Menü Suchen Was ist ein Escape Room? Alle Räume Sonderangebote Gutscheine Anmelden
Escape Room Demon Asylum: Nekromanta

Demon Asylum: Nekromanta

Lockme Partner

- Pierwszy w Szczecinie pokój bez kłódek, również najbardziej zaawansowany technologicznie pokój w województwie! " Otrzymaliście informację, że nieopodal... [więcej]

9.4/10

Szczecin: 10. Platz | Zachodniopomorskie: 10. Platz | Polen: 183. Platz

2-5 Spieler

60' Minuten

Horror

mittel

Fabel

- Pierwszy w Szczecinie pokój bez kłódek, również najbardziej zaawansowany technologicznie pokój w województwie!

" Otrzymaliście informację, że nieopodal waszego miasta powstała mroczna enklawa, a okoliczni mieszkańcy z przerażeniem snują opowieści o zmarłych którzy wstają z grobów i błąkają się nocami przy posiadłości. Wy jednak nie należycie do ludzi łatwowiernych i postanawiacie zbadać opuszczony dwór na własną rękę. Po dotarciu na miejsce nie zastaliście żadnych żywych trupów, więc postanawiacie wejść do środka i wykonać kilka zdjęć dla niedowiarków, jednak chwilę po zamknięciu drzwi zaczynacie odczuwać dziwny, bardzo intensywny zapach kadzideł nieporównywalny z niczym innym, wasze powieki stają się ciężkie, a po krótkiej chwili zapadacie w głęboki letarg, pamiętacie tylko odzianą w czerń postać która wlecze was po ziemi i zakłada worki na głowy porzucając was w całkowitych ciemnościach ... wiecie, że macie bardzo niewiele czasu na wydostanie się z przeklętego dworu ... "

- Niesamowita przygoda, która zadowoli zarówno nowych graczy jak i starych wyjadaczy escape roomowych ;)

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Klimaanlage

Kartenzahlung möglich

Ab 16

Epileptikern ungeeignet

Schwangeren ungeeignet

Klaustrophobikern ungeeignet

Adresse

Andere Räume an diesem Ort

Preisliste

2 osoby - 120 zl
3 osoby - 130 zł
4 osoby - 140 zł
5 osób - 150 zł

Öffnungszeiten

11:00-22:30

Inhabersdaten

Liga Odkrywców Joanna Fijałkowska
Bolesława Krzywoustego 76
70-245 Szczecin
St-ID: 8542182964

Spielordnung

Spielordnung

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 137 Bewertungen

Allgemeine Note 9.4/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.7/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.8/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

100

80

60

40

20

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

137 Bewertungen

LockMe
LockMe

Leiter
468 Pkt

290 Bewertungen

Interakcja

13.03.2017

Bewertung von Lockme.pl

LockMe 290 Bewertungen

W tym pokoju słowo 'interakcja' nabiera nowego znaczenia w świecie escape roomów. To, co chłopacy stworzyli w Demonie jest na skalę Polski zupełną nowością.

Chcesz mieć bezpośredni wpływ na rozgrywkę? Idź do Demona.
Chcesz mieć wpływ na fabułę od podstaw do zakończenia? Idź do Demona.
I w końcu - chcesz przez ponad godzinę żyć przygodą, a nie tylko rozwiązywać zagadki? Idź do Demona!

Ten pokój jest... Inny. Do tego stopnia inny, że ciężko nam oceniać go w odniesieniu do wszelkich wcześniej odwiedzonych escape roomów. Dlatego na pewno warto tam iść.

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Pioner
198 Pkt

180 Bewertungen

Demon

07.11.2018 | Besuchsdatum: 21.10.2018

Adashi (dezERterzy) 180 Bewertungen

Uwielbiam klimaty horroru więc w naszej wizycie w Szczecinie nie mogło zabraknąć Dworu Nekromanty.
Pierwszy raz mieliśmy okazję grać w pokoju, który praktycznie w całości obsługiwany był przez aplikację. Pomysł naprawdę dobry i wielkie brawa za niezawodność wszystkich elementów gry i zagadek, bowiem było tego bardzo dużo. Na początku trochę irytujące było to, że jak coś zrobiliśmy dobrze to trzeba było chwilę poczekać aż program nam zagadkę zaliczy i odblokuje kolejną, ale po którymś razie się już przyzwyczailiśmy. Ten ER jest całkowicie liniowy więc bardzo sprawnie się go przechodzi i powinni sobie w nim poradzić nawet mniej doświadczeni w ucieczkach.
Podsumowując to zagadki i klimat są największym plusem Dworu Nekromanty, ilość zadań, ich zróżnicowanie i perfekcyjne działanie trzeba pochwalić. Niestety nie przypadło mi do gustu zbyt częste i zbyt szybkie "ingerowanie" Mistrzyni Gry w naszą zabawę. Naprawdę poradzilibyśmy sobie sami i jak za pierwszym razem robiliśmy coś źle to Pani nawet nie dała nam szans na wypróbowanie innej metody po prostu nam ją sugerując. Może po prostu wypadałoby dopasować "mistrzowanie" do doświadczenia graczy, ponieważ mając już grubo ponad 150 pokoi mamy różne pomysły, czasami absurdalne czasami dobre ale nigdy nie zdarzyło nam się nic zniszczyć więc póki nie robiliśmy nic co było zagrożeniem dla wystroju, rekwizytów, pokoju czy też dla nas samych po prostu wypada nam pozwolić kombinować, w końcu to nasz czas i nasza gra. Nie mamy parcia na rekordy, chcemy się po prostu dobrze bawić a takie bezpodstawne "wtrącanie" się do gry z czasem mocno mnie irytowało.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 6/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Agatse
Agatse

Wanderer
45 Pkt

15 Bewertungen

Demon Asylum: Nekromanta

28.09.2018 | Besuchsdatum: 27.09.2018

Glaubwürdige Bewertung

Agatse 15 Bewertungen

Demon Asylum był to pierwszy pokój Ligi Odkrywców, który odwiedziłam i powiem szczerze - bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę dla pozostałych pokoi. Wystrój pokoju był na bardzo wysokim poziomie, a już od pierwszej minuty czuć było niesamowity klimat gry. Pokój jest bardzo rozbudowany, przez co całe sześćdziesiąt minut rozgrywki jest bardzo intensywne.
Pokój przechodziliśmy we dwie osoby i chociaż Mistrz Gry uprzedzał nas, że może być to dość trudne, uważam, że była to ekipa idealna. Trzymaliśmy rękę na pulsie i mogliśmy na spokojnie zrobić każdą zagadkę, a te kilka minut w zapasie jeszcze było.
Do plusów należy zaliczyć oczywiście niezawodnego Mistrza Gry, który czuwał nad rozgrywką i w dobrych momentach rzucał odpowiednimi wskazówkami, dzięki czemu gra była płynna, a nam pomimo okrojonej grupy udało się z pokoju wyjść. Największym minusem jednak jest cały system - przez który czasami nie odpalały nam się zagadki, które już wiedzieliśmy jak rozwiązać. Do wad zaliczyłabym także trochę zbyt ciche nagrania audio, jak i - pomimo rozwiązywania zagadek tylko we dwójkę - zbyt ciche otwieranie się zagadek, które rozwiązaliśmy, przez co nierzadko to Mistrz Gry kierował nas do zagadek, które udało nam się otworzyć.
Podsumowując - bardzo polecam, przygoda niesamowita, trzeba tylko wziąć poprawkę na to, że system czasem może zawieść :) Och, i warto iść z chociaż jedną osobą odważną, która jako pierwsza zbada nam najciemniejsze zakamarki pokoju!

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Q
Q

Leiter
385 Pkt

179 Bewertungen

#131

03.09.2018 | Besuchsdatum: 17.08.2018

Glaubwürdige Bewertung

Q 179 Bewertungen

Było zaskakująco o tyle, że nieco inaczej – po przeczytaniu opinii – wyobrażałem sobie koncepcję gry i niektóre jej elementy. Z oczywistych względów nie można ich opisać, niemniej nie spodziewajcie się tu gadających kukieł demonów, tak jak ja ;) Nie wiem też czy na przestrzeni czasu zmodyfikowano scenariusz gry, ale nie odczuliśmy większego wpływu na fabułę, który by spersonalizował lub ukierunkował grę według torów właściwych dokonywanym wyborom. Aby wyjść, należy przejść każdy etap gry i rozwiązać każdą zagadkę. To wskazanie, nie zarzut. Pokój jest mocno – by nie powiedzieć całkowicie – zautomatyzowany. I ta elektronika, która jest ogromną zaletą i robi wrażenie, wnosi też do całości jedyne „ale”. Nie chodzi bynajmniej o jej zawodność, bo poza jednym elementem, wszystko zadziałało jak należy. Chodzi raczej o jej przełożenie na rozgrywkę. Było tu kilka elementów, które nie dały wg nas oczywistego – wizualnego lub audiowizualnego – efektu, co wprowadziło do rozgrywki odrobinę chaosu (jak to się otworzyło?) lub niepotrzebne zastoje (co się otworzyło?). Komunikacja to jedna z kluczowych reguł w escapach, więc trudno by grać w ciszy lub szepcząc. Być może dla bardziej licznych grup nie będzie mieć to jednak aż tak dużego znaczenia... Dla nas miało, ponieważ graliśmy w duecie. Pomimo to, plusów rozgrywki jest zdecydowanie więcej. Pomysłowość zagadek ogromna, zróżnicowanie zadań również. Wszystkie mocno osadzone w klimacie, a scenografia i dekoracje fantastycznie komponują się z tą lekko mroczną opowieścią. Pokój jest idealnie rozplanowany. I wbrew temu co sugeruje otrzymana na wyjściu ulotka, moja ocena to odzwierciedlenie naprawdę dobrej gry. Podobało nam się.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Pfadfinder
67 Pkt

35 Bewertungen

Skradzione serce

21.11.2018 | Besuchsdatum: 17.11.2018

Piotr R. 19 35 Bewertungen

To trzeci pokój, który odwiedziliśmy tego dnia. Uważamy że kolejność: Lannisterowie, Piraci, Nekromanta to bardzo trafiona kolejność. Pozwala ona stopniować napięcie i w pełni cieszyć się z zagadek każdego pokoju.
Nasza ekipa liczyła dwie osoby.
Pokój obsługiwany przez aplikację, co wprowadza klimat i pozwala w pełni odciąć się od świata zewnętrznego. Pokój jest "rozbudowany" - przejścia, odkrycia, schowki.
Klimat pokoju, jego fabuła, wystrój - w pełni oddają charakter horrorów.
Zagadki i ich rozwiązania są logiczne. Pokój jest liniowy. 60 minut to wystarczający czas na wyjście z pokoju bez pośpiechu, bez nerwów, czy niepotrzebnego napięcia. Pokój dobry dla grup zarówno początkujących, jak i tych które mają za sobą przygodę z większą liczbą ER.
Dziękujemy za wspólną zabawę. Pozdrawiamy Asię, Jagnę i MIchała

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Anastazja K. 2
Anastazja K. 2

Wanderer
32 Pkt

9 Bewertungen

Powalający

05.11.2018 | Besuchsdatum: 05.11.2018

Anastazja K. 2 9 Bewertungen

Najlepszy pokój w Szczecinie według mnie, jestem pod ogromnym wrażeniem zaawansowanych zagadek i elektroniki, zagadki mimo nadprzyrodzoności są bardzo logiczne. Fabuła wciągająca, pokój rozbudowany i ciagle na nowo zaskakiwał, nawet gdy wydawało się ze bardziej nie może. Moim zdaniem numer 1 pod każdym względem i poszłabym z chęcią jeszcze 100 razy.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Zdobywcy
Zdobywcy

Pfadfinder
52 Pkt

9 Bewertungen

A jednak istnieją, pora uwierzyć...

28.10.2018 | Besuchsdatum: 28.10.2018

Zdobywcy 9 Bewertungen

Wejść do pokoju w [spojler] było ciężko, ale warto było przez to przejść. Już na samym początku serce podeszło do gardła...

Musicie sami się przekonać jak tam jest. My wyszliśmy zadowoleni, a Wy?

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

VooVoo
VooVoo

Entdecker
280 Pkt

173 Bewertungen

...

09.09.2018 | Besuchsdatum: 17.08.2018

VooVoo 173 Bewertungen

Logiczne i zróżnicowane zagadki doskonale wpisane w mroczny klimat pokoju. Faktycznie w pokoju nie znajdziemy żadnej kłódki, gdyż rządzi tu elektronika. Ciekawy system w jakim przebiega narracja Demonów. Polecam.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

beras77
beras77

Pioner
187 Pkt

168 Bewertungen

Demonie wykiwamy Cię;)

12.08.2018 | Besuchsdatum: 11.08.2018

beras77 168 Bewertungen

Pokoj zdecydowanie zaskakuje gabarytami i to już od wejścia, czyli plus;) Byłem tylko w 2 os i każdy miał co robić. Wykonanie staranne, w świetnym klimacie, choć widać momentami zużycie pewnych elementów (np. porozklejane książki). Geberalnie w komentarzach pisano, że ma się wpływ na rozgrywkę, my tego nie zauważyliśmy - ale za to idea Demonów jest nowoczesna i bardzo rozbudowana. Pozwala poczuć się jak w starym dworze:) Elektronika na wysokim poziomie, to na pewno. Jedyne co to radzę obsłudze usunąć zagadki, które już nie biorą udziału w grze, bo wciąż czekaliśmy na ich rozwiązanie. Polecam grupom z jakimś juz doświadczeniem!:)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Asia K. 7
Asia K. 7

Wanderer
33 Pkt

9 Bewertungen

Demonicznie mocne przeżycie

20.01.2019 | Besuchsdatum: 08.10.2018

Asia K. 7 9 Bewertungen

Już wchodząc do pokoju odczuwa się jego klimat, po zdjęciu opaski strach tylko się zwiększa. Wystrój przerażająco realistyczny, a obsługa bardzo wczuwa się w przysparzanie nam dodatkowych emocji. Rozgrywka jest naprawdę rozbudowana i całkowicie elektroniczna. No i te demony! Kto nie lubi kłódek, za to z pewnością lubi się bać - musi odwiedzić ten pokój! Nie zaliczam się ani do jednej, ani do drugiej grupy, ale również polecam ten pokój! :)

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Weiter anzeigen

Räume in der Nähe

Diese Seite verwendet Cookies

Du kannst sie in deinen Browser-Einstellungen deaktivieren. Manche Einstellungen können danach unverfügbar sein.

Siehe unsere Cookie Regelungen.

OK, ICH HAB VERSTANDEN