Menu Search What is escape room? All rooms Special offers Gift vouchers Escape Room Game Log in
Escape room Superheroom

Superheroom

Lockme partner

Wjedźcie na 75 piętro walącego się wieżowca i odzyskajcie swoje SUPER-MOCE. Pokonajcie super-złoczyńcę i ocalcie świat! Superbohaterowie! Przybywajcie na... [więcej]

223

223 reviews

|

2

Bydgoszcz: 2 place

|

Kujawsko-pomorskie: 2nd place

|

PL 2

Poland: 2nd place

|

9.9/10

2-5 people

70' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Wjedźcie na 75 piętro walącego się wieżowca i odzyskajcie swoje SUPER-MOCE. Pokonajcie super-złoczyńcę i ocalcie świat!

Superbohaterowie! Przybywajcie na pomoc!
Świat stanął na krawędzi zagłady… Tylko od Was zależy czy przetrwa.

Wasz odwieczny wróg odrodził się i szuka zemsty. Zza kulis wspomaga go potężny i tajemniczy mistrz zbrodni, który uczynił go jeszcze silniejszym, a Was pozbawił supermocy. Razem chcą pogrzebać Nowy York pod milionami ton piachu. A to dopiero początek…

Ostatnią nadzieją ludzkości jesteście Wy! Jeszcze nigdy nie mierzyliście się z takim wyzwaniem. Macie szanse na wygraną w tej bitwie tylko gdy zjednoczycie siły. Przywdziejcie peleryny superbohaterów i uratujcie ludzkość.


PS. Każdy superbohater powinien mieć wygodne obuwie (bez szpilek) oraz swobodny ubiór - w końcu przyjdzie Wam walczyć na polu bitwy! ;)
PS. Gracze robiący kilka pokoi dziennie - polecamy zagrać w SUPERHEROOM jako w jeden z pierwszych pokoi tego dnia, czasem potrzeba na niego sporo energii ;)

Book this room

Book this room

Additional information

You can play in English here

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Address

Mr Lock Escape Room - Bydgoszcz

Gdańska 49, Bydgoszcz

Price list

Cennik dostępny po kontakcie telefonicznym lub w trakcie rezerwacji.

Owner’s data

Partner HR Dawid Trawczyński
Gdańska 49/3
85-005 Bydgoszcz
NIP (tax identification number): 8781708760

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 223 reviews

Overall rating 9.9/10

225

180

135

90

45

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

225

180

135

90

45

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.9/10

225

180

135

90

45

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

175

140

105

70

35

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

223 room reviews

Rudy Pudel
Rudy Pudel

Navigator
106 pts

40 reviews

Jeśli nie chcesz mojej zguby, świat wraz ze mną ocal Luby!

26.05.2019 | visit date: 25.05.2019

Trusted review

Rudy Pudel 40 reviews

Czasem jest tak, że czytając entuzjastyczne opinie tak bardzo wyśrubujesz swoje oczekiwania, że rzeczywistość nie potrafi im sprostać. Tutaj absolutnie nie miało to miejsca! Wręcz przeciwnie: dostałam nawet więcej niż oczekiwałam.
Ten pokój to rzeczywiście coś niespotykanego. .
Myślisz, że przychodząc tu idziesz do EscapeRoomu? O nienienie. Zakładasz pelerynkę, bierzesz swoją superbroń i walczysz o losy świata!
Od razu powiem, że nie trzeba być zafiksowanym na punkcie Superbohaterów fanem komiksów czy filmów spod znaku Marvela lub DC. Jednakże Ci właśnie będą mieli dodatkową frajdę z odkrywania smaczków, jakie Twórca umieścił w tym pokoju! A jest ich mnóstwo (i to jakich)! Niektóre wywołały u nas wybuchy niekontrolowanej wesołości, inne podziw dla "Wariata", który je wkomponował w wystrój i zagadki :-)
W ogóle scenografia pokoju, detale, oddanie klimatu to coś niesamowitego. Chciałabym napisać o tylu szczegółach, ale każda rzecz byłaby odebraniem kolejnym ekipom przyjemności z samodzielnego odkrywania tych perełek.
Po uratowaniu świata powiedziałam Mistrzowi Gry (który za tym określeniem nie przepada, ale lepszego nie znajduję) , że potrzeba byłoby drugiego przejścia pokoju, aby w pełni docenić włożoną tu pracę.
Roboty przy ratowaniu świata wystarczy dla nawet sporej grupy Superherosów. W naszej "Fantastic Five" żaden Bohater się nie nudził. Zagadki są spójne, logiczne, dobrze zbudowane i sprawiające mnóstwo "radochy", a niektóre rozwiązania techniczne narażały nasze szczęki na bliski kontakt z podłogą!
No i obsługa. Pasję widać od razu po wejściu do lokalu, a wprowadzenie do pokoju wynosi inicjację gry na poziom dostępny tylko SuperMistrzom :-)
Dawno nie miałam takiej frajdy (no w końcu uratować świat to nie w kij dmuchał :-)!), zwłaszcza że cała nasza ekipa należy to tych "nienormalnych" co to żadnemu Marvelowi nie przepuszczą, więc dla nas było to podwójne WOW.
Jedno mnie smuci: że nie mogę odkrywać Superheroom jeszcze raz, na nowo .
Życzę powodzenia z drugim pokojem (chociaż łatwo nie będzie, bo poprzeczka jest chyba gdzieś na Kryptonie :-)
A Wy Superbohaterowie, młotki, tarcze, łuki i inne topory w dłoń, pelerynki na grzbiet i do roboty! Świat się sam nie uratuje!
Tamdadadaaaam....

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

CzłowiekCałka
CzłowiekCałka

Scout
70 pts

28 reviews

Superfajnie!

27.05.2019 | visit date: 26.05.2019

Trusted review

CzłowiekCałka 28 reviews

Już wejście robi wrażenie, dalej jest tylko lepiej!

Pokój warty swojej ceny, prowadzący super wczuwa się w grę!

Efekt całościowy robi wrażenie, polecam każdemu.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Madziula
Madziula

Scout
80 pts

28 reviews

Nr 1 w Polsce!

03.04.2019 | visit date: 31.03.2019

Trusted review

Madziula 28 reviews

Niesamowite miejsce! Jeśli jeszcze tam nie byliście, to straciliście coś bardzo ważnego! Po pierwsze: wspaniałą zabawę w niezwykłym, pod każdym kątem dopracowanym pokoju; po drugie: niezwykłe spotkanie z wyjątkowym człowiekiem - twórcą tego miejsca :) Co tu dużo pisać - idźcie się przekonać, bo WARTO! Absolutnie nr w Polsce! :) Dawid - czekamy na kolejne pokoje :D

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Brygada ER
Brygada ER

Guide
300 pts

221 reviews

superheroom

19.05.2019 | visit date: 18.05.2019

Brygada ER 221 reviews

Wreszcie udało nam się odwiedzić pokój pierwszy w rankingu LockMe.
Superheroom faktycznie robi wrażenie pod względem wystroju pomieszczenia. Tematyka jest oryginalna, rekwizyty nawiązują do tematu pokoju. Szkoda jednak że powierzchnia zabawy nie jest większa bo będąc w 4 osoby nie zawsze każdy miał co robić. Wstęp do zabawy bardzo ciekawy, Pan z obsługi zaangażowany w swoją pracę jak mało kto ;) Zagadki raczej na średnim poziomie trudności, sporo elektroniki, fajne efekty wizualno -dźwiękowe.
Nie wiemy jednak do tej pory skąd tak wysoka cena za pokój. Doceniamy oczywiście serce włożone w przygotowanie pokoju, aczkolwiek byliśmy już w wielu pokojach w całej Polsce gdzie poziom wystroju i dopracowania był podobny a cena nie przekraczała 200 zł za grupę. Szczerze mówiąc tak wygórowana cena nastawia graczy na to, że pokój ma w sobie coś wyjątkowego, coś czego nie ma w żadnym innym pokoju w Polsce, a nam tego niestety zabrakło.
Podsumowując - pokój jest świetny, plusem są: obsługa na najwyższym poziomie, ciekawe zagadki , oryginalna tematyka. Z minusów nieduża powierzchnia gry oraz zbyt wygórowana cena.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
238 pts

73 reviews

Sztosik

20.06.2019 | visit date: 04.05.2019

Swistakk 73 reviews

W trakcie naszej escape roomowej wycieczki na Kujawy nie mogło zabraknąć pokoju, który przebojem wdarł się na na szczyt ogólnopolskiej tabeli. Uważnie czytając stronę wyczytałem przed wyjazdem, że mile widziane jest przywdzianie peleryn superbohaterów. Wpadłem na pomysł, że może o ile nie będą to peleryny superbohaterów, to 3/4 naszej drużyny jest w stanie założyć koszulki naszej drużyny Warsaw Eagles z czasów, gdy startowaliśmy w trójkę jako drużyna na zawodach programistycznych. Tym samym razem z Ewą tworząc gotową do ratowania świata drużynę herogramistów - Ewarsaw Eagles :D.

Idąc do escape roomu, który stoi tak wysoko w rankingu oczywiście ma się wysokie oczekiwania, co sprawia że ciężej jest się zachwycić i łatwiej rozczarować. Być może nawet moja przekorna natura trochę mi podpowiadała, aby się nastawić do gry "niby tak wysoko, a wcale nie jest taki fajny, bo taki i owaki". Oj nie nie nie. Tu nie ma możliwości takiego werdyktu. Jest po prostu "ŁOOOO!", które zostaje jeszcze długo po grze.

Jeszcze przed rozpoczęciem gry mieliśmy okazję odbyć bardzo miłą rozmowę z samym MrLockiem, pałającym energią twórcą tego pokoju. Nastawił on nas pozytywnie do gry, rozbudził nasz entuzjazm i dostarczył odpowiedni ekwipunek do walki ze złem i występkiem (emm, chyba pomyliłem bajki).

Wnętrze miejsca gry zdecydowanie wywiera spore wrażenie. Oj na scenografię to nikt tu nie szczędził ani budżetu ani wysiłku. Chyba jest to nawet pokój z największym production value w jakim byłem albo co najmniej w ścisłej topce.

Oczywiście nie jest też tak, że aby zbudować zbierający laury escape room to wystarczy w niego władować kupę kasy. Trzeba mieć jeszcze niezła dozę pomysłowości, aby stworzyć fajne zagadki. Tutaj zdecydowanie je dostaniemy. Wiele z nich jest niestandardowych. Jedna wykorzystała pewną technologię, której jeszcze nigdy nie widziałem w żadnym innym escape roomie, pomimo bycia już w prawie setce. Ale nawet te, które takich technologii nie wykorzystywały potrafiły być naprawdę oryginalne, a co za tym idzie dawać dużą frajdę i satysfakcję z ich rozwiązywania. Niestandardowość mechanizmów sprawia, że poziom trudności idzie w górę, ale czasu jest wystarczająco i wszystko jest jak najbardziej logiczne.

Większość zagadek poszła nam sprawnie, aczkolwiek nie wykorzystaliśmy na pewno w pełni możliwości zrównoleglania działań, które pokój oferuje i raz się też na dłuższą chwilę zablokowaliśmy, co w efekcie końcowym sprawiło, że uzyskaliśmy całkiem dobry, ale nie bliski rekordowi czas - 45 minut (rekord wynosił wtedy i być może ciągle wynosi - 38 minut). Ale jak tu bić rekordy i się zrównoleglać, jeżeli w tym pokoju tyle się dzieje i efekt każdej wykonanej akcji wywołuje "łoooo!" przyciągające uwagę całej drużyny ;)?

Nie możemy się doczekać kolejnego pokoju - "Klątwa Czarnobrodego"!

Wspomnę jeszcze, że świat superbohaterów to nie moja działka. Nie oglądam żadnych filmów z nimi, nie czytam komiksów o nich itd. Być może bardziej obeznani ode mnie potrafią się dodatkowo dopatrywać jakichś smaczków wszelkiego rodzaju, ale oczywiście zdecydowanie nie jest to potrzebne ani do tego aby doskonale bawić w tym pokoju ani do tego aby być w stanie rozwiązywać pewne zagadki.

Jedynym minusem było to, że z racji tego, że nam całkiem dobrze szło, to MrLock zadzwonił do następnej grupy, że mogą trochę wcześniej przyjść, oni przyszli jeszcze wcześniej i pomimo tego, że byliśmy na czas i tego że zakończyliśmy grę 25 minut przed czasem, to jakoś nie było dane nam się ponapawać pokojem na tyle na ile byśmy chcieli. To znaczy z 5 minut po zakończeniu gry jeszcze pochodziliśmy po pokoju i poanalizowaliśmy z właścicielem różne jego elementy czy tok naszej gry, ale pewnie mieliśmy ochotę na jeszcze trochę, bo było co podziwiać :P. Ale też nie było wcale tak źle i na takiego wariata, a potem jeszcze w smsie za to przeprosił.

Słyszałem pewne opinie, że niektórzy uważają Superheroom pod względem ceny za prowadzący nieczyste zagrywki, czy wręcz prowadzą "bojkot", jednak ja bym się z tym zupełnie nie zgodził. Za jakość się płaci. Przecież ten escape room mógł być zbudowany z dużo mniejszymi nakładami finansowymi, mógł mieć dużo słabiej wyglądający wystrój, mógł w niego zostać włożony mniejszy wysiłek i to wszystko poskutkowałoby istotnie mniejszymi kosztami stworzenia takiego pokoju, ale jednak właściciel postawił na zapewnienie graczom doświadczenia na najwyższym poziomie wkładając w to dużo swoich środków, to czemu mu tego teraz nie zrekompensować i nie wynagrodzić za stworzenie tak docenianego escape roomu? To nie jest święte prawo graczy, że każdy escape room, bez względu czy świetny czy kiepściutki ma kosztować max 130zł. Wszędzie gdzie się nie będzie chciało iść do ERu za granicą to należy się liczyć z 3-4 razy wyższymi kosztami (nieproporcjonalnie wyższymi nawet w porównaniu do zwiększonych zarobków/kosztów życia!) i np. za grę w 2 osoby za kiepski pokój można zapłacić 220zł NA OSOBĘ :P. W Polsce serio jest średnio taniocha.

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

SandrexP
SandrexP

Scout
74 pts

54 reviews

Drużyna bohaterów wkracza do akcji!

14.07.2019 | visit date: 13.07.2019

SandrexP 54 reviews

Od samego wejścia do lokalu aż do końca było inaczej niż zwykle....
Wejście na piętro, Mistrz Gry i jego krótki wstęp... a potem przygoda!
Nagle znajdujesz się kompletnie gdzie indziej. Bez super-mocy, jedynie współpraca może nam pomóc ocalić świat! Trzeba również uważać - w końcu to 75 piętro WALĄCEGO SIĘ WIEŻOWCA! Tylko tacy szaleńcy jak my odważyliby się wejść aż tak wysoko.
...
A teraz do rzeczy:
Pokój jest NIESAMOWITY!
Sam wystrój - od lobby po sam pokój - bardzo dopracowany, w 300% - każdy szczegół znajduje się w swoim miejscu z jakiegoś powodu. Pokój wygląda świetnie, widać, że włożono w niego masę wysiłku i czasu. Rekwizyty też idealne - świetna gratka dla fanów komiksów i filmów o SUPERBOHATERACH. Znajdziecie tutaj symbole bardzo, bardzo wielu waszych ulubieńców :)
Jeżeli chodzi o zagadki - proste, logiczne.. Jest ich sporo, są zróżnicowane, a ich rozwiązanie prowadzi do masy radości nie tylko z powodu ich rozwiązania, ale i efektów, których tutaj jest mnóstwo!
System podpowiedzi nie jest oryginalny, ale tutaj fajnie wpasowuje się w klimat.
Mistrz Gry bardzo miły, bardzo rozmowny i bardzo zaangażowany w rozgrywkę.
Pokój zdecydowanie polecam! Z grup początkujących może wyssać wszelką energię, ale na pewno wyjdą zadowolone. Grup zaawansowanych nie wymęczy, ale na pewno zrobi na nich ogromne wrażenie.

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

MTC
MTC

Scout
78 pts

97 reviews

Super moc!

04.05.2019 | visit date: 04.05.2019

MTC 97 reviews

WOW...WOW... pokój trafia do naszej TOP 3, nie dziwi nas tak wysokie miejsce w rankingu w Polsce - nr 1. Pokój jest genialnie wykonany, całą grę człowiek czuje się jak w rozwalającym wieżowcu. Zagadek jest dużo, przy dwójce osób tempo jest zabójcze i nie ma czasu napawać się pięknem pokoju i podziwiać jego wykonanie. Mistrz gry a zaraz twórca i właściciel prowadzi grę w świetny sposób, podkręcając atmosferę superbohatera i superbohaterki. Jesteśmy mega zadowoleni i polecamy go wszystkim fanom ER. Koniecznie musicie go odwiedzić.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)
Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)

Scout
91 pts

68 reviews

PETARDINI

19.05.2019 | visit date: 18.05.2019

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin) 68 reviews

Jest to SUPERpokój, który z pewnością pozostanie w naszej pamięci na dłużej.
SUPERmagiczny klimat od samego początku utworzony przez mistrza gry, SUPERgenialny wystrój i SUPERciekawe zagadki z efektem WOW, satysfakcja po ich rozwiązaniu murowana.
Jest tu wszystko czego SUPERbohaterowie potrzebują do szczęścia. Gorąco polecamy! Niech moc będzie z Wami :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Kuba M. 15
Kuba M. 15

Wanderer
48 pts

8 reviews

Avengers assebmble!

05.05.2019 | visit date: 03.05.2019

Trusted review

Kuba M. 15 8 reviews

Ciężko tu być obiektywnym bo ten pokój to istny raj dla mnie! Mógłbym z niego nie wychodzić! Czuliśmy się jak bohaterowie komiksu! Wszystko było idealne, klimat, scenografia, gadżety, zagadki, obsługa, mechanizmy no złoto po prostu! Dla mnie 11/10!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

bartekk0717
bartekk0717

Wanderer
42 pts

7 reviews

Ratujmy świat

11.05.2019 | visit date: 10.05.2019

Trusted review

bartekk0717 7 reviews

Długo przymierzaliśmy się do tego pokoju aż w końcu jeden spontaniczyny wypad zakończył się powodzeniem. Samo wprowadzenie do gry dał nam już taka frajde że nie mogliśmy doczekać się jej rozpoczęcia. W samym pokoju cieżko się myślało na paczątku gdy czułeś że wieżowiec wali się pod twoimi nogami. Jednak dzięki naszym supermocą i chłodnej głowie udało nam sie ocalić świat. Zagadki bardzo różnorodne każdy znajdzie coś dla siebie i nawet w 5 będziecie mieli pełne ręce roboty. Nie zwlekajcie i też uratujcię świat już dziś !

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Show next

Other rooms nearby

This website is using cookies

You can disable them in you browser settings. Some features of this website may not work properly if you do.

See our cookie policy.

OK, I GET IT