Escape Graal

Escape Graal

Lockme partner

99

99 reviews

|

PL 48

Poland: 48th place

|

9.5/10

Company Escape Graal has 2 rooms. To visit it, you need 130 minutes. Firma Escape Graal posiada 2 pokoje. By je odwiedz... [więcej]

2 2 rooms

1 1 department

About company

Company Escape Graal has 2 rooms. To visit it, you need 130 minutes.
Firma Escape Graal posiada 2 pokoje. By je odwiedzić potrzebujesz 130 minut.

Address of department Bytom, Poland

Bytom

ul. Przemysłowa 2
41-902 Bytom, Polska

Rooms available in department Bytom

Ubik

Ubik

from PLN130.00 for 70 minutes of game

Narrative

2 - 5 people

intermediate

Recent reviews

Tokugawe
Tokugawe

Scout
66 pts

15 reviews

"Ubik, stosowany zgodnie z instrukcją, jest całkowicie bezpieczny"

9/21/20 | visit date: 9/15/20

Tokugawe 15 reviews

Jestem miłośnikiem literatury science-fiction i fantasy. Ucieszyło mnie, że powstał pokój w klimacie cudownej powieści Philipa Dicka. Zdawałem sobie sprawę, że twórca fabuły ma sporę wyzwanie z odtworzeniem klimatu świata stworzonego przez pisarza w powieści. Na szczęście nie zawiodłem się. Pokój ma świetny klimat i ma różnego typu zagadki. Właściciel pokoju jest bardzo sympatyczny i świetnie się z nim rozmawiało. Po wyjściu miałem jednak poczucię pewnego niedosytu i nie wiem z czego to może wynikać. Może być zwiazane z tym, że chciałbym dłużej się zanurzyć w świat z Ubika lub po przeczytaniu wczesnym książki nie zaskoczyły mnie zwroty fabularne. Do moli książkowych mam jednak radę: Idźcie, bo warto!

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Ania*
Ania*

Scout
70 pts

7 reviews

Klimatyczna przygoda na kanwie klasyki sci-fi

9/15/20 | visit date: 9/15/20

Trusted review

Ania* 7 reviews

Wizytę rozpoczęła przemiła rozmowa z właścicielem, po której - jako mistrz gry - wprowadził nas w historię. Na początku pokój sprawia niepozorne wrażenie, jednak z każdą chwilą zwiększa się napięcie, a atmosfera zagęszcza. Zagadki są urozmaicone, wymagają różnych umiejętności, przez co każdy z graczy powinien znaleźć coś dla siebie - w naszej trzyosobowej ekipie uzupełnialiśmy się wzajemnie.
Polecam serdecznie - pokój zachęca do przeczytania książki Dicka, a jej czytelnik będzie w stanie wyłapać dodatkowe smaczki. Na pewno jeszcze raz odwiedzimy Escape Graala!

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

312 reviews

Cyrk Kamiennych Braci i świat przyszłości

9/10/20 | visit date: 8/6/20

Cyrk Kamiennych Braci 312 reviews

Życie w świecie przyszłości nigdy nie zapowiadało się na łatwe. Mimo pozornego zwiększenia komfortu życia, wielu udogodnień i automatyzacji codziennych czynności, skomplikowaniu uległy mechanizmy wpływające na naszą egzystencję. Pojawiły się nowe technologie, ludzie nabyli zdolności, których wcześniej nie posiadali. To właśnie sprawiło, że nasza misja miała okazać się trudniejsza niż mogliśmy przypuszczać, a próba rozwikłania zagadki śmierci naszego szefa miała przynieść nie mniej zaskakujące odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Między innymi na to czym jest Ubik.

Wystrój pokoju jest dość estetyczny, choć nie uświadczymy tutaj bogactwa dekoracji czy rekwizytów godnych produkcji filmowych. Podczas rozgrywki panuje jednak klimat tajemniczości, który podkręcany jest przez strzępy fabuły, które powoli odkrywamy wraz w postępem w grze. Mimo poważnej historii, której częścią są grający, można w pokoju odnaleźć pewne elementy o lekko komediowym zabarwieniu.

Zagadki nie są szczególnie wymagające, choć kilka z nich jest nieco bardziej złożonych. Generalnie są osadzone w fabule, a ich rozwiązywanie daję satysfakcję. Ubik potrafi także zaskoczyć pewnymi elementami czy też efektami. Większość zagadek opiera się na rozwiązaniach elektronicznych choć są też takie, które wykorzystują tradycyjne zamki.

Obsługa spisała się dobrze, nie mamy zastrzeżeń.

"Ubik" to ciekawy scenariusz o dość intrygującej fabule. Przede wszystkim powinien przypaść do gustu miłośnikom gatunku naukowej fantastyki czy też historii detektywistycznych. Wierzymy jednak, że i pozostali będą się w nim dobrze bawić.

report review

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

julialubos
julialubos

Newbie
13 pts

3 reviews

świetna przygoda

8/11/20 | visit date: 8/5/20

Trusted review

julialubos 3 reviews

Udałyśmy się z siostrą do tego Escape Roomu pozytywnie nastawione, a wyszłyśmy w jeszcze lepszych nastrojach. W pokoju nie tylko zagadki są różnorodne, ale sam wystrój miejsca dopracowany - kilka szczegółów nas wręcz zaskoczyło! Do świata Indiany Jonesa wprowadza przemiła Mistrzyni Gry, po samej wizycie zachęciła nas do odwiedzenia także ich drugiego pokoju, z czego z pewnością skorzystamy. Część zagadek jest trudniejsza, część łatwiejsza, a w razie czego zawsze można skorzystać z podpowiedzi. Zdecydowanie polecam!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy