Komnata Tajemnic

Komnata Tajemnic

82

82 reviews

|

PL 113

Poland: 113th place

|

9.3/10

Company Komnata Tajemnic has 1 room. To visit it, you need 60 minutes. [więcej]

1 1 room

1 1 department

About company

Company Komnata Tajemnic has 1 room. To visit it, you need 60 minutes.

Address of department Moszna, Poland

Moszna

Moszna Zamek

Moszna, ul. Zamkowa 1

47-370 Zielina

Rooms available in department Moszna

Recent reviews

kasiakasia
kasiakasia

Navigator
143 pts

101 reviews

Przygoda na Zamku

1/20/20 | visit date: 1/19/20

kasiakasia 101 reviews

Super pokój, z super klimatem i wystrojem. Usytuowanie w jednej z wież Zamku robi robotę :) Było kilka zaskoczeń :) Zagadki na średnim poziomie trudności. Warto odwiedzić również dlatego, że samo miejsce jest piękne, nawet zimą i w deszczu :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Łukasz Key
Łukasz Key

Wanderer
41 pts

7 reviews

W krzywym zwierciadle..

9/16/19 | visit date: 5/2/19

Łukasz Key 7 reviews

Klimat rodem z "Alicji w krainie czarów" to główna zaleta tego magicznego pokoju. Zagadki przyjemne, logiczne i idealne dla świeżaków, nie mniej dostarczające frajdy również bardziej zaawansowanym uciekinierom. Podobno pobiliśmy rekord czasowy, nie pamiętam czy to było 13 min przed czasem, jednakże byliśmy w 4 osoby (2 pary) i 2 były mocno początkujące.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Aleksandra Michalik
Aleksandra Michalik

Newbie
14 pts

2 reviews

Ciekawa komnata z zaskakującymi elementami

6/28/19 | visit date: 6/1/19

Aleksandra Michalik 2 reviews

Zaskakująco ciekawy pokój - nie spodziewałam się tego w takiej atrakcji turystycznej jak Zamek Moszna. Ciekawe zagadki - niektóre proste, niektóre dość trudne i abstrakcyjne. Zagadki nieliniowe, przez co trudno było ocenić czy idzie się dobrym tropem. Nieszablonowe rozwiązania i spora niespodzianka sprawiły, że ten pokój na długo pozostanie w naszej pamięci. Był to trzeci escape room, który odwiedziłam. Niestety nie udało nam się znaleźć rozwiązania w wyznaczonym czasie.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

agatasliwa1993
agatasliwa1993

Newbie
9 pts

1 review

Tejemnice Zamku

6/7/19 | visit date: 6/5/19

agatasliwa1993 1 review

Pierwszy pobyt w Komnacie Tajemnic będę długo wspominać.
Od samego wejścia było wszystko super. Scenografia przepiękna jak w lesie.
Pan Animator wszystko nam szczegółowo wytłumaczył i służył pomocą przez cały czas czekając za drzwiami.
Cała nasza grupa wyszła zadowolona ponieważ udało nam się odnaleźć wszystkie zagadki.
Serdecznie i z czystym sumieniem polecam !!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Porcelanka
Porcelanka

Wanderer
27 pts

6 reviews

To nie ta bajka

6/2/19 | visit date: 5/2/19

Porcelanka 6 reviews

Malowniczy zamek, niczym z bajki, wyrastający pośrodku niczego, z mnóstwem legend i pogłosek. Jedna z nich głosi, że na zamku znajdowała się Komnata Tajemnic, z zagadkami dla odwiedzających Hrabiego. I oto wchodzimy do współczesnej "Komnaty...", która ma cieszyć turystów.
Ogromne podekscytowanie psuje już na samym początku godzina wejścia. Właściciel wprowadza nas w błąd - podaje błędną godzinę, przez co, choć myślimy, że mamy jeszcze pół godziny, zaalarmowani telefonem pędzimy na wieżę, w której jest zlokalizowany pokój. Wita nas Mistrz Gry, który ma nas wprowadzić w klimat. I tu już zaczynamy mieć wątpliwości, co się dzieje. Wejście do komnaty sprawia, że głupieję jeszcze bardziej. Oto coś na wzór Szalonego Kapelusznika i domku Hagrida. Przede wszystkim - paskudnie, ale to paskudnie brudno. I to nie to, że coś się zakurzyło. Tam po prostu nikt nie sprzątał co najmniej od kwartału. Wszystko się lepiło od brudu. No ale trudno - od godziny w budzie nikt nie umarł, jakiś potencjał jest. W toku rozgrywki pojawiają się dwa rewelacyjne momenty - [spojler] (i tym nic nie zdradzam, bo zaskoczenie jest związane z rozwiązaniem jednej z zagadek) i [spojler]. Po prostu rewelacja, świetny pomysł i mega emocje. Ale... zdarzyło nam się utknąć, zmuszeni byliśmy wykorzystać jedną z podpowiedzi (dwóch dozwolonych). Po pierwsze moje zdziwienie budzi fakt, że Mistrz Gry absolutnie nie ma pojęcia, w którym momencie gry się znajdujemy i nie potrafi nas wesprzeć, najpierw wypytuje "z czym mamy problem". Druga rzecz - pytam, co z [spojler]. W odpowiedzi słyszę, że nie mam się tym przejmować, bo [spojler] jest wyłączone z rozgrywki i nic tam nie ma. Więc jedna z osób, która od dobrych kilku minut przeszukiwała [spojler], walcząc z syfem (tak, to już nie brud, a syf) i zdechłymi biedronkami, tracąc mnóstwo sił i czasu, opuszcza [spojler]. Na koniec gry dowiadujemy się od Mistrza, że "tam powinna być taka tabliczka". Dlaczego więc wprowadził nas w błąd, mówiąc, że nic nie ma?! I dlaczego tej tabliczki z ELEMENTEM GRY tam nie było? Bardzo niefajny był też komentarz, gdy nie zadziałał jeden z mechanizmów zagadek, że "no czasem tak się zdarza, że to nie wychodzi". No naprawdę - za to płacimy niemałe pieniądze (bo to jeden z droższych pokoi), by zagadki miały wadliwe mechanizmy i by wprowadzano nas w błąd?
Szkoda, bo miejsce i pomysł dawały szansę na super pokój. Niestety, potencjał nie został wykorzystany. I nawet element DODATKOWY, który jest pewnym novum i wartością dodaną, nie poprawia wrażenia.

Overall rating: 4/10

Customer service: 4/10

Interior: 2/10

Difficulty: Medium

Answer of company Komnata Tajemnic

Witamy!
Przede wszystkim jest nam bardzo przykro, że jesteście Państwo niezadowoleni z pobytu w Komnacie Tajemnic do tego stopnia, że postanowiliście wystawić aż dwa negatywne komentarze z jednej wizyty.
Bardzo poważnie potraktowaliśmy sprawę. Jest to jedna z nielicznych krytycznych uwag w stosunku do naszego pokoju. Biorąc pod uwagę to, że aktualnie Komnatę Tajemnic obsługuje nowy animator, którego cały czas jeszcze szkolimy - zgodzimy się z niektórymi Państwa zarzutami. Jednocześnie uważamy, że niektóre Państwa uwagi są przesadzone. Przede wszystkim temat czystości w Komnacie Tajemnic, który dość brutalnie Państwo skomentowaliście: Komnata jest stylizowana na stary pokój, jest tutaj dużo elementów leśnych jak mech czy bluszcz, dlatego też niełatwo utrzymać pokój z taką scenografią sterylnie czysty. Dotychczas uczestnicy chwalili nas za użycie naturalnych rozwiązań scenograficznych i nigdy nikomu nie przeszkadzało to, że występuje tu trochę kurzu (zdecydowanie nie jest tak tragicznie jak to Państwo ujęliście w swych dosadnych komentarzach).
Nie zgodzimy się także z zarzutem w stronę naszego animatora, który według Państwa, nie wiedział w którym momencie gry się Państwo znajdujecie. Szkolimy animatorów, aby przed udzieleniem podpowiedzi zadawali właśnie takie kurtuazyjne pytania: W czym mogę Państwu pomóc?; Z czym macie Państwo problem?. Nigdy nie wiadomo do której zagadki grupa chce uzyskać odpowiedź, często, prosząc o podpowiedź, uczestnicy zastanawiają się nad kilkoma zagadkami naraz, a bezpośrednia podpowiedź animatora: Zróbcie TO i TO z lusterkiem; Otwórzcie TO używając TEGO niejednej grupie zepsułaby grę(nasz scenariusz nie jest liniowy). Nie wspominając już o tym, że animator unika dawania bezpośrednich odpowiedzi na zagadki, a stara się dwoma zdaniami naprowadzić grupę w prawidłowe miejsce, aby nie pozbawić grupy radości samodzielnego rozwiązania zagadki. Zaręczamy w 100%, że animator miał Państwa cały czas na "podglądzie".
Kończąc, pomimo, iż nie zgadzamy się z większością Państwa zarzutów- bierzemy Państwa komentarze na poważnie i jest nam niezmiernie przykro, że nie byli Państwo zadowoleni z pobytu u nas.
Wiatru w żaglach! Życzymy powodzenia w dalszych przygodach!