Escape Gdańsk

Escape Gdańsk

103

103 reviews

|

PL 108

Poland: 108th place

|

9.5/10

Escape Gdańsk zlokalizowany jest w samym sercu Wrzeszcza, zaraz obok Politechniki Gdańskiej. Łatwy dojazd zarówno autem jak i komunikacją miejską czy taksówk... [więcej]

2 2 rooms

1 1 department

About company

Escape Gdańsk zlokalizowany jest w samym sercu Wrzeszcza, zaraz obok Politechniki Gdańskiej. Łatwy dojazd zarówno autem jak i komunikacją miejską czy taksówką. Bezpłatny parking i toaleta dla gości naszego Escape roomu. W lokalu zawsze znajduje się woda, uzupełniając płyny lepiej się myśli :)
Posiadamy dwa pokoje, pierwszy łatwiejszy to western "Pułapka Szeryfa", idealny dla rodzin z dziećmi i początkujących graczy.
Drugi pokój to thiller "Teatr żywych lalek", polecamy średnio zaawansowanym o doświadczonym graczom.

We speak english & there is english version of each room as well!

Address of department Gdańsk, Poland

Gdańsk

ul. Do Studzienki 28 (wejście do budynku po lewej stronie za furtką)
80-227 Gdańsk

Rooms available in department Gdańsk

Recent reviews

marta.adamczykk
marta.adamczykk

Scout
58 pts

3 reviews

Wizyta na Dzikim Zachodzie

1/4/20 | visit date: 11/9/19

marta.adamczykk 3 reviews

Pokój z serii klasycznych, nieco zgrany choć wszystko działa tak jak powinno. Mega plus za zagadki hand made - to jest z pewnością coś co wyróżnia ten pokój. Byliśmy w ekipie rodzinnej (2 dorosłych i dwoje dzieci 7 i 8 lat) i wszyscy świetnie się bawiliśmy. Zagadki dość proste ale jest ich sporo. Świetna obsługa! Polecamy!!!

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

agabojarska123
agabojarska123

Navigator
101 pts

17 reviews

Red Dead vibes!

12/10/19 | visit date: 11/23/19

agabojarska123 17 reviews

No po prostu SUPER! Klimatycznie, zagadkowo, wyszliśmy bardzo pozytywnie naładowani, zwłaszcza, że większość z nas dopiero co przeszła Red Dead Redemption... ;) A Pan z obsługi chyba był najlepszym dotychczas spotkanym Panem z obsługi!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Evilsmiles
Evilsmiles

Wanderer
43 pts

15 reviews

Teatr emocji

11/11/19 | visit date: 11/8/19

Evilsmiles 15 reviews

Bardzo przyjemny thriller. Zagadki nie było zbyt trudne, ale z wielką przyjemnością się je rozwiązywało. Wystrój bez szału. Pozytywny mistrz gry.

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

Karol P. 1
Karol P. 1

Pioneer
168 pts

59 reviews

Nie taki dziki ten zachód

4/9/19 | visit date: 3/31/19

Karol P. 1 59 reviews

Escape Gdańsk to jedna z niewielu trójmiejskich firm, do których nie mieliśmy jeszcze okazji zawitać. Nie warto było zwlekać bo czas jaki spędziliśmy w Pułapce Szeryfa, zdecydowanie można zaliczyć do tych udanych.
Do pokoju zawitaliśmy w 4-osobowej grupie. Wnętrze mimo, że dość ciasne jak na taką ekipę, zawierało dość zadań aby nikt się nie nudził. Zagadki nie były skomplikowane, żeby nie powiedzieć proste. O ile na niektóre z problemów nie wpadniemy za pierwszym razem, to z reguły druga lub trzecia koncepcja okazuje się raczej tą właściwą. Doświadczone drużyny mogą poczuć się nienasycone, gdyż całość zabawy ograniczy im się tutaj bardziej do około 30 minut (tak jak nam się to udało). Gra przebiega do tego w dość umiarkowanym tempie. Dobrze rozglądając się po pomieszczeniu, nie powinniśmy pominąć żadnych szczegółów, a podpowiedzi do zagadek umieszczone w postaci obrazków na elementach, dość klarownie wskazują co w danym momencie trzeba robić.
Rozwiązania zaproponowane w środku to masa kłódek różnego rodzaju + nieco elektroniki, zadań manualnych i magnesów. O ile taki układ zadań nieco ginie na rynku, gdzie modne ostatnio jest robienie pokojów bez żadnych kłódek, to nie odczuliśmy jakiegoś niesmaku w trakcie samej rozgrywki. Zadania są przede wszystkim grywalne, nie powodują irytacji samym ich rozwiązaniem, lub też nie psują się z niewiadomych przyczyn (co zdarza się przy elektronicznych pokojach).
Obsługa moim zdaniem dobrze się spisała wprowadzając i wyprowadzając nas z gry. Ciężko nam jest ocenić jakość podpowiedzi, gdyż nie potrzebowaliśmy ani jednej.
Głównym minusem tego pokoju jest moim zdaniem wystrój wnętrza. O ile klimat jakoś nadrabiany jest poprzez muzykę i elementy trwale przytwierdzone do ścian, o tyle samo wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Nie widzę jakiegoś specjalnego nadwyrężenia budżetu w schowaniu głośnika do drewnianej skrzynki (bo na razie leży na widoku) czy zastawienia okien kratami czy drewnianymi okiennicami. Samo wnętrze pokoju też jest nieco puste, generalnie wszystko stoi pod ścianą, a miejsca jest na tyle dużo, że nic nie zaszkodziłoby wstawienie na środek dużego stołu który zawierałby kolejną (1 lub więcej) zagadkę.

Generalnie pobyt uważam za udany. Szkoda że krótko i łatwo, bez większych doznań estetycznych, ważne że mimo to przyjemnie i dzięki temu można śmiało polecić.
Howgh !

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 7/10

Difficulty: Easy

Rafał Ż. 1
Rafał Ż. 1

Scout
80 pts

38 reviews

64

3/26/19 | visit date: 3/21/19

Rafał Ż. 1 38 reviews

Bardzo ciekawy horrorowy klimat. Zagadki logiczne i nawiązujące do fabuły. Pokój raczej dla grup średniozaawansowaych. Obsługa na najwyższym poziomie. Czekamy na nowy pokój ;)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium