Escape Room Psychiatryk 2.0

Psychiatryk 2.0

Lockme Partner

01.03.2019 - NOWA WERSJA POKOJU - dokonaliśmy sporej modernizacji pokoju PSYCHIATRYK 2.0. Układ pokoju nie uległ zmianie, natomiast przebudowaliśmy zagadki... [więcej]

106

106 Bewertungen

|

6

Rybnik: 6. Platz

|

Śląsk: 19. Platz

|

PL 91

Polen: 91. Platz

|

9.4/10

2-4 Spieler

75' Minuten

Thriller

mittel

Fabel

01.03.2019 - NOWA WERSJA POKOJU - dokonaliśmy sporej modernizacji pokoju PSYCHIATRYK 2.0. Układ pokoju nie uległ zmianie, natomiast przebudowaliśmy zagadki oraz ulepszyliśmy fabułę! Dobra wiadomość dla graczy o słabszych nerwach - jest nieco mniej strasznie, za to o wiele ciekawiej.

---

Jesteście grupą lekarzy psychiatrów, którzy wprowadzili niebezpiecznego pacjenta w stan hipnozy. Wchodząc przez drzwi pokoju nie wchodzicie do pomieszczenia - wchodzicie do jego umysłu. Chorego umysłu. Pacjent cierpi na rozszczepienie jaźni, a każda z jego alter osobowości choruje na jakieś zaburzenie psychiczne. Musicie poznać wszystkie osobowości tego pacjenta. Waszym zadaniem jest odkryć, która z nich przejawia skłonności sadystyczne. Jeśli nie postawicie prawidłowej diagnozy, przekonacie się o nich na własnej skórze... a hipnoza trwa jedynie 75 minut.

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Klimaanlage eingesetzt

Ab 16

Nicht für Epileptiker

Nicht für Schwangere

Nicht für Klaustrophobiker

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Sichercheitsschlüssel

Sicherheitsbutton

Nur Niedervolt eingesetzt

Türöffnung-Sicherheitssystem

Adresse

Set Me Free - Rybnik

ul. Powstańców Śląskich 8, 44-200 Rybnik

Andere Räume an diesem Ort

Inhaber

Set Me Free
Powstańców Śląskich 8
44-200 Rybnik
St-ID: 651-166-71-80

Spielordnung

Spielordnung

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 106 Bewertungen

Allgemeine Note 9.4/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.8/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.7/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

75

60

45

30

15

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

106 Bewertungen

LockMe
LockMe

Reiseführer
480 Pkt

328 Bewertungen

Primum non nocere

15.04.19 | Besuchsdatum: 09.03.19

Lockme-Bewertung

LockMe 328 Bewertungen

Większość doświadczonych grup ma już na koncie pokoje horrorowe z tematyki szpitala psychiatrycznego - to wdzięczne zagadnienie w escape roomach, a Set Me Free śmiało może pochwalić się naprawdę dobrym scenariuszem.

Klimat jest dosyć ciężki, co w tym przypadku jest sporą zaletą. Zagadkowo jest dużo do zrobienia, jednak z jednej do drugiej przechodzi się bardzo płynnie, przez co łatwo jest złapać odpowiednie flow. Sam pomysł stworzenia scenariusza na motywie hipnozy i wchodzenia do umysłu chorego człowieka jest czymś godnym pochwały.

Wystrój również jest elementem, który buduje klimat, i to bardzo dobrze. Dla ludzi o słabszych nerwach może być nieco rozpraszający, ale to znak, że robota została wykonana na piątkę z plusem, w końcu to horror. Dodatkowo gra jest dobrze poprowadzona, z odpowiednim wstępem.

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
283 Pkt

122 Bewertungen

Ktoś tu chyba nienormalny

06.02.20 | Besuchsdatum: 10.11.19

Swistakk 122 Bewertungen

Szpital psychiatryczny to jeden z moich ulubionych tematów przewodnich. Tutaj mamy ciekawe podejście do tego tematu, gdzie badamy wiele osobowości jednego zaburzonego pacjenta. Firma Set Me Free zdecydowanie prezentuje swoje oryginalne podejście do tematu i jej pokoje mają swój pazur i osobowość przez co są moim zdaniem obowiązkowym punktem na mapie ERów.
W trakcie gry, a szczególnie na początku z _pewnych powodów_ miałem pewien mętlik w głowie. Przez to chyba trochę nie zrozumiałem zamysłu fabuły i w pewnym momencie wręcz wyśmiałem pokój za zupełną niespójność i absurdalne wybijanie z immersji, gdy tak naprawdę wszystko było dobrze przemyślane i moja reakcja była winą mojego niezrozumienia zamysłu fabuły. Zatem polecam się w nią wsłuchać przy wprowadzeniu, a najlepiej to po prostu na spokojnie przeczytać opis na lockme zawczasu. Innym efektem tego mojego mętliku było to, że podczas gry znalazłem w swojej kieszeni pewien kluczyk. Nie miałem zielonego pojęcia skąd on się tam wziął i nie mając lepszego pomysłu włożyłem go do jakiejś kłódki. Kłódka się otworzyła, a we wnętrzu ... jakieś radyjko, kabelki, ewidentnie niegrające elementy. Po jakimś czasie zorientowaliśmy się, że to był po prostu kluczyk do szafki z naszymi rzeczami, do których był użyty ten sam model kłódki co do kłódki technicznej w pokoju xDdD.
Pokój nie jest szczególnie straszny, raczej nie ma się szczególnie czego bać, choć ma swój specyficzny klimat. W pewnym sensie może być lekko ciężkawy, ale po Psychopacie klimatycznie jest to level Teletubisie :D. Jak już wspominałem - klimat oryginalny, zrealizowany z pomysłem.
Miałem ostatnio takie przemyślenia, że być może wystawiam za dużo dziesiątek i czas by było to zmienić i nie bać się aż tak wystawiać w gruncie rzeczy też dobrej oceny 9, no ale jak człowiek ma to robić jak jedzie na taki Śląsk i odwiedza takie firmy jak Set Me Free, Maze In Mind czy inne tamtejsze perełki?

Aha, i powtórzę jeszcze raz. Wynik wybor ... ekhm ... najpierw rezerwujemy Psychopatę, a potem bezpośrednio Psychiatryka. Innego wyboru nie ma.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 4
Zagadki i flow: 3
Coś oryginalnego: 4
Czy się dobrze bawiłem?: 4

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Włóczykij
Włóczykij

Pionier
218 Pkt

163 Bewertungen

W umyśle psychopaty...

22.01.20 | Besuchsdatum: 01.12.19

Włóczykij 163 Bewertungen

Udało nam się wymknąć z rąk psychopaty, ale zaraz potem... trafiliśmy do jego umysłu (sama nie wiem co gorsze). I znów wraca początkowe pytanie: czy to wszystko jest prawdą czy tylko chwilowym stanem umysłu? No cóż... Każdy żyje w swojej zabałaganionej psychice...

Pokój mimo horrorowej tematyki nie jest aż tak straszny jak mogłoby się wydawać, dlatego będzie odpowiedni dla każdego.
W środku panuje chaos i zamieszanie, co świetnie odzwierciedla umysł psychicznie chorego człowieka.

Aby opuścić ten psychopatyczny umysł musieliśmy wykonać szereg zadań i zagadek. Nie były one trudne, ale niektóre potrafiły zatrzymać i zmusić do myślenia, co nie jest takie proste kiedy czujemy czyjś oddech na karku i mamy świadomość i poczucie, że psychopaci są wśród nas (albo my w nich?).

Dla Właściciela ponownie zostawiam 10 gwiazdek, bo więcej niestety się nie da ;)

Ps. Dodatkowy plus za połączenie fabularne i przejście z "Psychopaty" do "Psychiatryka".

Bewertung melden

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Reiseführer
435 Pkt

280 Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci i odmienne stany świadomości

09.02.20 | Besuchsdatum: 17.11.19

Cyrk Kamiennych Braci 280 Bewertungen

Do naszej kliniki trafił pacjent z poważnymi zaburzeniami psychicznymi. Obserwacja wykazała, że cierpi on na rozszczepienie jaźni, mieszcząc w swoim umyśle, wiele różnych osobowości. Żadna z nich jednak nie była normalna - każda cierpiała na inne, poważne schorzenie, w tym jedna o podłożu skrajnie sadystycznym. Poprzez hipnozę weszliśmy w umysł pacjenta, by móc ją powstrzymać przed kolejnym wybuchem niepohamowanej agresji.

Pokój poprzez swój wystrój stara się nawiązywać do poszczególnych stanów świadomości fabularnego pacjenta. Wychodzi to całkiem nieźle, tak samo jak i historia czy może bardziej odkrywana "wieloosobowość" bohatera. Jest to całkiem ciekawy zabieg.

Zagadki to miks rozwiązań tradycyjnych i elektroniki. W ich rozwiązywaniu pomaga na bieżąco rozwijana historia, która koreluje z zadaniami, jakie trzeba wykonać by wydostać się z chorego umysłu. Pokój nie jest liniowy, co powinno się spodobać większym i bardziej doświadczonym ekipom. Generalnie, poziom trudności oceniamy jako średni.

Obsługa pokazała się jak najbardziej z dobrej strony - gdyby nie kolejne pokoje, pewnie dużo dłużej spędzilibyśmy na rozmowie.

Nie mieliśmy okazji odwiedzić wcześniejszej wersji "drugiego" psychiatryka, więc nie mamy możliwości porównać obecnego stanu z wcześniejszym. Wygląda jednak na to, że bieżący opis jest jak najbardziej wiarygodny, bo pokój rzeczywiście nie jest szczególnie straszny. My po przeczytaniu wcześniejszych opinii trochę liczyliśmy na mocniejszy horror, ale dla osób mniej lubiących straszniejsze scenariusze będzie to dobra informacja. Niemniej jednak bawiliśmy się bardzo dobrze.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

prexxon
prexxon

Wanderer
32 Pkt

26 Bewertungen

Gdzie ja jestem

01.01.20 | Besuchsdatum: 26.12.19

prexxon 26 Bewertungen

Świetny pokój , bardzo ciekawe zagadki a jeszcze lepszy klimat nie jest strasznie ale warto zarezykowac ;) polecam każdemu bez wyjątków

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Zagadkowcy
Zagadkowcy

Pionier
218 Pkt

109 Bewertungen

Ja w jego umyśle, a on w moim sercu :D

05.02.20 | Besuchsdatum: 10.11.19

Zagadkowcy 109 Bewertungen

Psychiatryk 2.0 to wyjątkowy pokój ze względu na temat przewodni – poruszanie się po umyśle człowieka o wielu osobowościach, z których w dodatku każda ma inne zaburzenie psychiczne :O :O :O Jest to coś tak oryginalnego i pomysłowego, że samo w sobie już sprawia, że pokój jest niezwykły.

Wykonanie jest również świetne. Przede wszystkim podoba mi się to, że systematycznie odkrywamy kolejne osobowości psychopaty. Każda osobowość ma swoje miejsce w grze; panuje w nim klimat odpowiadający danej osobowości, a i zagadki są dobrane w taki sposób, że pasują do osobowości, którą aktualnie odkrywamy. To jest kapitalny zabieg! Na każdą kolejną osobowość czekałam z wielkim zaciekawieniem, jaka ona będzie – jak będzie wyglądać jej rejon umysłu, jej zagadki.

Ogólny klimat pokoju określiłabym jako surrealistyczny. Dekoracje pasują do naprawdę chorego umysłu i robią świetne wrażenie. Twórca/twórcy ER-u miał/mieli dużo dobrych pomysłów.

W obecnej wersji pokój w ogóle nie jest straszny. Wręcz przeciwnie; bezpośrednio po odwiedzeniu Psychopaty, przytłaczającego ciężkim, strasznym klimatem, Psychiatryk odebrałam wręcz jako pokój sielankowy ;)

Właśnie – tutaj warto powiedzieć, że zarezerwowaliśmy grę w Psychopacie i Psychiatryku 2.0 zaraz po sobie. I to była świetna decyzja! Mistrz gry zrobił nam niespodziankę – przejście fabularne pomiędzy pierwszym i drugim pokojem! :D Warto zarezerwować sobie w ten sposób te pokoje (koniecznie w tej kolejności!), a jeśli nie będzie w tym czasie innej grupy do Psychopaty, to na pewno nie pożałujecie :) :) :)

Na koniec jeszcze takie ogólne przemyślenie, że escape roomy na Śląsku są FANTASTYCZNE. Zrobiliśmy sobie tam w długi weekend wypad na 12 escape roomów i trafiłam na zadziwiająco dużo prawdziwych perełek <3 Zaliczyliśmy m.in. wszystkie horrorowe ER-y w Rybniku i jak dla mnie "Psychiatryk 2.0" jest z nich czterech najlepszy (chociaż też najmniej straszny).

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 8/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

pabloor
pabloor

Navigator
118 Pkt

18 Bewertungen

Pokręcone

14.11.19 | Besuchsdatum: 11.11.19

pabloor 18 Bewertungen

Po ponad stu odwiedzonych pokojach trudno zrobić wrażenie... A jednak... Byliśmy już nawet w pokoju o tej nazwie... To drugi z odwiedzonych przez nas pokoi tej firmy. PSYCHOPATA poprzeczkę ustawił bardzo wysoko, ale PSYCHIATRYK 2.0 wcale mu nie ustępuje. Bawiliśmy się świetnie, z dreszczykiem. Znowu - zagadki logiczne, ale nie oczywiste ani banalne. Wystrój pierwszorzędny. Klimat doskonały aż za bardzo - sam zacząłem się znów zastanawiać nad swoim zdrowiem psychicznym ;). Warto przyjechać do Rybnika tylko dla tej firmy!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Alicja D. 1
Alicja D. 1

Pfadfinder
81 Pkt

10 Bewertungen

Coś innego, coś pokręconego

11.10.19 | Besuchsdatum: 12.09.19

Glaubwürdige Bewertung

Alicja D. 1 10 Bewertungen

Jeśli masz ochotę na coś nowego i pokręconego.. ten pokój jest dla Ciebie. Zupełnie inny niż wszystkie inne wcześniejsze pokoje. Lekko przerażający jest sam fakt iż wchodzimy do umysłu psychopaty, pomysłodawca naprawdę się wykazał. Z pewnością jeszcze odwiedzimy kolejny pokój Psychopata

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Dothy
Dothy

Wanderer
25 Pkt

9 Bewertungen

Psychoza

27.01.20 | Besuchsdatum: 27.01.20

Dothy 9 Bewertungen

I znowu... Kolejny raz... Set Me Free stanęło na wysokości zadania! Ciekawy pokój z zagadkami w moim ulubionym stylu ;). Jak na razie to nasz ostatni zaliczony pokój w tym miejscu i teraz pozostaje nam tylko długie czekanie na kolejne pokoiki... Ale na pewno będzie warto!! :)

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Martyna S. 11
Martyna S. 11

Wanderer
27 Pkt

3 Bewertungen

Genialny pokój

25.11.19 | Besuchsdatum: 24.11.19

Glaubwürdige Bewertung

Martyna S. 11 3 Bewertungen

Pokój był nieziemsko straszny, skończyliśmy go 7 min przed czasem. Super zabawa napewno odwiedziny kolejne pokoje.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Weiter anzeigen

Populäre Räume in deiner Nähe

Checke Spiele, die am häufigsten von Spielern aus deiner Nähe gewählt werden

Lerne Geschichte in diesem Raum

Erlebe diese tollen Geschichten mit deinen Freunden