Escape Room Operacja BYFYJ

Operacja BYFYJ

Lockme Partner

28

28 Bewertungen

|

6

Rybnik: 6. Platz

|

Śląsk: 27. Platz

|

PL 158

Polen: 158. Platz

|

9.1/10

Spotkanie z pewnym mężczyzną sprawia, że trafiacie do jednej z rybnickich kamienic. Pozornie proste zadanie stawia Was w bardzo dziwnej sytuacji. Postanawiacie wziąć... [więcej]

2-5 Spieler

70' Minuten

Erzählform

schwer

Fabel

Spotkanie z pewnym mężczyzną sprawia, że trafiacie do jednej z rybnickich kamienic. Pozornie proste zadanie stawia Was w bardzo dziwnej sytuacji. Postanawiacie wziąć sprawy w swoje ręce i rozwikłujecie zagadki starej kuchni. Szybko zauważacie, że miejsce w którym się znaleźliście kryje wiele tajemnic
a upływający czas działa na waszą niekorzyść.

UWAGA!
Pokój "Operacja BYFYJ" (od września 2019) jest rozbudowaną wersją pokoju "Byfyj - Kuchenna Rewolucja"
Większość zagadek nie uległa zmianie.

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Nicht für Schwangeren

Nicht für Klaustrophobiker

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Sichercheitsschlüssel

Notbeleuchtung

Nur Niedervolt eingesetzt

Adresse

Open The Lock - Rybnik

ul. Gliwicka 26
44-200 Rybnik

Andere Räume an diesem Ort

Inhabersdaten

P.H.U. „K&K” Dawid Margiciok
Mała 19C
44-200 Rybnik
St-ID: 6422596136

Spielordnung

Spielordnung

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 28 Bewertungen

Allgemeine Note 9.1/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.6/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

25

20

15

10

5

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

28 Bewertungen

Q
Q

Reiseführer
460 Pkt

250 Bewertungen

#264

10.11.2019 | Besuchsdatum: 10.08.2019

Glaubwürdige Bewertung

Q 250 Bewertungen

Jedno z naszych największych escapowych zaskoczeń. Tak szczerze, to wybór pokoju był trochę przypadkowy, na zasadzie dopełnienia dziennego grafika podczas escape tripu po Śląsku, a okazał się jego bardzo mocnym punktem. Całość w wymiarze wizualnym ma swój urok, choć jest to najprawdziwsza kuchnia sprzed kilku dekad. Zagadkowo ten ER jest doskonale poprowadzony. Wykorzystanie zwyczajnych akcesoriów domowych na potrzeby zagadek było… nadzwyczajne :) W żadnym innym pokoju na Śląsku, nie odczuliśmy tak mocno śląskości jak tutaj, co dla graczy z drugiego końca kraju miało tym większą wartość. Duża w tym również zasługa Mistrza Gry. Ze świadomością, że ten pokój może podzielić graczy w ocenie, bardzo polecam!

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Sebi.x
Sebi.x

Globetrotter
230 Pkt

51 Bewertungen

Na szolce tyju u omy

08.11.2019 | Besuchsdatum: 07.11.2019

Glaubwürdige Bewertung

Sebi.x 51 Bewertungen

Pokój rzeczywiście przenosi na do dawnych czasów typowo śląskiej rodziny. Tu robi się sentymentalnie dla tych, którzy na Śląsku się wychowali. Chociaż akcja cofa nas o kilkadziesiąt lat do połowy XX wieku, zagadki znajdujące się w pokoju w dużej mierze są naszpikowane elektroniką. Rozwiązywanie ich daje dużo radości, chociaż mieliśmy problem ze startem. Potem jednak poszło z górki.
Dużym atutem pokoju jest sam mistrz gry - człowiek z pasją i prawdziwy hanys, co dla tego pokoju jest idealnym połączeniem.
Może nie było jakiegoś efektu "wow", ale pokój wart jest odwiedzenia, szczególnie dla fanów ER. Dobra okazja do tego, aby się sprawdzić.
Polecam szczególnie ludziom ze Śląska, ale i dla osób spoza jego granic może być ciekawą lekcją historii.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Trouble_maker
Trouble_maker

Pionier
220 Pkt

143 Bewertungen

Byfyj pełen tajemnic.

30.09.2019 | Besuchsdatum: 28.09.2019

Trouble_maker 143 Bewertungen

Byfyj to pokój, który potrafi zaskoczyć, chociaż na pierwszy rzut oka to tylko stara kuchnia, jednak z czasem odnajduje się w niej coraz to więcej ukrytych tajemnic.

Stara, babcina, śląska kuchnia została tu bardzo dobrze odwzorowana, elementów wystroju jest naprawdę wiele, a mimo to świetnie ze sobą współgrają. Podkład dzwiękowy również pozwala przenieść się w czasie. Widać dbałość o szczegóły.

Jak sam właściciel pokoju podkreślił skupiał się on wyjątkowo na zagadkach co jak najbardziej jest zauważalne. Łamigłówek jest naprawdę mnóstwo i zostały ona głęboko przemyślane oraz skrupulatnie wykonane. Należy wyostrzyć swoją spostrzegawczość, a wtedy wszystko powinno się udać. Zagadki nie są skomplikowane, zdarza się, że są złożone lub też należy wykazać się pewną dawką cierpliwości albo spojrzeć na pewne rzeczy inaczej... Ale koniec końców wszystko składa się w logiczną całość.

Muszę dodać, że niektóre pomysły na pewne rozwiązania będą długo w mojej głowie.

Na koniec pochwały dla właściciela, bardzo symaptyczny mężczyzna, który mimo faktu, że pokój zna na pamięć to emocjonował się całą rozgrywką wraz z nami.

Myślę, że warto dać się zamknąć w tej starej kuchni i spróbować rozwikłać jej wszystkie zagadki.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

gregory.sk8
gregory.sk8

Wanderer
28 Pkt

9 Bewertungen

Kobieto, coś ukrywasz!

25.10.2019 | Besuchsdatum: 23.10.2019

gregory.sk8 9 Bewertungen

Pierwsze wrażenia - eee....to który mamy rok??? ;) Chyba coś poszło nie tak, bowiem znaleźliśmy się w śląskiej kuchni sprzed lat.

Godne odwzorowanie poprzez umieszczenie w niej prawdziwych elementów z tamtych lat. Czasami można było zauważyć klej na niektórych przedmiotach, który troszeczkę niszczył ich wizerunek, lecz zjawisko to wystąpiło bardzo rzadko.

Bardzo fajny zwrot akcji w pewnym momencie ;)

Mechanizmy fajne, czasem aż intrygujące (jak to może działać w ten sposób?;)). Zagadki nie przekombinowane, raczej nietrudne.

Mistrz gry miły, dobrze się z nim pracowało. Nie czuje się przy nim negatywnej presji kończącego się czasu. Jeśli chodzi o ewentualne podpowiedzi - super! W grze nie chodzi o to, aby podpowiedzi wyglądały jak prowadzenie gracza za rączkę. Były one przekazywane w ten sposób, abyśmy nadal mogli rozwiązać zagadkę samodzielnie, lecz z niewielką wskazówką. O to chodzi!

Ogólnie polecam każdemu przygodę kuchenną ;)

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

prexxon
prexxon

Wanderer
28 Pkt

11 Bewertungen

Ogień z kuchni

08.11.2019 | Besuchsdatum: 07.11.2019

prexxon 11 Bewertungen

No poorostu mistrzostwo świata .

Pierwszy nasz pokój z poziomem "doświadczonym" i tak też było zagadki naprawdę ciężkie wymagające myślenia, drobna rada nie ma co przekombinowac z rozwiązaniem. Wystrój klasa wszystko odzwierciedla tamte czasy .

Pomysł na zagadki i mechanizmy jakie działają w tym pokoju na poziomie mistrzowskim. Do teraz zastanawiam się jak to wszystko działa w tym pokoju .

Udało nam się go opuścic 4 minuty przed końcem ale najlepsza była satysfakcja z wygranej.

Polecam każdemu kto znajdzie się w Rybniku.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

michal.i5
michal.i5

Wanderer
44 Pkt

4 Bewertungen

Gryfno izba

07.07.2019 | Besuchsdatum: 30.06.2019

Glaubwürdige Bewertung

michal.i5 4 Bewertungen

Jeśli miołżeś oma, kiero miała we kuchnyi prawdziwy byfyj, a terozki ci tynsko do tej izby, zapisuj się pryndko do Byfyja!

Bardzo realistycznie oddany klimat typowej śląskiej izby z zeszłego wieku. Duża dbałość o szczegóły i ogólny klimat. Zagadki bardzo różne - od bardzo prostych po naprawdę skomplikowane - zalecalibyśmy wizytę grupom, które mają już za sobą kilka wizyt w innych escape roomach.

Jest to solidnie wykonany pokój. Nie ma co oczekiwać fajerwerków, na które coraz częściej wysilają się twórcy er, ale widać, że autor włożył w konstruowanie pokoju dużo serca. A przecież to serce było najważniejszą częścią ślunskiej chałpy, a nie fajerwerki! :)

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Reiseführer
435 Pkt

250 Bewertungen

Cyrk Kamiennyvh Braci w Babcynej kuchni

03.01.2019 | Besuchsdatum: 09.12.2018

Cyrk Kamiennych Braci 250 Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci postanowił trochę odpocząć od niebezpiecznych miejsc i niecodziennych tajemnic. Udaliśmy się do babci, ażeby podczas jej nieobecności upiec jej ulubione ciasto. Jednak zadanie to również okazało się nie lada wyzwaniem i kolejnym wyścigiem z czasem. Babcyne sprzęty odmawiały posłuszeństwa, a znalezienie odpowiedniego przepisu i składników przerodziło się w zadanie godne Sherlock Holmesa.

Wystrój pokoju przywodzi na myśl ER pierwszej generacji. Mamy tu do czynienie z fajnie przygotowanym, ale skromnym i dość zwyczajnym pomieszczeniem. Jest to na pierwszy rzut oka po prostu kuchnia sprzed kilkudziesięciu lat. Choć niektóre meble i sprzęty kryją swoje tajemnice i spełniają niecodzienne funkcje.

Zagadki - bo na nie tutaj został położony największy nacisk, są ciekawie skonstruowane i dobrze dopasowane do klimatu. Choć pokój wygląda na pierwszą generację ER, to potrafi momentami zaskoczyć fajnie wykorzystanymi elementami elektronicznymi, które dobrze tutaj współgrają z rozwiązaniami tradycyjnymi. Poziom trudności jest dość wysoki dlatego polecamy zabawę osobom, które mają już na koncie przynajmniej klika pokoi.

Obsługa swoją rolę spełniła bardzo dobrze. Właściciel firmy był sympatyczny i rozmowny.

Podsumowując, Byfyj to niezły ER przygotowany w starym stylu. Na "fajerwerki" wizualne nie ma co liczyć, dlatego polecamy go raczej osobom, dla których w pokojach ucieczek najważniejsze są zagadki oraz mają już jakieś doświadczenie w tej rozrywce.

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 10/10

Klima: 6/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Navigator
116 Pkt

100 Bewertungen

Pokój kuchenny, ot.

09.12.2018 | Besuchsdatum: 09.12.2018

Szalony Kapelusznik 100 Bewertungen

"Ten pokój był w porządku - to był miło spędzony czas, ale oczekiwaliśmy czegoś więcej."

I znowu odwołuję się do rozwinięcia oceny wg lockme.
Po Byfyju - jako po nowym pokoju na rynku - spodziewaliśmy się czegoś więcej, to prawda.
Fajerwerków nie ma co oczekiwać. Sporo [jak na rozmiar pokoju] naklejek "nie dotykać".

Z drugiej strony, pokój był w porządku, trzeba nastawić się faktycznie na spostrzegawczość i uważność wobec drobnych szczegółów, bo bez tego gra nie postąpi do przodu.

Wydaje mi się, że cztery osoby w pokoju to za dużo. Chyba lepiej wybrać się 2- lub 3- osobową grupą, ale jak wolicie.

Gra przyjemna dla osób szukających relaksu, chcących przyjemnie spędzić ze sobą tę godzinkę. Głowy nie urywa, ale też nie ma jakichś poważniejszych zarzutów.
Bardziej pokój zagadek [pokój z zagadkami] niż escape room napędzany emocjami i "magią".

Właściciel miły, rozmowny i zaangażowany, potraktował nas gościnnie i uprzejmie :)

Podsumowując, daję 6, gdyż wiem że są pokoje, w których flow jest większy, i które bardziej skradły moje serce.
Byfyj jest miejscem zabawy, nawet dobrej zabawy, dla znajomych, rodzin itp., początkujących lub lekko wprawionych w klimatach ER.

Allgemeine Note: 6/10

Game Master: 10/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Dawid L. 8
Dawid L. 8

Wanderer
27 Pkt

6 Bewertungen

Gdzie kucharek sześć, tam ...

26.07.2019 | Besuchsdatum: 01.06.2019

Dawid L. 8 6 Bewertungen

Pomimo, że Open The Lock bardzo mi podpadł pokojami Żorskimi to te Rybnickie wręcz powalają!
Stara szkoła tworzenia pokoi w niesamowitym wydaniu.

Typowa śląska izba - dbałość o szczegóły niesamowita!
Pokój polecany grupę nie oczekujących "strzelających fajerwerków". Tutaj zdecydowanie liczą się idealnie dopracowane zagadki i dobra zabawa.


Klimat, wykonanie, obsługa - rewelacja!

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Weiter anzeigen

Populäre Räume in deiner Nähe

Checke Spiele, die am häufigsten von Spielern aus deiner Nähe gewählt werden

Escape Rooms für erfahrene Spieler

Nimm die Herausforderung in einem der schwierigsten Räume an