Escape Room Szlak Nieumarłych

Szlak Nieumarłych

Lockme Partner

Zło nie zasypia nigdy. Zwłaszcza te skryte w prastarej Nekropolii, leżącej na zakazanym, biegnącym przez niezbadany mroczny las trakcie, zwanym przez druidów... [więcej]

5

5 Bewertungen

|

7

Gliwice: 7. Platz

|

Śląsk: 51. Platz

|

PL 321

Polen: 321. Platz

|

8.4/10

2-6 Spieler

80' Minuten

Thriller

schwer

Fabel

Zło nie zasypia nigdy. Zwłaszcza te skryte w prastarej Nekropolii, leżącej na zakazanym, biegnącym przez niezbadany mroczny las trakcie, zwanym przez druidów Szlakiem Nieumarłych. Czy za zachwianie granicy między światem żywych, a światem umarłych odpowiada Nekromanta, żyjący w swej leśnej pustelni? Czy macie w sobie na tyle odwagi, aby stawić czoła koszmarom i przywrócić ład? Czy zaryzykujecie wyprawę Szlakiem, z którego – jak powiadają – nie ma odwrotu?

Otwarto - 6.12.2019
SUGEROWANA LICZBA OSÓB: 4-6

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Klimaanlage

Kartenzahlung möglich

Ab 16

Nicht für Epileptiker

Nicht für Schwangeren

Nicht für Klaustrophobiker

Hier kannst du Escape Tales kaufen

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Sichercheitsschlüssel

Sicherheitsbutton

Notbeleuchtung

Nur Niedervolt eingesetzt

Türöffnung-Sicherheitssystem

Adresse

Open The Lock - Gliwice

44-100 Gliwice
ul. Zwycięstwa 50/8 (4.piętro) - Smocza Skała, Kopalnia, Stacja Kosmiczna
ul. Zwycięstwa 17/1 (1.piętro) - Świątynia Zagłady, Szlak Nieumarłych, Antygrawitacja

Andere Räume an diesem Ort

Preisliste

Adres pokoju: ul. Zwycięstwa 17/1, Gliwice

Grupa 2-5 osób: 150 zł
Grupa 6 osób: 180 zł

Cennik: https://www.openthedoor.net.pl/pl/oferta/7/

Öffnungszeiten

Pon-Czw: 17:00 - 20:00 (22:00)
Pt: 16:00 - 21:30 (23:30)
Weekendy: 12:30 - 21:30 (23:30)

Inhaber

Open The Door Dawid Łuszczewski
ul. Zwycięstwa 50/8
44-100 Gliwice
St-ID: 6312619899

Spielordnung

Spielordnung

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 5 Bewertungen

Allgemeine Note 8.4/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 7.7/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 8.6/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Schwer

25

20

15

10

5

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

5 Bewertungen

prexxon
prexxon

Wanderer
32 Pkt

26 Bewertungen

Druid i jego zadanie

16.12.19 | Besuchsdatum: 11.12.19

prexxon 26 Bewertungen

Pokój zasługuje na medal . Fabuła poorostu genialna wszystko związane ze sobą . Klimat jakbym mógł to bym stamtąd nie wychodził.

Ktoś kto byk w świątyni zagłady ten wie że zagadek jest mnóstwo a ja mogę tylko dodać że tutaj poprzeczka jest postawiona wyżej.

ilość zagadek i jakość oraz świetne szczegóły wygląd,mistrz gry no poorostu wszystko bylo na mega propsie .

Polecam każdemu bez wyjątku!!!

Mega pokój oby tak dalej ;)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

cruelandglorious
cruelandglorious

Pfadfinder
83 Pkt

29 Bewertungen

szlak niepowodzeń

14.01.20 | Besuchsdatum: 12.01.20

cruelandglorious 29 Bewertungen

Jako drużyna często i z ogromnym entuzjazmem wybieramy się na Śląsk. Kojarzy się nam z bardzo wysokim poziomem zarówno pokoi jak i obsługi. Sprawia to oczywiście, że gdy tylko widzimy nowy nabytek na tym terenie, od razu planujemy wyjazd. Tak było i tym razem. Czekały na nas dwa nowe pokoje, więc nie było na co czekać.
Rozwój Szlaku Nieumarłych był przeze mnie mocno obserwowany, liczyliśmy na tematykę, której jeszcze nie spotkaliśmy, nadszedł więc ten dzień kiedy pokój czekał na nas otworem i.... nie tego się spodziewaliśmy, to zdecydowanie nie jest śląski poziom.
Zacznijmy od samego początku. Jeżeli chodzi o pokój to po prostu nam nie podszedł, ani wykonaniem, ani tematyką (a właściwie nieco niezrozumiałym połączeniem tematyk). Ale no przecież się zdarza, nie wszystkie pokoje będą nam się podobały.
Pokój zastosowanymi rozwiązaniami mocno odstaje od tego, do czego branża pozwala nam się już przyzwyczaić i czego można byłoby się spodziewać po nowo otwartym pokoju. Zagadki są głównie logiczne, zdarzają się i takie, które według nas nie pasowały do klimatu pokoju, ale i takie, które były według nas bez większego sensu. Pokój jest także liniowy, co sprawia iż nie rozumiemy sugestii grania od 4 do 6 osób.
Głównym jednak elementem, przez który oceniamy pokój w sposób w jaki oceniamy to niestety obsługa.
Panie były całkiem miłe, ale mamy wiele zastrzeżeń do tego jak wyglądało prowadzenie naszej drużyny.
Wprowadzenie brzmiało niestety jak wyrecytowana formułka, a szkoda, bo lubimy, gdy prowadzący opowiadają historię z przekonaniem. Bardzo zepsuło nam jednak odczucia, wrażenie iż nie jesteśmy w ogóle obserwowani przez Mistrzynie Gry. Na odzew w intercomie czasami czekaliśmy tyle, że decydowaliśmy się dzwonić drugi raz, gdy już jednak prosiliśmy o podpowiedź, otrzymywaliśmy podpowiedzi do zagadek, które zostały już przez nas rozwiązane. Nie była to jednorazowa sytuacja, więc gdy otrzymaliśmy podpowiedź do jakichś trzech zagadek w tył, wzbudziło to w nas lekką irytację. Po grze oczywiście poruszyliśmy ten temat z prowadzącymi, usłyszeliśmy jednak, że to wina nie do końca dobrze ułożonych kamer. Po czasie wydało się być to dla mnie nieco dziwne, zagadkę do której prosiliśmy o podpowiedź rozwiązywałam osobiście, a nad ramieniem miałam kamerę, skierowaną wprost na wspomnianą zagadkę. W jednym aspekcie mogę się zgodzić z nieodpowiednim ułożeniem kamer- o jedną prawie uderzyłam głową (gdyby nie ostrzeżenie przyjaciela z drużyny).
Coś co bardzo psuje klimat zabawy to także słyszenie co dzieje się w pokoju obok lub w hallu. My niestety słyszeliśmy wyjście drużyny z innego pokoju, również gdy spytaliśmy Pań dlaczego tak jest, usłyszeliśmy, że mają wyliczony czas, w którym momencie pokoju jest która drużyna tak by się nie słyszały. Można to nazwać co najmniej nieodpowiednim, zakładanie, że drużyna będzie w takim czy innym momencie pokoju. Zwróciłam też uwagę na fakt, iż bardzo dobrze słychać samochody z zewnątrz, na co usłyszeliśmy, że musiało być otwarte okno.
Przy drążeniu tematu obserwowania nas na kamer usłyszeliśmy także, iż w tym momencie wychodziła drużyna z drugiego pokoju, co nie jest prawdą, ponieważ jak wspomniałam wyżej, słyszeliśmy moment wyjścia drużyny ze Świątyni Zagłady, a nawet ich moment opuszczenia firmy, w dodatku Panie były dwie. O podpowiedź prosiliśmy później. Kilka elementów zagadek jest na tyle niejasne, że uważamy iż rozwiązać je można tylko strzałem lub prośbą o pomoc. Ten temat także poruszyliśmy i Pani przyznała, iż może nie być on jasny.
Z pokoju nie wyszliśmy, jesteśmy oczywiście Paniom ogromnie wdzięczni za dodatkowy czas, który nam dały, jednak mimo to pokój zmęczył nas na tyle, że nawet nie mieliśmy zbytnio siły już jakoś konkretniej myśleć. Mimo wszystko oczywiście bardzo dziękujemy za daną szansę.
W ogólnym rozrachunku oceniamy pokój bardzo słabo i nie sądzimy, żebyśmy wrócili do tej firmy.

P.S. Zaufajmy trochę drużynom, z reguły jednak wiedzą na jaki pokój przychodzą ;)

Bewertung melden | Berichte anzeigen (2)

Allgemeine Note: 6/10

Game Master: 3/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

MadziaS
MadziaS

Wanderer
36 Pkt

13 Bewertungen

Super wyprawa

08.01.20 | Besuchsdatum: 06.01.20

MadziaS 13 Bewertungen

Pokój ten przerósł nasze oczekiwania!
Zagadki znajdujące się w nim są zróżnicowane, ciekawe i na wysokim poziomie. Są zachowane w klimacie pokoju, przez co dodają mu jeszcze większego klimatu, który towarzyszy przez całą rozgrywkę.
My wybraliśmy się w 2 osoby i daliśmy radę, jednak dla większego fun'u z rozgrywki polecamy wybrać się w większą liczbę osób :)
Pokój raczej nie jest typowym horrorem, a przynajmniej nie jest nastawiony na nieustanne odczuwanie strachu i napięcia podczas rozgrywki. Bardziej zaklasyfikowalibyśmy go do thrilleru.
Polecamy ten pokój każdemu, nawet osobą nieco strachliwym ;)

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Bogumił M.
Bogumił M.

Wanderer
48 Pkt

12 Bewertungen

Niby nieumarły

15.01.20 | Besuchsdatum: 14.01.20

Bogumił M. 12 Bewertungen

Od razu powiem, że jak dowiedziałem się o przygotowywaniu pokoju "szlak nieumarłych" to obserwowałem, kiedy wreszcie udostępnią ten pokój! Zdecydowanie brzmiało to w klimatach dobrej grozy i zastanawiałem się czy pójdą w stronę horrorów klasy B czy w ciężki i przytłaczający klimat Lovecrafta. Jeśli ktoś był w Świątyni Zagłady w tym samym miejscu to wie, że można zrobić świetnie współgrający pokój z zagadkami, bardzo dobrze zintegrowany i rozbudowany.
Zanim się wypowiem o samym pokoju to chcę powiedzieć, że bawiłem się dobrze, ale:
no niestety pokój nie poszedł to w żadną stronę. Klimat? Jakiś niby jest ale po pierwszym wrażeniu nic nie porwało mnie osobiście. Połowę zagadek zdecydowanie można by użyć w jakimkolwiek pokoju bo nijak miały się klimatem do nieumarłych.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 8/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Antwort der Firma {compr}

Żałujemy, że po wizycie na Szlaku Nieumarłych pozostał niedosyt. Jednak tak jak informowaliśmy na naszej stronie (opisy pokoju) oraz w mediach społecznościowych. Szlak Nieumarłych to horror/thriller w wersji "light", czyli poziomem strachu/grozy odległy od klasyków gatunku. Tutaj do gatunku nawiązuje nastrój/klimat i cała historia fabularna związana ze scenariuszem. Same zagadki - owszem, są różne. Nawet jak niektóre z nich są na tyle uniwersalne, że mogłyby wystąpić w innych klimatach. Nie mniej nie znaczy to, że nie pasują także do tego scenariusza :) Tym bardziej, że - jak zapewne trudno się nie zgodzić - ich ilość jest zdecydowanie ponadprzeciętna.

PS. Szanujemy subiektywną opinię, lecz mimo to mamy poczucie, że ocena ogólna jest jednak zbyt surowa :)

Tomasz G. 23
Tomasz G. 23

Neuling
14 Pkt

1 Bewertung

Bardzo fajny pokój

24.12.19 | Besuchsdatum: 14.12.19

Tomasz G. 23 1 Bewertung

Pokój bardzo ciekawy, trzeba się trochę nagłówkować aby wyjść z niego w czasie. Warto przyjść i spędzić czas nad rozwiązaniem zagadki. Pokój nie jest na tyle straszny co mroczny i ciemny oraz ciekawy, fajnie przygotowane zagadki i ciekawy scenariusz. Polecamy!

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Lerne Geschichte in diesem Raum

Erlebe diese tollen Geschichten mit deinen Freunden

Für ganze Familie perfekt geeigneter Raum

Wähle einen Raum, der der ganze Familie gewidmet ist