Menü Suchen Was ist ein Escape Room? Alle Räume Sonderangebote Gutscheine Escape Room Spiel Anmelden
Escape Room Kolonizacja Marsa

Kolonizacja Marsa

Lockme Partner

108

108 Bewertungen

|

11

Warszawa: 11 Platz

|

Mazowieckie: 11. Platz

|

PL 41

Polen: 41. Platz

|

9.6/10

Zasoby Naszej planety się kończą. Stajecie się częścią nietypowej misji. Wasz cel - kolonizacja obcej planety! Aby Mars nadawał się do zamieszkania przez... [więcej]

2-6 Spieler

60' Minuten

Abenteuer

mittel

Fabel

Zasoby Naszej planety się kończą. Stajecie się częścią nietypowej misji. Wasz cel - kolonizacja obcej planety! Aby Mars nadawał się do zamieszkania przez ludzi należy zadbać o trzy najważniejsze parametry - zwiększenie temperatury otoczenia, wzrost poziomu tlenu i odnalezienie cząsteczki wody.

Ale...

Nie jesteście jedyni, inna grupa śmiałków zmierza w Waszą stronę aby przypisać sobie Wasz sukces. Macie tylko 60 min na ukończenie misji i ucieczkę przed konkurencją. Los ludzkości jest w Waszych rękach!

Powodzenia!

UWAGA!!!
Zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa dzieci poniżej 16 roku życia nie mogą same przebywać w pokoju zagadek. Potrzebny będzie animator od nas (za dodatkową opłatą) lub jedna dorosła osoba od Państwa. O potrzebie animatora prosimy informować wcześniej (dopisek w rezerwacji, informacja mailowa, informacja telefoniczna), abyśmy mogli się odpowiednio przygotować 🙂 W innym przypadku animatora może nie być w lokalu w wybranym przez Państwa terminie.


Pokój dla grup, które już mają doświadczenie w ucieczkach ;)


MIMO LOKALIZACJI W CENTRUM HANDLOWYM JESTEŚMY OTWARCI TAKŻE W NIEDZIELE NIEHANDLOWE, ZAPRASZAMY!

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Klimaanlage

Kartenzahlung möglich

Sicherheit

Überwachung

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Sicherheitsbutton

Notbeleuchtung

Nur Niedervolt eingesetzt

Türenöffnungsnotsystem

Sonderangebote

Podwójna ucieczka!

Podwójna ucieczka!

Zapraszamy na podwójne wyzwanie! Zarezerwuj dwa pokoje na raz, a za drugi pokój zapłacisz 40 zł mniej :) Wciel się w rolę naukowca i podejmij wyzwanie Kolonizacji Marsa oraz odkryj sekrety Komnaty!

Gültig: 06.04-31.12

Regeln des Angebotes: Jede zukünftige Buchung dieser Firma wird um 40,00 PLN billiger

Przedłużamy weekend!

Przedłużamy weekend!

Spędź czas wolny z rodziną lub znajomymi odkrywając sekrety Tajemniczej Komnaty lub wciel się w rolę naukowca kolonizując Marsa :) Zapraszamy!

Gültig: 20.05-20.05

Regeln des Angebotes: Im Rahmen dieses Sonderangebots wird der Preis für jeden Besuch um 20,00 PLN reduziert

Adresse

Świat Zagadek - Warszawa

ul. J. Piłsudskiego 1 –CENTRUM HANDLOWE M1 Marki,
Wejście między Big Star a Sizzer - następnie schodami na pierwsze piętro.
W NIEDZIELE NIEHANDLOWE - wejście do lokalu znajduje się na zewnątrz

Andere Räume an diesem Ort

Öffnungszeiten

Poniedziałek - Piątek 10:00 - 22:00
Sobota - Niedziela 9:00 - 22:00

Inhabersdaten

Świat Zagadek Paulina Grabowska
Ul Olimpijska 2/3
05-082 Latchorzew
St-ID: 1182043061

Spielordnung

Spielordnung

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 108 Bewertungen

Allgemeine Note 9.6/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 10.0/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.9/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

75

60

45

30

15

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

108 Bewertungen

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape
kapibarabarbara- PoWROmcy Escape

Pioner
208 Pkt

160 Bewertungen

#166

06.01.2019 | Besuchsdatum: 05.01.2019

Beschränkt

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape 160 Bewertungen

Chyba najlepszy pokój z naszego maratonu ER w Warszawie! Niełatwo mnie zadowolić pokojem w takim klimacie, jednak tu wszystko ze sobą zagrało i moje odczucia po grze są dla mnie samej zaskoczeniem. Dla dwóch osób niektóre zagadki mogą być wyzwaniem, jednak da się spokojnie ze wszystkim wyrobić w czasie i wypełnić powierzoną misję. Bardzo oryginalnym pomysłem jest fakt, iż nasza gra to nie tylko wydostanie się z pokoju- trzeba również zrealizować pewne zadanie- a dwa powyższe niekoniecznie muszą iść ze sobą w parze i może zdarzyć się np. że mimo możliwości opuszczenia pokoju- mamy jeszcze coś do zrobienia. Wystrój bardzo dobrze oddaje miejsce, w które pokój ma nas przenieść. Wszystkie zagadki oparte na rozwiązaniach elektronicznych- w końcu nie wyobrażam sobie kłódek w kosmosie. Wspaniała właścicielka, która mimo ogromnego ruchu w firmie poświęciła nam trochę czasu na rozmowę po wyjściu.
Bardzo polecam ten ER, nie tylko dla fanów tematyki kosmicznej- wręcz będzie świetną propozycją dla antyfanów takich klimatów- może odczarować ten motyw i pozostawić niespodziewanie miłe odczucia (tak było ze mną).

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Gripp
Gripp

Pfadfinder
77 Pkt

31 Bewertungen

Z wizytą na Marsie

15.04.2019 | Besuchsdatum: 24.03.2019

Glaubwürdige Bewertung

Gripp 31 Bewertungen

Kiedyś marzeniem ludzkości było dolecieć na Księżyc. Dobre pół wieku temu udało się tego dokonać. Jednak człowiek to taka istota, której wiecznie mało. Zawsze chce więcej i więcej. By zaspokoić ciekawość wysyła sondy poza Układ Słoneczny. Robi zdjęcia czarnych dziur oddalonych bagatela 50 mln lat świetlnych od Ziemi. A loty osobowe na Marsa to kwestia prawdopodobnie kilku najbliższych lat. Jednak, nie trzeba lecieć na Marsa, aby żeby poczuć się jak kolonizator „czerwonej planety”.

Wystarczy zebrać się w sobie, przemóc niechęć do podróży i wybrać się do centrum handlowego w Markach. To wcale nie jest tak daleko ;) A na pewno bliżej niż ten kręcący się nam nad głowami prawdziwy Mars.

Wizyta w pokoju Kolonizacja Marsa to bardzo ciekawe doświadczenie. Doświadczenie jest tutaj słowem kluczem, bo oto wchodzimy w rolę naukowców, którzy zostali wysłani hen, hen daleko. I jak już dotarli tam, gdzie dotrzeć mieli, to przyszło im zmierzyć się z siłami przyrody, aby niesprzyjające środowisko uczynić bardziej sprzyjającym :)

Pokój jest „inny”. Tematyka oryginalna. Na pewno wyróżnia się scenografią i wątkiem przewodnim. Niewiele jest pokojów, gdzie mamy tyle „nauki”. A tutaj wszystko zostało ładnie zebrane w całość i mogę potwierdzić, że potencjał jest dobrze zagospodarowany. Niech o „futurystycznym” charakterze pokoju świadczy chociaż fakt, że nie ma tutaj ani jednej kłódki (dla tych, którzy nie lubią przekręcać bębenków to bardzo duży plus). Wystrój bardzo ładny, czuć tutaj klimat laboratoryjny.

Zagadki są zróżnicowane zarówno pod kątem poziomu trudności jak i rodzaju. Dzięki mnogości zastosowanych rozwiązań nie ma tutaj rutyny. Trzeba ruszyć głową, rzucić okiem tu i ówdzie i jeszcze wykazać się właściwymi czasami reakcji na proste bodźce motoryczne (tutaj było dużo uciechy i mnóstwo potu ;) ) Zabawy sporo i przeznaczony na grę czas zabawy można w pełni zagospodarować. Nie ma nudy. Aż do samego końca – wyjście też może być wyzwaniem, dla osób zmęczonych już zagadkami :)

A jeśli już była mowa o poziomie trudności to pokój w mojej ocenie jest idealny dla grup średniozaawansowanych. Chociaż myślę, że jak ktoś czuje klimaty zabaw typu escape room, to mając już ze 3-4 pokoje na koncie, może przyjść i zmierzyć się z Kolonizacją Marsa – niektórym po prostu sprzyja tzw. szczęście nowicjusza. Poza tym w razie gdyby coś nie szło, to czujne oko nadzoru z Ziemi naprowadzi na właściwe tory.

Opieka w pokoju na najwyższym poziomie. Cały czas gra jest obserwowana i nie ma sytuacji, że brak jest kontaktu z bazą i trzeba czekać na „odbiór”…A po grze można przyjemnie porozmawiać o tym i owym. Obsługa na najwyższym poziomie! :)

Osobiście polecam wizytę w tym pokoju. Jest kosmiczna zabawa, a to najważniejsze. Na pewno warto się wybrać, bo pokój na pewno jest inny niż pozostałe.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

VooVoo
VooVoo

Leiter
330 Pkt

188 Bewertungen

...

18.02.2019 | Besuchsdatum: 26.01.2019

Glaubwürdige Bewertung

VooVoo 188 Bewertungen

Bardzo przyjemny pokój, z fajnym klimatem gry nawiązującym do kosmicznego laboratorium. Zagadki logiczne, w ilości optymalnej dla dwóch graczy z doświadczeniem. Jedna pamiętna zagadka zręcznościowa, która może przysporzyć problemów i pochłonąć kilka minut. Polecam.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Lodzermensch
Lodzermensch

Pioner
201 Pkt

97 Bewertungen

MarsLab

21.01.2019 | Besuchsdatum: 20.01.2019

Glaubwürdige Bewertung

Lodzermensch 97 Bewertungen

Przed przyjściem do pokoju bardzo dużo o nim słyszałem... Rzeczywiście wystrój wnętrza, patenty, mechanizmy, dobór rekwizytów i światło są wręcz genialne. Tak właśnie sobie to wyobrażałem, więc tutaj 10/10.
Niestety w trakcie zabawy okazuje się, że jeden element jest w 100% zręcznościowy i naszej grupie zajął ok. 20 min. Pozostałe zagadki i patenty odnaleźliśmy lub rozwiązaliśmy wcześniej w pierwszych 20-kilku minutach... W ten sposób jedna osoba walczyła z tym dziwnym zręcznościowym patentem, a reszta się tylko nudziła lub denerwowała.
W mojej ocenie to zupełnie nie pasuje do pokoju, który składa się z ciekawych i bardziej lub mniej, ale jednak wymagających pomyślenia lub spostrzegawczości zagadek.
Mam też odrobinę wrażenie, że zagadek mogłoby być więcej - temat jest bardzo zacny i można byłoby go trochę bardziej poeksploatować, a może to kwestia niesmaku związanego z tym "zręcznościowym" patentem...

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

desperatka
desperatka

Pioner
188 Pkt

53 Bewertungen

Marsjańska przygoda

18.04.2019 | Besuchsdatum: 24.02.2019

desperatka 53 Bewertungen

Ciekawa fabuła, wystrój dopracowany. Bardzo miła obsługa. Zagadki nieliniowe, nieszablonowe. Świetnie się bawiliśmy! Gorąco polecam :D

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

dariush
dariush

Wanderer
37 Pkt

7 Bewertungen

Entuzjaści kolonizacji kosmosu twierdzą, że ...

18.03.2019 | Besuchsdatum: 16.03.2019

Glaubwürdige Bewertung

dariush 7 Bewertungen

Magiczny pokój, genialnie oddany klimat fabuły. Niesamowita dawka pozytywnej energii, która zostaje na jeszcze bardzo długo po wyjściu z pokoju.
Cały pokój jest w klimacie laboratorium chemicznego, więc jak ktoś ma awersję do chemii, to niech lepiej uważa ;-)
Zagadki nie są liniowe, więc spokojnie można pracować w podzespołach, żeby szybciej rozwiązać zagadki.
Bardzo miła obsługa, porządne wprowadzenie przed wejście do pokoju i na koniec rzetelne podsumowanie naszych działań, widać u Pani Prowadzącej pasję do ER ;-)

Berichte anzeigen (1)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Sehr schwer

Q
Q

Leiter
460 Pkt

211 Bewertungen

#188

30.01.2019 | Besuchsdatum: 26.01.2019

Q 211 Bewertungen

Początek gry to lekkie onieśmielenie wystrojem, który może sugerować, że kolonizacja Czerwonej Planety będzie sporym wyzwaniem. Trafiamy w sam środek kosmicznego laboratorium, więc można mniej więcej wyobrazić sobie co czeka nas na miejscu. Na szczęście misja nie tak trudna jak jej scenograficzna zapowiedź – zagadki są świetnie wkomponowane w motyw przewodni, jednak nie przytłaczają ani w ilości, ani trudności. I tak jest – z jednym „ale”. Pomimo dominujących tu rozwiązań elektronicznych, pokój znakuje jedna z najtrudniejszych zagadek manualnych jakie spotkaliśmy na swojej escapowej drodze. Pomysł tyleż ryzykowny (zważywszy na znaczenie tego zadania dla ukończenia całej misji z sukcesem, czytaj stopnia satysfakcji z gry), co unikatowy (z takim sposobem zaprojektowania gry spotkaliśmy się dotąd tylko raz). No nie powiem – podobała mi się ta zręcznościówka mocno, chociaż umiejętności zupełnie brak i zrozumiem tych, których sfrustruje ona niemiłosiernie. Nie może jednak być tak łatwo… Kolonizacja Marsa to poważna sprawa ;) Polecam tę misję!

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Łukasz K. 47
Łukasz K. 47

Pfadfinder
61 Pkt

8 Bewertungen

KOSMOS

17.05.2019 | Besuchsdatum: 16.05.2019

Glaubwürdige Bewertung

Łukasz K. 47 8 Bewertungen

Bardzo ciekawy pokój, zdecydowanie inny niż wszystkie, w których byłem dotychczas. Głównym zadaniem wcale nie jest wyjście z pokoju ;) na pierwszy rzut oka, wydaje sie dośc trudny i na początku nie bardzo wiedziałem za co i jak sie zabrac, jednak po chwilowej analizie i spokojnym przemyśleniu okazało sie, że nie taki diabeł straszny. Bardzo ciekawe rozwiązania, dużo fajnych i wymagających zagadek. Możliwośc wykonania zagadki zrecznościowej. Zdecydowanie warto odwiedzic. Po wcześniejszym odwiedzeniu Komnaty Tajemnic tych twórców jechałem na Kolonizacje Marsa przekonany, że bedzie dużo fajnych "technologicznych" rozwiązań i wcale sie nie zawiodłem. Gorąco polecam :)

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Michał Psztyć
Michał Psztyć

Navigator
108 Pkt

54 Bewertungen

Terraformacja!

25.04.2019 | Besuchsdatum: 14.04.2019

Michał Psztyć 54 Bewertungen

Bardzo interesująca koncepcja. Co prawda pokój nie trafił w moje klimaty, ale bawiłem się w nim dobrze. Zagadki wymagające matematycznego podejścia, dużo sprytu, spostrzegawczości i refleksu! Sympatykom wypraw kosmicznych polecam. Całość uzupełnia super obsługa.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Antwort der Firma Świat Zagadek

Dziękujemy za podzielenie się opinią. Jedynie ku ścisłości chcieliśmy dodać, iż w pokoju nie ma zagadek matematycznych. :)

Pozdrawiamy!
Świat Zagadek.

Adrianna K. 6
Adrianna K. 6

Wanderer
37 Pkt

9 Bewertungen

Mission comleted

15.04.2019 | Besuchsdatum: 30.03.2019

Glaubwürdige Bewertung

Adrianna K. 6 9 Bewertungen

Pokój nieszczególnie zachęcał mnie swoją tematyką. Nie wyobrażałam sobie jak można w miarę realistycznie i w sposób ciekawy zbudować taki pokój. Podsumowując nie miałam do tego pokoju większych wymagań. Jakże się myliłam. Z minuty na minutę coraz bardziej wkręcałam się w zabawę. Pokój po skromnym początku sprawia, że kopary opadają, a my - uczestnicy czujemy się jak prawdziwi naukowcy. Po kolei wykonując zadania zbliżamy się do końca misji i naprawdę mamy wrażenie, że robimy coś wielkiego!
Koncepcja pokoju jest chyba aspektem, który pokochałam najbardziej, póki co jedyny taki pomysł wśród zwiedzonych pokoi (chociaż nie ma ich jakoś bardzo dużo, raczej jesteśmy na początku swojej drogi). Pomysł nowatorski, wkręcający w całą fabułę, angażujący w zabawę. Zagadki całkiem jasne, ale bardzo ciekawe i spójne, kolejny plus (szczególnie dla nas, bo byliśmy większą grupą) to nieliniowość pokoju. Każdy miał co robić chociaż czasem brakowało nam komunikacji, więc ten aspekt musimy jeszcze dopracować. Udało nam się wyjść, oczywiście z bananami na twarzy, ale to nie był koniec zabawy, bo równie dużą frajdę sprawiła nam rozmowa z właścicielką :) Przemiła osoba i co dla mnie najważniejsze z wielką zajawką do ER. Obsługa na 6+! Podsumowując te trochę chaotyczne przemyślenia, polecam każdemu! Raczej na więcej niż dwie osoby, chociaż i w takim składzie da się skolonizować Marsa :) Polecam, polecam, polecam!

Berichte anzeigen (1)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Weiter anzeigen

Räume in der Nähe

Diese Seite verwendet Cookies

Du kannst sie in deinen Browser-Einstellungen deaktivieren. Manche Einstellungen können danach unverfügbar sein.

Siehe unsere Cookie Regelungen.

OK, ICH HAB VERSTANDEN