Escape Room Po drugiej stronie...

Po drugiej stronie...

Geschlossen

Nowe podejście do pokoi zagadek! Po drugiej stronie" to stempunkowa wersja Alicji w krainie czarów, a wszystko to w niezwykle klimatycznym miejscu. Zadaniem... [więcej]

Geschlossener Raum

2-5 Spieler

60' Minuten

Abstrakt

mittel

Fabel

Nowe podejście do pokoi zagadek!

Po drugiej stronie" to stempunkowa wersja Alicji w krainie czarów, a wszystko to w niezwykle klimatycznym miejscu. Zadaniem graczy jest odnalezienie Alicji oraz wykonywanie szeregu zadań wymagających nie tylko myślenia ale także zdolności manualnych. Specjalnie przygotowane stroje, skutecznie utrudniają im niektóre czynności, co sprawia że współpraca między nimi staje się niezbędna.

Zalecamy wygodny ubiór!

Przeczytaj więcej o nas:
http://slask.onet.pl/nowy-escape-room-w-katowicach/w789bh

Zusätzliche Information

Spiel auf Englisch verfügbar

Ab 18

Nicht für Epileptiker

Nicht für Schwangeren

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Tür immer geöffnet

Adresse

Preisliste

Każdy spragniony gracz, który po zabawie pojawi się w City Pub Katowice otrzyma piwko w promocyjnej cenie 5zł :) Do skorzystania ze zniżki na piwko uprawnia specjalna naklejka którą otrzymasz od nas po wyjściu z pokoju.

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 265 Bewertungen

Allgemeine Note 9.1/10

200

160

120

80

40

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.7/10

250

200

150

100

50

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.6/10

225

180

135

90

45

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

175

140

105

70

35

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

265 Bewertungen

LockMe
LockMe

Reiseführer
480 Pkt

328 Bewertungen

Zupełnie inne podejście

13.02.17

Lockme-Bewertung

LockMe 328 Bewertungen

Gdybyśmy mieli dla tego pokoju utworzyć tzw. checklistę wyglądałaby ona następująco:

- Spójna historia - JEST!
- Ciekawe rozwiązania techniczną - SĄ!
- Element zaskoczenia - JEST!
- Nietypowe podejście do tematu - JEST!

Już sam wstęp powinien Was przekonać do tego aby się do tego pokoju wybrać :) A więc jeśli lubicie nietypowe rozwiązania, oraz dość szalone podejście do tematu Escape Roomów to jest to idealne miejsce dla Was. Co ważne jeśli nie lubicie wcześniej wspomnianych rzeczy, to też jest miejsce dla Was:)

W tym pokoju naprawdę każdy będzie się dobrze bawić!.

Facebookbild
(hier klicken, um Fotos auf Facebook anzuzeigen)

Schwierigkeitsgrad: Mittel

wolenderweronika
wolenderweronika

Navigator
105 Pkt

14 Bewertungen

Dawaj te "cycki" ja wkręcam głowę i uciekamy :)

24.03.19 | Besuchsdatum: 23.03.19

Glaubwürdige Bewertung

wolenderweronika 14 Bewertungen

Zupełnie inny świat!!!
Ktoś kto go stworzył musiał mieć nieźle... Inne podejście do escape room'ów.
Przede wszystkim na dzień dobry poraża techniczne zaawansowanie ręcznie wykonanych elementów. Wszystko się tam zgrywa, wszystko działa. Klimat - niesamowity, oryginalny i jedyny w swoim rodzaju, gdyż stworzony wyłącznie pod potrzeby tego pokoju. Osobno komponowana muzyka, grafika, całość utrzymana w steampuknowym stylu... Kreatywność nie zna granic... wchodząc do tego pokoju, przekonasz się o tym - co można zrobić ze starych narzędzi dziadka? :D
Właściciel a zarazem MG, jest niesamowity - tak pozytywnego człowieka dawno nie widzieliśmy, a do tego widać u niego prawdziwą pasję tworzenia. Kiedy opowiadał o tym jak powstawał pokój, aż oczy mu się uśmiechały!!!
Zagadki wymagające cierpliwości, współpracy, kombinowania i kilogramów kreatywności !!!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Tobiasz S.
Tobiasz S.

Pfadfinder
57 Pkt

21 Bewertungen

Gdzie ja jestem?

28.12.18 | Besuchsdatum: 10.12.18

Glaubwürdige Bewertung

Tobiasz S. 21 Bewertungen

Na samym początku zostajemy obdarowani gadżetami które skutecznie utrudniają grę, wprawiają w przezabawny nastrój i zmuszają do współpracy.
Po wejściu do pokoju naszym oczom ukazuje się spora ilość różnych dziwnych rzeczy i brakuje punktu zaczepienia by grę rozpocząć. Ale gdy ten punkt zostaje odnaleziony to gra już idzie z górki, Trzeba wykazać się naprawdę dobrą spostrzegawczością. Rozwiązania które nie skupiają się na wpisywaniu kodów są naprawdę spoko, do niektórych nawet trzeba użyć siły.
Ale uważajcie na paluszki, można je przez nieuwagę wsadzić tam gdzie się nie powinno i może być potrzebna apteczka :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
283 Pkt

122 Bewertungen

Wiele skrajnych odczuć

03.01.19 | Besuchsdatum: 30.12.18

Swistakk 122 Bewertungen

Podobnie jak w przypadku pokoju "Zmieniając rzeczywistość" w Warszawie mam całkiem sporo skrajnych odczuć co do tego escape roomu, zarówno bardzo dobrych jak i złych.

Zacznijmy od dobrych. Pokój jest naprawdę MEGA pomysłowy. Pomysł na całokształt jest niesamowity. Głównie chodzi o typ zagadek, które w sporej części są nietypowe i manualne, a po części jak to nawet zaznacza obsługa - siłowe (co dość rzadko spotykane w ER :P). Ale nie trzeba jednak być żadnym osiłkiem aby wszystko się udało, więc się nie bójcie. Do tego wystrój jest niesamowity, umieszczenie Alicji w steampunkowym klimacie jest bardzo ciekawym pomysłem, który został świetnie zrealizowany. Nieraz zdarzało mi się patrząc na jakąś ozdobę wykrzyknąć "Wow, ale SUPER", co nie jest dla mnie częstym zjawiskiem. Wspominana przed grą instalacja za siatką oraz cały sposób jej działania są zachwycające. Naprawdę mega zajarany jestem całym pomysłem i wykonaniem, zawtóruję za innym komentarzem "Właśnie takiej pomysłowości trzeba w ER"!

Niestety czas na złe strony. Mam wrażenie, że pokój jest dość niezadbany i przydałaby mu się konkretna renowacja, gdyż zdarzyła nam się naprawdę duża liczba nieprzewidzianych sytuacji, które wprowadzały nas w liczne konfuzje. Część z tych sytuacji wynika w pewnej mierze z "mechanicznego" stylu działania pokoju, gdzie łatwiej aby jakiś element jednej wielkiej machiny jaką jest ten pokój nie zadziałał niż w jakimś pokoju sterowanym elektroniką i magnesami.
Raz dostaliśmy nagrodę za zagadkę (aby uniknąć spoilerów nie chcę specyfikować czym będą wspominane nagrody, ale chodzi z grubsza o wszelakie kluczyki lub inne przedmioty w jakiś sposób przydatne do przechodzenia pokoju) pomimo tego, że wiedzieliśmy, że zagadki nie zrobiliśmy. Dwa razy dostaliśmy nagrodę za zagadkę, bo gdzieś pogrzebaliśmy rączkami, pomimo tego, że zagadek nie zrobiliśmy (i nie wiedzieliśmy, czy sprawiedliwie coś znaleźliśmy, czy po prostu mieliśmy zbyt wścibskie rączki). Raz okazało się, że nagroda za zagadkę jest niezbyt przydatna, bo wcześniej wpadliśmy na pomysł jak obejść się bez niej (nawet nie domyślając się jej istnienia). Raz z powodu pewnego niedopatrzenia w przygotowaniu pokoju zostaliśmy mocno wprowadzeni w konsternację i porzuciliśmy prawidłowy pomysł na rozwiązanie zagadki, co nas skutecznie przyblokowało na dłuższą chwilę (choć w tym przypadku wierzę, że to jednorazowy wyskok). Raz wiedzieliśmy jak coś zrobić, ale z powodu niejasnych instrukcji sądziliśmy, że to "nielegalne". Raz mieliśmy możliwość zrobienia czegoś, ale słusznie sądziliśmy, że to "nielegalne" (i tym razem takie było) - ten kawałek był akurat wynikiem zniszczenia przez czas i klientów, ale wypadałoby to jakoś naprawić.

Pokój jest naprawdę bardzo nietypowy i ta jego nietypowość jest niesamowita, ale wiele wspomnianych usterek skutecznie przeszkodziło nam czerpać z niego pełnię przyjemności. Starałem się być uczciwym graczem i nie korzystać z rzeczy, o których wiedziałem, że nie zdobyliśmy ich uczciwie, ale łatwo było stracić rachubę w tym co mamy nielegalnie, w tym co w zasadzie to nie wiemy czy legalnie i w tym co legalnie, ale ciągle nie wiemy jak wykorzystać i dodatkowo dostać trochę frustracji przez wspomniany element, który nas zablokował. Pokój ma wielki potencjał i powinien być w mojej ścisłej topce, ale niestety jest on trochę niezadbany/niedopracowany, co znacznie obniżyło nasze końcowe doznanie. Z wielkim bólem serca wystawiam mu tylko 9, gdyż bardzo chciałbym wystawić 10, ale po takiej liczbie niefortunnych zdarzeń nie mogę wystawić pełnej noty.

Z mniej istotnych kwestii to jeszcze wspomnę o strojach. W opisie jest napisane, że "Specjalnie przygotowane stroje, skutecznie utrudniają im niektóre czynności, co sprawia że współpraca między nimi staje się niezbędna.". Po tym kawałku wydaje mi się, że słusznie nastawiłem się, że te stroje mają bardzo duże znaczenie dla gry i są bardzo pomysłowo i przemyślanie wplecione w całokształt gry (że ktoś ma np. jakoś unieruchomione/usztywnione ręce, ktoś nogi, ktoś może usztywniony tułów przez co nie może się schylać). Jednak było to trochę niepotrzebne rozpalenie nadziei, bo "merytorycznego" wpływu na grę te stroje nie mają praktycznie żadnego. Na zdjęciu z opinii lockme można zobaczyć jak owe stroje wyglądają i przekonać się, że ich główny wpływ na grę jest jedynie dodaniem trochę klimatu, a poza tym to głównie wkurzają, bo kapelusz ciągle spada na boki, a w jakimś innym stroju ciągle się jakiś rzep odpina, ale w większy sposób na wykonywane akcje to one nie wpływają.
Do tego widziałem wielką konsternację na twarzach dziewczyn z naszej grupki w trakcie zakładania im jakichś nakryć głowy (ze względów higienicznych). Ja może nie mam aż takich oporów aby założyć jakiś kapelusz, który przede mną nosiło wiele innych osób, ale rozumiem, że dla niektórych może to być niekomfortowe, więc skoro te stroje tak czy siak mają jedynie dodawać klimatu, a nie wpływają istotnie na grę, to może uczynić to bardziej opcjonalnym?

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

julcia36
julcia36

Pfadfinder
87 Pkt

21 Bewertungen

Pomysłowo

03.02.19 | Besuchsdatum: 02.02.19

julcia36 21 Bewertungen

Zdecydowanie inny od reszty, polecam grupą które lubią sie dużo ruszać i rozwiązywać zagadki manualne.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Dagmara Małecka
Dagmara Małecka

Wanderer
28 Pkt

14 Bewertungen

Nietypowy

13.03.19 | Besuchsdatum: 09.03.19

Dagmara Małecka 14 Bewertungen

Jest inny od reszty, nietuzinkowy - tak w skrócie można powiedzieć. Pokój naprawdę nas zaskoczył swoją "odmiennością" Wszystko logiczne i składające się w jedną całość. Bardzo miło spędzony czas. obsługa rewelacyjna bez spin i na luzie.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

bierytat
bierytat

Pfadfinder
92 Pkt

19 Bewertungen

Activiti vol. 1

25.11.18 | Besuchsdatum: 24.11.18

Glaubwürdige Bewertung

bierytat 19 Bewertungen

Maga klimatyczny i przyjemny pokój :D
Stroje bardzo dopasowane i lekko utrudniające. Wychodzi się z uśmiechem na twarzy także polecam :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Paulina Z. 24
Paulina Z. 24

Pfadfinder
90 Pkt

26 Bewertungen

Po drugiej stronie...

19.01.19 | Besuchsdatum: 19.01.19

Paulina Z. 24 26 Bewertungen

Według mnie pokój bardzo średni. Głównie zagadki manualne, zero większego myślenia nad czymkolwiek. Wystrój ok, jednak stroje które dostaliśmy bardziej denerwowaly niż urozmaicały grę. Dodatkowo ominelismy sporą część gry, a nie powinno być takiej możliwości. Pokój mozna odwiedzić, jednak z pewnością takie pokoje nie dla mnie :)

Allgemeine Note: 5/10

Game Master: 7/10

Klima: 6/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Alien
Alien

Wanderer
44 Pkt

9 Bewertungen

Ech...

25.03.19 | Besuchsdatum: 24.03.19

Alien 9 Bewertungen

Nie lubię dawać negatywnych opinii, ale w tym przypadku nie mam wyboru.
Długo głowiłem się co mogłoby być na plus w tym pokoju.
Jedyne i to dosłownie jedyne co przychodzi mi do głowy to poskręcana konstrukcja z metalu przypominająca wszelkie "zadziwiające maszyny".
I nawet nie można nazwać ją zagadką.
I tu przechodzimy do głównego problemu tego pokoju.
Brak zagadek. Nie ma tu miejsca na myślenie czy zastanawianie się.
Znajdujesz rzecz i używasz gdzieś, by zdobyć inną rzecz i użyć gdzie indziej.
Przechodząc przez ten pokój podobały mi się mechaniczne pomysły. Problem w tym, że widziałem je już w innych pokojach, gdzie były jako dodatkowy motyw klimatyczny albo odmiana od szyfrów i kłódek. Tutaj nie było nic innego poza nimi.
Kolejny problem to "gate'owanie" czyli jeśli nie znaleźliśmy rzeczy, której mamy użyć to stoimy w miejscu. Wyglądało to tak, że w grupie czteroosobowej dwie osoby walczyły nad zagadką, a reszta stała i się przyglądała, a gdy trafiliśmy na rozwiązanie...o pardon, mam na myśli zdobyliśmy potrzebną rzecz to ci co się nudzili wyrywali ją i lecieli do kolejnego ustrojstwa, żeby nie umierać z nudów.
Oczywiście niektóre zdobyte rzeczy trzeba było użyć wielokrotnie, bo po co komu zastanawianie się nad użyciem właściwej.
Jednym słowem pokój można zaliczyć w dwie osoby. Każda kolejna będzie się tylko nudzić.
Klimat pokoju to nieporozumienie. To jakby rozlać trochę niebieskiej farby z kieliszka i nazwać to basenem.
Gdzie tu Steampunk, gdzie tu Alicja? Jak słusznie zauważyła koleżanka z którą tam byłem: wystarczyłoby kilka plakatówek i pół godziny roboty, by wyglądało tam o niebo lepiej.
Najwyraźniej cały zapał został włożony w kilka mechanicznych gadżetów i metalowych dodatków.
O obsłudze też nie mogę powiedzieć nic dobrego. Pani, która nas wprowadzała wyglądała na znudzoną swoją pracą i tak jakbyśmy przeszkadzali jej. Nawet na wstępie dodała, że nie daje żadnych wskazówek nawet jeśli mielibyśmy wyjść z pokoju bez "rozwiązania" ergo "proszę mi nie zawracać głowy".
Ten pokój nadaje się na pokazywanie go na objazdowych festynach albo dla dzieci, które nie są w stanie knuć nad szyframi i kodami.

Allgemeine Note: 3/10

Game Master: 3/10

Klima: 2/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Apos
Apos

Wanderer
37 Pkt

2 Bewertungen

...znaleźliśmy Alicję i przygodę!

04.03.19 | Besuchsdatum: 03.03.19

Glaubwürdige Bewertung

Apos 2 Bewertungen

Wybierając ten Escape room oczekiwałem nietuzinkowego podejścia do aktywności, dobrą zabawę oraz interesujące zagadki. Znalazłem wszystko to, a interesujący wystrój oczarował nas już od samego przedpokoju. Dobre wprowadzenie i obsługa. Rozmiar pokoju standardowej wielkości, ale wykonanie przykuwa wzrok. Zagadki - tutaj wszystkie manualne, ale trzeba się nakombinować przy niektórych i kojarzyć znalezione przedmioty aby dopasować je do otoczenia. Kilka zagadek oryginalnych, które zapamiętam na długo.

Poziom trudności: nasza dość świeża jeszcze ekipa nie miała większych problemów i poradziła sobie b. dobrze. W 3 osoby było cały czas coś do roboty, a czasami brakowało rąk do pracy jak się rozpędziliśmy :) - myślę, że optymalna liczba graczy to 4.

Co do komentarzy, że daną zagadkę dało się obejść: jak ktoś kombinuje, aby wziąć nagrodę zagadki, a nie rozwiązać zagadkę to tak bywa. Tak samo z niedostosowaniem się do instrukcji opiekuna Escape rooma. My nie mieliśmy problemów i zagadki sprawiły nam dużo frajdy.

Na pewno wpadniemy jeszcze do innego pokoju Activity Escape Room :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Weiter anzeigen

Lerne Geschichte in diesem Raum

Erlebe diese tollen Geschichten mit deinen Freunden

Räume, die Schüttelfrost erregen

Wähle ein Spiel mit Thriller- oder Horrostimmung