dochodzimy do największej wady pokoju – jest tutaj po prostu O WIELE ZA MAŁO ZAGADEK! Wyszliśmy w jednej trzeciej przewidzianego czasu (po 23 minutach; pokój jest przewidziany na 60), bez podpowiedzi i bez pośpiechu. Patrząc po komentarzach na LockMe, dochodzę do wniosku, że nasze doświadczenie nie jest odosobnione, bo opinia "za mało zagadek" przewija się w wielu recenzjach.

Sugerowałabym powiększyć liczbę zagadek co najmniej dwukrotnie, może dodać więcej pomieszczeń, wtedy ten escape room stanowiłby naprawdę godnego kandydata do odwiedzenia.

Obecnie – można pójść, ale ze świadomością, że płacąc za wyjście do escape roomu, kupujemy tak naprawdę jedną trzecią escape roomu. Czy warto? Każdy niech osądzi sam.

report review

Overall rating: 8/10

Customer service: 8/10

Interior: 10/10

Difficulty: Very easy

Małgorzata B. 18
Małgorzata B. 18

Newbie
21 pts

1 review

Bardzo smutne doswiadczenie

12/8/19 | visit date: 12/7/19

Małgorzata B. 18 1 review

W końcu z mężem udało nam się znaleźć czas a przede wszystkim opiekunkę dla dziecka by wybrać się znowu do jakiegoś ER. Padło na klątwę bo miała dobre komentarze. I mimo uwag ze coś było niedopracowane to jak zawsze łudziłam się, ze to nie padnie na nas. Niestety była to nasza najgorsza wizyta, a byliśmy już w około 50 ER. Sam wystrój i pomysł był fajny jednak raziło w oczy ze w
[spojler] na podłodze były nowe świecące płytki, a [spojler]. Jednak nie to zepsuło ten pokój. Już na jednej z pierwszych zagadek okazalo się ze kłódka była zle ustawiona. Mimo ze znaliśmy kod to nic nie wchodziło wiec bez sensu szukaliśmy innego rozwiązania i traciliśmy czas. W końcu po poproszeniu o pomoc i upewnieniu się ze mamy dobry kod, który nie działa musiała do nas wejść Pani z obsługi, która tez upewniła się ze kod nie działa, zawołała wiec szefa, który tez najpierw utwierdził się ze kod nie działa i po chwili musiał przyjść z wiertarka byśmy mogli uzyskać zawartość skrzyni. Jak się możecie domyślać zupełnie zniszczyło to nastrój a dodatkowo mieliśmy poczucie ze nie ma sensu robić kolejnych zagadek bo i tak nie mieliśmy pewności czy zadziałają ;/ dotrwalismy do końca, jednak bez fanu ale tez tyle czekaliśmy i planowaliśmy to wyjście ze nie chcieliśmy tak szybko wracać do domu. Po wyjściu Pani z obsługi z uśmiechem pyta czy się nam podobało... niestety mimo wyraźnego przekazu ze niestety ciężko być zadowolonym po tym jak cała zabawa została zniszczona usłyszeliśmy tylko rzucone Przepraszam i ze to w sumie nie ich wina bo to jakaś grupa zmieniła kod. Obsługa miałam wrażenie w ogóle nie rozumie idei ER a już z pewnoscia nie martwi się o zadowolenie klienta dlatego tez nie polecam tego miejsca. Dodatkowy minus za brak toalety dla klientów. ER wymaga dotykania masy rzeczy w tym podłogi i niestety nie ma nawet gdzie umyć rak znaczy można w toalecie za lokalem ale odpłatnie (samo mycie rak tez jest płatne). Co do samego pokoju i zagadek. Myśle ze pokoj ma potencjał chociaż jest bardzo liniowy. Było kilka rozwiązań z którymi spotkaliśmy się po raz pierwszy. Jednak cale wydarzenie i głównie to jak zostaliśmy potraktowani przez obsługę cały czas zostawia duży niesmak. Na minus tez brak wprowadzenia do pokoju. Żadnej fabuły mimo ze byliśmy sami ;/

report review | View reports (1)

Overall rating: 3/10

Customer service: 1/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

Quaku
Quaku

Scout
83 pts

2 reviews

Leśny stworek prawdę Ci powie

11/24/19 | visit date: 11/24/19

Quaku 2 reviews

Pokój został nam zarekomendowany już jakiś czas temu, ale udało się dotrzeć dopiero teraz. Był to też nasz pierwszy ER ze stajni Let Me Out. Wnętrze nie robi jakiegoś piorunującego wrażenia, lecz urządzone jest z troską o detale, a elementy nowoczesnej architektury są zakamuflowane w miarę możliwości. Nastrój burzą jednak dźwięki dobiegające zza ścian, lecz rozumiem, że jest to coś, na co właściciele nie mają wpływu.
Zagadki należą do gatunku tych łatwych, ale dających satysfakcję po rozwiązaniu. Nie znaczy to jednak, że nie będzie nad czym główkować. Przyda się również odrobina wiedzy przyrodniczej i zręczności, w końcu jesteśmy w lesie. ;) Może tylko ich liczba mogłaby być ciut większa. W tym momencie dobra zabawia gwarantowana jest dla 2-3 dorosłych osób, ewentualnie rodziców z dziećmi.
Obsługa to niestety wielkie nieporozumienie. Już od wejścia nie poczuliśmy się potraktowani poważnie. Podczas zabawy i prośby o podpowiedź, musieliśmy przypominać rozmówcy, w którym pokoju w ogóle się znajdujemy, a po wyjściu przez kilka minut nikt w ogóle się nami nie zainteresował. Może wynikało to z faktu, że zapłaciliśmy przed wejściem i nie trzeba nas było w związku z tym tak pilnować. Udało się jedynie uzyskać informację o pozostałym nam czasie, o wymianie poglądów na temat innych pokojów lub zrobieniu zdjęcia nie było mowy.
Podsumowując, Tajemnica Księgi Lasu to niemal idealny pokój na pierwszy raz, a doświadczone ekipy też powinny odnaleźć w nim coś nowego lub odświeżającego dla siebie. W kontraście do tego stoją zatrudnione w Let Me Out osoby, które skutecznie odstraszają przed ponowną wizytą. Opuszczaliśmy budynek zadowoleni z rozgrywki, lecz zniesmaczeni postawą obsługi i przekonani, że więcej tu nie wrócimy.

report review

Overall rating: 8/10

Customer service: 1/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

Michalina G.
Michalina G.

Wanderer
40 pts

14 reviews

Zabrakło Królowej Kier

11/22/19 | visit date: 11/22/19

Michalina G. 14 reviews

Pokój rzeczywiście nie jest trudny i mogłoby być więcej zagadek. Podobały mi dokładne instrukcje na sejfach, w innych pokojach czesem tego brakowało. Plus za ciekawy wystrój i dekoracje.
Ogólnie miło spędzony czas.

report review

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

prexxon
prexxon

Wanderer
30 pts

21 reviews

Ahoj zakopane

11/18/19 | visit date: 11/16/19

prexxon 21 reviews

Na początku gratulacje dla zespołu za przepiękny wystrój w środku bardzo duza poczekalnia , miła obsługa i te wejścia do pokoju nooo klasa.

Co do samego pokoju wprowadzenie było dosc typowe historia przedstawiona również.

W środku mimo 15 pokoji które są za nami większość zagadek była inna niż te które już mieliśmy za sobą dlatego też potrzebna była pomoc od mistrza gry .

Świetne zadania na dotyk i mechanizmy również .

Polecam każdemu jeśli jest w zakopanym.

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard