Menü Suchen Was ist ein Escape Room? Alle Räume Sonderangebote Gutscheine Escape Room Spiel Anmelden
Escape Room Alladyn

Alladyn

Lockme Partner

Zostaliście uwięzieni w zaczarowanym świecie Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, w pałacu pewnego złego czarnoksiężnika. Doskonale wiecie, że musicie stąd uciec.... [więcej]

289

289 Bewertungen

|

16

Poznań: 16 Platz

|

Wielkopolskie: 16. Platz

|

PL 135

Polen: 135. Platz

|

9/10

2-5 Spieler

60' Minuten

Abenteuer

mittel

Fabel

Zostaliście uwięzieni w zaczarowanym świecie Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, w pałacu pewnego złego czarnoksiężnika. Doskonale wiecie, że musicie stąd uciec. Czy będzie to jednak takie proste?
Na wasze szczęście był to Alladyn. Znalazł się tu dokładnie w ten sam sposób, co wy. Mało tego - specjalnie dla was zostawił wskazówki. Lepiej go posłuchajcie, żeby nie utknąć w świecie Baśni na zawsze.

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Kinderfreundlich

Spiel auf Englisch verfügbar

Sicherheit

Überwachung

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Tür ist immer geöffnet

Sicherheitsschlüssel

Adresse

EXODUS - Poznań II

ul. Garbary 59, Poznań

Andere Räume an diesem Ort

Inhabersdaten

CAROTTI Karol Klonowski
ul. Fabianowska 12D/1
62-064 Plewiska
St-ID: 1251406450

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 289 Bewertungen

Allgemeine Note 9.0/10

225

180

135

90

45

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.6/10

250

200

150

100

50

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.5/10

225

180

135

90

45

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

200

160

120

80

40

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

289 Bewertungen

Monika1006
Monika1006

Navigator
101 Pkt

44 Bewertungen

Nie tylko dla dzieci :)

08.07.2019 | Besuchsdatum: 22.06.2019

Glaubwürdige Bewertung

Monika1006 44 Bewertungen

To co lubię w pokojach najbardziej - historia opowiedziana od początku do końca :) Zagadki różnorodne, idealnie wpasowane w fabułę pokoju. Czekamy na kolejne pokoje od Exodusa :)

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Paweł Prugar
Paweł Prugar

Pfadfinder
75 Pkt

36 Bewertungen

Kraina baśni

28.04.2019 | Besuchsdatum: 27.04.2019

Glaubwürdige Bewertung

Paweł Prugar 36 Bewertungen

Bardzo przyjemny pokój. który zaskakuje przede wszystkim tematyką i klimatem. Zagadki nie są wymagające, ale bardzo oryginalne, no i ten brak kłódek zdecydowanie na plus. Zadań w sam raz dla grup 3-4 osobowych. Obsługa miła i kompetentna. Polecam.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Swistakk
Swistakk

Entdecker
238 Pkt

73 Bewertungen

Cusz

02.07.2019 | Besuchsdatum: 09.06.2019

Swistakk 73 Bewertungen

Cóż, tej wizyty nie jestem w stanie zaliczyć do udanych. Spróbuję opisać zdarzenia w kolejności z grubsza chronologicznej.

W trakcie wprowadzenia technicznego zostaliśmy poinstruowani, że "Nie bawimy się w dekoratorów wnętrz" czy podobnymi innymi tekstami. No ja wiem że grupy lubią odwalać różne maniany i warto pewne uwagi techniczne przekazać, ale przez formę odebrałem wrażenie jakby mówiono do nas jak do dzieci i z góry zakładano naszą winę.

Przed wejściem do pokoju zostaliśmy poinstruowani, że wprowadzenie fabularne zostanie przeprowadzone już wewnątrz pokoju z głośników. Że będzie tak, że wchodzimy, słuchamy historii i gdy po niej zacznie grać muzyka rozpoczyna się gra. No to pan wychodzi, zamyka drzwi i zaczyna grać muzyka a jakiejś historii brak? Czułem się trochę zdezorientowany, ale pokminiłem chwilę, co się dzieje i zorientowałem się, że w tej muzyce jest jeszcze jakieś cichutkie mamrotanie. Wytężyłem maksymalnie słuch i zacząłem rozumieć większość słów, ale jak trzeba się tak skupiać aby zrozumieć każde słowo to ciężko jeszcze wyłapać ogólny sens historii, tym bardziej, jeżeli z jej pierwszej połowy nie słyszało się nic. Znajomi mieli dokładnie takie same wrażenia. W efekcie pierwszy raz zacząłem grę bez usłyszenia jakiejś fabuły. No ale ja jednak nie przywiązuję do nich wielkiej wagi, to raczej nie waży zbytnio na moim ogólnym wrażeniu.

W pewnym momencie (koło 40 minuty?) przestała nam grać owa muzyka, która wcześniej była bardzo zauważalna i nastała dziwna cisza, która trwała do końca gry. Choć dopuszczam możliwość, że miało to związek z przypadkowym zresetowaniem przez kolegę timera, który był w pokoju. No ale to też nie takie istotne.

Przejdźmy zatem do największego minusa pokoju, które stanowi istotna część jego zagadek. Dla kontekstu i humblebraga przytoczę taki fakt, że tego samego dnia byliśmy jeszcze w dwóch innych pokojach i braliśmy udział w drugim etapie PolandEscape (który był głównym powodem naszej wizyty w Poznaniu). I powiedzmy, że poszły nam ... bardzo dobrze 🙂. A z Alladyna nie wyszliśmy nawet z podpowiedzią :P. Ja rozumiem, że to wcale nie musi samo w sobie jeszcze nic znaczyć, ale nie, to nie jest tak, że on był trudny. On był zły. No i tak, jestem świadom, że pokoje się bardziej ludziom podobają, gdy się z nich wychodzi o czasie, a jak się nie udaje, to odbiór jest bardziej stonowany, ale mam wrażenie, że po grze na spokojnie jestem w stanie zazwyczaj ocenić pokój uniezależniając swoją ocenę od tego, czy poszło mi lepiej czy gorzej. Były pokoje, w których byłem wręcz zalewany falami podpowiedzi, bo sobie zupełnie nie radziliśmy (choć to w innych składach), a mimo tego bardzo mi się one podobały i figurują w moich topkach, a poszczególnymi zagadkami, które nas pokonały zdarzało mi się jeszcze długo ekscytować. Nie mogę tego jednak powiedzieć o Alladynie. Momentów, w których się zablokowaliśmy było dość sporo, jestem w stanie naliczyć cztery i nie były one zbyt chlubne z punktu widzenia ich jakości. Chciałem coś tu o nich napisać, ale moja opinia w pierwszej swojej iteracji może nie zawierała explicite spoilerów, ale jednak zawierała pewne informacje, których jako potencjalny inny gracz bym nie chciał przeczytać, więc konkretniejsze narzekania przerzucam do informacji dla właścicieli. To co może się ostać, to że jeden raz to przykład łamigłówki typu, który uwielbiam i zawsze się jaram jak taką widzę, ale tutaj jednak skopana w sposób prowadzący do tego, że nie da się jej zrobić inaczej niż zupełnie przez przypadek, a inny raz to akurat nasza wina niewykminienia zagadki aczkolwiek zdecydowanie nam w tym pomógł istotnie mylący element.
Jeżeli w całym doświadczeniu mam się doszukiwać jakichś plusów, to jednak też byłyby to pewne zagadki. Ale te które działały i miały sens. O tyle fajnie, że w pokoju nad wyświechtanymi motywami przeważały zagadki polegające na rzadko wykorzystywanych pomysłach. Druga sprawa, że w istotnej większości były one jednak proste i było ich całkiem mało. Gdyby z pokoju odjąć fakapy, o których pisałem to nie byłoby to takie trudne wyjść z niego w jakieś 20 minut (no choć takiego czasu to byśmy nie mieli, ale dać by się dało :P). A tak to i z podpowiedzią brakło nam jakiejś minuty czy dwóch.

Co do wystroju to w porządku. Choć odłażąca tapeta, czy rozwalone doniczki/figurki w tym nie pomagają. Z komentarzy można wyczytać, że niedawno pokój doświadczył jakiegoś generalnego remontu. Nie wygląda.

Jeden Mistrz Gry obsługuje dwa pokoje. Do tego system podpowiedzi jest przez krótkofalówki, co poskutowało tym, że przed grą w poczekalni musieliśmy zatykać uszy, aby nie słyszeć spoilerów w wymianie zdań grupy z Inkwizytora proszącej o podpowiedź z Mistrzem Gry.

Jeszcze wspomnę o wyjątkowo nisko wiszących żyrandolach. Wysoki kolega walnął się w nie dosłownie co najmniej z 5 razy, a jego zadowolonie z faktu każdego kolejnego bliskiego kontaktu ze źródłem fotonów bynajmniej nie rosło 😛. Aż przypomniał mi się pewien użytkownik lockme, wśród którego opinii można było znaleźć takie z gatunku "bolała mnie dzisiaj głowa - 5/10", czy "kopnąłem się w próg - 6/10" xD (oczywiście przekolorowuję). Ale no nie jedynie dlatego ten pokój nie dostanie wysokiej oceny ode mnie.

Gdybym miał się kierować słownymi opisami ocen to najbardziej odpowiadający byłby chyba ten przy ocenie 4, ale rzeczywista skala ocen lockme jest jaka jest, więc niech będzie 7. Po wyjściu z firmy, zanim jeszcze zdążyłem coś powiedzieć i zarazić resztę drużyny swoją negatywną opinią to usłyszałem od nich krótkie acz treściwe (:p) podsumowanie wyrażające bardzo podobne emocje co moje. Na spokojnie potem przeanalizowaliśmy krok po kroku co było w tym pokoju i utwierdziło nas to w tych odczuciach. Mam nadzieję, że niska ocena i długa wylewna opinia zamiast być potraktowane jako niesłuszny hejt burzliwego studenciaka zostaną potraktowane jako sensowne uwagi, które można wykorzystać do polepszenia pokoju. Aby nie być gołosłownym w notce do właścicieli zamieszczam dokładniejsze wyjaśnienia elementów, co do których nie mogłem się tu rozpisywać.

Jeszcze na boku wspomnę, że pomieszczenie, w którym mieści się ten oddział EXODUSa nie posiada toalety, więc polecam nie opijać się wodą tuż przed wyjściem z domu. No ale to już nie wpływa na ocenę pokoju 😛.

Bewertung melden | Berichte anzeigen (1)

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 9/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Viking
Viking

Pfadfinder
89 Pkt

15 Bewertungen

Nie było dżinna, a może był Gin?

30.06.2019 | Besuchsdatum: 29.06.2019

Glaubwürdige Bewertung

Viking 15 Bewertungen

Bardzo przyjemna propozycja od EXODUSA. Jest to już nasz kolejny pokój od tej ekipy. Rozwiązania techniczne podobne jak w pozostałych, chociaż kilka drobiazgów nieco kapryśnych. Pokój niestety już lekko sfatygowany ze względu na swój wiek. Sporo zagadek, dość trudnych. Raczej ciasno, myślę że optymalnie dla 2-3 osób. W przypadku naszej 5 osobowej ekipy sporo sobie utrudnialiśmy zasłaniając to i owo. Klimat i zagadki spójne jak zawsze! Mimo kilku drobnych mankamentów, na pewno warto odwiedzić :)

Bewertung melden

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 8/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

MEL Force One
MEL Force One

Navigator
126 Pkt

58 Bewertungen

Dżinn z tonikiem

09.06.2019 | Besuchsdatum: 08.06.2019

MEL Force One 58 Bewertungen

Bardzo spoko pokój :) Nie należy do najnowszych i niestety to widać - jedna rzecz działała nam ciut kapryśnie. Wystrój nie był idealny - było trochę losowych dziur w ścianie, prowizorycznie naprawionych elementów itp. Zagadki były logiczne i zazwyyyczaj w klimacie. Ogólnie bawiliśmy się bardzo dobrze i pokój polecamy, zwłaszcza jeśli ktoś lubi ten klimat lub idzie do pokoju z dziećmi :)

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

kacperkomin10
kacperkomin10

Wanderer
48 Pkt

21 Bewertungen

Latający dywan i inne bajery!

06.05.2019 | Besuchsdatum: 27.04.2019

kacperkomin10 21 Bewertungen

Wizyta w Aladynie to duża przyjemność. Ciekawy wystrój , fajne mechanizmy - choć przy otwieraniu niektórych diabeł tkwi w szczegółach. Logiczne zagadki, sympatyczna obsługa.

Berichte anzeigen (1)

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

LockBuster
LockBuster

Wanderer
43 Pkt

13 Bewertungen

Przetarte szlaki

07.03.2019 | Besuchsdatum: 05.03.2019

LockBuster 13 Bewertungen

Alladyn był pierwszym pokojem ze stajni Exodusa jakie odwiedziliśmy.

Pokój przeszedł gruntowny remont i ktoś musiał się przekonać czy nadal jest taki prosty.
Niestety po generalnej modernizacji nie udało nam się wyjść w 2 osoby.

Scenografia - ładna. Nic więcej nie mogę powiedzieć.
Wystrój trzyma się tematu, jednak brakowało mi jakiegoś takiego "WOW".
Fabuła jest prowadzona przez cały pokój - za co duży plus.
Nie wszystkie firmy prowadzą przez fabułę, tak jak mogłyby to robić.
Największym plusem tego ER są zdecydowanie zagadki - nigdzie nie spotykane, zaskakujące mechanizmy, sprawiające wrażenie, że naprawdę dzieje się dokoła nas magia. Kilka z nich jest jednak specyficznie zbudowanych i podczas gry niestety musieliśmy wpuścić obsługę do środka.
Łamigłówek jest ogrom, każdy przestój, nawet najdrobniejszy skutkował prośbą o podpowiedź, ponieważ mieliśmy wrażenie, że jeszcze wiele przed nami a w głowie pustka.
No i obsługa - Pan, który nas prowadził jak sam stwierdził "Lubi pogadać i poznać ludzi" - zdecydowanie pozytywna rozmowa wprowadzająca jak i 20 minutowa rozmowa po wyjściu.

Jest to pokój godny polecenia, jednak już nie dla graczy początkujących tylko raczej zaawansowanych.

Do samego Exodusa jeszcze wrócimy. W większym składzie, silniejszym i po kolejnych doświadczeniach - żeby tym razem wyjść :)

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

grzegorz s. 2
grzegorz s. 2

Pfadfinder
94 Pkt

50 Bewertungen

Alladyn wyjazdowo

18.11.2018 | Besuchsdatum: 10.11.2018

Glaubwürdige Bewertung

grzegorz s. 2 50 Bewertungen

Alladyna odwiedziliśmy w innym składzie niż zwykle. Grupa dziewczyn o różnym doświadczeniu od osoby, która pierwszy raz była w escape room po doświadczonego członka mojej grupy. Alladyn w opisie jest pokojem dla początkujących jednak zagadki podnoszą poziom. Jest wiele ciekawych rozwiązań i nie ma kłódek. Escape room w fajnym stylu. Dziewczyny dobrze kombinowały i rozwiązywały zagadki jednak pojawiły się drobne problemy techniczne, które wpłynęły na ciągłość gry. Pokój udało się opuścić.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 8/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Piotr Wypyszyński
Piotr Wypyszyński

Neuling
14 Pkt

1 Bewertung

W mniej niż 3 życzenia... :)

17.06.2019 | Besuchsdatum: 11.06.2019

Glaubwürdige Bewertung

Piotr Wypyszyński 1 Bewertung

Odwiedziliśmy Alladyna w 4 osoby i bardzo podobały nam się oryginalne mechanizmy prowadzące nas po pokoju. Na szczególny plus, brak kłódek kierunkowych, które są naszą zmorą :)
Ogólnie wizyta bardzo udana, udało nam się wyjść po trochę ponad 40 minut i potrzebowaliśmy do tego dwóch podpowiedzi, także gdybyśmy mieli dżina z trzema życzeniami to byśmy wyrobili się spokojnie w normie.
Obsługa jak najbardziej na plus, po zakończonej zabawie udało się poświęcić chwilę i pogadać na luzie, wymieniając doświadczeniami. Polecam :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Czarny Ł.
Czarny Ł.

Wanderer
39 Pkt

11 Bewertungen

Warto!

10.10.2018 | Besuchsdatum: 07.10.2018

Glaubwürdige Bewertung

Czarny Ł. 11 Bewertungen

Byłem tam z córką. Jest to jeden z pierwszysch pokoi typu Escape Room jaki moja pociecha miała okazję odwiedzić. Bardzo fajna sceneria i pomysłowość zagadek. Na duży plus załuguje odejście od klasycznych kłódek a skupienie się na pozostałych aspektach. Z pewnością to nie ostatnia wizyta w tym miiejscu.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Weiter anzeigen

Räume in der Nähe

Diese Seite verwendet Cookies

Du kannst sie in deinen Browser-Einstellungen deaktivieren. Manche Einstellungen können danach unverfügbar sein.

Siehe unsere Cookie Regelungen.

OK, ICH HAB VERSTANDEN