Menü Suchen Was ist ein Escape Room? Alle Räume Sonderangebote Gutscheine Escape Room Spiel Anmelden
Escape Room Obłęd

Obłęd

Lockme Partner

POKÓJ FINAŁOWY MISTRZOSTW POLSKI POLAND ESCAPE ROOM WROCŁAW 2017 „Obłęd” to przygodowy thriller oparty fabularnie na prawdziwej historii. To... [więcej]

196

196 Bewertungen

|

1

Wrocław: 1 Platz

|

Dolnośląskie: 1. Platz

|

PL 9

Polen: 9. Platz

|

9.8/10

2-6 Spieler

90' Minuten

Thriller

mittel

Fabel

POKÓJ FINAŁOWY MISTRZOSTW POLSKI POLAND ESCAPE ROOM WROCŁAW 2017

„Obłęd” to przygodowy thriller oparty fabularnie na prawdziwej historii. To dziewięćdziesiąt minut przepełnionej adrenaliną ekscytującej zabawy i niepowtarzalnej przygody!
W latach siedemdziesiątych stojący na peryferiach Auntville szpital psychiatryczny został niespodziewanie zamknięty zaledwie w ciągu jednego dnia! Policja stanowa wyprowadziła cały personel oraz wszystkich pacjentów, po czym nakazano zamurowanie okien i zaryglowanie wejść. Podczas przeszukania budynku funkcjonariusze nie odnaleźli jednak ordynatora oraz jego dwudziestoletniej córki Emily Jones, od lat przebywającej i leczącej się na oddziale zamkniętym.
W miasteczku nie było wówczas tajemnicą, że za murami szpitala bez śladu znikali chorzy, a terapia najbardziej skomplikowanych przypadków dalece wykraczała poza konwencjonalną medycynę.
Od tamtej pory nikt nie przekroczył progu tego budynku. Okoliczni mieszkańcy uważają, że jego ordynator przebywa w opuszczonym szpitalu do dziś. Niektórzy twierdzą nawet, że czasami zza murów dochodzą tajemnicze odgłosy.
Po przeszło czterdziestu latach jako pierwsi postanawiacie włamać się do starego szpitala psychiatrycznego z nadzieją na rozwiązanie największej zagadki Auntville…
PREMIERA 9.03.2018.
"DARK MONDAYS" - w każdy poniedziałek (i tylko w poniedziałek) rozgrywka w pokoju "Obłęd" toczyć się będzie z aktorem. Cena 251 PLN

Graczy poniżej 16 roku życia zapraszamy serdecznie z przynajmniej jednym dorosłym opiekunem.

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Spiel auf Englisch verfügbar

Klimaanlage

Kartenzahlung möglich

PolandEscapes Qualifikationsraum

Ab 16

Epileptikern ungeeignet

Schwangeren ungeeignet

Klaustrophobikern ungeeignet

Sicherheit

Überwachung

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Sicherheitsbutton

Notbeleuchtung

Nur Niedervolt eingesetzt

Türenöffnungsnotsystem

Adresse

Exit19.pl - Ofiar Oświęcimskich 19

UL. OFIAR OŚWIĘCIMSKICH 19 (WEJŚCIE PRZEZ PATIO)

Andere Räume an diesem Ort

Inhabersdaten

Lemon City spółka jawna
Ofiar Oświęcimskich 19
50-069 Wrocław
St-ID: 8971852000

Spielordnung

Spielordnung

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 196 Bewertungen

Allgemeine Note 9.8/10

200

160

120

80

40

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.8/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.9/10

200

160

120

80

40

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

150

120

90

60

30

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

196 Bewertungen

LockMe
LockMe

Leiter
468 Pkt

316 Bewertungen

Co tu się... :o

26.03.2018 | Besuchsdatum: 17.04.2017

Bewertung von Lockme.pl

LockMe 316 Bewertungen

W życiu każdego człowieka zdarzają się takie chwile i zdarzenia, które sprawiają, że zmienia się jego spojrzenie na wszechświat. Dla nas - mimo już olbrzymiej ilości odwiedzonych pokoi - wizyta w Obłędzie była tego rodzaju punktem zwrotnym. Już nic nie będzie takie samo; już nie spojrzymy na escape roomy tak samo...

Nie chodzi nam tu tylko o fabułę. Nie chodzi też po prostu o klimat, czy zagadki. Chodzi nam o wszystko - całą perfekcyjną mieszankę klimatu, fabuły, zagadek i wszelkich innych dodatków, których nie brakowało. Czuliśmy się jak po pierwszym odwiedzonym pokoju, kiedy przez kolejny tydzień w ekscytacji wspominaliśmy każdy detal. Tym razem jednak nie dlatego, że byliśmy w nowym rodzaju rozrywki ale dlatego, że każdy najmniejszy detal w Obłędzie był doskonale przemyślany, wpasowany i przede wszystkim - miał swoje przeznaczenie i sens.

Oczywiście nie możemy napisać dokładnie o zawartości pokoju, ale już same zdjęcia promocyjne mówią wiele. A uwierzcie nam - ekipa Exit19 nie poszła na łatwiznę wrzucając zdjęcia najbardziej efektownych elementów escape roomu. Jest wręcz przeciwnie - reszta obszaru gry jest tylko lepsza.

Co możemy powiedzieć o zagadkach? Przede wszystkim - są świetnie poprowadzone. Scenariusz pod tym względem świetnie stymuluje odczucia i emocje, potęgując tylko radość z gry i uśmiech po wyjściu. Ich poziom trudności jest świetnie dopasowany do etapu gry i fabuły. Jednocześnie ich trudność jest tak dopasowana, że zarówno początkujący, jak i doświadczeni będą w stanie wszystko rozwiązać i być usatysfakcjonowani.

Piszu piszu piszu. Ale ile nie napiszemy, to wniosek jest jeden. Musisz. Tam. Być. Póki nie odwiedzisz Obłędu, to jesteś escape'owym Jonem Snow.

Facebookbild
(hier klicken, um Fotos auf Facebook anzuzeigen)

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Wojciech Li
Wojciech Li

Pioner
155 Pkt

46 Bewertungen

Obłędny wypad do Wrocławia,,,

09.05.2019 | Besuchsdatum: 02.05.2019

Glaubwürdige Bewertung

Wojciech Li 46 Bewertungen

Pokój w klimacie naszej grupy, zagadki dopasowane zupełnie pod nas :) Obszar do przejścia i przeszukania mega duży :D Pokój dla nowicjuszy i weteranów bardzo miło wspominamy czas tam spędzony.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Panda Express
Panda Express

Pioner
211 Pkt

58 Bewertungen

Niezapomniane wrażenia

10.07.2019 | Besuchsdatum: 06.07.2019

Glaubwürdige Bewertung

Panda Express 58 Bewertungen

Pokój odwiedziliśmy tylko we dwóch, ale dzięki temu ciągle mieliśmy pełne ręce roboty.
Od razu po wejściu odczuliśmy klimat upiornego szpitala psychiatrycznego i mimo, że graliśmy w wersję bez aktora przez całą grę mieliśmy wrażenie, że ktoś nas obserwuje i jakieś zło czai się za rogiem. Zagadki świetnie wpisywały się w historię pokoju i stopniowo wciągały w straszną historię tego miejsca. Mimo prawie 90 pokoi na naszym koncie twórcom nadal udało się nas zaskoczyć niektórymi zadaniami i ich realizacją.
Bawaliśmy się tak dobrze, że po wyjściu chcieliśmy jescze i od razu zarezerwowaliśmy kolejny pokój w Exit19 :D

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Sebi.x
Sebi.x

Pioner
203 Pkt

41 Bewertungen

Obłęd

06.06.2019 | Besuchsdatum: 23.05.2019

Glaubwürdige Bewertung

Sebi.x 41 Bewertungen

Klimat to tu naprawdę jest... generalnie nie przepadam za escaperoomowymi psychiatrykami, ale ten i rybnicki psychiatryk 2.0 to nie są poziomki, ale poziom. Od samego początku czujesz się nieswojo. Generalnie wiesz, że nic na ciebie nie wyskoczy, ale i tak czujesz na sobie oddech kogoś/czegoś.
Warto wybrać się 3/4 osobową ekipą i mieć oczy nawet w ... z tyłu głowy.
Zagadki różnorodne, obsługa spoko, ale tak jak pisałem w Zdradzie w Breslau - trochę więcej czasu na grupę i będzie dobrze.
Pokój koniecznie trzeba odwiedzić.
Choć póki co i tak Lokalizacja w Gliwicach na 1 miejscu niezagrożona...
Czekam na podróż do Bydgoszczy i Poznania :D chyba, że Wrocław jeszcze czymś zaskoczy...

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 8/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Monika1006
Monika1006

Navigator
101 Pkt

44 Bewertungen

Spróbujcie z aktorem

16.06.2019 | Besuchsdatum: 20.05.2019

Monika1006 44 Bewertungen

Świetny pokój! Perfekcyjna gra aktorska :) Skuszeni opcją "Dark Monday" wybraliśmy wariant z dreszczykiem emocji - nie zawiedliśmy się. Zdecydowanie polecam dla grup mających już kilka pokoi na swoim koncie :) Różnorodność zagadek zadowoli nawet najbardziej wybrednych graczy.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Andrzej Wisłocki
Andrzej Wisłocki

Wanderer
36 Pkt

7 Bewertungen

Inside a killer thriller tonight!

03.06.2019 | Besuchsdatum: 02.06.2019

Glaubwürdige Bewertung

Andrzej Wisłocki 7 Bewertungen

Do pokoju wybraliśmy się średnio doświadczoną ekipą - cztery osoby, z których każda miała 4-7 ER za sobą.

O rety, cóż to był na escape room! Recenzję wręcz należy zacząć od jego klimatu. A był on po prostu bezbłędny. Już przed samym rozpoczęciem zabawy musieliśmy zdecydować się, kto z nas jest odważny, a kto... odważniejszy. W środku jest chaos, jest hałas, a jednak wszystko tworzy idealną całość. Doskonale oddany klimat pokoju szpitala psychiatrycznego opuszczonego przed kilkudziesięcioma laty. Wszystko, co widzimy idealnie współgra z fabułą, która jest esencją tego pokoju - spaja go i w doskonały sposób pokazuje nam, jak powinien wyglądać thriller. Po wyjściu z pokoju ciężko jest mówić o czymkolwiek innym...

Zagadki - ich liczba jest po prostu odpowiednia. Są niesamowicie klimatyczne, czasem nawet lekko straszne. Każda z nich jest dopracowana, pomysłowa, wyraźnie się zaczyna i przyjemnie kończy. Kilka z nich wywołało mini efekt "wow", co dotarło do nas dopiero, gdy emocje już opadły :). Trudność średnia, ale nasz brak doświadczenia spowodował, że nie obyło się bez kilku podpowiedzi. Gdybym miał się już czegoś czepiać - jedna zagadka wymagałaby już renowacji, bo jej toporność w połączeniu z jej trudnością, była dosyć frustrującym elementem.

Na koniec obsługa - przemiły chłopak, który zrelaksował nas zabawną opowieścią, bardzo dobrze wprowadził do pokoju i udzielał bardzo dobrych podpowiedzi nie-wprost. Po wszystkim czekała nas dosyć krótka 10-minutowa rozmowa, gdzie z otwartymi ustami słuchaliśmy, jak wyglądają poniedziałki z aktorem w tym pokoju. Na pewno polecam o to zapytać, jeśli ktoś zdecyduje się iść w inny dzień! Rozmowa nieco za krótka, ale kolejna czekająca już ekipa oraz więcej pokoi do ogarnięcia są dla nas dobrym usprawiedliwieniem :).

Podsumowując - pokój idealny, powalający ogromną przestrzenią i klimatem, który zostaje w pamięci na długo. Dreszczowiec z prawdziwego zdarzenia, gdzie można poczuć, że się żyje... i że pokój żyje :). Trudność średnia, na pewno nie na pierwszy raz. Idealny dla czwórki osób, choć i piątka dałaby radę. Jedyna wada - po odwiedzinach w tym pokoju mocno rosną wymagania, co do jakości innych :).

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Ewa_L
Ewa_L

Wanderer
46 Pkt

24 Bewertungen

Jest obłęd!

30.06.2019 | Besuchsdatum: 06.06.2019

Ewa_L 24 Bewertungen

Wreszcie, po długim czasie planowania, udało się! Pojechaliśmy na rajd po wrocławskich pokojach. Na pierwszy ogień poszedł Obłęd, czemu chyba nie można się dziwić, jeśli poczytamy oceny na LockMe czy rekomendacje na FB.

Czy Obłęd zostanie moim ulubionym pokojem? Chyba nie, ale tylko dlatego, że wyprzedza go inna pozycja z Exit19. Tak więc bardzo zasłużone drugie miejsce w moim sercu :).

Klimat - niesamowity. Odpowiednia mieszanina grozy, niepewności, zadań do wykonania spowodowały, że zdarzało mi się korzystać z krótkofalówki, żeby usłyszeć głos kogokolwiek z zewnątrz ;). Wszystko bardzo starannie dopracowane i - mimo, że taki klimat - wszystko było czyste (a jak się gra z alergią, to się bardzo na takie rzeczy zwraca uwagę). Nie jest to jednak sterylny pokój, generalnie "dzieje się", jeśli chodzi o dopracowanie elementów i dopasowanie ich do klimatu. Po prostu - zapominamy, że jesteśmy gdzieś w środku Wrocławia, że tuż obok jest pizzeria, kawiarnia, cokolwiek. Liczy się tylko tu i teraz.

Zagadki - ach! Dużo! Pomysłowe! Logiczne! Pasujące do fabuły! Czyli: czego chcieć więcej? A no może tego, żeby polegały na czymś, czego jeszcze nie widzieliśmy? I tak, po 60+ pokojach, w Obłędzie (a może powinnam powiedzieć: w Exit19) zdarzało mi się znajdować łamigłówki, z którymi się dotąd nie spotkałam (i celowo mówię ZAGADKI, a nie zagadka). Jedna przypadła mi do gustu mniej, ale myślę, ze to już kwestia osobistych preferencji, bo mimo, że jej nie pokochałam, to trochę nie umiem nazwać, co było nie tak. I to świadczy o jeszcze jednej super cesze Obłędu: każdy znajdzie tutaj coś dla siebie :).

Na koniec - Obsługa. Nie ma na LockMe skali :). Wszyscy przemili, dbający o klienta (wprowadzenie w poczekalni z klimą, gdy na zewnątrz praży - <3), wspierający w trudnych momentach w pokoju. I nie mówię tu o wspieraniu przez podpowiedź, ale przez bycie dobrym duchem, gdy człowiek się boi trochę bardziej, niż by chciał :). Dodatkowo, dostaliśmy kilka minutek na dokończenie (nie było po nas grupy), podczas, gdy moglibyśmy po prostu dostać podpowiedź lub usłyszeć, że czas minął. Dzięki temu, mogliśmy bawić się i poznać ten świetny pokój do końca.

Jednym slowem: polecam. Pozycja obowiązkowa na mapie Wrocławia, moje osobiste top :).

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

beaeska
beaeska

Pfadfinder
54 Pkt

41 Bewertungen

Niepokojąco

07.04.2019 | Besuchsdatum: 07.04.2019

beaeska 41 Bewertungen

Pierwsza nasza wycieczka do Wrocławia pod kątem ER i na celowniku pojawił się Obłęd. Od samego wejścia czuć profesjonalizm w podejściu do tematu i nie zawiodłyśmy się. Motyw świetny, wystrój spójny, zagadki ciekawe i ich ilość odpowiednia do otrzymanego czasu - który ma się wrażenie, że w obliczu strachu mija ekstremalnie szybko ;) Szkoda, że ze względów logistycznych nie mogłyśmy być na wersji z aktorem, aczkolwiek i tak były momenty przyprawiające o gęsią skórkę. Bawiłyśmy się super i to z pewnością nie będzie nasza ostatnia wizyta w tej firmie.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Monika K. 69
Monika K. 69

Pfadfinder
50 Pkt

38 Bewertungen

Obłedna zabawa!

02.05.2019 | Besuchsdatum: 07.04.2019

Monika K. 69 38 Bewertungen

Obłędny pokój, ogromny, ciekawe rozwiązania, wystrój i klimat na najwyższym poziomie, nie da się nudzić. Grupom, które się boją i nie lubią adrenalinki polecam inne pokoje tej firmy. Napisałabym więcej, ale to pokój, który tego nie wymaga, trzeba przyjść i zobaczyć :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 8/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

IZARO
IZARO

Pfadfinder
51 Pkt

40 Bewertungen

Majowy maraton, pok. nr 7- final countdown.

20.05.2019 | Besuchsdatum: 16.05.2019

IZARO 40 Bewertungen

Przed „obłędem” ociągaliśmy się wybitnie.
Wszystko za sprawa ER o tematyce szpitala psychiatrycznego, gdzie często napotykaliśmy białe ściany i czerwone „łapki”na nich odbite.
Coś jednak kazało nam się wybrać do „obłędu”, bo...
Pierwsze miejsce we Wrocławiu zobowiązuje i...
Kochani gracze ER’ow!
Ten pokój przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, przeszedł do historii opowiadanych z zapartym tchem i wstrzelił się w nasza ścisła polska czołówkę ER!
We dwoje nie było łatwo, ale skończyliśmy na 11 minut przed końcem.
We dwoje jest mroczniej, zdecydowanie.
We dwoje... dobrze być razem!
Polecam zwłaszcza „dwojkom”.
Mogę sobie jedynie wyobrazić jak klimat idzie w diabły przy większej ilości.
Pokój doskonały, nasz ranking- klasa „de luxe”.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Weiter anzeigen

Räume in der Nähe

Diese Seite verwendet Cookies

Du kannst sie in deinen Browser-Einstellungen deaktivieren. Manche Einstellungen können danach unverfügbar sein.

Siehe unsere Cookie Regelungen.

OK, ICH HAB VERSTANDEN