Escape Room Alladyn

Alladyn

Lockme Partner

Zostaliście uwięzieni w zaczarowanym świecie Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, w pałacu pewnego złego czarnoksiężnika. Doskonale wiecie, że musicie stąd uciec. Cz... [więcej]

289

289 Bewertungen

|

31

Poznań: 31. Platz

|

Wielkopolskie: 33. Platz

|

PL 199

Polen: 199. Platz

|

8.6/10

2-6 Spieler

60' Minuten

Abenteuer

mittel

Fabel

Zostaliście uwięzieni w zaczarowanym świecie Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, w pałacu pewnego złego czarnoksiężnika. Doskonale wiecie, że musicie stąd uciec. Czy będzie to jednak takie proste?
Na wasze szczęście był to Alladyn. Znalazł się tu dokładnie w ten sam sposób, co wy. Mało tego - specjalnie dla was zostawił wskazówki. Lepiej go posłuchajcie, żeby nie utknąć w świecie Baśni na zawsze.

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Kinderfreundlich

Spiel auf Englisch möglich

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Tür immer geöffnet

Sichercheitsschlüssel

Adresse

EXODUS - Poznań II

ul. Garbary 59, Poznań

Andere Räume an diesem Ort

Inhaber

CAROTTI Karol Klonowski
ul. Fabianowska 12D/1
62-064 Plewiska
St-ID: 1251406450

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 289 Bewertungen

Allgemeine Note 8.6/10

225

180

135

90

45

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.3/10

250

200

150

100

50

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.2/10

225

180

135

90

45

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

200

160

120

80

40

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

289 Bewertungen

Maciej St
Maciej St

Navigator
136 Pkt

79 Bewertungen

Latający dywan

24.09.19 | Besuchsdatum: 21.09.19

Maciej St 79 Bewertungen

#80

Kolejny poznański pokój. Cóż możemy powiedzieć...

Widać, że pokój już swoje najlepsze lata ma za sobą. Gra szła w miarę fajnie, choć w pewnym momencie duży minus dla obsługi wejście do pokoju... Jakby nie można było powiedzieć przez krótkofalówkę że zagadkę trzeba ciut siłowo potraktować.

Ogólnie kilka fajnych rozwiązań, kilka niezbyt łączących się ze sobą, ale na plus.

Berichte anzeigen (1)

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 6/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

patryk.kozlowski
patryk.kozlowski

Neuling
20 Pkt

2 Bewertungen

Lot dywanem

19.02.20 | Besuchsdatum: 18.02.20

Glaubwürdige Bewertung

patryk.kozlowski 2 Bewertungen

Pokój był bardzo przyjemny, z masą różnorodnych zagadek. Myślę, że jest dosyć luźny i dobry, szczególnie dla osób które zaczynają przygody z escape roomami. Pokój sam w sobie był dosyć ciasny (nie wyobrażam sobie w nim 5 czy 6 osób, gdzie każdy się czymś zajmuje), faktycznie ma już trochę lat ale według mnie nie jest to żaden problem.

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Monika1006
Monika1006

Navigator
126 Pkt

54 Bewertungen

Nie tylko dla dzieci :)

08.07.19 | Besuchsdatum: 22.06.19

Glaubwürdige Bewertung

Monika1006 54 Bewertungen

To co lubię w pokojach najbardziej - historia opowiedziana od początku do końca :) Zagadki różnorodne, idealnie wpasowane w fabułę pokoju. Czekamy na kolejne pokoje od Exodusa :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Viking
Viking

Navigator
104 Pkt

23 Bewertungen

Nie było dżinna, a może był Gin?

30.06.19 | Besuchsdatum: 29.06.19

Glaubwürdige Bewertung

Viking 23 Bewertungen

Bardzo przyjemna propozycja od EXODUSA. Jest to już nasz kolejny pokój od tej ekipy. Rozwiązania techniczne podobne jak w pozostałych, chociaż kilka drobiazgów nieco kapryśnych. Pokój niestety już lekko sfatygowany ze względu na swój wiek. Sporo zagadek, dość trudnych. Raczej ciasno, myślę że optymalnie dla 2-3 osób. W przypadku naszej 5 osobowej ekipy sporo sobie utrudnialiśmy zasłaniając to i owo. Klimat i zagadki spójne jak zawsze! Mimo kilku drobnych mankamentów, na pewno warto odwiedzić :)

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 8/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Nalupia
Nalupia

Wanderer
29 Pkt

18 Bewertungen

Arabska noc

28.07.19 | Besuchsdatum: 21.07.19

Nalupia 18 Bewertungen

Pokój przyjemny, wystrój klimatyczny (acz w kilku miejscach przyda się podkleić tapetę). Spójna historia i zagadki. Bardzo ciekawe rozwiązania, niektóre spotkaliśmy po raz pierwszy. Zwłaszcza jedna zagadka zrobiła na nas duże wrażenie. Z kolei inna zagadka nie zadziałała jak powinna i MG musiał "z ręki" coś zrobić, przez co straciliśmy kilka minut, ale i tak mieliśmy frajdę z gry.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
288 Pkt

122 Bewertungen

Cusz

02.07.19 | Besuchsdatum: 09.06.19

Swistakk 122 Bewertungen

Cóż, tej wizyty nie jestem w stanie zaliczyć do udanych. Spróbuję opisać zdarzenia w kolejności z grubsza chronologicznej.

W trakcie wprowadzenia technicznego zostaliśmy poinstruowani, że "Nie bawimy się w dekoratorów wnętrz" czy podobnymi innymi tekstami. No ja wiem że grupy lubią odwalać różne maniany i warto pewne uwagi techniczne przekazać, ale przez formę odebrałem wrażenie jakby mówiono do nas jak do dzieci i z góry zakładano naszą winę.

Przed wejściem do pokoju zostaliśmy poinstruowani, że wprowadzenie fabularne zostanie przeprowadzone już wewnątrz pokoju z głośników. Że będzie tak, że wchodzimy, słuchamy historii i gdy po niej zacznie grać muzyka rozpoczyna się gra. No to pan wychodzi, zamyka drzwi i zaczyna grać muzyka a jakiejś historii brak? Czułem się trochę zdezorientowany, ale pokminiłem chwilę, co się dzieje i zorientowałem się, że w tej muzyce jest jeszcze jakieś cichutkie mamrotanie. Wytężyłem maksymalnie słuch i zacząłem rozumieć większość słów, ale jak trzeba się tak skupiać aby zrozumieć każde słowo to ciężko jeszcze wyłapać ogólny sens historii, tym bardziej, jeżeli z jej pierwszej połowy nie słyszało się nic. Znajomi mieli dokładnie takie same wrażenia. W efekcie pierwszy raz zacząłem grę bez usłyszenia jakiejś fabuły. No ale ja jednak nie przywiązuję do nich wielkiej wagi, to raczej nie waży zbytnio na moim ogólnym wrażeniu.

W pewnym momencie (koło 40 minuty?) przestała nam grać owa muzyka, która wcześniej była bardzo zauważalna i nastała dziwna cisza, która trwała do końca gry. Choć dopuszczam możliwość, że miało to związek z przypadkowym zresetowaniem przez kolegę timera, który był w pokoju. No ale to też nie takie istotne.

Przejdźmy zatem do największego minusa pokoju, które stanowi istotna część jego zagadek. Dla kontekstu i humblebraga przytoczę taki fakt, że tego samego dnia byliśmy jeszcze w dwóch innych pokojach i braliśmy udział w drugim etapie PolandEscape (który był głównym powodem naszej wizyty w Poznaniu). I powiedzmy, że poszły nam ... bardzo dobrze 🙂. A z Alladyna nie wyszliśmy nawet z podpowiedzią :P. Ja rozumiem, że to wcale nie musi samo w sobie jeszcze nic znaczyć, ale nie, to nie jest tak, że on był trudny. On był zły. No i tak, jestem świadom, że pokoje się bardziej ludziom podobają, gdy się z nich wychodzi o czasie, a jak się nie udaje, to odbiór jest bardziej stonowany, ale mam wrażenie, że po grze na spokojnie jestem w stanie zazwyczaj ocenić pokój uniezależniając swoją ocenę od tego, czy poszło mi lepiej czy gorzej. Były pokoje, w których byłem wręcz zalewany falami podpowiedzi, bo sobie zupełnie nie radziliśmy (choć to w innych składach), a mimo tego bardzo mi się one podobały i figurują w moich topkach, a poszczególnymi zagadkami, które nas pokonały zdarzało mi się jeszcze długo ekscytować. Nie mogę tego jednak powiedzieć o Alladynie. Momentów, w których się zablokowaliśmy było dość sporo, jestem w stanie naliczyć cztery i nie były one zbyt chlubne z punktu widzenia ich jakości. Chciałem coś tu o nich napisać, ale moja opinia w pierwszej swojej iteracji może nie zawierała explicite spoilerów, ale jednak zawierała pewne informacje, których jako potencjalny inny gracz bym nie chciał przeczytać, więc konkretniejsze narzekania przerzucam do informacji dla właścicieli. To co może się ostać, to że jeden raz to przykład łamigłówki typu, który uwielbiam i zawsze się jaram jak taką widzę, ale tutaj jednak skopana w sposób prowadzący do tego, że nie da się jej zrobić inaczej niż zupełnie przez przypadek, a inny raz to akurat nasza wina niewykminienia zagadki aczkolwiek zdecydowanie nam w tym pomógł istotnie mylący element.
Jeżeli w całym doświadczeniu mam się doszukiwać jakichś plusów, to jednak też byłyby to pewne zagadki. Ale te które działały i miały sens. O tyle fajnie, że w pokoju nad wyświechtanymi motywami przeważały zagadki polegające na rzadko wykorzystywanych pomysłach. Druga sprawa, że w istotnej większości były one jednak proste i było ich całkiem mało. Gdyby z pokoju odjąć fakapy, o których pisałem to nie byłoby to takie trudne wyjść z niego w jakieś 20 minut (no choć takiego czasu to byśmy nie mieli, ale dać by się dało :P). A tak to i z podpowiedzią brakło nam jakiejś minuty czy dwóch.

Co do wystroju to w porządku. Choć odłażąca tapeta, czy rozwalone doniczki/figurki w tym nie pomagają. Z komentarzy można wyczytać, że niedawno pokój doświadczył jakiegoś generalnego remontu. Nie wygląda.

Jeden Mistrz Gry obsługuje dwa pokoje. Do tego system podpowiedzi jest przez krótkofalówki, co poskutowało tym, że przed grą w poczekalni musieliśmy zatykać uszy, aby nie słyszeć spoilerów w wymianie zdań grupy z Inkwizytora proszącej o podpowiedź z Mistrzem Gry.

Jeszcze wspomnę o wyjątkowo nisko wiszących żyrandolach. Wysoki kolega walnął się w nie dosłownie co najmniej z 5 razy, a jego zadowolonie z faktu każdego kolejnego bliskiego kontaktu ze źródłem fotonów bynajmniej nie rosło 😛. Aż przypomniał mi się pewien użytkownik lockme, wśród którego opinii można było znaleźć takie z gatunku "bolała mnie dzisiaj głowa - 5/10", czy "kopnąłem się w próg - 6/10" xD (oczywiście przekolorowuję). Ale no nie jedynie dlatego ten pokój nie dostanie wysokiej oceny ode mnie.

Gdybym miał się kierować słownymi opisami ocen to najbardziej odpowiadający byłby chyba ten przy ocenie 4, ale rzeczywista skala ocen lockme jest jaka jest, więc niech będzie 7. Po wyjściu z firmy, zanim jeszcze zdążyłem coś powiedzieć i zarazić resztę drużyny swoją negatywną opinią to usłyszałem od nich krótkie acz treściwe (:p) podsumowanie wyrażające bardzo podobne emocje co moje. Na spokojnie potem przeanalizowaliśmy krok po kroku co było w tym pokoju i utwierdziło nas to w tych odczuciach. Mam nadzieję, że niska ocena i długa wylewna opinia zamiast być potraktowane jako niesłuszny hejt burzliwego studenciaka zostaną potraktowane jako sensowne uwagi, które można wykorzystać do polepszenia pokoju. Aby nie być gołosłownym w notce do właścicieli zamieszczam dokładniejsze wyjaśnienia elementów, co do których nie mogłem się tu rozpisywać.

Jeszcze na boku wspomnę, że pomieszczenie, w którym mieści się ten oddział EXODUSa nie posiada toalety, więc polecam nie opijać się wodą tuż przed wyjściem z domu. No ale to już nie wpływa na ocenę pokoju 😛.

Berichte anzeigen (1)

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 9/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Paweł Prugar
Paweł Prugar

Pfadfinder
75 Pkt

45 Bewertungen

Kraina baśni

28.04.19 | Besuchsdatum: 27.04.19

Glaubwürdige Bewertung

Paweł Prugar 45 Bewertungen

Bardzo przyjemny pokój. który zaskakuje przede wszystkim tematyką i klimatem. Zagadki nie są wymagające, ale bardzo oryginalne, no i ten brak kłódek zdecydowanie na plus. Zadań w sam raz dla grup 3-4 osobowych. Obsługa miła i kompetentna. Polecam.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

MEL Force One
MEL Force One

Navigator
126 Pkt

59 Bewertungen

Dżinn z tonikiem

09.06.19 | Besuchsdatum: 08.06.19

MEL Force One 59 Bewertungen

Bardzo spoko pokój :) Nie należy do najnowszych i niestety to widać - jedna rzecz działała nam ciut kapryśnie. Wystrój nie był idealny - było trochę losowych dziur w ścianie, prowizorycznie naprawionych elementów itp. Zagadki były logiczne i zazwyyyczaj w klimacie. Ogólnie bawiliśmy się bardzo dobrze i pokój polecamy, zwłaszcza jeśli ktoś lubi ten klimat lub idzie do pokoju z dziećmi :)

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

kinga.kotecka
kinga.kotecka

Wanderer
26 Pkt

6 Bewertungen

Latający dywan

02.09.19 | Besuchsdatum: 31.08.19

kinga.kotecka 6 Bewertungen

Hmm, zaczynając od początku, w większości zgadzam się z obszerną opinią niżej. Wprowadzenie ze strony obsługi OK, nie odbiegające od innych escape roomów, historia na początku w pokoju zagłuszona przez muzykę. Wystrój pokoju, klimat bez zastrzeżeń. Jeśli ktoś nie lubi kłódek, to zachęcam do odwiedzenia pokoju, ja lubię kłódki, więc to też wpłynęło na ogólną ocenę pokoju, ale nie do końca tylko o to chodzi. Zagadki są bardzo pomysłowe, ale nie całkiem wszystko gra. Były trzy zagadki, gdzie dobrze myśleliśmy, robiliśmy, ale coś trzeba było robić dłużej, z większą siłą, MG podpowiadał nam w tych momentach, że OK, ale więcej siły, nie jest to do końca fajne. Na końcu nie było omówienia za bardzo pokoju, zagadek, jak sobie radziliśmy. A i faktycznie trzeba uważać na lampy. Wyszliśmy 2 minuty po czasie 4-osobową grupą. Zaliczam pokój tak do średnio-trudnych, na pewno nie na pierwszy raz.
Podsumowując warto odwiedzić pokój, szczególnie, jak ktoś nie ludzi kłódek, są zagadki, które robią wrażenie, ale przez parę niedociągnięć mieliśmy mieszane odczucia :)

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

kacperkomin10
kacperkomin10

Pfadfinder
60 Pkt

26 Bewertungen

Latający dywan i inne bajery!

06.05.19 | Besuchsdatum: 27.04.19

kacperkomin10 26 Bewertungen

Wizyta w Aladynie to duża przyjemność. Ciekawy wystrój , fajne mechanizmy - choć przy otwieraniu niektórych diabeł tkwi w szczegółach. Logiczne zagadki, sympatyczna obsługa.

Berichte anzeigen (1)

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Weiter anzeigen

Lerne Geschichte in diesem Raum

Erlebe diese tollen Geschichten mit deinen Freunden

Escape Rooms für erfahrene Spieler

Nimm die Herausforderung in einem der schwierigsten Räume an