iESCAPE

iESCAPE

Lockme partner

135

135 reviews

|

PL 93

Poland: 93rd place

|

8.9/10

iESCAPE to największy escape room w Olsztynie, a tym samym na Warmii i Mazurach. Drużyny mają do wyboru aż sześć pokoi tematycznych, w których łącznie może b... [więcej]

6 6 rooms

1 1 department

About company

iESCAPE to największy escape room w Olsztynie, a tym samym na Warmii i Mazurach. Drużyny mają do wyboru aż sześć pokoi tematycznych, w których łącznie może bawić się niemal 40 graczy: Apokalipsa, Upiór z Alt Allenstein, Czołg w jeziorze, Zamach na Napoleona, Zbrodnia w domu leśniczego oraz Ostatni Lodowiec. Każde pomieszczenie powiązane jest z historią, legendami, charakterystycznymi postaciami i miejscami Olsztyna. Grupy przez godzinę szukają wskazówek, łamią kody, rozwiązują łamigłówki i poznają tajemnice stolicy Warmii i Mazur. Pokoje są zróżnicowane pod względem stopnia trudności, ale także wykorzystanych rozwiązań i technologii - od pokoi stricte analogowych / kłódkowych (Czołg, Leśniczówka), poprzez pokoje z domieszką elektroniki (Napoleon), aż po pokoje, w których dominują rozwiązania elektryczno-elektroniczne (Apokalipsa, Upiór, Lodowiec). Wybrane pokoje zostały również powiązane tak, aby dostarczyć doświadczonym graczom jeszcze więcej frajdy i emocji - w iESCAPE można bowiem spróbować swoich sił, uciekając nie tylko z pokoju, ale z całego mieszkania - na to zadanie jedna drużyna ma aż 3 godziny.

Wizyta w iESCAPE to znakomita zabawa dla całej rodziny i przyjaciół. To doskonały sposób na świętowanie urodzin, imienin, wieczorów panieńskich i kawalerskich, zaręczyn oraz rocznic. To również świetna forma imprezy integracyjnej w klasie albo firmowych ćwiczeń typu team building.

Address of department Olsztyn, Poland

Olsztyn

ul. Staromiejska 16 lok. 4
10-017 Olsztyn

Rooms available in department Olsztyn

Closed rooms in department Olsztyn

Recent reviews

Emilia Ż.
Emilia Ż.

Newbie
13 pts

2 reviews

Pozostaje niesmak

9/19/20 | visit date: 8/6/20

Emilia Ż. 2 reviews

Ciekawy pomysł, niestety realizacja troszkę gorsza. Niektóre elementy zagadek były słabo widoczne przez kurz. Pokój jest mały, w 3 osoby ciężko było się tam odnaleźć. Obsługa miła, niestety klimat i zagadki nie były w moim guście. Brak zakończenia z puentą na minus.

report review

Overall rating: 5/10

Customer service: 10/10

Interior: 5/10

Difficulty: Medium

Artur L. 1
Artur L. 1

Wanderer
28 pts

2 reviews

Przygoda w czołgu

9/7/20 | visit date: 9/6/20

Trusted review

Artur L. 1 2 reviews

Bardzo przyjemny pokój. Zagadki ułożone liniowo, co może być zaletą, lub wadą (zależy kogo spytać).
Większość zagadek była bardzo prosta i nie wymagała przesadnego wysiłku intelektualnego.
Byliśmy zadowoleni.

report review

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

leny
leny

Scout
57 pts

1 review

Apokalipsa

9/5/20 | visit date: 9/5/20

Trusted review

leny 1 review

Razem z dziewczyną byliśmy w Apokalipsie. Mamy za sobą kilkanaście pokoi, o różnej tematyce i poziomie trudności. Pochodzimy ze Śląska, więc był to nasz pierwszy pokój w Olsztynie. Zaczynając od zagadek, mają one charakter liniowy, ale mimo to są momenty w których nie wiadomo która zagadka jest następna. Najlepsza - zagadka zręcznościowa angażująca nas oboje i zmuszająca do współpracy. Zagadki nie są skomplikowane więc co sprytniejsi nowicjusze też sobie poradzą. Poziom ekspert przypisany do pokoju naszym zdaniem zdecydowanie zawyżony. Pokój całkiem klimatyczny, a wystrój nawiązujący do tematu. Wewnątrz natomiast jest dużo przestrzeni, która jest po prostu czarna i kompletnie nie wykorzystana. Brakowało też bardzo dodatkowej latarki i moze kartki i ołówka (choć nie koniecznie). Obsługa bardzo miła, wstęp trochę krótki jak na nasze dotychczasowe doświadczenie. Dzięki niemu znamy też większość mechanizmów czy rodzajów kłódek, ale zawsze spotykaliśmy się z wprowadzeniem z czym można sie w środku spotkać. Tu tego zabrakło (moze dlatego że brak tutaj kłódek niestandardowych?). Na naszą opinię duży wpływ ma też wyproszenie nas z pokoju po upłynięciu czasu z czym spotkaliśmy się pierwszy raz w życiu, mimo że do wyjścia został nam do wpisania ostatni kod. Zaskoczenie i rozczarowanie jakie nas przez to spotkało zepsuło radość z gry! Brak miejsca do przechowania rzeczy prywatnych (można je zabrać ze sobą do środka).
Ciężko stwierdzić jaki poziom pokoi panuje na Warmii i Mazurach, ale bardzo daleko mu do poziomu pokoi ze Śląska. Na początki swojej przygody z Escape roomami warto zaglądnąć ale dla doświadczonych graczy, którzy mają za sobą pokoje śląskie lub wrocławskie nie ma co liczyć na fajerwerki.

report review

Overall rating: 5/10

Customer service: 6/10

Interior: 6/10

Difficulty: Medium

juliawincenciak
juliawincenciak

Newbie
19 pts

2 reviews

Bardzo ciekawy pokój

7/7/20 | visit date: 7/7/20

Trusted review

juliawincenciak 2 reviews

Przede wszystkim bardzo dużo zagadek i dużo szukania różnych rzeczy. Moim zdaniem jak dla początkujących jest to trudny pokój , ponieważ trzeba szukać wielu rzeczy na raz. Oczywiście to jest tylko moja obiektywna opinia. Wystrój pokoju bardzo interesujący i nadający odpowiedni klimat. Pokój jak najbardziej super ale potrzeba nam jeszcze treningu żeby przejść go bez podpowiedzi 😂👌🏻

Overall rating: 7/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Kamilla
Kamilla

Scout
60 pts

21 reviews

This Is The End!

2/18/20 | visit date: 2/17/20

Trusted review

Kamilla 21 reviews

Najmocniejszą stroną tego pokoju jest rewaluacyjna obsługa, która ma tyle energii, że spokojnie zasiliła by cały Olsztyn po takiej katastrofie :)
Pokój trudny, ale to bardziej z liczby i czasochłonności rozwiązywania zagadek przez naszą dwójkę.
Są tutaj zagadki manualne jak i elektroniczne, które tworzą apokaliptyczną wizję świata.
Pokój liniowy, z elementami matematyki.
Mocny punkt na mapie Olsztyna.
Polecamy i Pozdrawiamy

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Very hard