Escape Room Pachnidło

Pachnidło

Lockme Partner

17

17 Bewertungen

|

1

Gdańsk: 1. Platz

|

Trójmiasto: 1. Platz

|

Pomorskie: 1. Platz

|

PL 40

Polen: 40. Platz

|

10/10

Odrobinka kwiatowego zapachu, z słodką nutą żądzy, kropelką goryczy, krztyną niewinności i szczyptą strachu… czy istnieje przepis na zapach idealny? Taki, który... [więcej]

2-6 Spieler

75' Minuten

Thriller

mittel

Fabel

Odrobinka kwiatowego zapachu, z słodką nutą żądzy, kropelką goryczy, krztyną niewinności i szczyptą strachu… czy istnieje przepis na zapach idealny? Taki, który byłby kwintesencją najskrytszych pragnień?

Zapach można wydobyć z kwiatów, owoców, drzew… a czy można pozyskać zapach skóry, zapach emocji?

Niejeden zatracił się w poszukiwaniu zapachu doskonałego. Czy zwykły morderca może okazać się wizjonerem, który poszukuje zapachu idealnie doskonałego. Zapachu, który przeszywa istotę na wskroś i wyzbywa go własnej woli.


W maleńkiej mieścinie, gdzie samochód pojawia się przez pomyłkę, a tory kolejowe są jedynie pamiątką kiedyś tętniącego tutaj życia. W małym domku, gdzie dach pokryty jest prawdziwą strzechą mieszkało małżeństwo z synem i ukochanym psem. Do pomocy przy letnich zbiorach zatrudnili chłopaka, który szedł z tobołkiem na plecach szosą gdy oni pracowali w polu. Garnął się do roboty a i chciał za to jedynie miskę zupy. Jedynym bagażem parobka były niezliczone buteleczki i książka Pachnidło. Pasjonował się historią zdobycia idealnego zapachu. Parobek w wolnym czasie przesiadywał na tyłach starych magazynów kolejowych. Tak dzień po dniu minęło lato..

Przyszła jesień, zaprzyjaźniony kierownik skupu zaniepokojony brakiem wieści od swoich przyjaciół pojechał do nich z wizytą wraz ze swoim kamratem. Jak się okazało w domu nie było nikogo, a i po poczciwym burku została jedynie pusta buda. Rozglądał się izba po izbie, aż w końcu poczuł tylko ostry zapach i zemdlał…

Budząc się w ciasnym, ciemnym pomieszczeniu, odurzony narkotykami człowiek nie odróżnia fikcji od realnego świata. Musicie stanąć twarzą w twarz z Waszymi lękami i poznać tajemnicę zaginięcia swoich przyjaciół.

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Klimaanlage

Kartenzahlung möglich

Ab 16

Nicht für Epileptiker

Nicht für Schwangeren

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Sicherheitsbutton

Notbeleuchtung

Nur Niedervolt eingesetzt

Türöffnung-Sicherheitssystem

Adresse

Inhabersdaten

Escape Time Marta Roszak
ul. Asesora 78
80-119 Gdańsk
St-ID: 5833186445

Spielordnung

Spielordnung

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 17 Bewertungen

Allgemeine Note 10.0/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel/Schwer

25

20

15

10

5

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

17 Bewertungen

Karol P. 1
Karol P. 1

Pionier
168 Pkt

58 Bewertungen

Pachnie mi tu sukcesem.

28.08.2019 | Besuchsdatum: 27.08.2019

Glaubwürdige Bewertung

Karol P. 1 58 Bewertungen

Oj jak długo czekaliśmy na ten pokój !
Nie dość, że od naszej wizyty w Cyrku i Sali Przesłuchań minęło już ponad rok, to generalnie od wizyty w jakimkolwiek ER w Trójmieście minął już szmat czasu. Zwyczajnie nic nowego nie pojawia się w okolicy. Lepszej informacji niż planowane otwarcie kolejnego pokoju Escape Time po prostu nie mogliśmy sobie wymarzyć.
No więc po kolei.
Ja rozumiem, że z każdym kolejnym Escape'em firma z Asesora stawiała śmiałe kroki do przodu i wraz z każdą wizytą bawiliśmy się coraz lepiej. Takiego skoku jakościowego jednak nikt się nie spodziewał.
"Światowi" bywalcy Escape Roomów mogli narzekać na poprzednie pokoje ekipy, głównie z powodu nienajlepszego (na tle topowych w Polsce pokojów) wystroju. Tym razem jednak to "reszta świata" powinna tu przyjechać i obejrzeć ściany i poczuć klimat wnętrza. Wreszcie mamy pomieszczenia wypełnione w 100% ! Rekwizyty to jedno, ale samo wykonanie ścian czy powierzchni płaskich ;), robi wrażenie. Żeby to zobaczyć trzeba się wybrać samemu, można wręcz powiedzieć że ściany tutaj mają nie tylko uszy ale i inne atrybuty !.
Kiedy już się napatrzymy na wystrój pora zabrać się za zagadki. Szczerze mówiąc tak się zaaferowaliśmy przechodzeniem kolejnych zadań, że nikt nie zwracał uwagi czy parę zagadek idzie jednocześnie, czy wszyscy siedzimy nad jedną, więc ciężko mi stwierdzić czy ten pokój jest nieliniowy, zakładam że tak :D.
Zadania na szczęście nie ograniczają się do modnej ostatnio elektroniki (choć ta jest wykonana z rozmachem, jeśli można tak powiedzieć), w środku znajdziemy także sporo kłódek. I dobrze, po sezonie "bezkłódkowych" pokoi , warto czasem pochylić się nad zwykłym 4cyfrowym szyfrem do wbicia.
Jeśli ktoś się zastanawia jak dużą grupę zebrać, podpowiem - jak największą możecie (6 osób?). Podczas rozgrywki mamy ogrom przestrzeni, a i sam klimat może niektórym nieźle się udzielić i warto zabrać ze sobą wsparcie :).
Skoro o klimacie mowa, mamy okazję tu zobaczyć jak można skonstruować pokój, w którym łatwo się bać, a zarazem w którym nie jest ciemno jak w d.... Nikt nie będzie nam tu dawał latarek do ręki, dacie radę się przestraszyć, a także rozwiązać zadania i bez dodatkowych źródeł światła. Bardzo fajnie że podpowiedzi i sposób ich podawania, także siedzą w klimacie.
Poziom trudności pokoju określiłbym jako średni. Mimo dużego doświadczenia, 1x musieliśmy posiłkować się podpowiedzią. Możliwe, że w momencie pisania tej recenzji, zagadka na której się zatrzymaliśmy dostała lekki update i już jest jasna dla każdego :). Ludzie z Escape Time stawiają na grywalność i pewnie przez najbliższe 2 miesiące zbiorą taki feedback, że ten pokój będzie tak zoptymalizowany, że będzie wykraczał poza skalę.
Na razię daję 10/10, więcej się nie da. W Trójmieście ten pokój po prostu nie ma konkurencji, klimat jest miodny, grywalność full wypasik, obsługa jak zawsze top.
Tylko stosunek cena/jakość blisko zera, sami sobie podzielcie stówkę przez miliard i zobaczcie co wam wyjdzie ;)
Pozdro !

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Pomeranian Runaways
Pomeranian Runaways

Pfadfinder
86 Pkt

24 Bewertungen

Chanel No. 5

30.08.2019 | Besuchsdatum: 30.08.2019

Glaubwürdige Bewertung

Pomeranian Runaways 24 Bewertungen

Przyszedł ten czas. Długo oczekiwany pokój od Escape Time i równie długo wyczekiwany nowy pokój w Trójmieście. Oczywiście razem z ekipą prawie od razu znaleźliśmy wolny termin i wybraliśmy się do tej tajemnicy, szczególnie zaintrygowami tematem - "Pachnidło" to jednak wyjątkowo ciekawy motyw.

Po wprowadzeniu w ciekawy zarys fabuły weszliśmy do pokoju i muszę przyznać, że zrobił na nas pozytywne wrażenie od samego początku. Klimat czuć od wejścia, wystrój jak najbardziej w nim pomaga. Osobiście uważam wystrój za jeden z lepszych, o ile nie najlepszy w Trójmieście. Powoli odkrywamy tajemnicę miejsca, w którym jesteśmy i cały czas ujawniane zostają przed nami coraz to nowsze niespodzianki. Słowem, motyw i klimat wyszły naprawdę dobrze. Warto jednak zaznaczyć, że pokój nie stawia na straszenie, także jeżeli ktoś tam idzie dla strachu, to lepiej niech dla niego tam nie idzie. Jednak adrenalina czasami skoczyć potrafi.

Za to jeżeli ktoś idzie dla zagadek, to trafił w idealne miejsce. Zagadki są obłędne. Dawno nie widziałem tak dobrego i oryginalnego zastosowania pewnych szablonów które jednak w ER się wkradają. Kilka zagadek zaskoczyło swoim rozwiązaniem nas, czyli dosyć doświadczoną grupę, a ich zróżnicowanie robi wrażenie. Dawno nie widziałem tak dobrego zbalansowania, naprawdę, jest to pewien rodzaj mistrzostwa nie tylko na skalę Trójmiasta, ale i na tę Polski. Warto też zaznaczyć, że zagadki nie są najprostsze, jest ich dużo i na ten pokój trzeba poświęcić trochę czasu. Nam w 3 osoby zeszły 72 minuty, co prawda udało się wyjść bez podpowiedzi, ale nie jest to najszybsze wyjście, zwłaszcza jak na doświadczoną grupę.

Podsumowując, nowe Pachnidło to pokój z wysokiej klasy klimatem, bardzo dobrym wystrojem i, w mojej opinii, mistrzowskim balansem i doborem zagadek. Pokój wybitny jak na Trójmiasto i nie mający się czego powstydzić jak na poziom ogólny. Ja oceniam ten pokój na 10/10, ponieważ jest to czołówka Trójmiejska, którą zwyczajnie trzeba odwiedzić.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Mruffka
Mruffka

Pionier
163 Pkt

39 Bewertungen

"Zapach jest jak włamywacz w mózgu"

21.10.2019 | Besuchsdatum: 12.10.2019

Mruffka 39 Bewertungen

Po kilku godzinach podróży dotarliśmy do Gdańska.
Do umówionego obiadu z przyjaciółmi mieliśmy jeszcze trochę czasu, czuliśmy dreszczyk emocji na myśl o wieczornem spektaklu "Wiedźmin" w gdyńskim Teatrze Muzycznym…

Pogoda była nastrojowa. Z nieba siąpiła jednostajna mżaweczka. Morze znikało w deszczowej mgiełce, a niewyraźne stateczki lewitowały między niebem a ziemią...
To był taki dzień, w którym musiało się coś zdarzyć...

Dla zabicia nadwyżki czasu wpadliśmy do przypadkowego lokalu na rozgrzewająca herbatę.
Potem wszystko potoczyło się jak w filmie…

Ocknęliśmy się w dziwnym pomieszczeniu. Drzwi były zamknięte na klucz…
Szybko też zorientowaliśmy się, że w pomieszczeniu było także coś, co spowodowało, że chcieliśmy stamtąd wyjść jak najszybciej.

Oczywiście nie był to przypadek, że się tam znaleźliśmy. Nie było jednak czasu na analizowanie jak to się stało... Zdążyłam tylko pomyśleć, że to świetnie się złożyło, że mamy sporo doświadczenia w zabawach typu Escape Room, więc jeżeli istniała szansa, że jest jakakolwiek droga ucieczki, to my ją znajdziemy ;)

Rozpoczęła się gra z czasem.
Systematycznie i z zimna krwią pokonywaliśmy kolejne przeszkody, starając się utrzymać wysoki poziom skupienia.
Odkrywaliśmy kolejne mroczne tajemnice naszej pułapki, które tylko zdwajały nasze siły do wymyślenia sposobu, jak się stamtąd wydostać...
Przecież nie chcieliśmy, aby nasi przyjaciele podczas obiadu patrzyli na nasze puste krzesła... no i żeby, co gorsze, zmarnowały się tak dawno zamówione bilety na wyczekiwane wieczorne przedstawienie... ;)

„Pachnidło" to jedna z moich ulubionych książek, ale i film zrobił na mnie ogromne wrażenie. Nie moglam się więc powstrzymać, żeby nie odwiedzić pokoju o tak obiecującej nazwie.
Przyznaję, że pokój zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Jestem ogromnie czuła na scenografię, a ta absolutnie spełniła moje oczekiwania. Była przygotowana z wyobraźnią i dopracowana z sercem. Sama rozgrywka dynamiczna, sprawna, i co najważniejsze, zagadki przejrzyste i logiczne. Do tego szczypta "tego czegoś" ;) i mamy super okazję do przeżycia ekscytującej przygody :)
Na tle tych pokojów z Trójmiasta, w których byłam, to propozycja zdecydowanie o klasę wyżej. A myślę, że i w polskim rankingu pokój może zawędrować całkiem wysoko.
Do spektakularnego sukcesu może teraz brakuje mu tylko więcej... zapachu…

„Zapach jest jak włamywacz w mózgu.
Ma klucz, za pomocą którego, można otworzyć blokadę i
uwolnić swoje wspomnienia.”

Roja Dove

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Rudy Pudel
Rudy Pudel

Navigator
131 Pkt

47 Bewertungen

Mają nosa do zagadek!

03.09.2019 | Besuchsdatum: 01.09.2019

Rudy Pudel 47 Bewertungen

Długo czekaliśmy na kolejny pokój ze "stajni" Escape Time i było warto.
Kto zna tytułową książkę lub film, mniej więcej wie jakiej historii może się spodziewać, komu nazwa nic nie mówi też będzie się świetnie bawił. Pokój trzyma klimat przez cały czas rozgrywki. Wystrój, efekty, wszystko jest spójne z fabułą. I zagadki! Różnorodne, złożone, często wieloetapowe. Ja uwielbiam zagadki z tak zwanym "drugim dnem" a tu mogłam się nimi cieszyć nieomal do woli!
Pokój liniowy, co dla mnie też jest plusem, bo wtedy wszyscy członkowie ekipy mają szansę uczestniczyć w rozwiązywaniu wszystkich etapów zadania, wszyscy wiedzą co i skąd się wzięło.
My byliśmy w cztery osoby i mieliśmy co robić przez godzinę (z malutkim okładem). Konstrukcją i rodzajem zagadek jestem zachwycona. Wszystko logiczne, sensowne, spójne. No wszystko nam "klikało" po prostu. Każdy puzzelek wpasowywał się w swoje miejsce i pozwalał na odkrycie coraz pełniejszej całości. Sporo jest tu elektroniki, kilka tradycyjnych kłódek. Niektóre rozwiązania mogą zaskoczyć, do części trzeba użyć zmysłów, które nieczęsto w escape roomach są wykorzystywane.
Zaskoczyć też mogą efekty specjalne ;-)
Ten pokój to przykład, że do wywołania niepokoju, poczucia zagrożenia, klimatu "z dreszczykiem" nie potrzeba ciemności.
Bardzo podobała mi się ta kompozycja zapachowa!
Escape Time, czekam na Wasze kolejne odsłony!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Lady P.
Lady P.

Navigator
119 Pkt

84 Bewertungen

Po prostu szał

22.08.2019 | Besuchsdatum: 22.08.2019

Lady P. 84 Bewertungen

Jak każde dzieło Escape Time i ten pokój dopracowany jest w najmniejszych szczegółach. Zagadki są na średnim poziomie trudności, ale klimat Pachnidła sprawia, że nawet one potrafią przysporzyć trudności. Każdy szczegół pokoju nastawiony jest na igranie z naszymi emocjami i lękami, co czyni rozgrywkę wyjątkowo fascynującą. Zdecydowanie powinny go odwiedzić osoby, które lubią się bać. Te, które bać się nie lubią również powinny dać mu szansę wybierając się z bardziej odważnymi kolegami lub koleżankami. Wszystko w pokoju jest bardzo spójne - historia, wystrój, zagadki i sposób prowadzenia gry. Zdecydowanie można go określić jako jeden z najjaśniejszych punktów na escapowej mapie trudności. Mogę śmiało powiedzieć jeden z, bo pozostałe i tak są właśnie w Escape Time.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Aleks Andra
Aleks Andra

Wanderer
49 Pkt

33 Bewertungen

Piesek, pieseczek..... 😍

27.10.2019 | Besuchsdatum: 25.10.2019

Aleks Andra 33 Bewertungen

Jak to miło zobaczyć, że w końcu coś się otwiera, a nie tylko zamyka. Tak więc, po ostatnim pogromie escape rooms w Trójmieście, doczekaliśmy się nowego pokoju. I jaki ten pokój? Wyczesany 🤪...... Na początku, to co uwielbiam, opaski na oczy żeby niczego nie zobaczyć. Sympatyczny MG, krótkie wprowadzenie i zaczynamy. Pokój na pierwszy rzut oka skromny. Wydaje się, że zagadek jest bardzo mało i szybko sobie z nimi poradzimy. Nic bardziej mylnego. Nad każdą trzeba dobrze pomyśleć i połączyć odpowiednie elementy, żeby wszystko zadziałało jak trzeba. Oprócz elektroniki, tradycyjne kłódki, do tego trochę szperania po kątach. Wszystko to składa się na super zabawę. Duża przestrzeń kryje wielki potencjał. Mimo, że nie ma ciemności i niepotrzebne są latarki(za co ogromny plus), to serce nieraz zadrży ze stachu. Wystrój wnętrza dopracowany, do najmniejszego detalu. Zapiera dech w piersi. I ten końcowy efekt, kiedy stoisz i zastanawiasz się... podejść, czy jednak nie. 😉Czy wart polecenia?Tak, jak najbardziej. I wiem, że powtórzę to co pisali inni, ale na tę chwilę najlepszy pokój w Trójmieście. Zdecydowanie dla osób doświadczonych.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Sylwia Ż. 2
Sylwia Ż. 2

Wanderer
42 Pkt

24 Bewertungen

Aromat z dreszczykiem w tle

24.09.2019 | Besuchsdatum: 23.09.2019

Sylwia Ż. 2 24 Bewertungen

Warto było czekać. Na tę chwilę jeden z lepszych pokoi w 3mieście. Myślałam, ze już mnie nic nie zaskoczy...a jednak. Pokój raczej dla doświadczonych. Zagadek jest mnóstwo, wszystkie dopracowane. Można się przestraszyć i wcale nie musi być ciemno :-) Będąc tam bawiłyśmy się świetnie i polecamy bardzo wizytę w tym miejscu.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Evilsmiles
Evilsmiles

Wanderer
43 Pkt

14 Bewertungen

Aromatycznie

17.09.2019 | Besuchsdatum: 16.09.2019

Evilsmiles 14 Bewertungen

Pierwszy pokój w nowej lokalizacji Escape Time był koniecznością na naszej liście pokoi. Zaskakujące rozwiązania, dużo myślenia i elektronika robiąca ogromne wrażenie. Zdecydowanie dla grup doświadczonych i takich, które lubią się bać. Fabuła na ogromny plus.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Damian Pietryk
Damian Pietryk

Wanderer
42 Pkt

22 Bewertungen

Pokój top 1!

13.10.2019 | Besuchsdatum: 07.10.2019

Damian Pietryk 22 Bewertungen

Pokój to totalne pozytywne zaskoczenie! Szczypta strachu połączona z nową technologią która zaskoczyła nas na plus. Wszytsko logicznie i ze soba połączone. Niektóre zagadki bardzo trudne ale sensowne. Polecam.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Michał R. 43
Michał R. 43

Wanderer
41 Pkt

11 Bewertungen

Nigdy nie byłem dobry w wymyślaniu tytułów, a najlepsze związane z węchem i zapachami już są zajęte :)

17.09.2019 | Besuchsdatum: 16.09.2019

Michał R. 43 11 Bewertungen

Stosunkowa nowość na mapie 3-miasta.
Postanowiliśmy wybrać się ze znajomymi., bo kilka pokoi od Escape Time mamy już za sobą i byliśmy bardzo zadowoleni. Muszę jednak ostrzec: POKÓJ TYLKO DLA ZAGADKOWICZÓW O MOCNYCH NERWACH i te słowa nie padają tu przypadkowo. Sam jestem dość wybuchowym i emocjonalnym graczem, szybko wkręcam się w klimat i łatwo mnie nastraszyć, ale w tym pokoju kilka razy piszczałem jak mała dziewczynka (!) ku zdziwieniu i uciesze moich znajomych. Wyjątkowo przerażająca historia jak z najlepszych horrorów, ale ogromną robotę robią jednak mechanizmy i wystrój pokoju. To trzeba przeżyć samemu, najstraszniejszy pokój w jakim do tej pory byłem. Fajny i klimatyczny jest również system podpowiedzi ;).
Bez umiejętności logicznego myślenia nie należy przekraczać drzwi pokoju, gdyż jest on w miarę trudny, ale też bez przesady. Nie dla totalnych laików - coś tam już za sobą trzeba mieć.
Pozdrawiam obsługę, a żądnych przygód i grozy zapraszam do tego pokoju.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Weiter anzeigen

Lerne Geschichte in diesem Raum

Erlebe diese tollen Geschichten mit deinen Freunden

Löse Rätsel wie Scherlock Holmes

Düstere Geheimnisse und unerwartete Splot-Twists warten auf dich