Escape Room Szlak Nieumarłych

Szlak Nieumarłych

Lockme Partner

Zło nie zasypia nigdy. Zwłaszcza te skryte w prastarej Nekropolii, leżącej na zakazanym, biegnącym przez niezbadany mroczny las trakcie, zwanym przez druidów... [więcej]

9

9 Bewertungen

|

5

Gliwice: 5. Platz

|

Śląsk: 37. Platz

|

PL 210

Polen: 210. Platz

|

9.2/10

2-6 Spieler

80' Minuten

Thriller

schwer

Fabel

Zło nie zasypia nigdy. Zwłaszcza te skryte w prastarej Nekropolii, leżącej na zakazanym, biegnącym przez niezbadany mroczny las trakcie, zwanym przez druidów Szlakiem Nieumarłych. Czy za zachwianie granicy między światem żywych, a światem umarłych odpowiada Nekromanta, żyjący w swej leśnej pustelni? Czy macie w sobie na tyle odwagi, aby stawić czoła koszmarom i przywrócić ład? Czy zaryzykujecie wyprawę Szlakiem, z którego – jak powiadają – nie ma odwrotu?

Otwarto - 6.12.2019
SUGEROWANA LICZBA OSÓB: 4-6

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Klimaanlage eingesetzt

Kartenzahlung vor Ort

Ab 16

Nicht für Epileptiker

Nicht für Schwangere

Nicht für Klaustrophobiker

Hier kannst du Escape Tales kaufen

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Sichercheitsschlüssel

Sicherheitsbutton

Notbeleuchtung

Nur Niedervolt eingesetzt

Türöffnung-Sicherheitssystem

Adresse

Open The Lock - Gliwice

44-100 Gliwice
ul. Zwycięstwa 50/8 (4.piętro) - Smocza Skała, Kopalnia, Stacja Kosmiczna
ul. Zwycięstwa 17/1 (1.piętro) - Świątynia Zagłady, Szlak Nieumarłych, Antygrawitacja

Andere Räume an diesem Ort

Preisliste

Adres pokoju: ul. Zwycięstwa 17/1, Gliwice

Grupa 2-5 osób: 150 zł
Grupa 6 osób: 180 zł

Cennik: https://www.openthedoor.net.pl/pl/oferta/7/

Öffnungszeiten

Pon-Czw: 17:00 - 20:00 (22:00)
Pt: 16:00 - 21:30 (23:30)
Weekendy: 12:30 - 21:30 (23:30)

Inhaber

Open The Door Dawid Łuszczewski
ul. Zwycięstwa 50/8
44-100 Gliwice
St-ID: 6312619899

Spielordnung

Spielordnung

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 9 Bewertungen

Allgemeine Note 9.2/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.4/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.3/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Schwer

25

20

15

10

5

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

9 Bewertungen

Włóczykij
Włóczykij

Pionier
218 Pkt

163 Bewertungen

Nieumarli też są fajni :)

22.01.20 | Besuchsdatum: 01.12.19

Włóczykij 163 Bewertungen

Po świetnej zabawie w "Świątyni Zagłady" z niecierpliwością czekaliśmy na otwarcie "Szlaku Nieumarłych". Nawet wyjazd na Śląsk przekładaliśmy i planowaliśmy specjalnie tak, by wyruszyć na ten wyjątkowy szlak. I w końcu się udało, dotarliśmy do Open The Lock.

Wprowadzenie było nieszablonowe i zaskakujące. Naprawdę bardzo dobre. Natomiast w środku... w środku było jeszcze lepiej! ;)

Wystrój dopracowany, dopięty na przysłowiowy ostatni guzik. Wszystko nowiutkie, piękne, pachnące. Po ściągnięciu opasek pojawiło się tylko "Łaaał... Czy aby na pewno jesteśmy w centrum Gliwic?" Potrzebowaliśmy dłuższej chwili, by nacieszyć swoje oczy i serca światem wkoło. Ogromny plus również za efekty audio-wizualne - są niesamowicie klimatyczne!

Ale pora wziąć się za zagadki! Jest ich dość sporo i nie należą do najłatwiejszych, ale ich rozwiązanie daje satysfakcję i wiele radości. Spotkamy tu zarówno standardowe kłódki, zadania manualne, jak również całe mnóstwo ciekawej elektroniki.

Solidna fabuła, fajnie prowadzona przez całą grę, nie pozwalała ani na moment zapomnieć, po co się tu znaleźliśmy. Było trochę emocji i niespodzianek. Tutaj ukłony w stronę naszego Mistrza Gry, który świetnie wykonywał swoją pracę i podkręcał klimat.

Po grze czekała nas fantastyczna, dłuuuga (oj, gadać to my lubimy!) pogawędka z sympatycznym, pełnym pasji do ER Właścicielem. Już po kilku minutach rozmowy potwierdziły się nasze odczucia z gry, że pokój był przygotowany nie tylko profesjonalnie, ale też z sercem. Czuliśmy się tu jak w domu (a może raczej w lesie? ;) ). W każdym bądź razie rozgościliśmy się na dobre i gdyby nie fakt, że kolejny pokój wzywał, to prędko byśmy nie opuścili Open The Lock.
Ale na pewno do Was wrócimy! :)

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Navigator
118 Pkt

106 Bewertungen

Byliśmy tu i tam...

26.01.20 | Besuchsdatum: 25.01.20

Szalony Kapelusznik 106 Bewertungen

...zajrzeliśmy w każdy kąt :)

Tytuł i rozwinięcie recenzji nawiązują do ciekawego i efektywnego zaaranżowania przestrzeni - jest ona maksymalnie wykorzystana - choć przyznać trzeba, że spodziewaliśmy się bardziej tytułowego "Szlaku" - czyli parcia do przodu.
W każdym razie jest co zwiedzać.

[Spojler] były niestety zbyt łatwe do przewidzenia - "to będzie tu, a to się pewnie zadzieje tam". Ponadto - pokój faktycznie, jak wspominali przedmówcy, słabo wyciszony względem odgłosów z zewnątrz.

Dla zrównoważenia tych minusów jednakże - wystrój jest bardzo precyzyjny, z dbałością o szczegóły, zamaskowaniem elementów technicznych i generalnie dopracowany.
Również plus za klimatyzację w pokoju [zamaskowaną], co pozwalało skupić się na grze, oraz za bardzo ładnie rozegrane wszelkie względy bezpieczeństwa - przy tym nie psujące klimatu.

A jeśli klimat, to postaci w opowieści! Niestety nie mogę pozwolić sobie na bezpośredniość ze względu na spoilery, ale tutaj duża pochwała za interaktywność i immersję - piękne rozegranie!

Zagadki są o średnim poziomie trudności, dość liczne. Przy kilku prosiliśmy o podpowiedź co autor miał na myśli, ale mimo to uważamy że były logiczne i spójne - tylko my musieliśmy się sprężać we trójkę :)

Tak przy okazji - może i 4-6 osób przydałoby się wobec ilości zagadek, ale byłoby ciasno... w każdym razie nasza trójka w pewnych momentach zapełniała całą dostępną przestrzeń.

Do obsługi nie mamy żadnych zarzutów, nie była może tak na maksa podjarana, jak potrafią niektórzy w branży, ale z wyrozumiałością odniosła się do naszego planowanego późniejszego przybycia [rozkład komunikacji publicznej] oraz prośby o złagodzenie "horrorowości" pokoju. Dziękujemy i pozdrawiamy!

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

prexxon
prexxon

Wanderer
32 Pkt

26 Bewertungen

Druid i jego zadanie

16.12.19 | Besuchsdatum: 11.12.19

prexxon 26 Bewertungen

Pokój zasługuje na medal . Fabuła poorostu genialna wszystko związane ze sobą . Klimat jakbym mógł to bym stamtąd nie wychodził.

Ktoś kto byk w świątyni zagłady ten wie że zagadek jest mnóstwo a ja mogę tylko dodać że tutaj poprzeczka jest postawiona wyżej.

ilość zagadek i jakość oraz świetne szczegóły wygląd,mistrz gry no poorostu wszystko bylo na mega propsie .

Polecam każdemu bez wyjątku!!!

Mega pokój oby tak dalej ;)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

gregory.sk8
gregory.sk8

Wanderer
33 Pkt

15 Bewertungen

Mroki śmierci ;)

30.01.20 | Besuchsdatum: 15.01.20

gregory.sk8 15 Bewertungen

Wprowadzenie bardzo fajne, inne niż dotychczas spotykaliśmy w pokojach.
Jeśli chodzi o sam wygląd to naprawdę genialny! Pokój wykonany z należytą starannością, oddaje klimat mroku, śmierci, lekkiego niepokoju. Zagadki ciekawe, interesujące, nie przekombinowane. Ogólnie pokój bardzo rozbudowany i za to należy się ogromny plus!
Generalnie pokój świetny, naprawdę polecamy odwiedzić! ;)

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

MadziaS
MadziaS

Pfadfinder
61 Pkt

13 Bewertungen

Super wyprawa

08.01.20 | Besuchsdatum: 06.01.20

MadziaS 13 Bewertungen

Pokój ten przerósł nasze oczekiwania!
Zagadki znajdujące się w nim są zróżnicowane, ciekawe i na wysokim poziomie. Są zachowane w klimacie pokoju, przez co dodają mu jeszcze większego klimatu, który towarzyszy przez całą rozgrywkę.
My wybraliśmy się w 2 osoby i daliśmy radę, jednak dla większego fun'u z rozgrywki polecamy wybrać się w większą liczbę osób :)
Pokój raczej nie jest typowym horrorem, a przynajmniej nie jest nastawiony na nieustanne odczuwanie strachu i napięcia podczas rozgrywki. Bardziej zaklasyfikowalibyśmy go do thrilleru.
Polecamy ten pokój każdemu, nawet osobą nieco strachliwym ;)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Bogumił M.
Bogumił M.

Wanderer
48 Pkt

11 Bewertungen

Niby nieumarły

15.01.20 | Besuchsdatum: 14.01.20

Bogumił M. 11 Bewertungen

Od razu powiem, że jak dowiedziałem się o przygotowywaniu pokoju "szlak nieumarłych" to obserwowałem, kiedy wreszcie udostępnią ten pokój! Zdecydowanie brzmiało to w klimatach dobrej grozy i zastanawiałem się czy pójdą w stronę horrorów klasy B czy w ciężki i przytłaczający klimat Lovecrafta. Jeśli ktoś był w Świątyni Zagłady w tym samym miejscu to wie, że można zrobić świetnie współgrający pokój z zagadkami, bardzo dobrze zintegrowany i rozbudowany.
Zanim się wypowiem o samym pokoju to chcę powiedzieć, że bawiłem się dobrze, ale:
no niestety pokój nie poszedł to w żadną stronę. Klimat? Jakiś niby jest ale po pierwszym wrażeniu nic nie porwało mnie osobiście. Połowę zagadek zdecydowanie można by użyć w jakimkolwiek pokoju bo nijak miały się klimatem do nieumarłych.

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 8/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Antwort der Firma {compr}

Żałujemy, że po wizycie na Szlaku Nieumarłych pozostał niedosyt. Jednak tak jak informowaliśmy na naszej stronie (opisy pokoju) oraz w mediach społecznościowych. Szlak Nieumarłych to horror/thriller w wersji "light", czyli poziomem strachu/grozy odległy od klasyków gatunku. Tutaj do gatunku nawiązuje nastrój/klimat i cała historia fabularna związana ze scenariuszem. Same zagadki - owszem, są różne. Nawet jak niektóre z nich są na tyle uniwersalne, że mogłyby wystąpić w innych klimatach. Nie mniej nie znaczy to, że nie pasują także do tego scenariusza :) Tym bardziej, że - jak zapewne trudno się nie zgodzić - ich ilość jest zdecydowanie ponadprzeciętna.

PS. Szanujemy subiektywną opinię, lecz mimo to mamy poczucie, że ocena ogólna jest jednak zbyt surowa :)

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape
kapibarabarbara- PoWROmcy Escape

Pionier
208 Pkt

178 Bewertungen

#212

03.02.20 | Besuchsdatum: 27.12.19

Beschränkte Bewertung

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape 178 Bewertungen

Jeden z lepszych ER w okolicy. Nie ma się do czego przyczepić-bardzo ładnie urządzone wnętrze, klimat lekkiego niepokoju (ale nie grozy), oryginalne zagadki, interesujący wątek fabularny. Gra jest długa i wieloetapowa, a zagadek jest bardzo dużo- warto więc wybrać się do pokoju w 3-4 doświadczone osoby. Poziom zagadek określiłabym jako trudny, aczkolwiek na tą ocenę mocno wpływa fakt, iż graliśmy jedynie w dwie osoby- co okazało się wielkim wyzwaniem. Na szczęście mogliśmy zawsze liczyć na pomoc Mistrza Gry, co pozwoliło nam przejść cały pokój w wyznaczonym czasie.
Bardzo polecam wszystkim, którzy nie nastawiają się na mroczny horror (wbrew nazwie)- Szlak Nieumarłych to nieco mroczniejsza przygodówka- nawet ci bardziej strachliwi nie powinni się obawiać i nie muszą rezygnować z tak ciekawej pozycji na śląskim rynku ER.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

pamccia
pamccia

Neuling
18 Pkt

2 Bewertungen

Co prawda nie byłam w wielu....

23.01.20 | Besuchsdatum: 10.01.20

pamccia 2 Bewertungen

Co prawda nie byłam z wielu escape roomach i mogę powiedzieć, że zaczynam swoją przygodę z nimi, ale...
W porównaniu do dotychczasowych, które odwiedziłam mogę śmiało stwierdzić, że ten był NAJLEPSZYM!

Jak zostało wspomniane w przedniej opinii, pokój zasługuje na medal.
Wprowadzenie do gry znakomite, a sam wystrój i zagadki na wysokim poziomie. Czas trochę nam się przeciągnął, ale mimo wszystko - udało się wyjść.

Naprawdę, nie było się czego przyczepić.

Polecam każdemu! :D

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Tomasz G. 23
Tomasz G. 23

Neuling
14 Pkt

1 Bewertung

Bardzo fajny pokój

24.12.19 | Besuchsdatum: 14.12.19

Tomasz G. 23 1 Bewertung

Pokój bardzo ciekawy, trzeba się trochę nagłówkować aby wyjść z niego w czasie. Warto przyjść i spędzić czas nad rozwiązaniem zagadki. Pokój nie jest na tyle straszny co mroczny i ciemny oraz ciekawy, fajnie przygotowane zagadki i ciekawy scenariusz. Polecamy!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Populäre Räume in deiner Nähe

Checke Spiele, die am häufigsten von Spielern aus deiner Nähe gewählt werden

Erlebe ein tolles Abenteuer

Werde ein Held und löse Rätsel in diesen aufregenden Räumen