Escape House

Escape House

210

210 reviews

|

PL 90

Poland: 90th place

|

8.9/10

Company Escape House has 5 rooms. To visit it, you need 300 minutes. [więcej]

5 5 rooms

1 1 department

About company

Company Escape House has 5 rooms. To visit it, you need 300 minutes.

Address of department Bielsko-Biała, Poland

Bielsko-Biała

ul. Szkolna 15A
Bielsko-Biała

Rooms available in department Bielsko-Biała

Closed rooms in department Bielsko-Biała

Recent reviews

Szerman
Szerman

Wanderer
32 pts

7 reviews

Niby spoko, ale...

7/21/20 | visit date: 7/18/20

Szerman 7 reviews

Jako fan żaglowców (w szczególności galeonów) miałem spore wymagania odnośnie tego pokoju.
Co prawda to mój dopiero drugi ER, ale miałem wrażenie, że świetny pomysł nie został do końca dobrze zrealizowany. Coś nie zatrybiło, a jedna z zagadek zdawała się być nie do końca logiczna. Druga część dość nudna, brakowało tu rozmachu i klimatu przygody rodem z filmów z Jackiem Sparrowem. Zdobyty skarb to istne rozczarowanie.

Overall rating: 5/10

Customer service: 8/10

Interior: 6/10

Difficulty: Hard

n4kai00
n4kai00

Scout
50 pts

5 reviews

Bardzo przyjemne doświadczenie

6/17/20 | visit date: 6/17/20

n4kai00 5 reviews

Ten niezbyt trudny pokój to bardzo przyjemny sposób na spędzenie wolnej godziny. Co prawda podczas naszej wizyty nie wszystko zaskoczyło w 100%, ale TD ma sporo fajnych, nieprzekombinowanych zagadek, które nie męczą abstrakcyjnym podejściem. To z pewnością nie jest najbardziej kreatywny pokój jaki powstał, ale zdecydowanie nie żałujemy odwiedzin w nim.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

fszysko
fszysko

Newbie
15 pts

5 reviews

Piraci nie sprzątają

3/9/20 | visit date: 2/20/20

fszysko 5 reviews

Jedno jest pewne, piraci nie sprzątają i na statku było bardzo brudno co nie zachęcało do przeczesywania pokładu. Podłoga miała na sobie tak dużą warstwę kurzu że zaczęliśmy się zastanawiać czy to nie jest element gry a ewentualna konieczność przeszukania elementów znajdujących się tam była nie lada wyzwaniem. Mistrz gry nie śledził naszych poczynań na bierząco bo każda prośba o podpowiedź poprzedzona była pytaniem a macie już to czy tamto. Trochę szkoda ale obsługa miała inne zajęcie i była nim pochłonięta bez reszty. Takie mamy odczucie że pokoje to obecnie tylko margines działalności tej firmy.
Zagadki nie sprawiały nam większej trudności, za wyjątkiem tych umiejscowionych blisko poziomu podłogi :) Pokój jest bardzo spójny i bardzo miło spędziliśmy w nim czas.

Overall rating: 8/10

Customer service: 8/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

fszysko
fszysko

Newbie
15 pts

5 reviews

Pozostałości po poprzednikach

3/9/20 | visit date: 2/24/20

fszysko 5 reviews

Sama nie wiem, był to nasz pierwszy pokój po dłuższej przerwie i w sumie dobrze się bawiliśmy. Wadą było jednak kilka przedmiotów na które straciliśmy trochę czasu a okazało się że zostały tam umieszczone dla zmyłki. Trochę bez sensu ale może zostało to zrobione żeby przedłużyć czas przebywania w pokoju. Ponadto w pokoju znajdował się element gry będący pozostałością po poprzedniej ekipie co niestety pozostawiło niesmak. Zagadki były łatwe nie sprawiły nam najmniejszego kłopotu. Ogólnie bawiliśmy się dobrze i wrócimy do innych pokoi.
Wyjście z pokoju wymaga minimalnej sprawności fizycznej.

Overall rating: 8/10

Customer service: 7/10

Interior: 7/10

Difficulty: Easy

sadek22b
sadek22b

Navigator
125 pts

101 reviews

Ból serca

2/18/20 | visit date: 1/4/20

sadek22b 101 reviews

Pokój wita dopracowanym klimatem. Z każdej strony wylewa się wszechobecny mrok i dowody niedawnych, mrożących krew w żyłach scen. Do wystroju i rekwizytów nie można mieć zarzutów.
Wprowadzenie przenosi nas w kontynuację Tajemniczej Posiadłości, więc jesteśmy w bardzo dobrych nastrojach. Niestety już po kilku chwilach czar pryska i zaczynamy borykać się na każdym kroku z zawiłościami pokoju. Trudno nie docenić zbudowanych tu mechanizmów, jednak ich działanie nie zawsze jest jasne czy choćby przewidywalne. Nie jestem fanem pokoi, w których po kilku minutach działania po omacku decyduję się na podpowiedź, żeby dowiedzieć się z jakim mechanizmem właściwie mam do czynienia. Tu niestety na każdym kroku napotykamy sztuczne bariery, zdawkowe podpowiedzi i kilka obiektów, które trudno nawet nazwać, a trzeba czegoś się z nich dowiedzieć odpowiednio nimi manipulując. Brak tu również satysfakcji z rozwiązywania kolejnych zagadek (poza ostatnią), co niestety odbiera sporo zapału do dalszych działań.
Pokój oceniam jako trudny, choć moim zdaniem jest on niestety po prostu nielogiczny. Z tytułowym "bólem serca" wystawiam tę opinię i mam nadzieję, że po lekkiej reorganizacji pokój będzie w stanie dawać graczom tyle satysfakcji, ile pracy pochłonął.

Overall rating: 5/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard