Escape Room Obcy: Operacja Aurelia

Obcy: Operacja Aurelia

Lockme Partner

Pokój po renowacji i ulepszeniu w czerwcu 2019. Wyłącznie dla osób pełnoletnich. Nie jest to horror - my określamy go mianem thrillera. Pokój nowej generacj... [więcej]

87

87 Bewertungen

|

20

Poznań: 20. Platz

|

Wielkopolskie: 22. Platz

|

PL 111

Polen: 111. Platz

|

9.5/10

3-6 Spieler

70' Minuten

Thriller

mittel

Fabel

Pokój po renowacji i ulepszeniu w czerwcu 2019. Wyłącznie dla osób pełnoletnich. Nie jest to horror - my określamy go mianem thrillera.

Pokój nowej generacji stworzony z rzadko spotykanym rozmachem.
Wcielacie się w rolę oddziału Colonial Marines wysłanego na misję rozpoznawczą do tajnej placówki badawczej o nazwie Aurelia, z którą urwał się kontakt po otrzymaniu wezwania o pomoc. Zanim ewakuujecie się z obszaru operacyjnego musicie wykonać określone cele misji. Pokój obfituje nietuzinkowymi rozwiązaniami i efektami, a jego klimat odwzorowuje tzw. retro science-fiction znane z pierwszych części filmowej sagi.

Uwaga: W lokalu nie jest dostępna toaleta, prosimy wziąć to pod uwagę przed przybyciem do lokalu.

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Ab 18

Nicht für Epileptiker

Nicht für Schwangere

Hier kannst du Escape Tales kaufen

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Sichercheitsschlüssel

Nur Niedervolt eingesetzt

Verfügbare Sprachen des Spiels

Englisch

Polnisch

Adresse

Action Escape - Poznań

Bukowska 32/2a

Andere Räume an diesem Ort

Inhaber

Firma Usługowa "Mercury" Tomasz Pajzderski
Newtona 12C/37
60-161 Poznań
St-ID: 5571654766

Spielordnung

Spielordnung

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 87 Bewertungen

Allgemeine Note 9.5/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.7/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.8/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

75

60

45

30

15

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

87 Bewertungen

Czarny Ł.
Czarny Ł.

Pfadfinder
61 Pkt

22 Bewertungen

Tajna Misja

21.04.20 | Besuchsdatum: 29.02.20

Czarny Ł. 22 Bewertungen

Środek nocy, niespodziewane wezwanie ze sztabu głównego. Stawiłem się tak szybko jak mogłem. Sytuacja nie była ciekawa. Odebrano sygnał alarmowy z jednej z placówek badawczych na odległej planecie, niestety nie udało się nawiązać sygnału zwrotnego. Sztab postanowił sformować na szybko oddział rozpoznawczo- ratunkowy, któremu miałem dowodzić, a w skład którego weszli marines z wieloletnim doświadczeniem w misjach galaktycznych, kierownik działu technicznego w sztabie głównym oraz najlepszy medyk, którego udało się ściągnąć. Wyruszyliśmy bezzwłocznie. Odtransportowano nas na docelową planetę, a nasza kapsuła zabrała nas do samej śluzy w bazie. Jak miało się za chwilę okazać, wejście do środka było najmniejszym z naszych problemów. Wnętrze wyglądało jakby grasowała tu zgraja najgorszych międzygalaktycznych szubrawców, a i to byłoby po stokroć lepsze niż to co spotkaliśmy. Buzowały z nas skrajne emocje przy czym strach i panika brały górę. Zespół choć sklecony w kilka minut okazał się jednak bardzo zgraną drużyną i tylko dzięki współpracy udało nam się zrealizować powierzone nam zadania (oczywiście biorąc pod uwagę stan sytuacji zastany na miejscu uległy one nieco modyfikacji).

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Kacper G. 2
Kacper G. 2

Pfadfinder
61 Pkt

41 Bewertungen

Szperacze

08.02.20 | Besuchsdatum: 05.02.20

Kacper G. 2 41 Bewertungen

Klimat - naprawdę można było poczuć się jak w jakimś opuszczonym centrum badawczym, brak było elementów, które nie pasowały do tego pokoju.
Zamysł fabularny bardzo ciekawy, wprowadzenie i wytłumaczenie wszystkiego szczegółowe. [Spojler] - ciekawy pomysł, choć przydało by się zaangażować każdą z nich w równym stopniu.
Zagadki - wszelakiego rodzaju, poprowadzone liniowo, wymagające współpracy, wiele szukania, co zdecydowanie mnie uradowało, ponieważ to jedna z moich ulubionych aktywności w escapach. Zdecydowanie w tym przybytku trzeba mieć łeb na karku i nie zapominać o zabieraniu ze sobą wszystkiego, co może się przydać. Także organizacja przede wszystkim.
Pokój polecam raczej ekipom już mającym za sobą kilka podobnych przygód, mimo sporego doświadczenia wyszedłem nieco po godzinie zabawy.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Antwort der Firma {compr}

Bardzo dziękujemy za opinie!
Cieszy nas to, że elementy, na które sami najczęściej zwracamy uwagę będąc w escape roomach są w opinii wskazane jako pozytywne :)
Co do rzeczy oznaczonej (automatycznie przez lockme) jako spoiler, domyślamy się o co może chodzić i zapisujemy sobie wszystkie sugestie, aby pokój był tak dobry jak to tylko możliwe.
Pozdrawiamy!

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Reiseführer
435 Pkt

307 Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci i ósmy pasażer Nostromo

15.03.20 | Besuchsdatum: 04.01.20

Cyrk Kamiennych Braci 307 Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci został wysłany ze specjalną misją na stację kosmiczną Aurelia, z którą kontakt urwał się wkrótce po otrzymaniu wezwania o pomoc. Wyposażeni w odpowiedni ekwipunek postanowiliśmy zbadać całą sprawę. Gdy udaliśmy się na miejsce, nie zastaliśmy nikogo. Stacja była mocno zdewastowana, a wiele śladów wskazywało na to, że nie jesteśmy tutaj sami. Zrozumieliśmy, że gdzieś w placówce czają się obcy.

Klimat jest bardzo dużym atutem tego ER. Począwszy od dopracowanego i w wielu miejscach sprawiającego autentyczne wrażenie wystrój, a na efektach specjalnych skończywszy. Dużą rolę w budowaniu nastroju miało też tutaj oświetlenie oraz fakt, że każdy z nas przed wejściem otrzymał specjalne stroje oraz ekwipunek, który należało wykorzystać w środku. Dzięki tym zabiegom zdecydowanie łatwiej było wczuć się w rolę i gra sprawiała wrażenie iście filmowej przygody.

Zagadki opierające się w dużej mierze na kwestiach elektroniczno-technicznych, choć do naszych ulubionych nie należą, to trzeba przyznać, że dobrze pasowały do klimatu. Ostatecznie okazało się, że wszystko jest prostsze niż się w pierwszej chwili wydawało, a pokój nie jest bardzo liniowy, dzięki czemu i poziom trudności jest dobrze wyważony.

Obsługa swoje zadanie spełniła należycie. Spotkaliśmy się z dużą życzliwością i dobrym podejściem do klienta.

Obcy: Operacja Aurelia, to bardzo ciekawy scenariusz, przygotowany z dość dużym rozmachem oraz zawierający pokaźną liczbą niespodzianek i innych atrakcji. Jego największym atutem jest klimat, w który dzięki specjalnym zabiegom twórców naprawdę łatwo się wczuć. Polecamy.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Dominik T. 4
Dominik T. 4

Wanderer
41 Pkt

12 Bewertungen

Warto odwiedzić

11.11.19 | Besuchsdatum: 10.11.19

Glaubwürdige Bewertung

Dominik T. 4 12 Bewertungen

Jeżeli klimat jest dla Ciebie ważny to koniecznie odwiedź ten pokój! Jeżeli jesteś fanem filmów to już nie masz żadnych wymówek żeby się tutaj nie pojawić.

Zagadek nie ma tutaj dużo, ale są bardzo fajnie wkomponowane w fabułę. Jeżeli jesteś typem escaperoomowca nastawionym na rozwiązanie jak największej ilości łamigłówek i znalezienie tryliona kluczyków to możesz po wyjściu czuć niedosyt. Ten pokój stoi oprawą i nie ma się co tutaj oszukiwać.

Byłem w pokojach lepszych pod każdym względem od "Obcego", niemniej jednak to właśnie do Obcego najchętniej bym wszedł jeszcze raz. Jeśli kiedyś przejdzie gruntowną przemianę to na pewno skorzystam z tej okazji i dlatego zachęcam gorąco do odwiedzenia.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Asia M. 2
Asia M. 2

Wanderer
28 Pkt

8 Bewertungen

Klimat, klimat, klimat

02.01.20 | Besuchsdatum: 01.01.20

Asia M. 2 8 Bewertungen

Pokój bardzo klimatyczny. Bardzo łatwo wkręcić się, że jest się na stacji kosmicznej. Zagadek nie jest wiele, ale ze względu na panujące w pokoju napięcie, trochę czasu się nad nimi spędza. Komunikacja z obsługą pokoju została wprowadzona w realia pokoju w bardzo ciekawy sposób, pozwalający na pozostanie w immersji nawet podczas próśb o podpowiedzi :) Fani Obcego powinni się tu super bawić :D

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Antwort der Firma {compr}

Bardzo dziękujemy za opinie!
Jest nam miło, że doceniacie integracje podpowiedzi w klimat ale musimy też powiedzieć, że grupa, która się wczuwa w klimat od pierwszych sekund zdecydowanie pomaga w imersyjnym prowadzeniu rozgrywki!
Ilość zagadek jest dostosowana do dystansu, który pokonuje się w pokoju co zajmuje trochę czasu oraz wspomnianego napięcia tak aby z pokoju dało się sprawnie wyjść bez nadmiernej ilości podpowiedzi :)

Jakub-theDoorKicker
Jakub-theDoorKicker

Wanderer
44 Pkt

6 Bewertungen

Raport z misji

16.02.20 | Besuchsdatum: 16.02.20

Jakub-theDoorKicker 6 Bewertungen

Jest to w mojej opinii jeden z najwybitniejszych escape roomów w jakich do tej pory byłem, a byłem już w niemałej ich ilości. Klimat od początku trzymający w napięciu i ani na moment nie odchodzący od głównego tematu. Interesujące i oryginalne wprowadzenie, jak i sam styl wykonania i poniekąd odwrócenia klasycznej idei escape roomów - do mnie osobiście bardzo przemawia. Wprowadzenie zawiera elementy role-play, więc larpowcy mogą się tu odnaleźć. Cała rozgrywka łączy elementy statyczne i dynamiczne akcje - każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie polecam drużynom, które potrafią wspólnie kooperować i własnymi reakcjami wpływać na przebieg zabawy.

Jeśli chodzi o czysto techniczne refleksje - klimat na najwyższym poziomie, zagadki liniowe, poniekąd łatwe ale ich rozwiązanie w specyficznych warunkach nie jest takie proste. Napięcie narasta z każdą chwilą i trzyma do samego końca. Choć nie znajdziecie tu skomplikowanych kompilacji i mechanizmów, to jednak zastosowane rozwiązania w zupełności wystarczą i wpisują się logicznie w fabułę. Polecam wszystkim, naprawdę warto tutaj zajrzeć nawet na początku swojej przygody z ER.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

betzik / Stynki Runners
betzik / Stynki Runners

Pfadfinder
76 Pkt

23 Bewertungen

Misja zakończona sukcesem! #13

20.07.19 | Besuchsdatum: 29.06.19

Glaubwürdige Bewertung

betzik / Stynki Runners 23 Bewertungen

To nie jest zwykły Escape Room - w Operacji Aurelia można poczuć namiastkę udziału w prawdziwej akcji, a obsługa podczas wprowadzenia do zabawy dosłownie tworzy z naszej ekipy oddział Colonial Marines. Cała rozgrywka jest tak dynamiczna, że czasami ciężko się zatrzymać, żeby rozwiązać zadanie. Zagadki doskonale wpisane w fabułę pokoju, niektóre trudne do wykonania bez współpracy wszystkich członków zespołu ratunkowego. Wystrój w którym zadbano o najdrobniejsze szczegóły, efekty wizualne oraz dźwiękowe sprawiają, że klimat jest niepowtarzalny.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Tigrisaki
Tigrisaki

Wanderer
31 Pkt

6 Bewertungen

Xenomorf zneutralizowany

01.12.19 | Besuchsdatum: 11.11.19

Tigrisaki 6 Bewertungen

Pokój powinien być priorytetem dla każdego fana serii "obcy". Gwarantuję, że poczujecie się jakbyście przez moment byli częścią uniwersum. Świetny wystrój, fenomenalny pomysł na wprowadzenie i elementy larpu. Zagadki to właściwie problemy z jakimi przyjdzie się zmierzyć grupie marines wysłanych na misję do placówki badawczej.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

dominikabadowska93
dominikabadowska93

Neuling
14 Pkt

1 Bewertung

Bardzo klimatyczna przygoda

06.01.20 | Besuchsdatum: 04.01.20

Glaubwürdige Bewertung

dominikabadowska93 1 Bewertung

Escape Room bardzo dopracowany, rekwizyty dla drużyny zdecydowanie dodają klimatu. Zagadki w logicznym ciągu, jako bardzo mieszana zaawansowaniem grupa 6 dziewczyn dałyśmy radę dokładnie 24sek przed czasem. :) Było kilka elementów creepy, wielki plus za klimat przez dźwięki zza ścian itp. W kilku momentach potrzebowałyśmy pomocy bo się zakręciłysmy ale MG super, bardzo sympatyczny i pomocny, wskazówki tez nie mówiły wprost co mamy zrobić ale bardzo pomogły. Serdecznie polecamy!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Antwort der Firma {compr}

Bardzo dziękujemy za pozytywną opinie! Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś spotkamy się w naszych pozostałych pokojach, pozdrawiamy!

Gosia C. 5
Gosia C. 5

Wanderer
47 Pkt

44 Bewertungen

Ekipa zwarta i gotowa ruszyła w misję ratunkową

18.07.19 | Besuchsdatum: 17.07.19

Gosia C. 5 44 Bewertungen

I udało się, wróciliśmy bezpiecznie na Ziemię. Osoba wprowadzająca entuzjastyczna i pomocna (niektórzy piszą, że brak entuzjazmu?). Przygotowanie do rozpoczęcia gry ciekawe, wystrój jak najbardziej na plus, zagadki interesujące. Byliśmy w grupie 4 osobowej i wydaje mi się, że tyle osób jest w sam raz. Kiepsko było słychać podpowiedź, może to wina za zbyt głośną muzykę.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Antwort der Firma {compr}

Dziękujemy za ocenę :)
Następnym razem prosimy zgłaszać takie rzeczy od razu, żeby w razie czego następne grupy mogły na takiej uwadze skorzystać! Być może problem był na tyle prosty do rozwiązania, że udałoby się to ogarnąć jeszcze w trakcie gry. Jeżeli dobrze kojarzę, o którą grupę chodzi, to nawet po grze rzuciłem coś w stylu "Jak tam, Jastrząb się sprawdził?" i Pan z grupy odpowiedział, że świetnie i że bez niego byłoby ciężko, stąd obecnie moje delikatne zaskoczenie :D
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za docenienie entuzjazmu :)

Weiter anzeigen

Räume, die Schüttelfrost erregen

Wähle ein Spiel mit Thriller- oder Horrostimmung

Populäre Räume in deiner Nähe

Checke Spiele, die am häufigsten von Spielern aus deiner Nähe gewählt werden