Menü Suchen Was ist ein Escape Room? Alle Räume Sonderangebote Gutscheine Escape Room Spiel Anmelden
Escape Room Krwawy Baron

Krwawy Baron

Lockme Partner

⚜🎉💈NOWY POKÓJ T4S 💈🎉⚜ Krwawy Baron to STEAMPUNKOWY ER ery wiktoriańskiej rewolucji technicznej, gdzie starożytna magia łączy się z nowoczesną techniką.... [więcej]

58

58 Bewertungen

|

3

Poznań: 3 Platz

|

Wielkopolskie: 3. Platz

|

PL 25

Polen: 25. Platz

|

9.8/10

2-5 Spieler

60' Minuten

Fantasy

mittel

Fabel

⚜🎉💈NOWY POKÓJ T4S 💈🎉⚜ Krwawy Baron to STEAMPUNKOWY ER ery wiktoriańskiej rewolucji technicznej, gdzie starożytna magia łączy się z nowoczesną techniką.
Jako agenci jej Królewskiej Mości musicie pokrzyżować plany Krwawemu Baronowi, który posiadł magiczną moc i wraz ze swoimi czcicielami chce zniszczyć parlament by przejąć kontrolę nad Wielką Brytanią. Czy Krwawy Baron podpisał pakt z diabłem czy to tylko sztuczki złą sławą owianego konstruktora… na to i wiele innych pytań będziecie musieli znaleźć odpowiedź. Pamiętajcie to w Waszych rękach spoczywa przyszłość Wielkiej Brytanii, a może i całego świata…

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Kinderfreundlich

Klaustrophobikern ungeeignet

Sicherheit

Überwachung

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Sicherheitsbutton

Notbeleuchtung

Türenöffnungsnotsystem

Adresse

Time 4 Secrets - Time4secrets Os. Orła Białego 74

Os. Orła Białego 74
61-251 Poznań

Öffnungszeiten

Ważne: W momencie gdy, wybrany przez Państwa termin rezerwacji dotyczy dnia, w którym robiona jest rezerwacja lub pragniecie zakupić Voucher prosimy o kontakt pod numerem 784 294 067 w celu potwierdzenia terminu telefonicznie, ponieważ w momencie, gdy pokoje nie są zajęte firma jest zamknięta.

Inhabersdaten

Time4secrets
Os. Oświecenia 23
61-206 Poznań
St-ID: 6671696061

Spielordnung

Spielordnung

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 58 Bewertungen

Allgemeine Note 9.8/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

50

40

30

20

10

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

58 Bewertungen

Swistakk
Swistakk

Entdecker
238 Pkt

73 Bewertungen

Celebryci internetów uciekają pt. 2

30.04.2019 | Besuchsdatum: 25.04.2019

Glaubwürdige Bewertung

Swistakk 73 Bewertungen

Nasza wizyta w Krwawym Baronie zaczęła się dość nietypowo, gdyż już w łazience czekała na nas pierwsza zagadka - odnalezienie wyjątkowo pomysłowo usytuowanych ręczników papierowych. Właściciel powiedział, że on sam ich nie mógł znaleźć przez tydzień po tym jak jakiś inny pracownik jest tam umieścił i widać, że jestem doświadczony zawodnik, że mi się szybko udało xD.

Sam ER jest w steampunkowym/staroangielskim stylu. Całkiem lubię te klimaty i trzeba przyznać, że kwestia wystroju została załatwiona po mistrzowsku. Gdy byłem w steampunkowej Alicji w Krainie Czarów w Katowicach (tzn. w niestety już zamkniętym pokoju "Po drugiej stronie..."), to zachwycałem się tam właśnie super wystrojem, jakimiś dekoracjami w stylu skorpiony z zespawanych ze sobą sporych nakrętek na śrubki itd., ale trzeba przyznać, że
tutaj w Baronie wystrój jest jeszcze rząd wielkości lepszy, o ile nawet nie dwa. [Spojler] System podpowiedzi również dobrze dopasowany do tamtejszych czasów.

Co do zagadek, to trzeba przyznać, że były na dość wysokim poziomie, zarówno pod względem jakości jak i trudności :). Byłem w dość nietypowej dla siebie mniej doświadczonej niż zazwyczaj grupce znajomych . Niestety trzeba przyznać, że pokój nas dość pokonał. Tzn. podpowiedzi były nam dawane w dobrym tempie, abyśmy wyszli z grubsza akurat o czasie, więc tu plus dla obsługi za ogarnianie tempa rozgrywki, ale niestety potrzebowaliśmy ich całkiem sporo. Nawet in hindsight odnoszę wrażenie, że niektóre momenty były naprawdę trudne i pomimo tego, że mieliśmy momenty przebłysku, gdzie zrobiliśmy coś nietrywialnego, to tych, których nie ogarnęliśmy still było dużo :P. Dlatego może mój odbiór na gorąco był trochę stonowany, bo wiadomo, że fajniej się człowiek czuje jak zagadki dobrze idą, ale to wcale nie znaczy, że gorzej ocenię ten pokój - wręcz przeciwnie, doceniam nieoczywistość, różnorodność pomysłowość zagadek i uważam, że pokój stawia przed nami interesujące wyzwanie. Różnorodność, bo znajdują się i zarówno takie bardziej standardowe (ale i wtedy są pomysłowe i ciekawe), manualne, na spostrzegawczość jak i z wykorzystaniem pewnych nietypowych rekwizytów. Rekord rzędu bodajże 44 minut też mówi, że pokój zdecydowanie do łatwych nie należy.

Jedna kwestia, którą mógłbym trochę zarzucić, to że momentami pokój nie dawał odpowiedniego feedbacku, że coś zostało wykonane dobrze, że nasze akcje czymś poskutkowały. Zazwyczaj było to widoczne, ale co najmniej dwa razy musieliśmy pomimo braku sensownego feedbacku (ew. po jakimś cichutkim "pyk") uwierzyć, że jednak coś się stało i zacząć wyszukiwać potencjalnych efektów. Druga kwestia, że w pokoju znajdują się pewne zmyłki. Obecność zmyłek jest często dyskusyjna, tutaj akurat niezbyt mi przypadły do gustu. Są to jednak raczej nieduże wady w porównaniu do ogólnej jakości pokoju.

A skąd się wziął tytuł tej opinii? Najpierw czemu pt. 2. Niedawno odwiedzałem w Warszawie pokój "Napad na Bank" i tam właściciel zaskoczył mnie tym, że mnie kojarzył z grupki Fani Escape Room i pamiętał w jaki sposób odpowiedziałem na jeden z jego postów 😀 (był to styl, well, dość pretensjonalny 😛, więcej szczegółów w mojej opinii z tego pokoju). Natomiast co do Krwawego Barona, to też pewnego dnia włożyłem swoje trzy grosze w dyskusję o Krwawym Baronie w jednym z tamtejszych postów, w którym pewna pani wyjątkowo zachwycała się nad tym pokojem (łatwo znaleźć przez szukajkę fbową) (mam nadzieję, że nikt wtedy jakoś źle nie odebrał mojej wypowiedzi, bo nie taki był mój cel, co najwyżej humorystyczny :P). I po rozmowie po grze w pokoju, jakaś taka gadka szmatka, co się podobało, no to i tamto itd i nagle kolejny raz zostałem wzięty z zaskoczenia i właściciel wręcz zacytował mój komentarz i ja takie yyy, ci właściciele to jednak mają dobrą pamięć do imion/twarzy z fb 😀. Ale przyznam, że właśnie trochę przez tamtą dyskusję Krwawy Baron mnie ciekawił i był to mój first choice przy wycieczce do Poznania, no i rzeczywiście mogę się tylko przychylać do tych wszystkich pozytywnych opinii 😉. Ale o innych pokojach chyba nie pisałem równie "ciekawych" komentarzy, więc na pt. 3 się prędko nie zanosi :P.

Dla escape roomowych wszędobylców mam jeszcze bonusową zagadkę - który inny pokój w Polsce ma bardzo podobny wystrój pierwszego pokoju jak pierwszy pokój Barona 🙂 (noo, pomijając oświetlenia, które jednak sprawiają, że końcowy odbiór jest istotnie inny)? Ci, którzy już byli w Baronie mogą już zgadywać, a jak ktoś nie był, to może się pokierować trzecim zdjęciem na górze 🙂. Jak ktoś chciałby poznać moją wersję odpowiedzi, to aby nie spoilować powiem to w taki zawoalowany sposób, że jest to pokój, dla którego napisałem opinię 8.03.2019 (co oczywiście bardzo łatwo wyszukać wśród moich opinii i co jednoznacznie go identyfikuje).

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Bushee
Bushee

Pfadfinder
89 Pkt

17 Bewertungen

Robota dla robota

16.07.2019 | Besuchsdatum: 05.07.2019

Glaubwürdige Bewertung

Bushee 17 Bewertungen

Pokój o naprawdę świetnym wystroju i klimacie. Przechodząc z miejsca na miejsce można naprawdę poczuć atmosferę Londyńskich ulic i domów epoki wiktoriańskiej, przyprawioną szczyptą steampunku.
Jest to pierwszy ER, w którym spotkałem się z przydziałem ról poszczególnym uczestnikom zabawy - niby banał, ale dodaje smaku i urozmaica rozgrywkę.
Zagadki, jak na Time4Secrets przystało, stoją na najwyższym poziomie. Brak kłódek, ciekawe mechanizmy i pomysłowe rozwiązania to niejako DNA tej firmy :)

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

betzik
betzik

Pfadfinder
50 Pkt

10 Bewertungen

Spóźnialski Krwawy Baron... #8

03.07.2019 | Besuchsdatum: 07.06.2019

Glaubwürdige Bewertung

betzik 10 Bewertungen

Jakiś czas temu odwiedziliśmy inny z pokojów Time 4 Secrets, więc do Krwawego Barona szliśmy przekonani, że i tym razem wystrój będzie na wysokim poziomie. Jednak to, co zobaczyliśmy w tym steampunkowym ER, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Ten pokój wyznacza zupełnie nowe standardy. Jest do tego stopnia klimatyczny, że początkowo trudno oderwać się od podziwiania rekwizytów i skupić na rozwiązywaniu zagadek. Same zadania, ze względu na sporą ilość wizualnych rozpraszaczy, są wymagające i potrzebna jest spora spostrzegawczość. Dużo oryginalnych rozwiązań i mechanizmów do rozszyfrowania powoduje, że czas ucieka nieubłagalnie. Naszej ekipie odrobinę go zabrakło i tylko dzięki właścicielowi, który o kilka chwil opóźnił plan Krwawego Barona, udało się ostatecznie udaremnić zamach.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

LetMeEscape⚡
LetMeEscape⚡

Navigator
127 Pkt

73 Bewertungen

Krwawy Baron!

05.06.2019 | Besuchsdatum: 25.05.2019

LetMeEscape⚡ 73 Bewertungen

Pierwsza przygoda z T4S i od razu taka petarda!

Wspaniały wystrój, świetne zagadki i rozwiązania, wszystko łączy się w logiczną całość!
Widać dużo serca i ogrom pracy włożonych w ten pokój, był moment że stałam i po prostu podziwialam wystrój...

Przemiły Pan z obsługi, polecam ten ER!
Chętnie odwiedzę pozostałe pokoje tej firmy :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Pfadfinder
89 Pkt

59 Bewertungen

Steampunk w służbie Jej Królewskiej Mości

25.06.2019 | Besuchsdatum: 23.06.2019

Piotr R. 19 59 Bewertungen

Krwawy baron to pierwszy steampunkowy pokój w Polsce, w którym dane było nam grać. Nie wiedzieliśmy zatem czego się spodziewać, ale byliśmy pewni, że będzie to coś naprawdę niezapomnianego. I mieliśmy rację. Krocząc śladami ekscentrycznego barona i jego wspólników przenieśliśmy się w wykreowany przez Time4Secrets świat - niezwykle imponujący, atrakcyjny i przykuwający wzrok od pierwszego wejrzenia. Nic tylko podziwiać. Gra świateł, doskonałe dekoracje i piękne rekwizyty podkreślają ogrom pracy włożoną w przygotowanie pokoju. Każdy nawet najmniejszy detal wykonany został z największą starannością. Niektóre rozwiązania techniczne są bardzo nowatorskie i niespotykane w innych pokojach. Klimat - perełka i majstersztyk. Zadania bazują na rozwiązaniach technicznych i manualnych, wymagają niekonwencjonalnego myślenia. Niestety, nam osobiście ich forma nie pasowała, momentami zabrakło nam płynnego przejścia między zadaniami i spójności fabuły. Nie zmienia to jednak faktu, że pokój jest naprawdę dopracowany i warto go poznać zwiedzając poznańskie escape roomy.
Dziękujemy Hubertowi za wspólną grę i poświęcony czas.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Paweł Prugar
Paweł Prugar

Pfadfinder
75 Pkt

36 Bewertungen

Zadanie wykonane

18.02.2019 | Besuchsdatum: 17.02.2019

Glaubwürdige Bewertung

Paweł Prugar 36 Bewertungen

Mistrzostwo Świata! Czasami zatrzymujesz się w jednym pomieszczeniu z milionem zagadek, gdzie jedna nakłada się na drugą i najchętniej byś z niego wyszedł przez wyjście awaryjne. Tutaj jest wręcz odwrotnie, każda lokalizacja to nowa przygoda w ramach jednego ER. Warto podkreślić wiele pracy włożonej w każdy detal. Zagadki - techniczna bomba. Generalnie moje Top 3 jeśli chodzi o odwiedzone pokoje.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Karen
Karen

Pfadfinder
62 Pkt

13 Bewertungen

#8 prawie!

20.06.2019 | Besuchsdatum: 07.06.2019

Karen 13 Bewertungen

Rewelacyjny!!! To jest jedyne okreśelnie, które przychodzi mi do głowy, gdy mam jednym słowem opisać ten pokój.

Dzień, w którym wybraliśmy się do Krwawego Barona nie był dla nas łaskawy. Na samym początku... pomyliliśmy adresy, hahahaha! Mimo, że odwiedziliśmy już wcześniej T4S i wiedzieliśmy, że Krwawy Baron mieści się w innej miejscówce, niż pokój w którym już byliśmy, odruchowo i na pamięć pojechaliśmy do znanego nam miejsca... Klops! Za 5 minut mamy zacząć grę, a my znajdujemy się w zupełnie innym miejscu Poznania. Sick! Sprint do auta i kierunek - prawidłowa miejscówka. Spóźniliśmy się 5 minut... Słabo. Ale na szczęście nie zostało nam to odjęte od czasu gry! Za to BARDZO BARDZO BARDZO dziękujemy. A co lepsze - zabrakło nam czasu na ucieczkę :/, wyszliśmy około 5 minut po czasie - i tu kolejne pokłony za to, że dostaliśmy możliwość ukończenia gry. Jakby nie ptrzeć - nie nasz dzień ;).

A co do pokoju. Od samego początku zaskakuje dbałością o szczegóły. Nawet te najmniejsze. Oryginalne zagadki, na bardzo wysokim poziomie, bardzo przemyślane, niektórym trzeba poświęcić więcej czasu i duuużo cierpliwości, a przy pokonywaniu kolejnych wykazać się niesamowitą zręcznością. No i nie ma opcji - nie obejdzie się bez współpracy grupy. Podczas pobytu w tym ER złapliśmy się na tym, że zamiast wykonywać zadania, skupialiśmy się na wystroju i podziwialiśmy pomieszczenie w którym się aktualnie znajdowaliśmy... Na prawdę - nie da rady się nie zachwycić!
Tutaj wszystko ze sobą współgra - klimat, wystrój, zadania, zagadki, fabuła - wszystko!

Jeszcze raz dziękujemy za wyrozumiałość ze strony obsługi!!!!!

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

SandrexP
SandrexP

Pfadfinder
74 Pkt

54 Bewertungen

Steampunk pełna gębą

17.03.2019 | Besuchsdatum: 16.03.2019

SandrexP 54 Bewertungen

Wprowadzeni do pokoju, ściągamy opaski i.... na początku zastanawiamy się czy to aby na pewno pokój, do którego mieliśmy trafić. Z biegiem czasu już nie mamy wątpliwości. Podążamy za poszlakami, komunikujemy się z Szefem Wywiadu i zachwycamy się wszystkimi detalami pokoju - a jest czym. Wszelkie elementy, wykonane z należytą starannością, są w pełni klimatyczne. Mnóstwo steampunkowych ozdób, gadżetów, elementów zagadek. A co do samych łamigłówek - są one również utrzymane na wysokim poziomie. 0 kłódek, masa rozwiązań elektronicznych i spójna, logiczną całość. Punkt kulminacyjny pokoju również bardzo fajny.
Udało nam się rozwikłać tajemnice Krwawego Barona i polecamy innym Uciekinierom ten pokój:)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

AraS12
AraS12

Pfadfinder
57 Pkt

23 Bewertungen

Fenomenalny Steampunk

24.02.2019 | Besuchsdatum: 23.02.2019

Glaubwürdige Bewertung

AraS12 23 Bewertungen

Bardzo, ale to bardzo polecam ten pokój. Brak kłódek, nieliniowe zagadki, ciekawe rozwiązania, z którymi spotkaliśmy się po raz pierwszy. Miła obsługa, ale co robi największe wrażenie to niesamowity wystrój, dopracowany pod każdym względem. Punkt obowiązkowy!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

alicja1
alicja1

Navigator
113 Pkt

34 Bewertungen

Polecamy!

14.04.2019 | Besuchsdatum: 14.04.2019

alicja1 34 Bewertungen

Z całą pewnścią możemy polecić ten pokój. Wszystko co lubimy w escape roomach w jednym miejscu- super klimat i wystrój, ciekawe, głównie elektroniczne zagadki (brak kłódek), brak niepotrzebnych dystraktorów:) Przez większość czasu wiadomo, na których zagadkach skupić się w danym momencie choć żeby je rozwiązać trzeba się czasem trochę nagłowić:) Odpowiednia ilość zagadek nawet dla 4osobowej grupy.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Weiter anzeigen

Räume in der Nähe

Diese Seite verwendet Cookies

Du kannst sie in deinen Browser-Einstellungen deaktivieren. Manche Einstellungen können danach unverfügbar sein.

Siehe unsere Cookie Regelungen.

OK, ICH HAB VERSTANDEN