Escape Room Galaktyka Tajemnic

Galaktyka Tajemnic

Lockme Partner

Jesteście gotowi na kosmiczną podróż pełną przygód i wyzwań? Czy podejmiecie się zadania, które zadecyduje o przyszłości galaktyki? Dotarły do Was informacje... [więcej]

83

83 Bewertungen

|

4

Poznań: 4. Platz

|

Wielkopolskie: 4. Platz

|

PL 21

Polen: 21. Platz

|

9.7/10

2-5 Spieler

75' Minuten

Abenteuer

mittel

Fabel

Jesteście gotowi na kosmiczną podróż pełną przygód i wyzwań? Czy podejmiecie się zadania, które zadecyduje o przyszłości galaktyki?
Dotarły do Was informacje o planach ostatecznego ataku Imperium na Ruch Oporu. Aby zapobiec klęsce, musicie dostać się do pałacu Jaby, wykraść te plany i dostarczyć je tajnemu agentowi. Nie będzie to jednak łatwe zadanie - musicie być przygotowani na czyhające na Was pułapki!
Agent nie będzie na Was długo czekał, wykażcie się sprawnością i wykonajcie misję w 75 minut. Niech moc będzie z Wami!

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Kinderfreundlich

Spiel auf Englisch möglich

Klimaanlage eingesetzt

Kartenzahlung vor Ort

Nicht für Epileptiker

Nicht für Schwangere

Nicht für Klaustrophobiker

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Sicherheitsbutton

Notbeleuchtung

Nur Niedervolt eingesetzt

Türöffnung-Sicherheitssystem

Adresse

Escape ARENA - Poznań

ul. Krauthofera 55, 60-202 Poznań

Andere Räume an diesem Ort

Inhaber

Małgorzata Adamek PUHP "GOJA" - Escape Arena
ul. Krauthofera 55
60-202 Poznań
St-ID: 7791462461

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 83 Bewertungen

Allgemeine Note 9.7/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 10.0/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

75

60

45

30

15

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

83 Bewertungen

LockMe
LockMe

Reiseführer
480 Pkt

335 Bewertungen

May the lock be with you

28.10.19 | Besuchsdatum: 31.08.19

Lockme-Bewertung

LockMe 335 Bewertungen

To naprawdę porządna przygodówka, inspirowana uniwersum klasyka i przez to mocno naszpikowana nim fabularnie. Wystrój bardzo ładny, zachwyca już od pierwszych minut gry. Zagadki nie są w naszym odczuciu ani łatwe, ani trudne - można rzec, że są świetnie zbalansowane, dzięki czemu pokój nada się dla osób z zaledwie kilkoma pokojami na koncie (choć raczej nie na pierwszy raz). Co równie ważne - tychże zagadek jest sporo, a ich wachlarz bardzo rozpięty, ponieważ różne rozwiązania lepiej dopasują się do równie różnorodnych preferencji graczy.

Ewentualna nieznajomość uniwersum nie przeszkadza w grze, aczkolwiek nie ma nic lepszego niż dostrzeganie smaczków, nie tylko w tym pokoju. Zabawa jest bardzo dobra, a to najważniejsze.

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Iwona M. 8
Iwona M. 8

Wanderer
36 Pkt

11 Bewertungen

Wow wow i jeszcze raz wow

08.02.20 | Besuchsdatum: 08.02.20

Glaubwürdige Bewertung

Iwona M. 8 11 Bewertungen

Serdeczne podziękowania i gratulacje dla właścicieli. Pokój z cudowna atmosferą, świetnie wykonany. Zainspirowany gwiezdnymi przygodami ale i nie fani sagi gwiezdnych wojen znajda tam swoje miejsce. Zaskakujący i śmiało mogę powiedzieć że niepowtarzalny. Dziękujemy jeszcze raz za super przygodę.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Pfadfinder
89 Pkt

83 Bewertungen

Przebudzenie mocy

16.02.20 | Besuchsdatum: 15.02.20

Piotr R. 19 83 Bewertungen

Moc naprawdę była z nami. Zresztą nie mogło być inaczej. Tak ważne zadanie nam powierzone mogło zakończyć się tylko i wyłącznie sukcesem. No to może co stało za tym sukcesem.
Po pierwsze - cudowne wprowadzenie przez fantastyczną Mistrzynię gry - Gosię. Już od początku nie znajdowaliśmy się w escape roomie w Poznaniu, tylko w czasie tajnej misji w galaktyce. I w tej konwencji Gosia też opisywała nam nasze zadania, co doskonale budowało klimat.
Po drugie - zagadki. Proste, przyjemne, różnorodne. Każdy znajdzie coś, w czym się odnajdzie. Zachowany jest balans między elektroniką, a kłódkami, co świetnie pasuje do pokoju.
Po trzecie - klimat. Wystrój jest po prostu piękny. Naprawdę jest na czym zawiesić oko. Fani Gwiezdnych wojen będą zachwyceni, a osoby, które nigdy się z serią nie zaznajomiły nie będą zawiedzione, bo wystrój idealnie pasuje do fabuły i jest jej uzupełnieniem.
Po czwarte - dźwięk. Nie zagłusza w ogóle komunikacji między graczami, a świetnie pasuje do miejsca, w którym się znajdujemy. Od nas trzy razy tak.
Punkt piąty - fabuła. Wciągająca, spójna i logiczna. Zupełnie bez zarzutu i nie ma się do czego przyczepić. Za to można się cieszyć tak świetnym pokojem.
Przedostatnie - elementy wow. Było ich kilka i naprawdę zasługują na osobny akapit, tylko, niestety, ciężko je opisać bez spoilerów. Więc to drobna sugestia, że Galaktykę Tajemnic trzeba odwiedzić.
Ostatnie - Mistrzyni gry. Dziękujemy bardzo Gosi za wprowadzenie nas, wspaniałą grę oraz poświęcony nam czas i rozmowę przed i po grze. Z wypiekami na twarzy czekamy na kolejne pokoje Escape Areny. Pozdrawiamy Sławka i sto lat dla Krzysia.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Włóczykij
Włóczykij

Pionier
218 Pkt

182 Bewertungen

Niezły kosmos w tej Arenie! ;)

03.02.20 | Besuchsdatum: 25.01.20

Włóczykij 182 Bewertungen

Nie przepadasz za science- fiction?
Z gwiezdnymi wojnami raczej nie jest Ci po drodze?
Z odległą galaktyką też nie masz wiele wspólnego?
To tak jak ja. Ale muszę przyznać, że pokój jak najbardziej nadaje się również dla takich ludzi i warto go odwiedzić bez względu na wiek i zainteresowania ;)

Do tej pory nie miałam zbyt dobrych wspomnień po pokojach związanych z tematyką kosmosu, ale ten room to zmienił.

Już od wprowadzenia wyczuwamy atmosferę i udajemy się do środka z przeświadczeniem, że czeka nas ważna misja do wykonania. Fabuła jest spójna i ciekawa, wkomponowana w całą grę.

Wszelkie elementy wystroju i dobrze dobrane rekwizyty tworzą fajny klimat, a ścieżki dźwiękowe i gra świateł dodatkowo go podkręcają. Szczególnie jeden element wywołał u mnie efekt "wow". Natomiast myślę, że fani Star Warsów zauważą i docenią wiele smaczków i nawiązań do filmu.

O naszej Mistrzyni Gry można pisać same dobre rzeczy (w końcu imię Gosia do czegoś zobowiązuje ;))- pogodna, otwarta, radosna, profesjonalna, chętna do rozmów i wymiany opinii.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Reiseführer
435 Pkt

291 Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci ku chwale rebelii

29.02.20 | Besuchsdatum: 03.01.20

Cyrk Kamiennych Braci 291 Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci dołączył do Ruchu Oporu. Wraz z rebeliantami przygotowywaliśmy się do odparcia ataku Imperium. Wtedy otrzymaliśmy specjalne zadanie - musieliśmy wykraść tajne plany ataku na naszą bazę nim imperium przypuści atak. Naszym celem był pustynny pałac Jabby na planecie Tatooine. W drodze na pustynną planetę czekały nas nieoczekiwane kłopoty - pochłonęła nas Galaktyka Tajemnic.

Wystrój tego ER, to zdecydowanie wysoka półka. Mamy tutaj do czynienia z doskonale rozplanowaną przestrzenią, świetnymi dekoracjami i bardzo fajnymi rekwizytami. Dodatkowo twórcy zadbali o dodatkowe wrażenia w tym doskonale dobrany podkład dźwiękowy oraz inne czynniki wpływające na klimat i pozwalające się wczuć w akcję.

Zagadki również stoją na wysokim poziomie. Są one zróżnicowane - coś na spostrzegawczość, zdolności manualne, umiejętności logicznego myślenia. Tradycyjne i elektroniczne rozwiązania bardzo dobrze zostały tutaj wkomponowane w tematykę. Zagadek jest dużo i dobrym wyjściem jest wybrać się do pokoju w więcej niż 2 osoby.

Obsługa spisała się rewelacyjnie. Przede wszystkim pochwały należą się za świetne wprowadzenie. Poza tym ekipa Escape Arena, to bardzo sympatyczni i życzliwi ludzie. Widać, że ER, to ich pasja i zależy im na zadowoleniu klientów. Strzałem w dziesiątkę, jest też poczekalnia z bilardem i rzutkami.

Podsumowując, "Galaktyka Tajemnic", to zdecydowanie ER, który warto odwiedzić. Wszystkie elementy składowe stoją tutaj na wysokim poziomie, dzięki czemu gra jest naprawdę świetnym przeżyciem. Dla fanów Gwiezdnych Wojen jest to pozycja bezwzględnie obowiązkowa.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

CzłowiekCałka
CzłowiekCałka

Pfadfinder
90 Pkt

37 Bewertungen

Fajna przygoda

05.11.19 | Besuchsdatum: 03.11.19

Glaubwürdige Bewertung

CzłowiekCałka 37 Bewertungen

W Galaktyce byliśmy w trójkę z żoną i dzieckiem i musimy przyznać, że zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie, zagadki nie były banalne, a samo przechodzenie pokoju sprawiało radość, udało nam się przez przypadek pominąć jedną zagadkę ale absolutnie nie popsuło nam to zabawy, [spojler] powodują, że pokój jest inny niż reszta. Bardzo przyjemny pokój z niespodziankami dla fanów.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Janek I.
Janek I.

Pfadfinder
58 Pkt

20 Bewertungen

Niech żyje Rebelia!

04.01.20 | Besuchsdatum: 02.01.20

Janek I. 20 Bewertungen

Był to nasz pierwszy pokój w Poznaniu. Może nie był to zbyt dobry pomysł z uwagi na to, że zawiesił naprawdę wysoko poprzeczkę. W związku z tym, że jesteśmy fanami Star Warsów to był to obowiązkowy punkt na naszej mapie Poznania. Zagadki są naprawdę ciekawe oraz oryginalne, klimat jest naprawdę super, towarzysząca nam muzyka oraz efekty dźwiękowe niewątpliwie go potęgują. Ostatnia zagadka naprawdę nas zaskoczyła i dała nam możliwość poczucia się znowu jak dzieci :) Bardzo polecamy zarówno młodszym jak i starszym.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Hoopoe
Hoopoe

Navigator
111 Pkt

30 Bewertungen

StarWars

17.11.19 | Besuchsdatum: 16.11.19

Glaubwürdige Bewertung

Hoopoe 30 Bewertungen

Tę firmę prowadzą ludzie, którzy są prawdziwymi pasjonatami. Po odwiedzeniu Galaktyki i Wikingów wyjechaliśmy z Poznania pod ogromnym wrażeniem tego, jak wiele może zdziałać wprowadzenie do gry przez odpowiedniego człowieka. Wszystkie zagadki świetnie wpisują się w klimat pokoju, a gra po prostu płynie. Must have na mapie Poznania!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

LockBuster
LockBuster

Wanderer
43 Pkt

15 Bewertungen

Nie tak dawno temu i bliżej niż myślicie

13.01.20 | Besuchsdatum: 09.01.20

LockBuster 15 Bewertungen

Galaktyka Tajemnic nie jest tylko pokojem. Jest miejscem, w którym od momentu przejścia przez drzwi czujesz, że jesteś częścią świata Gwiezdnych Wojen - nawet nie znając uniwersum.

Wystrój pokoju - fenomenalny. W środku zobaczymy, że dni, tygodnie i miesiące włożone w wystrój nie poszły na marne.

Jeśli chodzi o trudność - jest parę zagadek, nad którymi trzeba się zastanowić. Jednak między zadaniami przechodzi się gładko i przyjemnie. Dzięki temu nie uświadczymy żadnych denerwujących przestojów, które wybiją nas z rytmu i klimatu. Wiele mechanizmów zdecydowanie jest w stanie Was bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Sposób komunikacji między graczami a mistrzem gry - unikalny. Gwarantuję, że w żadnym innym pokoju nie spotkacie czegoś takiego.

Obsługa - właściciele Escape Areny nie są tylko i wyłącznie pasjonatami, ale także swojego rodzaju escape room'owymi "freakami", z którymi można o całym przeżyciu rozmawiać godzinami. W trakcie gry jesteśmy uważnie obserwowani, co podwyższa poziom Waszego bezpieczeństwa.

Podsumowując - jestem oczarowany.
Niech Moc będzie z Wami.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

AgaP
AgaP

Wanderer
33 Pkt

4 Bewertungen

Efekt wow z Gwiezdnymi Wojnami w tle

02.03.20 | Besuchsdatum: 02.03.20

Glaubwürdige Bewertung

AgaP 4 Bewertungen

To była dosyć spontaniczna decyzja. Kilka minut po 17 podjęłam decyzję, że razem z rodziną (2 dorosłych, 2 dzieci) wybierzemy się w kosmiczną przygodę o godzinie 19. Cała trójka moich towarzyszy to pasjonaci Gwiezdnych Wojen. Ja jakoś nigdy nie miałam szczęścia, by aż taką miłością do serii zapałać. Okazało się, że źle się do tego zabierałam... W pierwszej kolejności należało wybrać się do ER, by przeżyć kilkukrotnie efekt wow, aby następnie móc już nieco spokojniej i bez pośpiechu cieszyć się filmowymi scenami. Za mną około 20 ER, takiego jak Galaktyka Tajemnic w odwiedzonych dotąd pokojach jeszcze nie było. Scenografia dopracowana w każdym szczególe zachwyca, zastosowane mechanizmy oraz efekty dźwiękowe wprowadzają gracza w niesamowity nastrój. Zagadki są przemyślane i pasujące idealnie do klimatu pokoju. Żeby móc zdradzić, co wywołało u mnie kilkukrotny efekt wow musiałabym spoilerować, a tego wolałabym uniknąć, by nie psuć innym zabawy. W każdym razie pokój polecam i bez znaczenia jest fakt czy już jesteś fanem Star Wars, czy staniesz się nim dopiero po opuszczeniu pokoju.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Weiter anzeigen

Räume, die Schüttelfrost erregen

Wähle ein Spiel mit Thriller- oder Horrostimmung

Für's erste Mal perfekte Räume

Toller Platz, um das Escape-Rooms-Abenteuer zu beginnen