EXODUS

EXODUS

Lockme partner

1249

1,249 reviews

|

PL 22

Poland: 22nd place

|

9.7/10

Od lat jesteśmy pasjonatami gier typu Escape Room i filmów z gatunku horror. Postanowiliśmy połączyć nasze zainteresowania w jedno i tak powstały nasze pokoj... [więcej]

7 7 rooms

2 2 departments

About company

Od lat jesteśmy pasjonatami gier typu Escape Room i filmów z gatunku horror. Postanowiliśmy połączyć nasze zainteresowania w jedno i tak powstały nasze pokoje gier. Staraliśmy się stworzyć pokoje jakie sami chcielibyśmy odwiedzać, czyli stawiamy na realistyczny wystrój i klimatyczne zadania i łamigłówki. Zapraszamy!

Address of department Poznań II, Poland

Poznań II

ul. Garbary 59, Poznań

Rooms available in department Poznań II

Address of department Poznań III, Poland

Poznań III

Czarna Rola 1/3

Rooms available in department Poznań III

Nemo

Nemo

from PLN 100.00 for 60 minutes of game

For children

2 - 5 people

beginners

Recent reviews

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

291 reviews

Cyrk Kamiennych Braci i szalony eksperyment doktora Frankensteina

3/10/20 | visit date: 1/3/20

Trusted review

Cyrk Kamiennych Braci 291 reviews

Jak oszukać śmierć? Czy zmarłych da się przywrócić do życia? I jaki związek z tym ma energia elektryczna pioruna? Mieliśmy się tego dowiedzieć podczas zwiedzania osiemnastowiecznej posiadłości pewnego ekscentrycznego naukowca. Co gorsza, mieliśmy posłużyć za elementy niezbędne do ukończenia eksperymentu doktora Wiktora Frankensteina.

Wystrój pokoju jest estetyczny, ale dość surowy. Uważamy, że nie zaszkodziłoby go wzbogacić o większą ilość rekwizytów. Te, które zobaczymy są wykonane bardzo dobrze, a niektóre robią naprawdę świetne wrażenie. Niemała przestrzeń została dość dobrze wykorzystana. Nie zabrakło miejsca dla paru niestandardowych i niespodziewanych atrakcji.

Zagadki były dobrze osadzone w tematyce. Sporo z nich bazowało tutaj na elektronice, co pasowało do klimatu. Twórcy znaleźli też miejsce dla rozwiązań bardziej tradycyjnych. Scenariusz nie należy do najłatwiejszych. Zagadek jest naprawdę dużo, a pokój nie jest zbyt liniowy, co sprawia, że dobrym pomysłem jest odwiedzić go w większym gronie.

Obsługa spisała się dobrze. Poza standardowymi sprawami dodała do gry mały bonus.

Podsumowując, "Frankenstein", to kolejny udany pokój firmy Exodus. Pomysł i ciekawa tematyka nie została jednak naszym zdaniem w stu procentach wykorzystane i dałoby się z nich wycisnąć więcej. Niemniej bawiliśmy się w tym ER dobrze i możemy polecić go fanom klasycznych horrorów, gdzie poziom strachu jest bardzo umiarkowany.

report review | View reports (1)

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 8/10

Difficulty: Hard

MaczugaHerculesa
MaczugaHerculesa

Wanderer
28 pts

13 reviews

Nie taki duch straszny... nie no straszny :D

3/6/20 | visit date: 3/4/20

MaczugaHerculesa 13 reviews

Napięcie od samego początku. Czasem trudno się skupić bo nie wiesz czy coś własnie nie stoi za plecami. Duzo oryginalnych zagadek których systemu nie spotkaliśmy wcześniej. Jedna z zagadek ma chyba mały bład ponieważ nawet mimo wykonywania jej poprawnie nie udało nam się zrobić. Musieliśmy prosić o pomoc i nawet sam prowadzący wykonał to poprawnie dopiero za 3 razem. Ale mały detal nie psuje całokształtu. A sam problem wynika pewnie z wieku dziecięcego pokoju i zostanie poprawiony. Polecam

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Izabela W. 3
Izabela W. 3

Newbie
12 pts

3 reviews

Czy jesteś na to gotowy?

3/5/20 | visit date: 2/12/20

Izabela W. 3 3 reviews

Przeżycie własnej śmierci.... doświadczenie to na długo zostanie w mojej pamięci! Atmosfera bijąca z tego pokoju jest niczym wyjęta z najmroczniejszych koszmarów. Nigdy wcześniej nie przeżyłam tak wyjątkowego doświadczenia. Fabuła pokoju jest intrygująca, z czasem wręcz zyskuje na sile! Pochłania już w pierwszej chwili od rozpoczęcia gry. Wystrój przyprawia o dreszcze a zagadki o niezły zawrót głowy! Mistrz Gry wspaniale sprawdza się w swojej roli! Zdecydowanie polecam!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

darucha1811
darucha1811

Newbie
9 pts

1 review

Tajemnicza historia trzymająca w napięciu- bardzo pozytywne wrażenia

3/5/20 | visit date: 2/12/20

darucha1811 1 review

Pokój i zagadka utrzymana w nieprzerwanej konwencji tajemnicy i grozy bardzo umiejętnie wpłynęła na moją wyobraźnię. Atmosfera cały czas trzymała w napięciu, jest więc to pokój dla osób przygotowanych ( bądź też nie :)) na różnego rodzaju niespodzianki z nutą adrenaliny.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Kluski i Klopsiki
Kluski i Klopsiki

Newbie
17 pts

8 reviews

Uniknąć egzekucji...

3/5/20 | visit date: 12/15/19

Kluski i Klopsiki 8 reviews

Fajny pokój w klimacie luźniejszym niż mogłoby się wydawać (bez elementów grozy) – typowa przygodówka, tyle, że w mrocznych czasach i okolicznościach 

Uwaga skupia się przede wszystkim na wystroju i elementach biorących udział w grze - żeby odkryć, które przedmioty są jednym a które drugim trzeba patrzeć, szukać, kombinować (byle ostrożnie ). A jest tego naprawdę dużo, wszystkie klimatyczne i nawiązujące do tematu.

Pokoju nie ukończyliśmy w czasie (polegliśmy głównie na szukaniu), ale pozwolono nam pobawić się jeszcze przy ostatnich łamigłówkach, dzięki czemu mieliśmy szansę poznać wszystkie. Dla doświadczonych grup – nawet dwuosobowych – nie powinno być większych problemów z przejściem całej gry.

Zdecydowanie polecamy - świetny wystrój, ciekawe zagadki, godzina dobrej zabawy.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium