Menü Suchen Was ist ein Escape Room? Alle Räume Sonderangebote Gutscheine Escape Room Spiel Anmelden
Escape Room Kolonizacja Marsa

Kolonizacja Marsa

Lockme Partner

115

115 Bewertungen

|

12

Warszawa: 12 Platz

|

Mazowieckie: 12. Platz

|

PL 57

Polen: 57. Platz

|

9.4/10

Zasoby Naszej planety się kończą. Stajecie się częścią nietypowej misji. Wasz cel - kolonizacja obcej planety! Aby Mars nadawał się do zamieszkania przez... [więcej]

2-6 Spieler

60' Minuten

Abenteuer

mittel

Fabel

Zasoby Naszej planety się kończą. Stajecie się częścią nietypowej misji. Wasz cel - kolonizacja obcej planety! Aby Mars nadawał się do zamieszkania przez ludzi należy zadbać o trzy najważniejsze parametry - zwiększenie temperatury otoczenia, wzrost poziomu tlenu i odnalezienie cząsteczki wody.

Ale...

Nie jesteście jedyni, inna grupa śmiałków zmierza w Waszą stronę aby przypisać sobie Wasz sukces. Macie tylko 60 min na ukończenie misji i ucieczkę przed konkurencją. Los ludzkości jest w Waszych rękach!

Powodzenia!

UWAGA!!!
Zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa dzieci poniżej 16 roku życia nie mogą same przebywać w pokoju zagadek. Potrzebny będzie animator od nas (za dodatkową opłatą) lub jedna dorosła osoba od Państwa. O potrzebie animatora prosimy informować wcześniej (dopisek w rezerwacji, informacja mailowa, informacja telefoniczna), abyśmy mogli się odpowiednio przygotować 🙂 W innym przypadku animatora może nie być w lokalu w wybranym przez Państwa terminie.


Pokój polecany dla grup, które już mają doświadczenie w ucieczkach ;)


MIMO LOKALIZACJI W CENTRUM HANDLOWYM JESTEŚMY OTWARCI TAKŻE W NIEDZIELE NIEHANDLOWE, ZAPRASZAMY!

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Klimaanlage

Kartenzahlung möglich

Sicherheit

Überwachung

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Sicherheitsbutton

Notbeleuchtung

Nur Niedervolt eingesetzt

Türenöffnungsnotsystem

Adresse

Świat Zagadek - Warszawa

ul. J. Piłsudskiego 1 –CENTRUM HANDLOWE M1 Marki,
Wejście między Big Star a Sizzer - następnie schodami na pierwsze piętro.
W NIEDZIELE NIEHANDLOWE - wejście do lokalu znajduje się na zewnątrz

Andere Räume an diesem Ort

Öffnungszeiten

Poniedziałek - Piątek 10:00 - 22:00
Sobota - Niedziela 9:00 - 22:00

Inhabersdaten

Świat Zagadek Paulina Grabowska
Ul Olimpijska 2/3
05-082 Latchorzew
St-ID: 1182043061

Spielordnung

Spielordnung

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 115 Bewertungen

Allgemeine Note 9.4/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 10.0/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.8/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

75

60

45

30

15

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

115 Bewertungen

Sebi.x
Sebi.x

Pioner
203 Pkt

41 Bewertungen

Nowe życie...

06.06.2019 | Besuchsdatum: 10.05.2019

Glaubwürdige Bewertung

Sebi.x 41 Bewertungen

Pokój bardzo przyjemny i ciekawie zaadaptowany - faktycznie jakby było się w laboratorium na Marsie. Zagadki tematycznie pasujące i dość różnorodne - nad niektórymi trzeba trochę pogłówkować. No i jedna zagadka w bonusie dla chcących... i ... z dobrym refleksem ;)
Pokój wart odwiedzenia, ale dla mnie osobiście czegoś w nim zabrakło... sam nie wiem czego, chociaż oceniam pozytywnie. Miałem też taką zagwozdkę: zrobiliśmy, co potrafiliśmy i szukaliśmy co dalej... a tu się okazało, ze to już koniec... a nawet się nie zorientowałem :D

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Gripp
Gripp

Navigator
112 Pkt

31 Bewertungen

Z wizytą na Marsie

15.04.2019 | Besuchsdatum: 24.03.2019

Glaubwürdige Bewertung

Gripp 31 Bewertungen

Kiedyś marzeniem ludzkości było dolecieć na Księżyc. Dobre pół wieku temu udało się tego dokonać. Jednak człowiek to taka istota, której wiecznie mało. Zawsze chce więcej i więcej. By zaspokoić ciekawość wysyła sondy poza Układ Słoneczny. Robi zdjęcia czarnych dziur oddalonych bagatela 50 mln lat świetlnych od Ziemi. A loty osobowe na Marsa to kwestia prawdopodobnie kilku najbliższych lat. Jednak, nie trzeba lecieć na Marsa, aby żeby poczuć się jak kolonizator „czerwonej planety”.

Wystarczy zebrać się w sobie, przemóc niechęć do podróży i wybrać się do centrum handlowego w Markach. To wcale nie jest tak daleko ;) A na pewno bliżej niż ten kręcący się nam nad głowami prawdziwy Mars.

Wizyta w pokoju Kolonizacja Marsa to bardzo ciekawe doświadczenie. Doświadczenie jest tutaj słowem kluczem, bo oto wchodzimy w rolę naukowców, którzy zostali wysłani hen, hen daleko. I jak już dotarli tam, gdzie dotrzeć mieli, to przyszło im zmierzyć się z siłami przyrody, aby niesprzyjające środowisko uczynić bardziej sprzyjającym :)

Pokój jest „inny”. Tematyka oryginalna. Na pewno wyróżnia się scenografią i wątkiem przewodnim. Niewiele jest pokojów, gdzie mamy tyle „nauki”. A tutaj wszystko zostało ładnie zebrane w całość i mogę potwierdzić, że potencjał jest dobrze zagospodarowany. Niech o „futurystycznym” charakterze pokoju świadczy chociaż fakt, że nie ma tutaj ani jednej kłódki (dla tych, którzy nie lubią przekręcać bębenków to bardzo duży plus). Wystrój bardzo ładny, czuć tutaj klimat laboratoryjny.

Zagadki są zróżnicowane zarówno pod kątem poziomu trudności jak i rodzaju. Dzięki mnogości zastosowanych rozwiązań nie ma tutaj rutyny. Trzeba ruszyć głową, rzucić okiem tu i ówdzie i jeszcze wykazać się właściwymi czasami reakcji na proste bodźce motoryczne (tutaj było dużo uciechy i mnóstwo potu ;) ) Zabawy sporo i przeznaczony na grę czas zabawy można w pełni zagospodarować. Nie ma nudy. Aż do samego końca – wyjście też może być wyzwaniem, dla osób zmęczonych już zagadkami :)

A jeśli już była mowa o poziomie trudności to pokój w mojej ocenie jest idealny dla grup średniozaawansowanych. Chociaż myślę, że jak ktoś czuje klimaty zabaw typu escape room, to mając już ze 3-4 pokoje na koncie, może przyjść i zmierzyć się z Kolonizacją Marsa – niektórym po prostu sprzyja tzw. szczęście nowicjusza. Poza tym w razie gdyby coś nie szło, to czujne oko nadzoru z Ziemi naprowadzi na właściwe tory.

Opieka w pokoju na najwyższym poziomie. Cały czas gra jest obserwowana i nie ma sytuacji, że brak jest kontaktu z bazą i trzeba czekać na „odbiór”…A po grze można przyjemnie porozmawiać o tym i owym. Obsługa na najwyższym poziomie! :)

Osobiście polecam wizytę w tym pokoju. Jest kosmiczna zabawa, a to najważniejsze. Na pewno warto się wybrać, bo pokój na pewno jest inny niż pozostałe.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

wolenderweronika
wolenderweronika

Pfadfinder
90 Pkt

14 Bewertungen

prawdziwe laboratorium

19.05.2019 | Besuchsdatum: 18.05.2019

Glaubwürdige Bewertung

wolenderweronika 14 Bewertungen

wystrój, wystrój, wystrój i jeszcze raz klimat!!! wszystkie elementy pokoju idealnie do siebie pasujące, masz wrażenie że jesteś w prawdziwym laboratorium :)
Przesympatyczna MG wprowadziła nas i dokładnie, jasno przedstawiła cel gry., wewnątrz również zastosowany ciekawy sposób komunikacji.
Zagadka przed, którą większość przestrzega - nie jest taka straszna, trzeba po prostu dużych pokładów cierpliwości :) Nam się ona spodobała i nie zajęła połowy czasu spędzonego w pokoju.
Malutki minusik za drobny problem techniczny na samym początku gry, jednak mamy do czynienia z elektroniką i bierzemy pod uwagę, że coś czasami może się zaciąć :)
Pokój zrobiony we dwójkę, oboje mieliśmy sporo do zrobienia, tym bardziej, że pokój nie jest liniowy i można podzielić się zadaniami.
Serdecznie polecamy odwiedzenie tego pokoju!!!

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Quara
Quara

Navigator
118 Pkt

45 Bewertungen

Witamy na Marsie

25.06.2019 | Besuchsdatum: 01.06.2019

Quara 45 Bewertungen

Escape Roomy w centrum handlowym? Dobra lokalizacja, duży parking i kilka miejsc, w których można zjeść przed wyruszeniem w dalszą podróż escape'ową. Do tego łatwo znaleźć interesujące nas wejście. Zdecydowanie na plus!
Na miejscu czekała na nas przemiła obsługa - szybko wprowadziła nas do gry.

"Kolonizacja Marsa" była naszym drugim pokojem w tym miejscu - po wyjściu z "Komnaty Tajemnic" mieliśmy chwilę na złapanie oddechu i napicie się wody (to bardzo miłe, że w lokalu jest udostępniony dystrybutor).
Chwilę później lądujemy na Marsie (ach, ta technologia!) - misja jest złożona, bo trzeba zadbać o kilka czynników. Bardzo łatwo się zmieszać bardzo dużą ilością udostępnionych informacji - trzeba zgrabnie rozdzielać zadania, współpracować z resztą zespołu. Warto zwracać uwagę na szczegóły (ciut spostrzegawczości za mało albo ciut rozkojarzenia za dużo potrafi mocno wprowadzić w błąd), zdecydowanie trzeba czytać ze zrozumieniem!
Po "Tajemniczej Komnacie" nie spodziewałam się takiego przeskoku w poziomie zagadek, ale jestem naprawdę zachwycona, że "Kolonizacja" tak mnie zaskoczyła, chociaż momentami sprawiła mi trudność.

Byliśmy we dwoje i było ciężko się uwinąć - może dobrze by było przygarnąć trzecią głowę do pomocy.

Moim zdaniem to bardzo solidnie przygotowany pokój, w którym dobrze się bawiłam i który mocno mnie zaskoczył.

Naprawdę polecam!

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Łukasz K. 47
Łukasz K. 47

Pfadfinder
61 Pkt

8 Bewertungen

KOSMOS

17.05.2019 | Besuchsdatum: 16.05.2019

Glaubwürdige Bewertung

Łukasz K. 47 8 Bewertungen

Bardzo ciekawy pokój, zdecydowanie inny niż wszystkie, w których byłem dotychczas. Głównym zadaniem wcale nie jest wyjście z pokoju ;) na pierwszy rzut oka, wydaje sie dośc trudny i na początku nie bardzo wiedziałem za co i jak sie zabrac, jednak po chwilowej analizie i spokojnym przemyśleniu okazało sie, że nie taki diabeł straszny. Bardzo ciekawe rozwiązania, dużo fajnych i wymagających zagadek. Możliwośc wykonania zagadki zrecznościowej. Zdecydowanie warto odwiedzic. Po wcześniejszym odwiedzeniu Komnaty Tajemnic tych twórców jechałem na Kolonizacje Marsa przekonany, że bedzie dużo fajnych "technologicznych" rozwiązań i wcale sie nie zawiodłem. Gorąco polecam :)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Ewa_L
Ewa_L

Wanderer
46 Pkt

24 Bewertungen

Mars do Ziemi!

17.04.2019 | Besuchsdatum: 13.04.2019

Ewa_L 24 Bewertungen

Do Kolonizacji wybieraliśmy się dość długo, jakoś nigdy nie było nam po drodze. I teraz w sumie nawet się cieszę, bo wizyta udowodniła nam, że jeszcze są w Warszawie perełki, do których warto ruszyć.

Fabularnie pokój bez zarzutu. Całe wprowadzenie, to, co robimy w środku jest uzasadnione historią. Jest to szczególnie warte docenienia, ponieważ pokój nie jest liniowy, a tego typu pokoje często "gubią" swój fabularny sens gdzies po drodze. Tutaj to się zdecydowanie nie zdarzyło :).
Jesli chodzi o scenografię, była ona na najwyższym poziomie. Wszystko ślicznie wyglądające, wpasowane w klimat, po prostu widać, że dzieło kogoś, komu naprawdę się chciało.

Miłym zaskoczeniem są same zagadki - tutaj mamy dużo przykładów zadań, z którymi nie spotkalismy się wcześniej, co też bardzo mocno wpływa na grywalność pokoju. Zdecydowanie warto odwiedzić, choćby po to, by odkryć pokój nieidący już utartymi ścieżkami.

Natomaist najlepsze nawet pokoje czasem bledną, jesli obsługa nie jest dopasowana. Tutaj obsługa była na najwyższym poziomie - dawno się tyle nie nagadałam, o pokojach, o innych miastach, o planach itp. (wielkie pozdrowienia dla Pani z obsługi!). Wielki plus również za podejście również po opuszczeniu przez nas firmy - mail ze zdjęciami, rekomendacjami itp.

Jednym słowem: bardzo polecam!

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

VooVoo
VooVoo

Leiter
330 Pkt

188 Bewertungen

...

18.02.2019 | Besuchsdatum: 26.01.2019

Glaubwürdige Bewertung

VooVoo 188 Bewertungen

Bardzo przyjemny pokój, z fajnym klimatem gry nawiązującym do kosmicznego laboratorium. Zagadki logiczne, w ilości optymalnej dla dwóch graczy z doświadczeniem. Jedna pamiętna zagadka zręcznościowa, która może przysporzyć problemów i pochłonąć kilka minut. Polecam.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Magda K. 1000
Magda K. 1000

Navigator
112 Pkt

24 Bewertungen

Mars

10.05.2019 | Besuchsdatum: 02.05.2019

Magda K. 1000 24 Bewertungen

Bardzo przyjemny pokój, z dużą ilością ciekawych zagadek. Naszym zadaniem nie jest jedynie standardowa ucieczka, co stanowi dla mnie dużą zaletę i uatrakcyjnia zabawę. Jedyne co średnio mi się podobało to ilość rozpraszaczy w laboratorium. Widząc niektóre elementy od razu byłam ciekawa, do czego się później przydadzą, niestety rozczarowałam się potem ich brakiem zastosowania.
Pokój polecam grupom nieco bardziej doświadczonym.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Michał Psztyć
Michał Psztyć

Navigator
108 Pkt

54 Bewertungen

Terraformacja!

25.04.2019 | Besuchsdatum: 14.04.2019

Michał Psztyć 54 Bewertungen

Bardzo interesująca koncepcja. Co prawda pokój nie trafił w moje klimaty, ale bawiłem się w nim dobrze. Zagadki wymagające matematycznego podejścia, dużo sprytu, spostrzegawczości i refleksu! Sympatykom wypraw kosmicznych polecam. Całość uzupełnia super obsługa.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Antwort der Firma Świat Zagadek

Dziękujemy za podzielenie się opinią. Jedynie ku ścisłości chcieliśmy dodać, iż w pokoju nie ma zagadek matematycznych. :)

Pozdrawiamy!
Świat Zagadek.

Naboki
Naboki

Pfadfinder
50 Pkt

7 Bewertungen

Mars atakuje

25.06.2019 | Besuchsdatum: 15.05.2019

Glaubwürdige Bewertung

Naboki 7 Bewertungen

Był to drugi pokój tego dnia i drugi tej firmy. Większość o lokalizacji oraz super obsłudze napisałem w opinii dotyczącej Tajemniczej Komnaty, więc tutaj skupię się na samym pokoju. A jest na czym.
Pokój jest genialnie wykończony, wygląda jak faktyczna baza na Marsie, oczywiście w granicach rozsądku i budżetu, ale można się kompletnie zapomnieć i skupić na misji. Mechanizmy są bardzo zaskakujące, zagadki trzymają się klimatu, a sam cel jest inny niż wszędzie – tutaj najważniejsza nie jest ucieczka (istnieje możliwość ucieczki bez rozwiązania wszystkich zagadek!), tylko kolonizacja i spełnienie wszystkich trzech warunków podanych w opisie pokoju. Sprawia to, że pokój jest nieliniowy, tutaj możemy robić praktycznie wszystko jednocześnie, co zwiększa poziom trudności (i bardzo dobrze!). Ogólnie udało nam się uciec bez podpowiedzi w ok. 45 minut, ale jesteśmy dosyć doświadczoną ekipą, więc pokój określam jako trudny, dla doświadczonych ekip.
Podsumowując – polecam ten pokój wszystkim doświadczonym graczom, niedoświadczonych może frustrować, zdecydowanie nie jest dobry na pierwszy czy drugi raz. „Mistrzyni Gry” super, klimat super, w skrócie czekamy na otwarcie pokoju Narnia tej firmy :)

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Weiter anzeigen

Räume in der Nähe

Diese Seite verwendet Cookies

Du kannst sie in deinen Browser-Einstellungen deaktivieren. Manche Einstellungen können danach unverfügbar sein.

Siehe unsere Cookie Regelungen.

OK, ICH HAB VERSTANDEN