Black Box

Black Box

Lockme partner

26

26 reviews

|

PL 11

Poland: 11th place

|

9.7/10

Company Black Box has 2 rooms. To visit it, you need 135 minutes. [więcej]

2 2 rooms

2 2 departments

About company

Company Black Box has 2 rooms. To visit it, you need 135 minutes.

Address of department Poznań, Poland

Poznań

Poznań, osiedle Przyjaźni 132 b (pawilon handlowy, I piętro, wejście przy kwiacarni)

Rooms available in department Poznań

Closed rooms in department Poznań

Address of department Black Box - Dark House - Polska 32, Poland

Black Box - Dark House - Polska 32

Poznań, ul Polska 32

Rooms available in department Black Box - Dark House - Polska 32

Rooms in preparation in department Black Box - Dark House - Polska 32

Recent reviews

Pomeranian Runaways
Pomeranian Runaways

Scout
86 pts

29 reviews

Spotkanie z Demonicznym Klaunem

4/30/20 | visit date: 2/4/20

Pomeranian Runaways 29 reviews

Kolejnym punktem w poznańskiej wycieczce było „Coś”. Oparte na prozie Stephena Kinga oraz ekranizacjach tej książki, niewątpliwie jest świetnym doświadczeniem dla fanów. Wszelkie odniesienia są wszędzie, można się momentami poczuć jakby się naprawdę było w tej opowieści.

Jednak, co ważniejsze, nie jest to Escape Room jedynie dla fanów tego konkretnego horroru. Każdy, kto owe lubi, powinien zobaczyć, co przygotował Black Box. Klimat jest świetny, momentami naprawdę jest strasznie. Pennywise naprawdę się stara, abyśmy nie zapomnieli o jego obecności. Sama budowa pokoju jest niesamowita i momentami naprawdę zastanawiamy się, co się dzieje i mamy wrażenie lekkiego zwariowania przez Klauna.

Zagadki również są świetne, logiczne i różnorodne. Nie należą do najłatwiejszych, z kilkoma mieliśmy naprawdę spory problem, a drużyna tego dnia należała do grupy średniozaawansowanej/zaawansowanej. Nie wiem, może to kwestia strachu, ale rzeczywiście zagadki dają wyzwanie. Z jedną tylko rzeczą mam w tym pokoju realny problem. Chociaż cały pokój jest wspaniały i dopracowany prawie w każdym szczególe, to zarówno tuż po wyjściu, jak i teraz mam lekkie wrażenie, że ostatniej zagadce i zakończeniu historii brakuje pewnego efektu „wow”. Prawdę mówiąc sama końcówka, chociaż ma pewien świetny element, jest zbudowana, mam wrażenie, mało satysfakcjonująco. Jednak ani trochę nie przyćmiewa to tego, że jest to świetny, kompletny pokój.

Zdecydowanie „Coś” jest pokojem „must-be”. Ja już się nie mogę doczekać, aż razem z drużyną wpadniemy następnym razem do Poznania i będziemy mogli pójść do innych Escape Room’ów Black Box’u. Dziękujemy za świetną zabawę i, mamy nadzieję, do zobaczenia niebawem.

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

307 reviews

Cyrk Kamiennych Braci i straszne świństwo

4/13/20 | visit date: 1/4/20

Archival rating

Cyrk Kamiennych Braci 307 reviews

Cyrk Kamiennych Braci wyruszył w podróż po Wielkopolsce. Niestety jednego wieczora zepsuł się nam samochód. Byliśmy dość daleko od terenów zabudowanych i mieliśmy problem ze znalezieniem pomocy. W końcu udało nam się kogoś spotkać. Nieznajomy, który zaoferował pomoc przedstawił się jako Pan Świnka.

Gra rozpoczyna się w bardzo ciekawy i niestandardowy, a przy tym bardzo emocjonujący sposób. Ogólnie cały scenariusz jest bardzo realistyczny. Twórcy znakomicie wykorzystali dostępna przestrzeń, a elementy wystroju i rekwizyty robią naprawdę świetne wrażenie. Poza tym twórcy zadbali o dodatkowe atrakcje oraz znakomitą interakcję z mistrzem gry.

Zagadki dopasowano należycie do tematyki, a ich rozwiązywanie odsłania kolejne ciekawostki związane z fabułą. Zadań jest sporo, a pokój nie jest bardzo liniowy. We dwóch gra szła nam płynie, choć trzeba wiedzieć, że każde "zacięcie" można sprawić, że trudno będzie zmieścić się w regulaminowym czasie.

Obsługa, do czego już nas przyzwyczaiła firma Black Box, spisała się znakomicie. Począwszy od rewelacyjnego wprowadzenia, a na interakcji z mistrzem gry skończywszy.

Podsumowując, "Pan Świnka", to obecnie jeden z najlepszych ER na mapie Poznania. Każdy element zabawy został tutaj bardzo dobrze przemyślany i dopracowany. Polecamy wszystkim, zwłaszcza fanom mrocznych klimatów.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Łukasz & Monika Stynki Runners
Łukasz & Monika Stynki Runners

Scout
66 pts

27 reviews

Świnka

4/12/20 | visit date: 3/13/20

Łukasz & Monika Stynki Runners 27 reviews

Bardzo fajny pokój, wszystko do siebie pasuje i jest logiczne. Przechodzenie pokoju sprawia dużą przyjemność i satysfakcję z rozwiązywania zagadek. Duża powierzchnia oraz bardzo fajny wystój. Zagadek jest naprawdę sporo i nie należą do najłatwiejszych. Wszystkim gorąco polecam ucieczkę przed Panem Świnką.

Pozdrowienia dla przemiłej obsługi.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Q
Q

Guide
460 pts

295 reviews

#278

3/18/20 | visit date: 12/18/19

Trusted review

Q 295 reviews

Pokój to efekt połączenia wysiłków dwóch świetnych poznańskich firm, które znają się na horrorach i potrafią odpowiednio stopniować napięcie. Dbałość o fabułę, którą tak często pomija się w tego typu ER-ach, jest tu faktycznie duża. Jest wstęp (w skrócie – coś nowego), jest rozwinięcie (w skrócie – dzieje się!), jest koniec (w skrócie – uff). Wydłużony ponad standardową godzinę czas rozgrywki nie jest przypadkowy – dwuosobowe grupy będą miały zdecydowanie co tutaj robić, a okoliczności mile niemiłe. Kolejny dobry horror na poznańskiej mapie escapowej.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Karrrol
Karrrol

Newbie
24 pts

8 reviews

Hey Piggy, Piggy, Piggy....

3/18/20 | visit date: 1/4/20

Karrrol 8 reviews

Byliśmy już w Coś, który zrobił na nas dobre wrażenie i z takim nastawieniem poszliśmy i do tego pokoju, że "będzie się działo". Zdecydowanie się nie zawiedliśmy, a wręcz powiedziałabym, że nie spodziewaliśmy się, że ten pokój będzie tak niesamowity. Od samego wstępu budowane było napięcie, które z minuty na minutę rosło. Nie było takiego momentu, że dało się do czegoś przyzwyczaić. Jeżeli już niepokój malał to tylko po to , by zaraz powrócić ze zdwojoną siłą.
Fabularnie? Nic dodać nic ująć. Od początku wiadomo, co się nam przytrafiło, ale z biegiem rozgrywki dowiadujemy więcej, co nie tylko uściśla nam historię, która się toczy, ale również pozwala zagłębić się w sposób myślenia owego Pana Świnki.
Pokój jest dopracowany w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Widać ogrom pracy, który został włożony w stworzenie takiego wystroju. System podpowiedzi bardzo oryginalny. Zagadki bardzo logiczne, intuicyjne - było ich dużo, każdy miał co robić.
Podkład dźwiękowy odpowiednio niepokojący.
Dla nas? Pokój był przecudowny pod każdym względem. Jeżeli poza ciarkami na plecach, chcesz odwiedzić pokój fabularny - to ten będzie idealny.
Chyba nie muszę wspominać, że obsługa na najwyższym poziomie :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium