Escape Room Winiarnia

Winiarnia

Modernisierung

Geschlossener Raum

Będąc jedną z najbardziej znanych i szanowanych grup zajmujących się nie do końca legalnymi usługami, dostajecie pewną propozycję. Niesamowicie bogaty, aczkolwiek... [więcej]

2-5 Spieler

60' Minuten

Abenteuer

mittel

Fabel

Będąc jedną z najbardziej znanych i szanowanych grup zajmujących się nie do końca legalnymi usługami, dostajecie pewną propozycję. Niesamowicie bogaty, aczkolwiek zachowujący anonimowość człowiek, zleca Wam wykradnięcie bardzo cennej receptury. Zawiera ona składniki do wykonania najlepszego na świecie wina.
Jak się okazuje to nie takie proste...

Zusätzliche Information

Nicht für Schwangeren

Nicht für Klaustrophobiker

Adresse

Escape Room Katowice - Katowice III

ul. Stawowa 3a/2
40-095 Katowice

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 23 Bewertungen

Allgemeine Note 8.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.2/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.3/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

25

20

15

10

5

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

23 Bewertungen

Mr.
Mr.

Reiseführer
345 Pkt

215 Bewertungen

Mr. & Mrs. z przyjaciółmi: Wszędzie beczki

09.02.2019 | Besuchsdatum: 22.12.2018

Mr. 215 Bewertungen

W końcu udało nam się dotrzeć do Winiarni :) Pierwsze na co muszę zwrócić uwagę dosyć niska sumaryczna ocena tego pokoju co mnie dosyć zastanawia bo jednak nam sprawił sporo radości a pod względem wystroju też nie ma się czego wstydzić. No ale gust jest jak wiadomo co, każdy ma swoją ;)

Na pierwszy ogień idzie wygląd i tutaj komentarze nie kłamią, przestrzeń w której rozgrywa się akcja jest naprawdę spora ale przy tym bardzo fajnie i klimatycznie wykonana, jedynie pierwsze pomieszczenie odbiega trochę poziomem. Rekwizytów związanych z tematyką mamy mnóstwo i widać że bardzo się postarano byśmy poczuli się jak w tytułowej winiarni.

Zagadki również stoją na fajnym poziomie. Nie uświadczymy co prawda skomplikowanych rozwiązań ale na skróty twórcy też nie poszli. Wszystkie łamigłówki są tematyczne i pasujące do ogólnej koncepcji pokoju. Jest ich sporo a dodatkowo są nieliniowe tak więc trzeba się streszczać bo czas szybko ucieka. Nie do końca pasuje mi tylko wykonanie rekwizytów do jednej z nich bo dosyć łatwo można go "rozmontować" niechcący co na końcu praktycznie uniemożliwia samodzielne rozwiązanie zagadki ;/ Cała reszta jest naprawdę solidnie wykonana i dająca bardzo dużo frajdy z rozgrywki.

Obsługa jak zwykle bardzo sympatyczna i rozmowna jak zwykle zresztą :)

Podsumowując, mogę Winiarnie polecić każdemu niezależnie od doświadczenia bo konstrukcja pokoju oraz zagadek jest taka że raczej każdy sobie w nim poradzi. Jak chodzi o pokoje z Escape Room Katowice to jeden z lepszych.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Mrs.
Mrs.

Reiseführer
380 Pkt

202 Bewertungen

W winiarni.

26.03.2019 | Besuchsdatum: 22.12.2018

Mrs. 202 Bewertungen

Pokój zaskoczył nas przede wszystkim dużą powierzchnią, jest w nim co robić, a byliśmy w 4. Myślę, że w mniejszej grupie może być już ciężko wyrobić się w czasie. ER jest przyjemnie zaaranżowany, a zagadki są logiczne i różnorodne. Przyda się też umiejętność szukania i odrobina doświadczenia.

Bawiliśmy się dobrze, dobra propozycja dla większej grupy, która nie lubi ciasnoty w pokoju :)

Obsługa 10/10.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Buchol
Buchol

Navigator
101 Pkt

31 Bewertungen

W winiarni

04.11.2018 | Besuchsdatum: 03.11.2018

Buchol 31 Bewertungen

Dużym plusem tego pokoju jest jego wielkość, nie ma co ukrywać, przecież każdy uwielbia multiroomy. Zagadek jest dużo i nie są one liniowe co w tym przypadku jest jednocześnie zaletą jak i wadą, bo często można znaleźć w tym pokoju coś, zafiksować się na tym co jest naturalną koleją rzeczy i zmarnować wiele czasu dochodząc do wniosku, że to przyda nam sie dopiero później. Nieliniowość rzeczywiście sama w sobie nie może być wadą, ale tu mam wrażenie, że niektóre rzeczy były za bardzo od siebie oddalone. Nie mniej Winiarnia do bardzo dobry pokój, trzymający standardy i wybijający się na mapie Katowic. Zdecydowanie polecam. Dobrze iść grupą nawet pięcioosobową. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 8/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Sandra K.
Sandra K.

Pfadfinder
54 Pkt

46 Bewertungen

Katowicka Winiarnia

11.11.2018 | Besuchsdatum: 12.10.2018

Sandra K. 46 Bewertungen

Wybraliśmy się w 4 osoby, gdzie 2 mają już naście pokoi za sobą natomiast pozostałe tylko kilka. Pokój trudny, nieliniowy. Plus za wielkość bo metraż robi wrażenie. Nie był to nasz dzień,ponieważ udało nam się dojść gdzieś tylko do połowy pokoju, w związku z czym czuliśmy niedosyt ale myślę, że będąc z grupą w której wszyscy są doświadczeni lepiej by nam poszło. Na pewno nie jest to pokój dla niedoświadczonych. Obsługa w porządku.

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 8/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Sehr schwer

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pfadfinder
86 Pkt

91 Bewertungen

Przepis - na dobrze spędzony wieczór :)

22.09.2018 | Besuchsdatum: 19.09.2018

Szalony Kapelusznik 91 Bewertungen

Chyba z każdym kolejnym odwiedzonym pokojem moje oczekiwania stają się coraz wyższe, i osobiście już nie tak bezproblemowo przychodzi mi wlepianie "dziesiątek" za tańczenie z gwiazdami ;)

Co nie znaczy, że pokój nie trzyma poziomu. A więc do rzeczy:

Spora ilość zagadek, z czego większość typu klasycznego- analogowego, część natomiast z pomysłem, nietypowa, zaskakująca [+].

Sposoby na ukrycie kodów, kluczyków trzymają poziom [+], natomiast same cyferki mogłyby być bardziej w klimacie - wyryte, wypalone, wyrzeźbione... foliowe naklejki to tak średnio [-].

Jak już tu wszyscy piszą, to i ja potwierdzam, że duża powierzchnia [+] i bardzo ciekawe przejścia i schowki [+], aczkolwiek moim zdaniem jest to zbyt duży spoiler, bo zawsze lepiej, kiedy odkrywanie kolejnych pomieszczeń zaskakuje niczego nie przypuszczających graczy. W tej kwestii obsługa moim zdaniem też zbytnio zaspoilowała [-], podając przed rozgrywką nie tylko metraż pokoju, ale i co nam się przyda, co nam się nie przyda, na co zwrócić uwagę... [-] Można było te niezbędne komentarze umieścić w środku, jako element gry, np. w formie listu albo nagrania od właściciela - to taka sugestia.

Plus za aranżację całego lobby [+].

Podkład dźwiękowy pasujący [+], dla mnie "zazgrzytało" to, że nie czekał on już na nas w środku, tylko został włączony nagle z pół minuty po naszym wejściu [-].

Brakowało mi trochę wrażeń zapachowych - może można by i nad tym popracować ;)

Niektóre elementy naprawdę dałoby się zhakować i obejść, pomijając zagadki. Nie zrobiliśmy tego, bo zostaliśmy ostrzeżeni, ale konstrukcje nie są odporne na nieuniknioną inwencję graczy [-].

Daję mocne 9, bo pokój zapewnił nam radość w trakcie gry, bo był przyjemny, integrujący nas - graczy z różnym doświadczeniem [60, 20 i 1 pokój]. Każdy czuł się jak u siebie, panowała swoboda, przestrzeń do komunikacji i wystarczało zadań dla każdego :)

Myślę, że 3 osoby to optymalna ilość osób do gry,
aczkolwiek gwoli uczciwości muszę zaznaczyć, że technicznie pokój jest do przejścia również w pojedynkę - jeśliby ktoś chciał spróbować :)

Podsumowując, Winiarnia jest nową, świeżą propozycją w Katowicach. Zamiast nowoczesności stawia na dynamikę i rozwój gry, postępowanie naprzód i przyjemną zabawę.

Na pewno polecamy do odwiedzenia. Naszym zdaniem warto :)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

ada.to.nie.wypada
ada.to.nie.wypada

Wanderer
48 Pkt

25 Bewertungen

Wina, wina, dajcie!

03.09.2018 | Besuchsdatum: 02.09.2018

ada.to.nie.wypada 25 Bewertungen

A właściwie jego recepturę.
Dużym plusem pokoju jest jego wielkość.
Wystrój i dekoracje są spójne z tematyką pokoju i jego fabułą. Pokojowi nie można nic zarzucić do jego klimatu.
Jeśli chodzi o zagadki jednak nie znajdujemy tutaj niczego nowego ani zaskakującego. Całość głównie polega na szukaniu, ewentualnie skojarzeniu kilku faktów lub policzeniu. Brakowało mi pod tym względem efektu WOW.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

XPio11
XPio11

Neuling
15 Pkt

4 Bewertungen

Pokój dobry i tyle

20.01.2019 | Besuchsdatum: 18.01.2019

XPio11 4 Bewertungen

Pokój jest dobrze wykonany, zdecydowanie najlepszy w ERK. Zagadki nieliniowe, pokój ogromny a obsługa też nie najgorsza. Miło spędziliśmy czas. Pokój o niskim poziomie trudności, ale niektóre zagadki przynajmniej naszym zdaniem nie miały sensu. Pokój dla grup niedoświadczonych, ale bardziej zaawansowane grupy też się nie zawiodą.

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 8/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Reiseführer
435 Pkt

247 Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci i nietypowe zlecenie

06.09.2018 | Besuchsdatum: 15.08.2018

Cyrk Kamiennych Braci 247 Bewertungen

Regularne mierzenie się z siłami zła odcisnęło na nas pewne piętno. Ciężkie doświadczenia oraz chęć szybkiego wzbogacenia się sprawiły, że zdecydowaliśmy się zejść na przestępczą ścieżkę. Człowiek, który zwrócił się do nas ze zleceniem, zaufał naszym umiejętnościom łamania szyfrów, otwierania skrzyń i drzwi. Zadanie, które otrzymaliśmy było ciekawe- człowiek ów zechciał stać się posiadaczem receptury na najlepsze wino świata. Cena nie grała dla niego roli, co tylko ułatwiło nam decyzję. I tak weszliśmy do winiarni.

Wystrój pokoju przygotowany jest solidnie, znajduje się w nim sporo rekwizytów nawiązujących do tematyki. Jest jednak kilka elementów, których wykonanie mogłoby być bardziej autentyczne. Grze towarzyszy przyjemna muzyka z dawnych lat. W kwestii powierzchni "Winiarnia" jest zdecydowanie scenariuszem dużym. Przestrzeń zagospodarowano z pomysłem.

Zagadki Winiarni są w wyraźnej większości analogowe, elektroniki jest bardzo niewiele. Głównie należy pokonać zamki i szyfry kłódek, których tutaj jest sporo. Brakuje za to jakichś bardziej efektownych czy oryginalnych rozwiązań. Pokój jest nieliniowy, co w połączeniu z powierzchnią i ilością zagadek powoduje, że ukończenie go jest zadaniem trudnym, jeśli nie bardzo trudnym.

Obsługa spisała się bardzo dobrze. Widać było zaangażowanie we wprowadzaniu grupy. Ciekawie też rozwiązano pewien element regulaminu, który tutaj stanowi niejako część scenariusza.

"Winiarnia" to całkiem ciekawa propozycja, której jednak zabrakło błysku. Poszczególne elementy prezentują się solidnie i większość ekip powinna bawić się dobrze, wykradając recepturę. Zdecydowanie jednak polecamy wizytę w większej grupie- w przeciwnym wypadku może być naprawdę ciężko.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

grzegorz s. 2
grzegorz s. 2

Pfadfinder
94 Pkt

51 Bewertungen

Pójść po wino do głowy

30.07.2018 | Besuchsdatum: 20.07.2018

grzegorz s. 2 51 Bewertungen

Troszkę wina musiało pójść zanim ten pokój powstał, widać że upojenie tym winem pomogło w kreatywności przy tworzeniu pokoju haha ha ha ha ha. Teraz poważnie! Pokój dobrze przygotowany, można powiedzieć dopieszczony. Zagadki fajne i logiczne, poza tym wystrój i zakamarki stwarzają tajemniczy klimat co skutkuje bardzo fajną zabawą w tym pokoju. Pokój jak najbardziej do polecenia dla wszystkich grup Escape-owych nieważne czy nowicjusze czy stare wygi każdy znajdzie coś dla siebie. Obsługa pierwsza klasa zawsze znajdzie czas na to by sobie pogadać za co dzięki.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Weiter anzeigen

Räume in der Nähe