Exit19.pl

Exit19.pl

Lockme partner

1538

1,538 reviews

|

PL 13

Poland: 13th place

|

9.5/10

#Adrenalina #Emocje #Klimat Exit19 gwarantuje emocje niespotykane nigdzie indziej i nigdy wcześniej. Po prostu daj się zamknąć... [więcej]

9 9 rooms

2 2 departments

About company

#Adrenalina #Emocje #Klimat
Exit19 gwarantuje emocje niespotykane nigdzie indziej i nigdy wcześniej. Po prostu daj się zamknąć...

Address of department Ofiar Oświęcimskich 19, Poland

Ofiar Oświęcimskich 19

UL. OFIAR OŚWIĘCIMSKICH 19 (WEJŚCIE PRZEZ PATIO)

Rooms available in department Ofiar Oświęcimskich 19

Address of department Włodkowica 21, Poland

Włodkowica 21

Włodkowica 21/2
50-062 Wrocław

Rooms available in department Włodkowica 21

Recent reviews

Tomasz K. 6
Tomasz K. 6

Wanderer
26 pts

13 reviews

Ten pokój to istne Arcydzieło!

8/10/20 | visit date: 8/8/20

Tomasz K. 6 13 reviews

To, co ekipa exit19 zmajstrowała w tym pokoju wymyka się ludzkiemu pojęciu. Klimat jest niewiarygodny, a pokój nie daje nawet na moment odsapnąć. Ciągle coś się dzieje, zagadki są różnorodne i dają masę satysfakcji. Gdy myślisz, że to już koniec, nagle zdajesz sobie sprawę, że to dopiero początek właściwej przygody. Wszystkiemu towarzyszy atmosfera tytułowego obłędu i strach. To chyba pierwszy pokój horrorowy, w którym odczuwałem autentyczny niepokój, bo przeważnie jest on udawany. Masa świetnych rozwiązań i zabiegów, a nawet nie chcę sobie wyobrażać, jak doświadczenie może podkręcić jeszcze gra z aktorem. Niebywałe!

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Tomasz K. 6
Tomasz K. 6

Wanderer
26 pts

13 reviews

Średniowieczne lochy w samym środku Wrocławia!

8/10/20 | visit date: 8/6/20

Tomasz K. 6 13 reviews

Wspaniały pokój, który miażdży świetnym klimatem i idealnym balansem między kłódkami, a ciekawymi i nietuzinkowymi zagadkami manualnymi. Klimat epickiej przygody udziela się już na samym wstępie i podniesiony do kwadratu towarzyszy nam aż do samego końca.

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Pomeranian Runaways
Pomeranian Runaways

Scout
86 pts

35 reviews

Lancelot? Dlaczego!?

8/8/20 | visit date: 7/11/20

Pomeranian Runaways 35 reviews

Lochy Króla Artura miały być oczekiwanym punktem kulminacyjnym całego wyjazdu. Pokój oceniany najwyżej we Wrocławiu. Znajdujący się w top 10 Polski. Słowem - oczekiwania wysokie, ale czy doświadczenie im sprostało?

Zacznijmy od rzeczy błyszczących - scenografii, klimatu i fabuły. Te są naprawdę na poziomie niesamowitym. Widać, jak pieczołowicie został stworzony każdy element. Pokój zaskakuje i zachwyca już od samego początku, a wraz z czasem staje się tylko lepiej. Ten pokój można odwiedzić tylko po to, aby zobaczyć jakie fajerwerki technologiczne i scenograficzne zostały dla nas przygotowane. I to, jak czuć tam legendarności i epickość klimatu oraz fakt, że zostało miejsce na małe zaskoczenia, wspaniałe. Fabuła, chociaż prosta, jest przyjemna i satysfakcjonująca, typowo escape roomowa.

Natomiast zagadki wprawiają mnie w lekkie zakłopotanie. Sam start jest genialny i większość zagadek jest przemyślana i logiczna, ba, wszystkie na logikę są zwyczajnie wspaniałe, i efektowne. Natomiast, ja wiem, że nasza drużyna nie jest najlepsza w szukaniu, ale z reguły mam uczucie, że rzeczywiście nie znalezienie czegoś jest naszą winą. Tutaj miałem momentami wrażenie, zwłaszcza przy dwóch elementach, że podbijają one poziom trudności, tylko że w sposób, za który raczej nam słabo się obwiniać. No i jeszcze tylko jedna drobna sprawa, którą była zagadka idąca trochę pod zręcznościową, której baliśmy się używać ze skuteczną mocą, ponieważ mieliśmy wrażenie, że coś zepsujemy. To takie moje drobne uwagi, bardzo subiektywne, wywołane zapewne wysokością tego pokoju w rankingu (i co za tym idzie, oczekiwaniami wobec niego) i pewnie nie przeszkadzające większości z grup.

Natomiast całe wyjście uważam za niesamowitą przygodę, pokój jest wspaniały i obowiązkowy. Najwspanialsza zabawa jest gwarantowana, z zaznaczeniem, że nie jest to pokój dla początkujących. My dziękujemy za wspaniałą zabawę i czekamy na powrót do Wrocławia i na doświadczenie kolejnych przygód.

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 8/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Pomeranian Runaways
Pomeranian Runaways

Scout
86 pts

35 reviews

Pokój stary, czy klasyczny?

8/8/20 | visit date: 7/11/20

Pomeranian Runaways 35 reviews

Następnym punktem wyprawy stała się Zdrada w Breslau. Pokój, który na mapie jest już niesamowicie długo, pamiętam, jak ten pokój stał się moim marzeniem, jak zaczynałem przygodę z ER. Po około 5 latach pojawiła się okazja, aby móc to marzenie spełnić. Ale pojawiły się też wątpliwości - jest to pokój stary, a w branży ER 5 lat to potrafi być wieczność - czy to nie będzie zawód? Całe szczęście Zdrada w Breslau jest tym pokojem, który pokazuje, że nie trzeba technologicznych fajerwerków, dymów itd. Pokój wybitny będzie się trzymał dobrze i nie zestarzeje się, a stanie się klasykiem.

Jednym z elementów wybitnych, takich, dzięki którym ten pokój odebrałem tak dobrze, jest zdecydowanie wystrój. Tworzy on wspaniały klimat, jest sam w sobie niesamowity i zaskakujący; można powiedzieć że ten Escape Room należy do tych, które po prostu można byłoby zwiedzić. Fabuła natomiast też tutaj należy do tych tradycyjnych - jest raczej pretekstem dla klimatu, a koniec znamy w zasadzie już przy wprowadzeniu, zastanawiamy się tylko, jak będzie on wyglądał konkretnie. Ale to w żadnym stopniu nie jest wadą.

Zagadki - tutaj najbardziej czuć klasykę tego ER. I to taką w najlepszej możliwej wersji. Nie widzimy tutaj jakiś niesamowitych efektów specjalnych, ale nie o to chodzi. Mamy dokładnie to, czego się spodziewamy po pokoju ucieczek - zróżnicowanych zagadek o różnych poziomach trudności, które zwyczajnie dają satysfakcję z przechodzenia. Warto też zaznaczyć, że nie jest to pokój najprostszy, raczej dla średnio-zaawansowanych, chociaż sądzę, że nawet w miarę początkująca ekipa z pomocą bez problemu wyjdzie. A naprawdę warto to miejsce odwiedzić.

Podsumowując, Zdrada w Breslau zaskoczyła mnie niesamowicie. W dobie tych wszystkich niesamowitych efektów, fabuł, scenografii i co najważniejsze - elektroniki - znalazł się escape room, który był w stanie wywołać na mnie tak wielkie wrażenie, że nawet przez chwilę się nie zastanawiałem, czy dać mu 10/10. Wspaniała zabawa, za którą dziękujemy całej ekipie exit19.

Na końcu warto poruszyć jeszcze tylko jedną rzecz, ewidentnie największą i jedną z nielicznych wad tej rozgrywki. Nam to co prawda nie przeszkadzało jakoś ogromnie, ale jednak uważam, że interakcja z Mistrzem Gry jest lepsza, jak jest on jeden w trakcie rozgrywki, a nie jak jest ich troje. Widziałem, że były grupy, które były z tego powodu bardzo niezadowolone, może jednak warto pomyśleć, czy da się jakoś tę kwestię zmienić. W każdym razie, dziękujemy za świetną zabawę.

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 8/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

prodigy
prodigy

Newbie
11 pts

4 reviews

Lance-a-lot of Fun

8/8/20 | visit date: 5/8/20

prodigy 4 reviews

Top notch escape entertainment: magnificent decoration, magnificent medievally themed puzzles and friendly staff, that let the two of us finish the room even after the 90 minutes had elapsed!
We enjoyed every minute of it, but taking on this challenge with two people is quite an arduous adventure, so we would other players to embark on this quest in a group of at least four people (or even five or six).

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard