Menü Suchen Was ist ein Escape Room? Alle Räume Sonderangebote Gutscheine Anmelden
Escape Room Tajemnica Drukarza

Tajemnica Drukarza

Lockme Partner

Na przełomie lat 80. i 90. na warszawskiej Pradze ginęły młode kobiety. Mimo wielu poszukiwań, nigdy ich nie odnaleziono i nikt nie miał nawet najmniejszego... [więcej]

9.4/10

Warszawa: 32. Platz | Mazowieckie: 32. Platz | Polen: 182. Platz

2-5 Spieler

60' Minuten

Kriminell

mittel

Fabel

Na przełomie lat 80. i 90. na warszawskiej Pradze ginęły młode kobiety. Mimo wielu poszukiwań, nigdy ich nie odnaleziono i nikt nie miał nawet najmniejszego tropu, który mógłby pomóc znaleźć sprawcę.
Jednak teraz, po wielu latach wydział policji zajmujący się sprawami sprzed lat powrócił do nierozwiązanej sprawy sprzed blisko 20 lat. Ponowna analiza zgromadzonych dowodów pozwoliła przypuścić, że osoba stojąca za porwaniami, była powiązana ze starą, opuszczoną Praską Drukarnią. Wszystko wskazuje, na to, że to jej pracownik był w to zamieszany. Udaj się na teren nieczynnej już drukarni i sprawdź czy ten trop jest słuszny.


***
Obecny rekord pokoju Tajemnica Drukarza to 33 minuty 33 sekundy.

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Klimaanlage

Kartenzahlung möglich

Ab 16

Hier kannst du Escape Tales kaufen

Adresse

Exit Now - Warszawa

ul. Mińska 65 (wejście od ul. Chodakowskiej 26)
03-828, Warszawa

Preisliste

Poniedziałek - Piątek 120 zł
Weekend - 150 zł

Öffnungszeiten

10:00 do 23:00
Chcesz poznać Tajemnicę Drukarza o innej godzinie? Może o 1 w nocy? Zadzwoń lub napisz maila.

Inhabersdaten

Exit Now sp. z o.o.
Mińska 65
03-828 Warszawa
St-ID: 1132940700

Spielordnung

Spielordnung

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 78 Bewertungen

Allgemeine Note 9.4/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 10.0/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.8/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Schwer

50

40

30

20

10

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

78 Bewertungen

Mruffka
Mruffka

Navigator
111 Pkt

24 Bewertungen

Czy to wydarzyło się naprawdę?

11.12.2018 | Besuchsdatum: 03.12.2018

Glaubwürdige Bewertung

Mruffka 24 Bewertungen

W czasach, kiedy możemy bez ograniczeń eksplorować wirtualne światy, kiedy komputerowe efekty powodują zawroty w naszych głowach, kiedy możemy w tym wirtualnym świecie przeżyć każdą przygodę, której nawet nie mogliśmy sobie wcześniej wyobrazić, my wybieramy analogową zabawę w Starej Drukarni...
Jest wieczór, może właściwie już noc. Pada drobny, przenikliwy deszcz...
Rozglądamy się wokół, szukamy drewnianych drzwi. Może to te, a może tamte? W deszczu szczegóły rozmywają się... stare kamienice przyglądają się nam, jakby śmiały się z nas w duchu...
W końcu odnajdujemy właściwe wejście. Mistrz gry pogodnie wita nas w progu, potem prowadzi korytarzami opuszczonej drukarni, wprowadzając nas w mroczną historię, w której zaraz będziemy uczestniczyć. Docieramy do właściwego pokoju, zakładamy policyjne kamizelki i w tej samej chwili, jak za dotknięciem różdżki, zamieniamy się w najprawdziwsze policjantki.
Pokój skromny, niepozorny, aż trudno uwierzyć, że mógłby ukrywać jakiś sekret. Czy tutaj naprawdę możemy znaleźć jakieś dowody zbrodni? W starym biurku? Miedzy półkami? Może coś będzie w jakiejś książce?? Przeszukujemy centymetr po centymetrze.
Tu czas stanął w miejscu...
Tamte zbrodnie wydarzyły się tak dawno, a my wciąż możemy dotknąć przedmiotów, których używał morderca...
Czy jak włączysz radio usłyszysz przeboje, które leciały prawie 40 lat temu?
Czy znajdziesz wszystkie kawałki starej układanki, czy może jakieś części gdzieś się zagubiły?
Czy znajdziemy odpowiedź, na której tak nam zależy?
I jaka naprawdę okaże się tajemnica drukarza?

Rozwiązałyśmy zagadkę. Niechętnie rozstałyśmy się z policyjnymi kamizelkami...
Mistrz gry wyprowadził nas z labiryntów budynku, chwilę sympatycznie pogadaliśmy o wrażeniach.
A potem wyszłyśmy ze Starej Drukarni, deszcz dalej padał tylko ciemność jakby była jeszcze ciemniejsza...

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

janigrz
janigrz

Entdecker
225 Pkt

63 Bewertungen

No. 49 - Mroczna historia praskiej drukarni

14.10.2018 | Besuchsdatum: 04.10.2018

Glaubwürdige Bewertung

janigrz 63 Bewertungen

W klimat wchodzisz już mijając bramę. Pokój odwiedziliśmy blisko północy i to był bardzo dobry wybór. O ile w pokoju nie było niespotykanej elektroniki, niespotykanych zagadek czy rozwiązań to nikt nie powinien być tym zaskoczony. Wszak odwiedzamy miejsce opuszczone 20 lat temu. Pokój ten jest niezwykle klimatyczny. Napięcie i dreszczyk emocji na najwyższym poziomie. Z wypiekami na twarzy czekamy na nowy ER i kolejną przemiłą rozmowę. POLECAMY!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escapes Runners
Escapes Runners

Pioner
220 Pkt

178 Bewertungen

Tajemnica Drukarza

09.10.2018 | Besuchsdatum: 22.09.2018

Escapes Runners 178 Bewertungen

Wybrałyśmy się do Tajemnicy Drukarza po przeczytaniu kilkunastu pozytywnych opinii. Sam początek jest bardzo obiecujący - świetna lokalizacja - prawdziwy budynek starej warszawskiej drukarni od początku buduje klimat. Samo przejście do docelowego miejsca sprawia wrażenie, że gra w sumie już się zaczęła. Krótki i szybki wstęp nie psuje naszego odczucia… tak więc zaczynamy… Wchodzimy do pomieszczenia surowego… niby w klimacie trzymającym się fabuły… ale tak do końca nie wiadomo czy jest to miejsce pracy czy też tymczasowe mieszkanie… kilka niepotrzebnych rzeczy… jakoś nie porwał nas ten pokój. Po pierwszych 15 minutach każdy był nieco zrezygnowany… czekałyśmy na coś ekstra na coś co może wskazywać, że ten surowy klimat stworzony został specjalnie, żeby nagle zmienić nasze postrzeganie pokoju/gry o 200 stopni. Tak się jednak nie stało… Przeszukanie w miejscach, których już dawno się nie stosuje bo bywa “irytujące”. Dla nas na plus - miejsce w którym ER powstał i jedna z ostatnich zagadek, która była złożona i była najciekawszym i w sumie jedynym elementem tej gry. Jak na jeden z nowszych pokoi spodziewałyśmy się czegoś dużo więcej.

Berichte anzeigen (1)

Allgemeine Note: 3/10

Game Master: 10/10

Klima: 4/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

JacM
JacM

Wanderer
39 Pkt

30 Bewertungen

Drukarz paskudny zbój

18.10.2018 | Besuchsdatum: 18.09.2018

JacM 30 Bewertungen

Nie jest to spojler, bo to, że drukarz nie jest normalnym obywatelem można wydedukować. No a jak nie jest - to my, policjanci - idziemy mu przegrzebać pokój. A jest w czym grzebać i co robić. Przyjemne, logiczne i zręcznie poumieszczane zagadki. Sceneria starej drukarni dodaje kolorytu. Znakomity Game Master, pomocny i z humorem. Wszystko to, czego trzeba, czyli iść i się dobrze bawić. Oczywiście, o gustach się nie dyskutuje i zapewne można znaleźć w Warszawie pokoje i Graczy mających inne preferencje. Jednak ci, którzy lubią dreszczyk emocji i kryminał - nie zawiodą się. Czekamy niecierpliwie na kolejne pokoje spod znaku Exit Now!!!

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

am.czarnacka
am.czarnacka

Navigator
104 Pkt

32 Bewertungen

No i co tu się stało tu?

02.07.2018 | Besuchsdatum: 27.06.2018

Glaubwürdige Bewertung

am.czarnacka 32 Bewertungen

Pokój na warszawskiej Pradze odwiedziliśmy jako ostatni danego dnia, w ramach prezentu urodzinowego - zdecydowanie nie pożałowaliśmy.

Pokój mieści się w budynku starej drukarni, właściciel w trakcie prowadzenia grupy opowiada historię tego miejsca. Zdecydowanie pan lubi to, co robi :)

Urzekła mnie dbałość o szczegóły - jako prowadzący dochodzenie dostajemy policyjne kamizelki, wyposażenie pokoju jest z epoki no i wszystko jest na swoim miejscu w czasie i przestrzeni;) Odmianą jest to, że możemy bez przeszkód wnosić swoje rzeczy (kurtki i plecaki) do pokoju.

Sama historia - powiedziałabym "półliniowa" - zbiera się w jedną całość, ale część zagadek można rozwiązywać równoczasowo. Powiem, że był moment, kiedy klimat zadziałał i ku uciesze wszystkich krzyknęłam z przerażenia ;) To, że przewidujemy, co się wydarzy nie umniejsza zabawy :D

Jeśli chodzi o poziom trudności - zagadki absolutnie rozwiązywalne. Grupą: dwóch nowicjuszy, jedna osobo po 2 pokojach, jedna po 6 wyszliśmy w czasie 49 minut.

Polecam szczególnie nowicjuszom, bo zagadki rozwiązywalne i bardzo dobre na wdrożenie się. Zaawansowanym grupom raczej na zasadzie próby pobicia rekordu;)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

dominik.user
dominik.user

Neuling
21 Pkt

7 Bewertungen

Jak nie kochać tego ER?

23.09.2018 | Besuchsdatum: 14.09.2018

dominik.user 7 Bewertungen

Tytuł mówi sam za siebie. Wspomnienia z "Tajemnicy Drukarza" mam naprawdę świetne. To jeden z przykładów ER, o których mogę śmiało powiedzieć: tak to wszystko powinno wyglądać.

Klimat budowany jest od samego wejścia do budynku. Byliśmy w TD w środku nocy, więc sam spacer do pokoju przez korytarze starej drukarni wywarł na nas pozytywne wrażenie. W środku wygląda to równie dobrze. Klimat PRL-u pełną parą. Praktycznie wszystkie detale pamiętają jeszcze lata 80. lub 90. . To się ceni.

Zagadki są wielopłaszczyznowe. Nie tylko trzeba coś znaleźć, ale jeszcze ułożyć, pokombinować "po co nam to właściwie?", bo nie ma tam takich chamskich skrzyneczek z niebieską, wciskową kłódeczką, która aż krzyczy "otwórz mnie!" albo żółto-czarnych taśm "nie dotykać". Wszystko jest dla gracza, więc trzeba bardzo solidnie szukać, bo nigdy nie wiadomo czy ta kombinacja liczb gdzieś tam jest przypadkiem, czy nie do końca.

Sama historia jest solidnie opowiedziana. Dobry wstęp, wprowadzenie w świat, a później stopniowe wnikanie w życie Drukarza. Zakończenie też było satysfakcjonujące.

Obsługa. Bardzo profesjonalna i zwyczajnie serdeczna. Podczas pobytu w pokoju sensowne podpowiedzi, po przejściu dodatkowo bardzo przyjemna rozmowa o ER jako hobby i ulepszeniach TD. Fajnie jest czuć, że obsługa liczy się ze zdaniem klienta i nadal chce pracować nad ulepszeniem.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Aleksandra 14
Aleksandra 14

Pfadfinder
50 Pkt

34 Bewertungen

Dowody Zbrodni

19.06.2018 | Besuchsdatum: 18.06.2018

Aleksandra 14 34 Bewertungen

W grze zamieniamy się w policjantów, chcących odnaleźć dowody zbrodni ;) klimat Pokoju pozwala graczom wczuć się w 100% w swoje role. Bardzo realistyczne dekoracje (a może to właśnie nie są dekoracje ;) ) i brak typowych dla ER oznaczeń 'nie dotykać' sprawiają, że nasza wyobraźnia może zaszaleć. Tak właśnie było z naszą grupą, która wczuła się w grę całą duszą, ciałem i krzykiem :D

Zagadki są dość trudne - głównie przez to, że niektóre są tak wpasowane w tło Pokoju, iż trzeba je porządnie poszukać. To też sprawia, że gracze czują się jak prawdziwi detektywi.

Właścicel z chęcią oprowadza po drukarni i opowiada o niej. Nie zdenerwował się też zbytnio na nasze dość spore spóźnienie, za co niezmiernie jestem mu wdzięczna :)

Pokój stawia na realizm i według mnie udniósł w tym sukces. Polecam go każdej grupie, która naprawdę chce się wczuć w zabawę, zamiast tylko rozwiązywać zagadki.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Ania 8
Ania 8

Pfadfinder
61 Pkt

8 Bewertungen

Drukarz nie śpi.

24.08.2018 | Besuchsdatum: 24.08.2018

Ania 8 8 Bewertungen

Pokój genialny - zagadki dopasowane do czasu i miejsca, klimat budynku wywołał we mnie ciarki, a dalej było tylko "gorzej". Wchodząc do klimatycznej Drukarni, w mojej wyobraźni już było porwanie.. Przechodząc długimi korytarzami atmosfera gęstniała, mimo śmieszków ekipy, z którą byłam, moje serce wyskakiwało z klatki.

Pan, który zapoznał nas z zarysem sytuacji bardzo profesjonalny i wyrozumiały :)

Po wejściu do pokoju na pierwszy rzut oka widać czas, który się zatrzymał. Po chwili rozglądając się zauważamy coraz więcej szczegółów, które mają wpływ na rozgrywkę. Zagadki bardzo fajne, wymagające pomyślunku, ale niekoniecznie biegnące "liniowo". Znajdują się tam typowe "kłódki", ale nie tylko.. :)

Osobiście byłam roztrzęsiona, klimat dał mi się we znaki. Nadal, dzień później pisząc tą opinię chaotycznie składam zdania, na samo wspomnienie..

Pokój polecam osobom doświadczonym - wyszliśmy 10 min przed czasem z jedną wskazówką (dwoje "świeżaków" i dwoje bardziej doświadczonych)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

mym
mym

Pioner
209 Pkt

32 Bewertungen

Tajemnica rozwiązana

29.08.2018 | Besuchsdatum: 01.06.2018

mym 32 Bewertungen

Pokój z klimatem, po wejściu do środka poczułem się jakbym się cofnął w czasie. Stare meble, winyle, książki itp.
Duże pomieszczenie, nie wiadomo o co chodzi. Jednak z czasem, zagadka po zagadce, rośnie napięcie, odkrywasz kolejne elementy układanki, a czas powoli się kończy, nie wiesz czy zdołasz uciec.

Dużo plus dla twórców za klimat i dodatkowe bodźce pobudzające wyobraźnie.

Niewielki minus za zagadki.
Jak dla mnie trochę za dużo szukania oraz za dużo kłódek i kluczyków w stosunku do treści i poziomu trudności samych zagadek.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Michal B. 3
Michal B. 3

Neuling
20 Pkt

1 Bewertung

Super klimat

02.12.2018 | Besuchsdatum: 30.11.2018

Glaubwürdige Bewertung

Michal B. 3 1 Bewertung

od początku do końca klimat . Świetna zagadka i budynek starej drukarni. Znakomita obsługa. Kilka razy poczułem się nieswojo. Zdecydowanie polecam!!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Weiter anzeigen

Räume in der Nähe

Diese Seite verwendet Cookies

Du kannst sie in deinen Browser-Einstellungen deaktivieren. Manche Einstellungen können danach unverfügbar sein.

Siehe unsere Cookie Regelungen.

OK, ICH HAB VERSTANDEN