Escape Room Odeon

Odeon

15

15 Bewertungen

|

1

Radom: 1. Platz

|

Mazowieckie: 33. Platz

|

PL 223

Polen: 223. Platz

|

9.9/10

Odeon - legendarne radomskie kino, które od dawna straszy swoim wyglądem, popadając w ruinę. To tam przez lata ukrywał się niesamowicie utalentowany reżyser,... [więcej]

2-6 Spieler

75' Minuten

Thriller

schwer

Fabel

Odeon - legendarne radomskie kino, które od dawna straszy swoim wyglądem, popadając w ruinę. To tam przez lata ukrywał się niesamowicie utalentowany reżyser, twórca niezwykle realistycznych i niepokojących thrillerów. W tym pokoju poznasz mroczną tajemnicę jego talentu, a film wprowadzi Cię w historię mrożącą krew w żyłach. Twoim celem, oprócz wydostania się z pokoju, jest odnalezienie jak największej ilości scenariuszy. Odważysz się?

Zusätzliche Information

Kartenzahlung vor Ort

Ab 16

Nicht für Epileptiker

Nicht für Schwangere

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Tür immer geöffnet

Notbeleuchtung

Adresse

Tkalnia Zagadek - Radom

ul. Żeromskiego 49, Radom

Andere Räume an diesem Ort

Preisliste

2-6 osób - 120zł

Öffnungszeiten

7 dni w tygodniu: 10:00-23:15

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 15 Bewertungen

Allgemeine Note 9.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 10.0/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Sehr schwer

25

20

15

10

5

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

15 Bewertungen

Derudon
Derudon

Wanderer
41 Pkt

15 Bewertungen

Kino

05.10.19 | Besuchsdatum: 02.10.19

Derudon 15 Bewertungen

Ciekawy pokój z interesującą historią. Należy być niezwykle ostrożnym i uważnym żeby doszukać się wszystkiego i wyjść z niego zwycięsko na 100%

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Os lunatum
Os lunatum

Wanderer
48 Pkt

6 Bewertungen

Kierunek Radom

21.09.19 | Besuchsdatum: 08.09.19

Os lunatum 6 Bewertungen

Czy była tam scenografia rodem z planu filmowego? Nie. Czy pokój był naszpikowany elektroniką i efektami specjalnymi? Nie. Czy był wymuskany pod kątem estetycznym i wizualnym? Nie.

Czy w ogóle warto tam iść?
TAK!

To pokój z duszą. Skradł mi serce. Mało jest takich wyjątkowych miejsc.

Pozycja obowiązkowa! Kierunek Radom!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Sehr schwer

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
288 Pkt

122 Bewertungen

Tajemniczy Odeon

19.04.19 | Besuchsdatum: 14.04.19

Swistakk 122 Bewertungen

Jako grupka przyjezdnych z Warszawy, która akurat była w Radomiu postanowiliśmy okazję bycia tam wykorzystać do odwiedzenia tutejszych ERów. Na początku odwiedziliśmy Eksperyment, a potem Odeon. Eksperyment był całkiem w porządku, ale też znowu nie zachwycił jakoś bardzo, ale to opinia o Odeonie, który z kolei wyjątkowo się spodobał 🙂.

Na początku powiem, że czas 45 minut wydawał mi się trochę alarmującym znakiem. W końcu kto z poważnym podejściem do tematu tworzyłby ER na 45 minut? Jednak opinie bardzo pochlebne, więc postanowiłem się tym nie przejmować i uwierzyć, że pokój będzie dobry. Przed rozgrywką miałem też jakieś myśli, że skoro w komentarzach wyczytywałem, że nikomu się nie udawało wykonać wszystkich zadań, to może zaproponować obsłudze, aby za jakąś dopłatą wydłużyć nam czas do 60 minut, ale w końcu się na to nie zdecydowałem. Po wizycie w tym pokoju wiem jednak, że ten czas 45 minut jest tutaj dobrze wymierzony i naruszyć się go nie da 😛. W każdym razie, czas jest krótki, ale nie ujmuje to jakości pokojowi.

Jak można przeczytać w prawie każdej opinii - cel w tym pokoju jest bardzo nietypowy, gdyż nie chodzi o wyjście z pokoju, a o zebranie jak największej liczby scenariuszy. Nam się udało zebrać 15, co wydaje się całkiem dobrym wynikiem, choć też do jakichś rekordów nie było zbyt blisko. To co mnie intryguje, to że nie mieliśmy praktycznie żadnych punktów zaczepienia co do tych kilku nieznalezionych. Jakieś szczątkowe informacje, które powinny się przydać w trakcie mieliśmy, ale nie miejsc, z których moglibyśmy zacząć. Ciężko mi sobie wyobrazić, że w tym pokoju istniało jeszcze choć jedno nieprzeszukane przez nas kilkukrotnie miejsce, a co dopiero n-15 (gdzie n jest liczbą scenariuszy, której nie chcę spoilować :P)! Choć tak naprawdę uczciwie znaleźliśmy 13 scenariuszy, ale okazało się, że mam w drużynie znajomego, który potrafi "hakować kłódki" i dwie sobie ot tak otworzył xD. O tyle kiepsko, że jak się dowiedzieliśmy od obsługi jak się robiło te 2 zagadki, które zhakowaliśmy, to wyczerpały one dosłownie wszystkie punkty odniesienia, które znaliśmy, których nie rozwikłaliśmy. Obsługa niestety nie wyjawia tajemnic, jak znaleźć pozostałe scenariusze i akurat się to musiało stać w pokoju, w którym ciekawość mnie kompletnie zżerała! Jest to jednak całkiem sensownie uzasadnione tym, że po pierwsze jest planowana przebudowa pokoju, po której w pokoju znajdzie się istotnie więcej scenariuszy do znalezienia, a po drugie obsługa zachęca do powrotu do pokoju i szczerze mówiąc, chętnie bym się wybrał z powrotem do tej wersji 2.0 i może to zrobię za rok, jak ponownie odwiedzę Radom. Ale naprawdę dawno nie czułem tak niezaspokojonego poczucia ciekawości :P.

Z racji na to, że nie zdobyliśmy kilku scenariuszy i nie mieliśmy żadnych punktów zaczepienia pomimo wielokrotnego przetrzepania pokoju (a grupa raczej doświadczona i miałem wrażenie, że dobrze nam szło), wystawiam temu pokojowi ocenę "Bardzo trudny", gdyż takim wyzwaniem jest zdobycie wszystkich scenariuszy, ale zagadki oczywiście dzielą się na prostsze i trudniejsze, więc nie ma co się zniechęcać, bo mniej doświadczone grupy też będą się tu dobrze bawiły. Wersja "e k s t r e m a l n i e trudna" Eksperymentu, jak to mawiają właściciele, wcale nie jest jakaś szczególnie trudna, prawdziwe wyzwanie czeka dopiero tutaj!

Do tego klimat pokoju jest super. Opuszczone kino dobrze oddać wewnątrz pokoju to rzeczywiście wyzwanie, ale do tego wszystkiego jest dołączony mroczny charakter, tworzony zarówno poprzez wystrój pokoju jak i poprzez mroczne przerywniki filmowe, nadający całej zabawie smaczek i pewien dreszczyk. Ostatnio zauważyłem, że takie klimaty mi bardzo pasują :). Jedno, co trochę nie pasowało, to kolorowe biurko - pewnie można je trochę postarzyć.

Do tego sympatyczna para właścicieli, można było też trochę pogadać :).

Podsumowując, pomimo niepozornej długości i niepozornego metrażu, pokój zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie, byłem naprawdę podjarany całą tą zabawą, trafia do mojej topki i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś mi się uda tę niezaspokojoną ciekawość jednak zaciekawić :). Jak się jest w Radomiu i jest się fanem ER, to jest to zdecydowanie must see! A nawet jak się w tym Radomiu nie jest, to warto się tu wybrać :).

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Sehr schwer

Mruffka
Mruffka

Pionier
213 Pkt

42 Bewertungen

Gdzie jest ten scenariusz??

15.05.19 | Besuchsdatum: 04.04.19

Mruffka 42 Bewertungen

Lubię odwiedzać "stare" pokoje.
Mają w sobie jakąś urokliwą szczerość. Nie bajerują elektroniką, często mają niekonwencjonalne, niekomercyjne rozwiązania.

Od początku niezwykle spodobał mi się pomysł na pokój Odeon - stare, opuszczone, zdezelowane kino i szalony, obłąkany reżyser - mieszanka, która już od momentu, w którym o tym przeczytałam, zaczęła działać na moją wyobraźnię...
Nawet zdarzyło mi się odpalić internet i poszukać informacji o prawdziwym radomskim Odeonie. Poczytałam o jego historii i obejrzałam klimatyczne zdjęcia tego, co z niego pozostało...
Ale przejdźmy do naszej przygody.

Gdy zamknęły się za nami drzwi świat, z którego przybyliśmy zniknął, jakby nigdy nie istniał. W mroku nasze oczy próbowały wyłowić jakieś szczegóły... W migającym świetle ekranu majaczyły stare, osamotnione fotele, na których, jak sobie wyobrażałam, dawno temu widzowie przeżywali przygody ekranowych bohaterów. Gdzieś tu, w tym pomieszczeniu poukrywane były scenariusze obłąkanego reżysera...
Ile ich było? Jak wyglądały? Gdzie ich szukać? Nie mieliśmy pojęcia!
Wiedzieliśmy jednak, że czasu jest wyjątkowo mało...

Energicznie szperaliśmy w zakamarkach, wytężaliśmy wzrok, zamieraliśmy tylko wtedy, gdy na ekranie pojawiała się nowa psychodeliczna etiudka. W rozedrganym obrazie próbowaliśmy uczepić się najdrobniejszych szczegółów, które mogłyby być kluczowe dla dalszych poszukiwań...

Czas minął szybko i chociaż nasz wynik - 12 scenariuszy - nie powalał na kolana, to jednak bawiliśmy się doskonale.
Taka formuła wyjątkowo mi podpasowała. Aż dziwię się, że jak dotąd, nie spotkałam się z podobnym pomysłem. Słyszałam też, że są śmiałkowie, którzy próbują drugiego, a nawet kolejnego, podejścia, chcąc znaleźć jak najwięcej scenariuszy.
Nie ukrywam, że jeśli tylko zdarzy się okazja, to pojawimy się tam ponownie i spróbujemy pobić nasz rekord :)

Ach, i jeszcze mi chodzi przekornie jedna myśl po głowie...
Może jeśli naprawdę odwiedzimy Odeon po raz drugi, to ukryjemy tam jeszcze jeden malutki, tyciutki scenariusz...
Ha, ha, ha :D

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

VooVoo
VooVoo

Reiseführer
405 Pkt

204 Bewertungen

...

10.03.19 | Besuchsdatum: 03.03.19

VooVoo 204 Bewertungen

Pokój przygotowany z pomysłem, w niespotykanym klimacie. Sukces zależy od liczby znalezionych scenariuszy. Zagadki nieliniowe. Mniejsze grupy muszą działać na pełnych obrotach od pierwszej do ostatniej minuty, ponieważ czasu jest tu mniej niż zwykle w escape roomach, a na podpowiedzi nie ma co liczyć. Bardzo miła obsługa MG.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Q
Q

Reiseführer
460 Pkt

256 Bewertungen

#200

09.03.19 | Besuchsdatum: 03.03.19

Q 256 Bewertungen

Nie tyle escape room, co quest. W Odeonie nie chodzi o to, by znaleźć kod lub klucz do wyjścia, ale by zrealizować konkretne zadanie, polegające tu na skompletowaniu jak największej liczby ukrytych scenariuszy. A skrytki są zacne, naprawdę zacne! Na niektóre wpada się od razu, inne wymagają zdecydowanie więcej główkowania, a część z nich do samego końca pozostanie dla graczy nieosiągalna. Nikomu nie udało się wyjść za pierwszym razem z kompletem scenariuszy i wcale nie dziwię się dlaczego. Czas jest tu limitowany do zaledwie 45 minut, a podpowiedzi brak. Dwóm graczom przyda się każda dodatkowa para rąk do pomocy, inaczej czasu ultra mało, ponieważ uwagę trzeba mieć dzieloną na rozwiązywanie zagadek i przeszukiwanie miejsca a [spoiler]. Znakomita koncepcja pokoju i jej realizacja. Niesztampowość rozgrywki, unikatowy klimat, nawiązanie do historii miasta – są to rzeczy, których nie spotyka się z każdą grą. Zdecydowanie najlepszy pokój radomskiej Tkalni Zagadek. Bardzo polecam!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

CK team
CK team

Pfadfinder
71 Pkt

30 Bewertungen

Całkiem nowe doświadczenie

18.04.19 | Besuchsdatum: 14.04.19

CK team 30 Bewertungen

Pokój, którego założenie jest zupełnie inne niż tradycyjnych ER. Bardzo fajnie stworzony klimat starego kina studyjnego, które na pierwszy rzut wygląda niepozornie, w dalszej części zabawy tworzy jednak niesamowitą atmosferę i zaskakuje ilością zagadek. No i zachęca do powrotu, udało nam się jedynie połowę elementów odnaleźć :)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

niosący_światło
niosący_światło

Navigator
106 Pkt

68 Bewertungen

Pozycja obowiązkowa dla każdego!! - Tryptyk Radomski cz. III kinomaniaku!!

04.11.18 | Besuchsdatum: 02.11.18

niosący_światło 68 Bewertungen

Odeon jest pokojem, który zarówno za poziom zagadkowy, jak również jego nieszablonowość zasługuje na miejsce na liście pozycji obowiązkowych polskich ER.
Mimo upływu kilku dni od jego odwiedzenia, dalej jesteśmy pod wrażeniem.
Wiemy już, że wrócimy niedługo do tego pokoju- jeszcze trochę scenariuszy zostało do znalezienia.

Może pochwalę się naszym wynikiem: 14 scenariuszy, przy czym mamy już koncepcję na lokalizację i rozwiązanie zagadek na kolejne 3 (odnalezione po czasie gry - podczas odprawy po zabawie).
Z naszą dwójką chyba jest więc nieźle.

Nieliniowość w przypadku tego pokoju nie ma znaczenia. Bowiem zawsze jest co robić. A to dlatego, że nie trzeba zrobić wszystkich zagadek, żeby wyjść z pokoju.

Zagadki są na różnym poziomie trudności. Jedne scenariusze znajduje się w sposób banalnie prosty, a nad innymi trzeba troszkę pomyśleć, poskładać większą ilość elementów. Czasem zagadki bardzo nowatorskie, nie spotykane w innych ER.
Na podstawie tego pokoju można dobrze oszacować swoje ER-owe umiejętności w bardzo wymiernej skali.

Wielkie wyrazy uznania dla architektów pokoju. Dostawca stworzył u siebie dwa pokoje w rysie historycznym, z uwzględnieniem lokalnego charakteru.

Ocena bardzo trudna dlatego, że nie znaleźliśmy wszystkich scenariuszy.
Poziom trudności- dla każdego.

POLECAM Z CAŁĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Sehr schwer

Kratka
Kratka

Pionier
205 Pkt

37 Bewertungen

Koniecznie!

22.09.18 | Besuchsdatum: 22.07.18

Kratka 37 Bewertungen

Odwiedziliśmy Tkalnię przejeżdżając przez Radom przy okazji innej wycieczki i był to zdecydowanie świetny ruch. Bardzo miła, profesjonalna obsługa - ciekawostki i historie wprowadzające naprawdę nas wkręciły. A sam pokój - wyjątkowy! Warto sprawdzić, czym się odróżnia. Klimat i wykonanie na wysokim poziomie, a sama rozgrywka mocno trzyma w napięciu. Eskejpowe must see!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Dominika S.
Dominika S.

Pfadfinder
58 Pkt

43 Bewertungen

Mroczny Odeon

10.03.18 | Besuchsdatum: 23.02.18

Dominika S. 43 Bewertungen

Jeden z najlepszych pokoi w którym byłam. Nic dodać nic ująć :) Zagadki na różnym poziomie trudności, są też takie których nie udało nam się rozwiązać, co pozostawiło pewien niedosyt, do tego stopnia, że chciałoby się pójść tam jeszcze raz :) Klimat pokoju wspaniale dobrany, mroczny ale nie ma czego się bać. Co ciekawsze celem nie jest tylko wyjście, a w zasadzie wyjść jest łatwo, gorzej jest ze znalezieniem wszystkich scenariuszy. My znaleźliśmy 9, co nie jest może zachwycającym wynikiem, ale bawiliśmy się super. Obsługa bardzo miła, chętnie odpowiadająca na wszystkie nasze pytania. Serdecznie wszystkim polecam!

Facebookbild
(hier klicken, um Fotos auf Facebook anzuzeigen)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Sehr schwer

Weiter anzeigen

Lerne Geschichte in diesem Raum

Erlebe diese tollen Geschichten mit deinen Freunden

Escape Rooms für erfahrene Spieler

Nimm die Herausforderung in einem der schwierigsten Räume an