Escape Room Wrota Czasu - Tortuga

Wrota Czasu - Tortuga

Lockme Partner

Statek, szum fal, bryza połączenie wydaje się idealne, ale wpadki zdarzają się najlepszym. W trakcie ostatniej podróży cała nasza drużyna została złapana prz... [więcej]

386

386 Bewertungen

|

2

Gliwice: 2. Platz

|

Śląsk: 4. Platz

|

PL 26

Polen: 26. Platz

|

9.8/10

2-5 Spieler

60' Minuten

Abenteuer

mittel

Fabel

Statek, szum fal, bryza połączenie wydaje się idealne, ale wpadki zdarzają się najlepszym. W trakcie ostatniej podróży cała nasza drużyna została złapana przez piratów, którzy już zacierają ręce, żeby sprzedać podróżników na targu niewolników. Grog kosztuje! Czy uda im się uciec i naprawić Wrota zanim dopłyną do brzegów Tortugi?!
Jo ho ho i butelka rumu!

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Kinderfreundlich

Kartenzahlung vor Ort

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Sicherheitsbutton

Notbeleuchtung

Nur Niedervolt eingesetzt

Türöffnung-Sicherheitssystem

Verfügbare Sprachen des Spiels

Polnisch

Adresse

TickTack - Gliwice

Ul. Daszyńskiego 28/4
44-100 Gliwice

Andere Räume an diesem Ort

Inhaber

Gem Jerzy Wojtas, Wojciech Geppart s.c.
Sikorskiego 75
44-100 Gliwice
St-ID: 6462937187

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 386 Bewertungen

Allgemeine Note 9.8/10

375

300

225

150

75

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.9/10

375

300

225

150

75

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.9/10

375

300

225

150

75

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Schwer

225

180

135

90

45

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

386 Bewertungen

LockMe
LockMe

Reiseführer
480 Pkt

335 Bewertungen

Prwdziwa piracka przygoda

06.12.16

Lockme-Bewertung

LockMe 335 Bewertungen

TickTack nie zwalnia i w drugim swoim pokoju kontynuuje tendencję perfekcyjnych wystrojów. Nie boimy się wręcz stwierdzić, że w Tortudze poszli o krok dalej, niż w Egipcie. Będąc w środku dosłownie zapomina się o tym, że to kiedyś był zwykły pokój.

Zagadki natomiast są doskonale utrzymane w tematyce i wpisują się w pokój całkiem naturalne. Nie należą do łatwych, ale dają olbrzymią satysfakcję.

Nasz werdykt: pozycja obowiązkowa!

Schwierigkeitsgrad: Schwer

tbednarczuk74
tbednarczuk74

Pionier
172 Pkt

39 Bewertungen

Nie możemy się już doczekać kolejnych Waszych pokoi

17.02.20 | Besuchsdatum: 17.02.20

Glaubwürdige Bewertung

tbednarczuk74 39 Bewertungen

Przede wszystkim wielki szacun dla naszego Mistrza Gry Pana Jarka. Witając nas w drzwiach podał każdemu rękę, przedstawił się i w bardzo profesjonalny i kulturalny sposób wprowadził nas do gry w pokoju. Tacy Mistrzowie Gry są rzadkością i warto ich cenić! To już drugi pokój tej firmy w którym byliśmy po drodze na ferie. To idealny przystanek w drodze by ciekawie spędzić czas. Bylismy już w Lokalizacji i czekamy na kolejne pokoje Waszej firmy. Wystrój rewelacyjny, zagadek dużo i bardzo interesujące. Zapach drewna, muzyka płynąca z głośników i klimat pokoju sprawia że koniecznie trzeba go odwiedzić.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Adamux
Adamux

Pfadfinder
50 Pkt

14 Bewertungen

Ach, ta Tortuga ...

01.03.20 | Besuchsdatum: 01.03.20

Glaubwürdige Bewertung

Adamux 14 Bewertungen

Opinię należy zacząć od klimatu pokoju, gdyż jest naprawdę na wysokim poziomie. Przez całą zabawę czuliśmy się jak na prawdziwym statku, a gadżety które znajdowały się w środku były bardzo realistyczne (nie mamy tutaj do czynienia z tanimi plastikami). Na plus zasługuje również obsługa, gdyż stosunek do graczy, jak i wprowadzenie do zabawy było na wysokim poziomie. Natomiast powodem obniżenia ogólnej oceny do 8/10 jest wprowadzenie przez twórców rozwiązań alternatywnych, które u Nas powodowały tzw. zawieszanie się w zabawie oraz wrażenie pewnej niespójności zagadek.

Berichte anzeigen (1)

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Beezqp
Beezqp

Pfadfinder
52 Pkt

49 Bewertungen

Hej ho, hej ho....

16.02.20 | Besuchsdatum: 15.02.20

Beezqp 49 Bewertungen

Pirackie klimaty to może nie do końca moja bajka, i chociaż odwiedzone przeze mnie ER w tej tematyce zawsze technicznie były na wysokim poziomie, to jednak klimat taki mi się wydawał dziecinny raczej i nie dla mnie. Tortuga jednak się w ten trend nie wpisuje - tu nie ma słonka na horyzoncie i muzyczki z Piratów z Karaibów tylko dostajemy lagą po nerach i do lochu. Surowy klimat tego pokoju doskonale potęguje zabawę i sprawia, że aż chce się stamtąd uciec :P Tortugę odwiedzamy po kilku latach od jej otwarcia, i z ulgą możemy stwierdzić, że pomimo upływu czasu pokój starzeje się z gracją i nie czuć tych latek. Bawiliśmy się przednio - sława tego pokoju go wyprzedza i nie jest to przypadkiem, to klasyka, którą trzeba i warto zaliczyć.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Pfadfinder
89 Pkt

83 Bewertungen

What will we do with a drunken sailor...

07.01.20 | Besuchsdatum: 05.01.20

Piotr R. 19 83 Bewertungen

Ostatnia ekspedycja śmiałków podróżujących w czasie zaginęła, prawdopodobnie pod wpływem rumu lub grogu. Na ratunek, wezwani przez ekipę TickTack, przybywamy my, śmiałkowie niezwykle odważni, nauczeni wędrówki przez wrota czasu. Postawieni przed prostym zadaniem lada moment znajdujemy się już na osiemnastowiecznym statku. No i tu się zaczyna nasza misja, naprawić wrota czasu. Fabuła jest wciągająca i porywająca jednocześnie. Pokój jest niezwykle klimatyczny, bardzo dopracowany i nie czuje się wieku pokoju. Na wysokie noty zasługuje zagospodarowanie pokoju, dodające mu pirackiego smaczku. Rozwiązania zapierają dech, ale bez obaw, nikt nie wypadnie za burtę. Ścieżka dźwiękowa nie jest przytłaczająca, przeciwnie, uspokaja i podkreśla klimat. Wielki plus za zagadki, jedne łatwiejsze, inne troszeczkę bardziej skomplikowane, ale dalej całkiem przyjemne.
Mistrzowie gry to naprawdę mistrzowie. Wprowadzenie w rozgrywkę genialne i naprawdę aktorskie, z przymrużeniem oka. Podpowiedzi, których udzielali, były utrzymywane i dopasowane do fabuły. Naprawdę wow. Dziękujemy Krzyśkowi i Michałowi za wspólną grę i do zobaczenia.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

alewie3
alewie3

Pfadfinder
56 Pkt

4 Bewertungen

Świetnie spędzony czas

26.01.20 | Besuchsdatum: 25.01.20

Glaubwürdige Bewertung

alewie3 4 Bewertungen

Pokój byl dobrze przygotowany, każdy szczegół miał nas wprowadzic w klimat. Zagadki niezbyt trudne, ale trzeba było pomyśleć. Byliśmy w dwie osoby i udało nam się wyjść chwilę przed końcem czasu.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Paulina Z. 24
Paulina Z. 24

Pfadfinder
90 Pkt

26 Bewertungen

Jak na pirackim statku!

02.11.19 | Besuchsdatum: 02.11.19

Glaubwürdige Bewertung

Paulina Z. 24 26 Bewertungen

Pokój bardzo fajny, faktycznie odwala klimat statku. Zagadki bardzo ciekawe, których rozwiązywanie sprawiło przyjemność :D trochę szukania, trochę myślenia - było wszystko :D

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

agnieszka.szetela
agnieszka.szetela

Neuling
23 Pkt

8 Bewertungen

Niesamowity!

03.03.20 | Besuchsdatum: 09.02.20

agnieszka.szetela 8 Bewertungen

Bardzo ciekawy pokój i zdecydowanie wart polecenia. Klimat statku pirackiego zdecydowanie oddany w każdym detalu. Zagadki super - nieoczywiste, ciekawe i bardzo różnorodne - myślę że każdy znajdzie tutaj jakąś swoją ulubioną. Mimo że pokój już istnieje jakiś czas to zupełnie nie odstaje jakością od innych nowszych pokoi. No i jeszcze obsługa - chyba najlepsza z jaką się spotkaliśmy do tej pory - Brawo Panowie ! Myślę że jeszcze Was kiedyś odwiedzimy przy okazji kolejnej wizyty w Gliwicach. BARDZO POLECAM!!!!!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Bat&Man Team
Bat&Man Team

Wanderer
43 Pkt

5 Bewertungen

ay ay, captain!

17.02.20 | Besuchsdatum: 04.02.20

Bat&Man Team 5 Bewertungen

Top class, again.
Firma TickTack po prostu jest grupą pasjonatów, którzy czują klimat i mają wyczucie stylu.
Wnętrze - palce lizać, dzięki oprawie "muzycznej" nie ma wątpliwości, z czym mamy do czynienia ;)
Zagadki - logiczne i trzymające się kupy.
Dodatkowe smaczki - za każdym rogiem ;)
Najważniejsze cechy ERoomowców- uważność!
Nawet nie czuję sensu pisania o tym wspaniałym pokoju, tego trzeba samodzielnie doświadczyć.
Polecamy!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Zespół eR
Zespół eR

Pionier
200 Pkt

78 Bewertungen

Co skrywa statek?

07.11.19 | Besuchsdatum: 26.10.19

Zespół eR 78 Bewertungen

Tego dnia odwiedziliśmy wszystkie dostępne wtedy pokoje firmy TicTack.

2/3 - Tortuga

Pokój wchodząc na rynek z pewnością był w ścisłej czołówce rankingu krajowego.
Pomimo upływu czasu, ten ER jest na poziomie obecnie otwieranych pokoi przez czołowe firmy.

Wystrój pokoju doskonale oddaje miejsce, w którym się znajdujemy, realistyczne elementy sprawiają, że na godzinę zapominamy, że znajdujemy się w centrum Gliwic.
Zagadki są pomysłowe, wpasowują się w fabułę pokoju. Trzeba zwracać na wszystko uwagę, bo inaczej można się zaciąć. Pokój zarówno dla grup początkujących, jak i zaawansowanych.

Obsługa na najwyższym poziomie, ciekawe wprowadzenie, rozmowa o innych pokojach, widać, że mieliśmy do czynienia z fanami ER.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Weiter anzeigen

Erlebe ein tolles Abenteuer

Werde ein Held und löse Rätsel in diesen aufregenden Räumen

Populäre Räume in deiner Nähe

Checke Spiele, die am häufigsten von Spielern aus deiner Nähe gewählt werden