Escape Room Sekrety krasnoludów

Sekrety krasnoludów

Modernisierung

80

80 Bewertungen

|

7

Rybnik: 7. Platz

|

Śląsk: 69. Platz

|

PL 503

Polen: 503. Platz

|

9.8/10

Podstępne krasnoludy obrabowały władców baśniowych krain! Zaginęły przede wszystkim magiczne puchary. Na prośbę króla Dragana ruszacie na misję odnalezienia... [więcej]

2-4 Spieler

75' Minuten

Abenteuer

leicht

Fabel

Podstępne krasnoludy obrabowały władców baśniowych krain!
Zaginęły przede wszystkim magiczne puchary.
Na prośbę króla Dragana ruszacie na misję odnalezienia skradzionych skarbów.
Szczegóły misji poznacie na miejscu.

Zusätzliche Information

Kinderfreundlich

Klimaanlage eingesetzt

Nicht für Schwangere

Nicht für Klaustrophobiker

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Tür immer geöffnet

Sicherheitsbutton

Nur Niedervolt eingesetzt

Türöffnung-Sicherheitssystem

Verfügbare Sprachen des Spiels

Polnisch

Adresse

Maze in Mind - Rybnik

Rybnik, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1b - budynek Figloraju, przy Biedronce

Andere Räume an diesem Ort

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 80 Bewertungen

Allgemeine Note 9.8/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.8/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Leicht

75

60

45

30

15

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

80 Bewertungen

LockMe
LockMe

Reiseführer
480 Pkt

335 Bewertungen

Mali ludzie wielcy zagadkami

15.04.19 | Besuchsdatum: 09.03.19

Lockme-Bewertung

LockMe 335 Bewertungen

Nie można nie docenić klimatu, jaki tworzony jest od samego początku wizyty - naprawdę możesz poczuć się jak krasnoludek, nawet jeżeli masz ponad dwa metry wzrostu. Coś o tym wiemy.

Wprowadzenie świetne, z humorem, pozytywnie nastawiające do zagadek, które przed nami czekają. A jest ich bardzo dużo - na szczęście łatwych, dzięki czemu nawet początkujący mogą zagrać w tym pokoju. Tak naprawdę w pokoju będzie dobrze bawił się każdy, niezależnie od doświadczenia - dla nowicjuszy będzie to zachęcający początek przygody z escape roomami, a ci doświadczeni utwierdzą się w przekonaniu, że to najlepsza istniejąca rozrywka.

Wystrój i detale w wykonaniu scenografii tworzą naprawdę obowiązkową pozycję dla wszystkich, którzy nazywają się fanami przygodówek. Trzeba się dużo schylać - jak to u krasnoludków.

Nie sądziliśmy, że w Rybniku mieszkają krasnoludki, ale nie można ich nie odwiedzić przy okazji wizyty w tym mieście.

Schwierigkeitsgrad: Leicht

sadek22b
sadek22b

Navigator
125 Pkt

101 Bewertungen

Sekrety ujawnione!

01.03.20 | Besuchsdatum: 29.02.20

Glaubwürdige Bewertung

sadek22b 101 Bewertungen

Istna bomba! Klimat jaki zbudowano w tym pokoju jest po prostu niesamowity! Może pomyślicie, że to miejsce wyłącznie dla dzieciaków, jednak nie moglibyście być w większym błędzie!
Już samo wprowadzenie pozwala przyjemnie wczuć się w nastrój rozgrywki. Z każdym kolejnym krokiem wpada się jednak po uszy w rasowy domek krasnoludów, gdzie nie brakuje niczego poza wysokością stropu ;) Same [spojler], meble, rekwizyty, dosłownie wszystko jest tu na swoim miejscu. Co więcej, większość z tych elementów aktywnie gra w całej zabawie - BRAWO!
Zagadki są bardzo logiczne, choć niejednokrotnie wymagają zaangażowania większej liczby zmysłów. Pokój dobrze nagradza współpracę i bawi się wieloma konwencjami, których na pierwszą myśl nie powiązałbym z taką historią. Poziom trudności lekko rośnie wraz z pokonywaniem kolejnych zagadek, jednak nie powinien nikogo zatrzymać na dłużej. To bardzo dobre miejsce, by zarazić ER młodszych adeptów tej rozrywki.
Niestety, ponieważ czas życia pokoju dobiegł końca mogę wyłącznie powiedzieć, że ci z Was, którzy nie zdążyli tu dotrzeć mają czego żałować!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
288 Pkt

138 Bewertungen

Krasnoludy

09.02.20 | Besuchsdatum: 08.02.20

Swistakk 138 Bewertungen

Jako że był to ostatni odwiedzony przeze mnie pokój w Maze in Mind (nie liczę Piramidy), a moje opinie do poprzednich dwóch były dość skąpe, to ta posłuży mi trochę za opinię krasnoludów, a trochę za podsumowanie całości.

W kwestii rozrachunku plusów i minusów - do plusów na pewno zaliczę:
1) wprowadzenie,
2) wykorzystanie przestrzeni,
3) cudowną ostatnią zagadkę,
4) różnorodność tematyczną zagadek
Do minusów zaliczyłbym:
1) powtarzający się ciągle motyw pewnych "pomocy zagadkowych" z tekstem,
2) fakt, że fabuła niezbyt się rozwijała - mam wrażenie że wprowadzenie obiecywało że będzie się więcej dziać niż działo i że wraz z upływającym czasem i odkrywaniem nowych zagadek i wyzwań to sekretów nie odkrywaliśmy,
3) brak czegoś co by mnie zaskoczyło (pod fabularnym/wystrojowym/czy też po prostu niespodziewankowym kątem, żadnych zwrotów akcji),
4) (subiektywne) rozminięcie się z oczekiwanym klimatem - spodziewałbym się więcej jakiejś natury tzn. lasu, jaskini, tuneli drążonych w skałach, a takich rzeczy nie ma

Poziom trudności zagadek jest zdecydowanie niski. Z jednej strony jesteśmy doświadczonymi graczami, ale z drugiej byliśmy tylko we dwójkę i na praktycznie niczym się nie zablokowaliśmy przez całą grę. Choć zagadek jest jednak dość dużo. Co w efekcie z brakiem zrównoleglania i drobnymi potknięciami dało czas 39 minut. Wyszliśmy z niego prędzej niż zarówno z Zemsty i Chatki, w których była nasza dwójka + dwie inne doświadczone osoby :P. Pokój jednak jest poprawnie oznaczony jako dla początkujących, zatem nie uważam tego za minus. Zagadki różnorodne. Dwie głównie przypadły mi do gustu, a szczególnie ostatnia. Jednak przez całą przygodę przewija się pewien dla mnie niezbyt fajny motyw dostarczania "instrukcji tłumaczączej zasady działania danej łamigłówki".

Wspomnę, że pokój jest naprawdę ciaśniutki, już nawet w 4 osoby byłoby tu ciasno, a momentami nawet w 3. W połączeniu z prostymi zagadkami doświadczonym osobom polecałbym go odwiedzać w 2 albo maksymalnie 3 osoby.

Wiele osób wspomina o niesamowitym wystroju i klimacie. O ile rzeczywiście wszystko było starannie i elegancko wykonane i nie miałbym żadnych szczególnych uwag na coś prostego do poprawienia, to ja aż tak zachwycony nie byłem, bo właśnie jak wspomniałem ogólny zamysł kolejnych etapów wydał mi się niezbyt różnorodny i za prosty. Ale ponownie zaznaczam, że to kwestia subiektywna. Tutaj od razu przy okazji chciałbym pochwalić Zemstę (o czym zapomniałem w opinii do niej), która moim zdaniem jest "miles ahead" przed Krasnoludami i Chatką (i w ogóle prawie wszystkim na rynku) w kontekście rozwijającej się fabuły, tworzenia przygody, poczucia progresu i zmian klimatu wraz z odkrywaniem kolejnych etapów rozgrywki.

Panu z obsługi daję 10/10, ale za sam fakt obsługiwania dwóch pokoi naraz przez jedną osobę zjadam punkcik. Choć fakt, że zarówno Zemsta+Krasnoludy mają nie za gęsty grafik rezerwacji pewnie sprawia, że w efekcie końcowym nie jest to takie straszne.

Porównując pokoje Maze in Mind kategoriami:
1) Klimat+fabuła: Zemsta>>Chatka>Krasnoludy
2) Zagadki: Zemsta>Krasnoludy>Chatka
3) Wprowadzenie: Krasnoludy>Zemsta>Chatka
4) Wykorzystanie przestrzeni: Wszędzie super
5) Całoształt: Zemsta>Chatka>Krasnoludy
Choć to oczywiście subiektywne porządki i wszystkie pokoje w Maze in Mind trzymają wysoki poziom i to jak się je porówna pewnie po prostu głównie zależy od subiektywnych preferencji.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 4
Zagadki i flow: 4
Coś oryginalnego: 4
Czy się dobrze bawiłem?: 3

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Pfadfinder
89 Pkt

83 Bewertungen

Złodzieje pucharów - Powrót do ojczyzny

10.02.20 | Besuchsdatum: 09.02.20

Piotr R. 19 83 Bewertungen

Kolejny pokój Maze in Mind, który zasługuje na ścisły top topów. Jest wyjątkowy i wyróżnia się spośród innych pokoi o takiej tematyce. Już od początku wiemy, że pokój będzie nas czymś zaskakiwał - i będą to przyjemne niespodzianki na wysokim poziomie. Na czas gry nie znajdujemy się przy ulicy Skłodowskiej-Curie tylko w magicznej krainie, z której nie chcemy wracać. A jako nieustraszeni łowcy przygód zrobimy wszystko, żeby wykonać powierzoną nam misję. A sama misja jest prosta, łatwa i przyjemna. W jej czasie pokonujemy bajkowy, uroczy i malutki świat przebiegłych krasnoludów. Na szczęście ich zagadki były bardzo logiczne, dlatego wykonanie ich było czystą przyjemnością. Melodia towarzysząca nam umilała rozgrywkę, a oczy było na czym zawiesić. W tym pokoju również ogromnym plusem jest jego zagospodarowanie, typowe dla pokoi tej firmy, ale dodające atrakcji i szczypty przygody. Niektóre rozwiązania były zachwycająco-zadziwiające. Wielkie tak dla małych krasnoludów.
Dziękujemy Arkowi, który dał nam klucze do świata krasnoludów, za wspólną grę oraz poświęcony nam czas.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Sehr leicht

kasiakasia
kasiakasia

Navigator
143 Pkt

88 Bewertungen

Jak w bajce :)

26.02.20 | Besuchsdatum: 26.02.20

kasiakasia 88 Bewertungen

Pokój jest świetny! Bajkowy klimat, spójna historia i łatwe, ale fajne zagadki sprawiły, że jest to jeden z lepszych pokoi jakie ostatnio widziałam. Co jeszcze? Super wprowadzenie, wystrój z wieloma smaczkami, świetne wykorzystanie przestrzeni, no można tak wymieniać i wymieniać. Po prostu suuuuuper! :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Zespół eR
Zespół eR

Pionier
200 Pkt

78 Bewertungen

Poczuć się jak w bajce

25.02.20 | Besuchsdatum: 22.02.20

Zespół eR 78 Bewertungen

Dużo dobrego słyszało się o pokojach firmy Maze in Mind, ale dopiero informacja o planowanym zamknięciu zmotywowała nas do wycieczki z Krakowa.

Tego dnia odwiedziliśmy wszystkie dostępne na ten czas pokoje (trzy), dlatego opinia może zawierać porównania.

1/3 "Sekrety krasnoludów"

Najwyżej sklasyfikowany pokój firmy, dlatego oczekiwania były wysokie.
Wprowadzenie do gry było bardzo klimatyczne, jak dla nas najlepsze w tej firmie. W wystrój włożono bardzo dużo pracy, dlatego będąc w środku, można poczuć się jak w bajce. Zagadek jest sporo, są dość łatwe i dotykają wielu dotąd spotykanych rozwiązań. Płynna dynamika gry sprawia, że nie wiadomo kiedy upływa czas.

Obsługa bardzo pozytywna, mimo wielu rezerwacji tego dnia, nie było problemem porozmawiać po wyjściu z pokoju, może dlatego, że doświadczone ekipy raczej wyjdą z każdego pokoju sporo przed upływem czasu.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Beezqp
Beezqp

Pfadfinder
52 Pkt

49 Bewertungen

Mały wielki człowiek

01.03.20 | Besuchsdatum: 29.02.20

Beezqp 49 Bewertungen

Co tu dużo gadać. Genialny pokój, od superklimatycznego wprowadzenia po epickie zakończenie. Zagadki doskonale wplecione w klimat pokoju, zróżnicowane, logiczne i sprawiające wiele frajdy. Wystrój pierwsza klasa. Świetna obsługa. Czego chcieć więcej?

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Mary&Monter
Mary&Monter

Pionier
216 Pkt

58 Bewertungen

Misja wykonana

18.02.20 | Besuchsdatum: 15.02.20

Mary&Monter 58 Bewertungen

Pokój jest PRZESŁODKI ? Wystrój na medal, sprawia, że zapominamy, że jesteśmy w escape roomie i bez problemu wczuwamy się w powierzoną nam rolę. Bardzo oryginalne wprowadzenie.

Zagadki są łatwe, nie należy szukać w nich drugiego dna. Fajne jest to, że zawsze pokój zawsze sygnalizuje o dobrym rozwiązaniu zagadki, ale o tym musicie przekonać się sami.

Obsługa bardzo miła, bez zarzutów.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

S1_KIERO
S1_KIERO

Wanderer
45 Pkt

23 Bewertungen

świetni jak zawsze

13.02.20 | Besuchsdatum: 02.02.20

S1_KIERO 23 Bewertungen

Jak zawsze elitarny poziom ER. Nie zawiedli, oczekiwania spełnione w 110%. Zdecydowanie polecam

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Dothy
Dothy

Wanderer
25 Pkt

10 Bewertungen

Świetny pokój!

27.02.20 | Besuchsdatum: 27.02.20

Dothy 10 Bewertungen

Bardzo ciekawy pokój :) Inny niż te, w których byliśmy do tej pory (głównie odwiedzaliśmy pokoje "z nutką horroru"). Pokój opisany "dla początkujących" ale niektóre zagadki sprawiły nam mały problem ;) Byliśmy z 6-latkiem i również się świetnie bawił! No i jedno z ciekawszych wprowadzeń! Szkoda, że pokój wkrótce zostanie zamknięty...

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Weiter anzeigen

Räume, die Schüttelfrost erregen

Wähle ein Spiel mit Thriller- oder Horrostimmung

Löse Rätsel wie Sherlock Holmes

Düstere Geheimnisse und unerwartete Splot-Twists warten auf dich