Escape Room Chata guślarki

Chata guślarki

Lockme Partner

Setki laty temu, pewną wieś ogarnęła zaraza. Najpierw zatruła drób, bydło... aż w końcu chłopi zaczęli przejawiać oznaki choróbska. Jedyna ich nadzieja w B... [więcej]

184

184 Bewertungen

|

10

Gdańsk: 10. Platz

|

Trójmiasto: 12. Platz

|

Pomorskie: 12. Platz

|

PL 190

Polen: 190. Platz

|

8.9/10

2-6 Spieler

60' Minuten

Abenteuer

leicht

Fabel

Setki laty temu, pewną wieś ogarnęła zaraza. Najpierw zatruła drób, bydło... aż w końcu chłopi zaczęli przejawiać oznaki choróbska.

Jedyna ich nadzieja w Babce Guślarce, mieszkające w lesie za wioską. Niezbędne jest antidotum, aby biedna chłopiska od tej parchy przebrzydłej uchronić.

Znajdziecie się w chacie Baby Guślarki, musicie zgłębić jej tajemnice i uratować niewinnych ludzi.

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Kinderfreundlicher Raum

Kartenzahlung möglich

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Sicherheitsbutton

Nur Niedervolt eingesetzt

Türöffnung-Sicherheitssystem

Adresse

Escape Time - Asesora 78

Ulica Asesora 78 ,
Wzgórze Mickiewicza

Andere Räume an diesem Ort

Inhaber

Escape Time Marta Roszak
ul. Asesora 78
80-119 Gdańsk
St-ID: 5833186445

Spielordnung

Spielordnung

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 184 Bewertungen

Allgemeine Note 8.9/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.4/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 8.8/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

125

100

75

50

25

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

184 Bewertungen

LockMe
LockMe

Reiseführer
480 Pkt

328 Bewertungen

Pójdźta, zobaczta i wyjdźta...

21.08.16

Lockme-Bewertung

LockMe 328 Bewertungen

Jeśli czujecie w sobie słowiańską krew i chcecie się poczuć, jak w dawnej, polskiej wsi, to z pewnością ten pokój jest dla Was. Klimat pokoju świetnie nawiązuje do prymitywnej chaty, która kryje niezliczone tajemnice.

Pokój jest tak przygotowany, że całkowici nowicjusze bez problemów się w nim odnajdą, a te bardziej doświadczone drużyny z pewnością będą dobrze się bawić rozwiązując kolejne etapy tajemnicy.

Co tu dużo pisać - polecamy każdemu!

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Ryjek+
Ryjek+

Globetrotter
231 Pkt

120 Bewertungen

Baba i Antonii

16.07.19 | Besuchsdatum: 13.07.19

Glaubwürdige Bewertung

Ryjek+ 120 Bewertungen

Bardzo ciekawy zestaw zagadek i patentów. Przyznam, że kilku wcześniej nie znałem. Całość jest dość logiczna, chociaż zdarzyły nam się przerwy w akcji. Byłem zaskoczony koniecznością użycia tego samego elementu dwa, a nawet chyba trzy razy... Finał i przygotowywanie mikstury to mistrzostwo świata. Ja uwielbiam pokoje "chemiczne", więc byłem tutaj zachwycony. Co ciekawe to chyba pierwszy pokój, w którym przeprowadza się prawdziwe doświadczenie, z ciekawymi efektami...

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

agabojarska123
agabojarska123

Pfadfinder
93 Pkt

17 Bewertungen

Na pomoc Antoniemu!

07.07.19 | Besuchsdatum: 04.07.19

Glaubwürdige Bewertung

agabojarska123 17 Bewertungen

Zabraliśmy tam znajomych na ich pierwszą eskejpową przygodę i byli zachwyceni! Poziom zagadek idealny, fajne rozwiązania, na które wcześniej nie trafiliśmy i naprawdę bardzo klimatyczny pokój. Z całym sercem polecam, daję 10/10, bo ten pokój miał wszystko co potrzeba: swoją duszę, zagadki na idealnym poziomie i gwarantuje super zabawę -, nie tylko kłódkową ;)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

djgrzyb247
djgrzyb247

Neuling
21 Pkt

8 Bewertungen

Szczepionki jednak są dobre

12.08.19 | Besuchsdatum: 12.08.19

djgrzyb247 8 Bewertungen

Pokój okazał się strzałem w dziesiątkę. Jest logiczny, spójny i naprawdę baaaardzo kreatywny. Pomimo tego że mam już pewne doświadczenie to niektóre rozwiązania dawały wręcz niewymowną satysfakcję. Czasami najdziwniejsze rozwiązanie może być tym najlepszym 😉 Zagadki nie są szczególnie trudne, co nie oznacza że doświadczone ekipy będą się tu nudzić. Pokój jest urządzony dosyć skromnie co lekko osłabia klimat, ale dzięki temu w pokoju nie ma zbyt wielu fałszywych tropów. Całości dopełniła bardzo miła obsługa. Zdecydowanie mogę polecić każdej ekipie nie zależnie od doświadczenia.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Tomasz K. 6
Tomasz K. 6

Wanderer
26 Pkt

11 Bewertungen

Trzeba uratować Antoniego!

30.07.19 | Besuchsdatum: 24.07.19

Tomasz K. 6 11 Bewertungen

Wakacje w Gdańsku były idealną okazją, żeby obadać kilka lokalnych Escape Room'ów. Jako, że były z nami osoby, których była to pierwsza wizyta w tego typu przybytku, zdecydowaliśmy się właśnie na "Chatę Guślarki".
Pokój jest na prawdę przemyślany i angażujący. Zarówno początkujący, jak i ci bardziej doświadczeni członkowie ekipy bawili się świetnie. Jest to idealny pokój, by pokazać żółtodziobom, o co w tym w ogóle chodzi. Dodatkowo kilka patentów w późniejszej fazie gry robi wrażenie.

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 9/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

pawel.cygler
pawel.cygler

Neuling
11 Pkt

4 Bewertungen

Ozdrowić Antoniego

23.08.19 | Besuchsdatum: 12.08.19

pawel.cygler 4 Bewertungen

Pokój bardzo interesujący. Rozwiązywane zagadki sprawiają dużą frajdę. Bardzo ciekawe rozwiązania. Pokój można określić mianem pół-liniowego. Nikt z naszej 5-osobowej grupy się nie nudził. Bardzo miła obsługa, którą serdecznie pozdrawiamy :) Jak najbardziej polecam !

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Rudy Pudel
Rudy Pudel

Navigator
131 Pkt

47 Bewertungen

Była sobie Baba Jaga, miała chatkę z masła. A w tej chatce same dziwy....

28.02.19 | Besuchsdatum: 28.02.19

Glaubwürdige Bewertung

Rudy Pudel 47 Bewertungen

Z misją ratowania wioski przed zarazą wybraliśmy się z dwójką młodych Adeptów Zielarstwa, dla których wizyta ta była pierwszym krokiem na drodze do ER-owego wtajemniczenia.
Wyszli zachwyceni, a jednym z pierwszych pytań było : "to kiedy następny pokój?". I to właściwie mogłoby wystarczyć za recenzję :-)
A zachwyt Młodzieży w pełni uzasadniony. Bo i przestrzeń pokoju dobrze zaaranżowana, i fabuła ciekawa, a przede wszystkim zagadki: urozmaicone, logiczne, ciekawe, pomysłowe. Dzięki temu bardzo fajnie się je rozwiązuje, cały czas napotykając na coś nowego. Gra tu i światło i dźwięk i jeszcze wiele innych elementów :-). Przechodzenie przez kolejne zadania dostarcza mnóstwa frajdy emocji
Jest i historia, dzięki której szczególnie dzieci mają motywację (no bo przecież ocalić czyjeś życie to nie byle co!) . Przepis na sukces? Trochę spostrzegawczości, szczypta kooperacji, odrobina zręczności, spora dawka umiejętności kojarzenia, nieco logiki. Wymieszajta, spróbujta i bawta się dobrze!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Eberilia
Eberilia

Pfadfinder
50 Pkt

6 Bewertungen

Skąd tyle pozytywnych opinii?

03.09.19 | Besuchsdatum: 31.07.19

Eberilia 6 Bewertungen

"Coś w tym pokoju zrujnowało nasze doświadczenie. Gdyby nie to, ocena pewnie byłaby lepsza."

Chcieliśmy przeżyć słowiańską przygodę, a jedyne co przeżyliśmy, to rozczarowanie.

Zacznijmy od tego, że przychodząc do lokalu nie zastaliśmy nikogo. "Haaalo, halo, dzień dobry!!" - czy to pierwsza zagadka, znaleźć obsługę? Poszliśmy więc schodami na górę i znaleźliśmy Pana, który powitał nas słowami, parafrazując: "Proszę zejść, tutaj nie wolno wchodzić". Wiele rzeczy można zrobić, by unikać takich sytuacji... Nigdy mi się to nie zdarzyło w innym miejscu.

No cóż, bywa. Ale dajmy sobie szansę ;-) Czas rozpoczynać grę. Wprowadzenie do pokoju bardzo przeciętne. Ale OK, może być.

Rozpoczęła się gra. Wystrój szału nie robi, ale jest schludnie. Pięknie pachnie drewnem.

Niestety na tym nasze pozytywne doświadczenie się kończy. W trakcie gry, jak się później okazało (po jej zakończeniu), że nasz GameMaster się zmienił. Dla mnie jest to co najmniej dziwne, ale ok, gdyby nie to co działo się w trakcie.

Przycisk do podpowiedzi. Zawsze fajny bajer zamiast machania do kamery. Jeszcze gdyby nie trzeba klikać dwa razy, żeby otrzymać jakąkolwiek odpowiedź zwrotną. A jak już udało się otrzymać podpowiedź, to może chociaż żeby nie było to coś, co już zrobiliśmy.

W pokoju występują żółto-czarne taśmy pt. "nie dotykać". Skoro nie dotykać, to nie dotykać. Ale jeżeli w trakcie zagadki trzeba włożyć rękę w miejsce, które jest oznaczone tą taśmą, to nie jest fajne. Nieintuicyjne, a wręcz mylące.

Poza tym, uważam, że ogólnie zagadki są mało intuicyjne, niespójne. Te z początku, oczywiście. Sporo kłódek, trochę elektroniki. Nie wiem jak dalej, ponieważ gry nie pozwolono nam dokończyć.

Przecież to obowiązkiem obsługi jest tak kontrolować grę, aby gracze "w miarę" zmieścili się w czasie. A gdy ktoś nie chce podpowiedzi, bo przecież można się umówić, że ktoś w ten sposób chce spróbować przejść grę, to gdy widać, że gra idzie fatalnie, powinno paść pytanie, czy ekipa chce podpowiedź. Niestety, my bardzo chcieliśmy przejść pokój. Nie zostało nam to umożliwione (z powodów wyżej opisanych, przede wszystkim problemy z podpowiedziami).

Ogólnie, chcieliśmy odwiedzić jeszcze inne pokoje w tym miejscu, ponieważ nas zainteresowały. Ale po tym doświadczeniu, na pewno nie zawitamy więcej w tym miejscu.

Mam nadzieję, że to był jakiś groszy dzień. Nie chcę kogoś demotywować swoją opinią, bo może ktoś będzie miał stąd miłe wspomnienia, samych takich życzę.

Dla nas na opinię 9.2, czyli aktualną ogólną, nie zasługuje. Polecam wybrać się do Warszawy, Bydgoszczy, Olsztyna, gdziekolwiek, do pokoju z takim rankingiem - różnica niebo a ziemia. A im więcej pokoi mamy na koncie, tym bardziej nas to utrzymuje w tym przekonaniu.

Allgemeine Note: 3/10

Game Master: 3/10

Klima: 5/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Natu
Natu

Pfadfinder
95 Pkt

18 Bewertungen

Z wizytą u Guślarki

19.01.19 | Besuchsdatum: 31.12.18

Glaubwürdige Bewertung

Natu 18 Bewertungen

Zagadki całkiem ciekawe - połączenie tradycyjnych kłódek z rozwiązaniami technicznymi. Gra dość łatwa i przyjemna. Pokój odpowiedni dla grup początkujących. My, jako nowicjusze, poradziliśmy sobie w 50 minut :) Znalazło się jednak niedociągnięcie, tj. jedna z zagadek była niezrozumiała, przez co kolejną rozwiązaliśmy przypadkowo. Przydałaby się lepsza aranżacja ścian dla poprawy klimatu pokoju. Wprowadzenie, a potem podsumowanie rozgrywki przez Obsługę zmieściło się niestety w dwóch zdaniach. Mimo dobrze spędzonego czasu, czujemy lekki niedosyt.

Berichte anzeigen (2)

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 7/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Weiter anzeigen

Löse Rätsel wie Scherlock Holmes

Düstere Geheimnisse und unerwartete Splot-Twists warten auf dich

Populäre Räume in deiner Nähe

Checke Spiele, die am häufigsten von Spielern aus deiner Nähe gewählt werden