Escape Room Primadonna

Primadonna

Lockme Partner

26

26 Bewertungen

|

16

Poznań: 16. Platz

|

Wielkopolskie: 16. Platz

|

PL 91

Polen: 91. Platz

|

9.6/10

Na 90 minut przed spektaklem nagle znika primadonna. Ruszają gorączkowe poszukiwania i nagle okazuje się, że w operze grasuje upiór zakochany w solistce. Czas płynie... [więcej]

2-7 Spieler

90' Minuten

Abenteuer

mittel

Fabel

Na 90 minut przed spektaklem nagle znika primadonna. Ruszają gorączkowe poszukiwania i nagle okazuje się, że w operze grasuje upiór zakochany w solistce. Czas płynie nieubłaganie, a bez primadonny spektakl się nie odbędzie. Wszystko w Waszych rękach: los śpiewaczki, honor teatru i uratowanie światowej premiery. Musicie przeszukać zakamarki teatru, przechytrzyć sprytnego upiora i doprowadzić do premiery!

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Kartenzahlung möglich

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Tür immer geöffnet

Nur Niedervolt eingesetzt

Adresse

Operator Zagadek - Poznań

61-159 Poznań, Os. Piastowskie 78. Pawilon handlowy pierwsze piętro.

Inhabersdaten

Talent Centrum Edukacji Artystycznej Iwony Hossy
Os Oświecenia 84/1
61-211 Poznań
St-ID: 782-173-59-76

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 26 Bewertungen

Allgemeine Note 9.6/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.7/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

25

20

15

10

5

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

26 Bewertungen

Karen StynkiRunners
Karen StynkiRunners

Pfadfinder
71 Pkt

25 Bewertungen

#14 kapryśna primadonna

19.07.2019 | Besuchsdatum: 01.07.2019

Glaubwürdige Bewertung

Karen StynkiRunners 25 Bewertungen

Czy upiór miał coś wspólnego ze zniknięciem Primadonny? A może ona sama ukryła się przed nami w zakamarkach zaplecza teatru? No cóż, tę zagadkę przyjdzie Wam rozwiązać samemu :).

Wystrój ER jak dla mnie idealnie wpisuje się w tematykę pokoju. Warto zaznaczyć, że to jest zaplecze! teatru, a nie jego scena! Wszystko jest na swoim miejscu.

Zagadki oryginalne, ciekawe i pomysłowe. Jedno manualne zadanie pochłonęło trochę naszego czasu, ale dzięki pomocy cudownych prowadzących udało nam się przez nie przebrnąć. Współpraca jest nieodłącznym elementem gry w tym pokoju.

Wiem jedno. Na pewno odwiedzę siedzibę OPERtor’a zagadek ponownie, gdy tylko ruszy tam kolejny ER.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

VooVoo
VooVoo

Reiseführer
405 Pkt

201 Bewertungen

...

06.09.2019 | Besuchsdatum: 14.07.2019

VooVoo 201 Bewertungen

Zagadki bardzo mocno osadzone w unikatowej jak na ER tematyce operowej, opowiadające przy tym ciekawą historię. Kłódki mieszają się z drobną elektroniką oraz zadaniami manualnymi, a całość jest bardzo grywalna i angażuje od pierwszej do ostatniej minuty. Bardzo dobre wrażenia z gry podbijają świetni właściciele - znający temat opery od podszewki, zafascynowani escape roomami. Bardzo polecam!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

kondzio1a
kondzio1a

Pionier
178 Pkt

140 Bewertungen

Dzikie Koty & Upiór w operze ...

13.08.2019 | Besuchsdatum: 06.08.2019

kondzio1a 140 Bewertungen

"To ja ... to upiór tej opery ... mam we władzy sny ... "

Drugi dzień w Poznaniu zaczęliśmy od "Primadonny", niespotykana fabuła zwraca na siebie uwagę. I ani trochu nie żałujemy tej decyzji! :D
Pokój przenosi nas w świat teatru ... Właściciele stworzyli coś, co jest też ich światem i ich życiem. Widać, że to ich bardzo nakręca i oddają temu swe serca. I to jest fajne.
Może zagadki nie są wyszukane, jednak przyjemnie się je rozwiązuje i można śmiało przejść przez pokój. Polecam początkującym jak i doświadczonym graczom.
Bardzo przyjemnie nam się grało, pozdrawiamy! :D

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

agnieszka_qurowska
agnieszka_qurowska

Pionier
193 Pkt

125 Bewertungen

Dzikie Koty grasują w operze

06.08.2019 | Besuchsdatum: 06.08.2019

agnieszka_qurowska 125 Bewertungen

Skuszeni ciekawym scenariuszem swój drugi dzień w Poznaniu rozpoczęliśmy od ratowania Primadonny.
Bardzo fajna fabuła, oryginalna tematyka, różnorodne zagadki, ciekawy wystrój. W naszym przypadku niektore zagadki okazały się zbyt proste, co stanowiło poważną ich trudność :) Nie wiem, czy inne grupy tak mają, ale trzeba naprawdę uważać, żeby nie przekombinować.
Na duży plus autentyczność tego miejsca - właściciele włożyli w ten ER swoje serce, sami zobaczycie :-) Zostaliśmy ciepło powitani i pożegnani. Ogólnie miejsce ma pozytywną energię :) Ślemy pozdrowienia z Krakowa

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

betzik / Stynki Runners
betzik / Stynki Runners

Pfadfinder
76 Pkt

22 Bewertungen

Premiera spektaklu uratowana! #14

20.07.2019 | Besuchsdatum: 01.07.2019

betzik / Stynki Runners 22 Bewertungen

Odrobinę się wzbraniałem przed odwiedzinami w tym Escape Roomie, bo primadonna, teatr i wreszcie sam scenariusz określany jako przygodowy, to nie do końca moja bajka. Po wizycie muszę jednak szczerze przyznać - BRAWO! Doskonała SZTUKA! W fabułę, która początkowo jakoś mnie nie urzekała, zostaliśmy przez Właścicieli wprowadzeni z takim zaangażowaniem, że jednak dałem się porwać tej historii, a z każdą kolejną rozwiązaną przez nas zagadką czułem, jak coraz bardziej zależy mi na losie primadonny, honorze teatru i żeby światowa premiera się odbyła. Bardzo fajne zadania, których rozwiązywanie dużo łatwiej przyjdzie zorganizowanej ekipie. Z drugiej strony spora ilość czasu powoduje, że jest to również świetny pokój dla zaczynających swoją przygodę z Escape Roomami. Kilka delikatnych niedociągnięć, całkowicie rekompensuje podejście do tematu Właścicieli, z którymi mieliśmy przyjemność rozmawiać jeszcze długo po uratowaniu primadonny. Ostateczny efekt wizyty u Operatora Zagadek jest taki, że już się nie mogę doczekać kontynuacji historii w powstającym pokoju Czarodziejska Donna.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
238 Pkt

86 Bewertungen

Śpiewająca przygoda

11.06.2019 | Besuchsdatum: 09.06.2019

Swistakk 86 Bewertungen

Primadonna jest ciekawą propozycją na poznańskim rynku ER. Istotny plus dostaje na pewno za oryginalną tematykę. Jeszcze nigdy nawet nie tyle co nie byłem, co nawet nie słyszałem o escape roomie o tematyce operowej/teatralnej. Dostajemy tutaj dość niepowtarzalną fabułę, którą ... a nie będę mówić :). Ale bardzo pozytywny akcent na pewno :). Tematyka nie wzięła się znikąd, gdyż właściciele są mocno związani z operą i postanowili połączyć to ze swoją pasją do escape roomów i wyszedł owy ciekawy escape room :).

Zagadkowo pokój jest całkiem ciekawy. Przeważają takie raczej standardowe kłódeczki, kodziki, ale znajdzie się kilka mechanizów innej natury. Zagadki w sporej mierze są dobrze wpasowane w fabułę. Doświadczymy tutaj dobrze opakowanego mixu zagadek logicznych, manualnych, na spostrzegawczość czy też na myślenie pozapudełkowe. Pokój potrafi do tego kilka razy zaskoczyć.

Co do fabuły, którą już opisywałem, to razem z dopasowanymi rekwizytami i wpasowanymi w fabułę zagadkami tworzą one świetny klimat nawet pomimo tego, że nie znajdziemy w tym pokoju wysokobudżetowych rozwiązań. Dla tego klimatu jest też bardzo ważny właściclel (czy może powinienem go nazwać Operator Zagadek :)?). Fajnie o tym wszystkim opowiada i gdyby zamiast niego postawić jakiegoś studenciaka Mistrza Gry, to nawet gdyby był on bardzo sympatyczny, to pokój straciłby wiele swojego uroku.

Poziom trudności oceniłbym na średni-. Może nie wszystko w tym pokoju było proste, ale też nie było tak trudno. Nam wyjście zajęło 49 minut i z tym wynikiem uplasowaliśmy się na drugim miejscu listy rekordów. Contentu jest rzeczywiście dość dużo i wydłużenie czasu gry ponad standardowe 60 minut wydaje się sensowne.

Niestety w pokoju znajduje się jeszcze jedna myląca zagadka. Może myląca to złe słowo, bo jest zbyt słabe. Nazwijmy rzecz po imieniu - poprawne rozwiązanie nie działa :P. Jest to chyba etap przejściowy zmiany zbyt trudnej zagadki na nową. Ale jest to prosta rzecz do naprawy i mam nadzieję, że jak najszybciej będzie poprawiona.

Podsumowując, może nie jest to aż topowy escape room, ale zdecydowanie jestem w stanie go polecić, bawiliśmy się w nim bardzo dobrze, jako wypadkową stawiam 9+, i jak kiedyś jeszcze zjawię się w Poznaniu i będzie już gotowy Czarodziejski Flet, to chętnie tam zawitam :).

Swoją drogą dopiero komentarze tutaj mi uświadomiły, że Operator Zagadek, bo OPERAtor :P.

Jeszcze taki tip co do dotarcia na miejsce, że ER jest umieszczony na piętrze w takim osiedlowym bazarkowym pawiloniku. Nie ma żadnego oznaczenia wskazującego, że to tam trzeba wejść, bo chyba nie zostało Panu wydane jeszcze pozwolenie na reklamę? Google Maps poprawnie wskaże budynek i trzeba poszukać do niego otwartych drzwi za którymi są schody i nie liczyć na choćby najmniejszy znak, że to dobra droga dopóki nie znajdzie się na miejscu.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Paweł Prugar
Paweł Prugar

Pfadfinder
75 Pkt

44 Bewertungen

Sztuka przez duże S

21.06.2019 | Besuchsdatum: 20.06.2019

Paweł Prugar 44 Bewertungen

Kolejny ER za nami! Primadonna zaskakuje przede wszystkim bardzo ciekawym połączeniem zagadek z tematem samego pokoju oraz powierzchnią całej zabawy. Zadania nie są zbyt skomplikowane, ale z pewnością miłośnicy dużej ilości zagadek nie będą narzekać, bo autorzy przygotowali ich sporo. Czas na przejście tez jest wystarczający i dający dużą swobodę w grze. Pokój na pewno można jeszcze ulepszyć, bo jak to się mówi ma potencjał i sprawić, że jest się w prawdziwej oprze czy teatrze. Czekamy na kolejne pokoje. Przemiła obsługa, która robi to z pasji.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Łukasz & Monika Stynki Runners
Łukasz & Monika Stynki Runners

Pfadfinder
64 Pkt

18 Bewertungen

Sztuka się odbędzie :)

01.07.2019 | Besuchsdatum: 01.07.2019

Łukasz & Monika Stynki Runners 18 Bewertungen

Kolejny pokój za nami. Przedstawienie się odbędzie. :) Co tu dużo pisać, pokój który koniecznie trzeba odwiedzić. Super pomysł (fabuła) i oryginalne zagadki. Miłe zaskoczenie ilością zagadek, naprawdę jest ich sporo więc każdy ma coś do roboty. Ani przez chwilę się nie nudziliśmy. Pokój nieliniowy. Napewno będę polecać innym ten pokój i z niecierpliwością czekamy na otwarcie następnych pokoi.

Wielkie pozdrowienia dla prowadzących pokój. Bardzo przemiłe osoby. !!!!!!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Idalia R.
Idalia R.

Wanderer
45 Pkt

22 Bewertungen

Tematyka inna niż wszystkie

09.06.2019 | Besuchsdatum: 09.06.2019

Glaubwürdige Bewertung

Idalia R. 22 Bewertungen

Ciekawy temat. Trochę inaczej niż w innych pokojach. Kilka rozwiązań ciekawych np. [spojler].
Fajne jest to, że właściciele stworzyli pokój o tematyce bliskiej ich życiu :)

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 7/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

ASTA
ASTA

Wanderer
27 Pkt

9 Bewertungen

Primadonna uratowana!

29.09.2019 | Besuchsdatum: 28.09.2019

ASTA 9 Bewertungen

Pokój jest bardzo oryginalny, nie tylko ze względu na tematykę, posiada wyjątkowy klimat, który jest zasługą historii jaką opowiada i dużego zaangażowania właścicieli i znawstwa w dziedzinie muzyki. Nie ma tam elementów przypadkowych, zagadki są spójne, elementy dekoracji są autentycznymi przedmiotami, które można byłoby znaleźć w operze. Plus za ciekawe wprowadzenie. Bardzo dobrze się bawiliśmy i z pewnością wybierzemy się do kolejnego, zapowiadanego pokoju OPERAtora :)

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Weiter anzeigen

Lerne Geschichte in diesem Raum

Erlebe diese tollen Geschichten mit deinen Freunden

Löse Rätsel wie Scherlock Holmes

Düstere Geheimnisse und unerwartete Splot-Twists warten auf dich